امروزه بیشتر افراد در آپارتمان زندگی می‌کنند. اگر شما نیز از افرادی هستید که به گل و گیاه علاقه دارید و به دنبال گلهای آپارتمانی سایه دوست هستید، این مطلب برای شما است. درخچه‌ها و گلهای آپارتمانی سایه دوست انواع مختلفی دارند که در ادامه این مطلب از استاده مگ با آنها آشنا خواهید شد. گلها و درخچه‌هایی که در ادامه نام برده می‌شوند، مناسب آپارتمان و محیطی با نور متوسط و سایه دوست هستند. با ما همراه باشید.

اسامی گلهای آپارتمانی سایه دوست

در این قسمت سعی داریم تا شما را با اسامی گلهای آپارتمانی سایه دوست آشنا کنیم. در انتهای مطلب به راحتی می‌توانید از بین آنها یک انتخاب خوب برای منزل خود داشته باشید.

انواع گیاهان آبزی آپارتمانی را در این صفحه ببینید و با روش کاشت هر یک از آنها آشنا شوید.

کالاتیا

کالاتیا

این گیاه دارای برگ‌های رنگارنگی است که باعث زیباتر به نظر رسیدن آن می‌شود.

گفتنی است کالاتیا جزو بهترین گلهای آپارتمانی سایه دوست محسوب می‌شود.

این گیاه به قدری عاشق سایه است که اگر مکانی دارای نور بسیار کمی باشد، احساس می‌کند که در خانه خودش است. با توجه به سایه دوست بودن این گیاه، امکان نگهداری آن در مکان‌های تاریک خانه و یا اتاق نشیمن مهیا است. البته اتاق خواب نیز می‌تواند مکان مناسبی باشد.

گندمی

گندمی

این گیاه نوعی گیاه آفریقایی است که دارای برگ‌های زیادی می‌باشد. از میزان علاقه‌مندی این گل به سایه می‌توان به این موضوع اشاره کرد که تابش مستقیم نور خورشید باعث خراب شدن آن می‌شود و نوک برگ‌هایش می‌سوزد. روش‌های جادویی برای تقویت گل‌های آپارتمانی را از دست ندهید!

اگر در زمستان هفته‌ای یک بار و در تابستان دو الی سه بار به این گیاه آب بدهید، به خوبی برای شما برگ می‌دهد.

توجه داشته باشید که این گل به سرمای زیاد حساس است و در این دما از بین می‌رود. بنابراین در نگهداری از گیاه گندمی رعایت شرایط دمایی مناسب و سازگار با گیاه بسیار حائزاهمیت است.

اجرا روف گاردن و هزینه های ساخت روف گاردن چقدر است؟

سانسوریا

سانسوریا

از بهترین گلهای آپارتمانی سایه دوست می‌توان به سانسوریا اشاره کرد. این گیاه مناسب افرادی است که وقت کافی برای مراقبت از گل و گیاهان ندارند؛ زیرا اگر یک هفته هم به آن رسیدگی نکنید، باز هم این گیاه سالم و سرحال باقی خواهد ماند.

علاوه بر علاقه‌مندی این گیاه به سایه که نکته مثبتی برای آن در نظر گرفته می‌شود، از دیگر ویژگی‌های خوب آن می‌توان به تحمل خشکی و آفات نیز اشاره کرد. قابلیت تصفیه کردن هوا نیز یک پوئن مثبت برای آن به شمار می‌رود.

هنگام آبیاری توجه داشته باشید که به مقدار مناسب از آب استفاده کنید؛ زیرا آب زیاد باعث از بین رفتن گیاه خواهد شد. گفتنی است دمای متوسط برای نگهداری این گیاه دمای مناسبی محسوب می‌شود.

چند نمونه گل آپارتمانی مقاوم به سرما و گرما را اینجا ببینید.

آگلونما

آگلونما

از سری گلهای سایه دوست آپارتمانی می‌توان به این گیاه اشاره نمود. تصفیه کردن هوا، پاکسازی سموم و همچنین آبیاری کم از ویژگی‌های مثبت این گیاه محسوب می‌شوند‌.

در زمستان هفته‌ای یک بار و در تابستان هفته‌ای دو مرتبه آبیاری برای این گیاه مناسب است.

البته توجه داشته باشید که این گیاه به آبیاری زیاد حساس است و با این کار باعث از بین رفتن آن خواهد شد.

برگ عبایی

برگ عبایی

یکی از زیباترین گیاهان چینی برگ عبایی است. این گیاه نیز مناسب افراد شاغل و افرادی است که وقت زیادی برای نگهداری و مراقبت از گیاهان ندارند؛ اما در مقابل علاقه‌مند به حضور گلها و گیاهان در منزل هستند.

این گل به آبیاری منظم حساس نیست. با اینکه این گونه به نور علاقه دارد، اما می‌تواند در سایه نیز به زندگی خود ادامه دهد. گلهای کوچک بنفش این گیاه باعث زیباتر به نظر رسیدن آن شده است.

یکی از ویژگی‌های مناسب این گیاه مقاومت در شرایط سخت و آفت است.

تا اینجا با برخی از اسامی گلهای آپارتمانی سایه دوست آشنا شدید. در ادامه نیز با ما همراه باشید تا با این گلهای زیبا و دلنشین بیشتر آشنا شوید.

فیلودندرون برگ قلبی

فیلودندرون برگ قلبی

این گیاه مناسب نگهداری در سایه است و باید از تابش مستقیم خورشید دور بماند. در تابستان هفته‌ای دو الی سه بار و در زمستان یک بار، میزان مناسب آبیاری برای این گیاه است. شما می‌توانید در کنار پنجره و میز منازل خود از این گل آپارتمانی نگهداری کنید.

بامبو

بامبو

یکی از گلهای سایه دوست آپارتمانی، بامبو است.

این گیاه در مناطق کم نور منزل و یا حتی در سایه کامل توانایی رشد کردن را دارد و با این شرایط سازگار است.

البته لازم به ذکر است که این گیاه در نور مصنوعی نیز قابلیت ادامه دادن به زندگی خود را دارد. اگر نمی‌دانید که مکان مناسب برای نگهداری این گیاه کدام قسمت از منزل است، می‌توانید در هر قسمتی که یک نقطه روشن در خانه محسوب می‌شود، به راحتی از این گیاه نگهداری کنید.

اسپاتی فیلوم

اسپاتی فیلوم

ترجیح این گیاه به نور کم است و در قسمت‌هایی از منزل که سایه باشد، به خوبی رشد می‌کند. این گیاه به قدری به سایه علاقه دارد که در اتاقی که پنجره‌ای وجود نداشته باشد هم قابلیت ادامه دادن به زندگی را دارد.

تصفیه هوا و نیاز نداشتن به آبیاری زیاد از دیگر مزایای این گیاه سایه دوست به شمار می‌رود.

مکان مناسب جهت نگهداری از این گیاه شامل اتاق خواب، اتاق بیمارستان و یا دفاتر کاری محسوب می‌شود.

درختچه‌های آپارتمانی سایه دوست

علاوه بر اسامی گلهای آپارتمانی سایه دوست، قصد داریم تا شما را با درختچه‌های آپارتمانی سایه دوست نیز آشنا کنیم تا اگر به این گیاهان نیز علاقه دارید با آگاهی از شرایط نگهداری هر کدام، اقدام به خرید آنان کنید.

درخچه آکوبا

آکوبا

یکی از زیباترین درختچه‌های آپارتمانی سایه دوست، درختچه آکوبا است. دمای مناسب برای نگهداری از این گیاه هوای کمی خنک است. نور زیاد برای این گیاه مناسب نیست. هفته‌ای یک بار در زمستان و دو الی سه بار در تابستان، میزان مناسب آبیاری برای این درختچه محسوب می‌شود.

از ویژگی‌های مثبت این درخچه می‌توان به مقاومت در برابر سرما اشاره کرد.

لیندا

لیندا

یکی از درختچه‌های سایه دوست آپارتمانی پرطرفدار، لیندا است. این گیاه، بومی جنوب غربی آمریکا و همچنین مکزیک است. زیبایی این درختچه پس از رشد آن مشخص خواهد شد که برگ‌هایش شبیه به مجنون آویزان می‌شوند و این موضوع باعث زیباتر به نظر رسیدن آن می‌شود. این گیاه ممکن است تا ارتفاع دو متر نیز بلند شود و رشد کند.

گیاه چتری یا شفلرا

چتری یا شفلرا

از مزایای نگهداری این درختچه در آپارتمان می‌توان به سادگی مراقبت و نگهداری آن اشاره کرد. این گیاه می‌تواند با نور غیر مستقیم خورشید رشد کند.

در زمستان هفته‌ای یک بار و در تابستان دو الی سه بار میزان مناسبی برای آبیاری آن است.

پنجره‌های شرقی و یا جنوبی مکان مناسبی برای نگهداری از این درخچه هستند.

گیاه ذرتی یا دراسنا ابلق

ذرتی یا دراسنا ابلق

از دیگر درختچه‌های آپارتمانی سایه دوست که در تصفیه هوا موثر است، می‌توان به گیاه ذرتی اشاره کرد. مکان مناسب جهت نگهداری از این گیاه محیطی روشن اما بدون تابش مستقیم نور خورشید است. با اینکه مکان روشن برای این درختچه مناسب‌تر است، اما در نور کم و سایه نیز می‌تواند رشد کند.

هفته‌ای یک بار در زمستان و دو الی سه بار در زمستان باید به آبیاری این گیاه بپردازید.

پاچیرا

پاچیرا

از محبوب‌ترین درختچه‌های آپارتمانی سایه دوست می‌توان به این گیاه اشاره کرد. پاچیرا گیاه منطقه شرقی آسیا است. سادگی نگهداری و سرعت رشد این درختچه از ویژگی‌های مثبت این گیاه به شمار می‌رود که فقط به مقدار کمی نور و آب نیاز دارد. سایه متوسط هم می‌تواند برای این گیاه مناسب باشد. اما بهتر است تا در مکانی روشن قرار بگیرد.

این گیاه هفته‌ای یک بار از بهار تا پاییز آبیاری می‌شود و تا رسیدن به زمستان باید این مقدار کمتر شود.

طبقه بندی شده در