برای آشنایی بهتر شما با مقاوم‌ترین گل‌های آپارتمانی در این مقاله از استاده مگ سعی داریم  اسامی تعدادی از بهترین گیاهان آپارتمانی مقاوم و مناسب برای آپارتمان را نام ببریم و هم چنین نکات برای مقاومت بیشتر درختچه و گل آپارتمانی مقاوم در گرما و سرما را بررسی کنیم.

درختچه‌های آپارتمانی مقاوم

مقاومت گل در آپارتمان‌های امروزی که اغلب بدون حیات‌ و حوض‌های قدیمی با صفای خانه‌های قدیم هستند می‌تواند حس طراوت و آرامش را درون فضای خانه برایتان تداعی کند. اما در شرایط فصلی امروزه و زندگی‌های پرمشغله و نداشتن وقت کافی برای رسیدگی به گل‌ها هم‌چنین نداشتن پنجره و در نهایت نور کافی در آپارتمان‌ها این امر کمی سخت شده است.

ادامه این محتوا از استاده مگ را به توضیح کامل و معرفی 15 تا گل آپارتمانی مقاوم به سرما و گرما خواهیم پرداخت.

درختچه شفلرا

درختچه های آپارتمانی مقاوم
درختچه شفلرا

سومین مورد از درختچه‌های آپارتمانی کم نور و مقاوم شفلرا این درختچه‌ی زیبا است که  هم برای رشد در آپارتمان ‌مناسب است. و هم در شرایط نوری متوسط خشک و پژمرده نمی‌‍شود. چرا که ‌به نور زیاد و‌مستقیم نیاز ندارد. میزان آب مورد نیاز برای رشد آن هم کم است و بنابراین رسیدگی تمام وقت و روزانه نیاز ندارد .

اگر می‌خواهید راز نگهداری گل‌های آپارتمانی را بدانید روی آن کلیک کنید!

درختچه شامادورا

 چهارمین درختچه که دارای برگ‌های بلند و‌سبز رنگ است. و‌در شرایط مناسب تا دو متر هم رشد می‌کند، گیاه شامادورا است. که به آبیاری متوسط و‌ مدیریت شده نیاز دارد. و نیاز به تابش نور خورشید و‌نور زیاد ندارد. به همین دلایل است که‌ می‌توان گفت برای آپارتمان مناسب و گل آپارتمانی مقاوم است.

گیاه شامادورا
گیاه شامادورا

منظور از مقاوم بودن برای گل‌های آپارتمانی کم نور و مقاوم همین است. که در عین حفظ زیبایی در شرایطی مثل نور کم و متوسط هم می‌توانند به خوبی رشد کنند. با ۵ روش جادویی تقویت گل‌های آپارتمانی آشنا شوید

فیکوس بنجامین

فیکوس بنجامین

پنجمین درختچه آپارتمانی مقاوم هم در این قسمت فیکوس بنجامین است که طرفداران و علاقمندان زیادی هم دارد .

با روش کاشت بهترین گیاهان آبزی آپارتمانی را در این صفحه از استاده آشنا شوید.

یوکا

یوکا
درختچه یوکا

یوکا نیز ششمین درختچه آپارتمانی مناسب و‌ زیباست. اگر میخواهید به گلخانه‌ی آپارتمانی خود جلوه‌ای زیبا بدهید این درختچه‌ی آپارتمانی بهترین گزینه است. یوکا تنه‌ای سفت و برگ‌های باریک و‌بلند و چرمی دارد و به گلخانه‌ی شما جلوه‌ی زیبایی می‌دهد.

گیاهان آپارتمانی مقاوم به سرما

گیاهانی هم هستند که در مناطق سرد رشد می‌کنند و می‌توان روی آن در فصل سرد و در درون آپارتمان حساب کرد! از جمله گیاهان آپارتمانی که به سرما نیز مقاوم است می‌توان به زاموفیلیا اشاره کرد.

گیاهان آپارتمانی مقاوم به سرما
زاموفیلیا
  • گیاه زاموفیلیا در اکثر خانه‌های آپارتمانی افرادی که علاقمند به گیاهان آپارتمانی هستند وجود دارد. این گل آپارتمانی مقاوم با برگ‌های سبز کمرنگ جلوه‌ی زیبایی به خانه داده و هم‌چنین به نور زیادی هم نیاز ندارد.
  • هشتمین و نهمین نوع از گیاهان آپارتمانی دیگری هم که می‌توان بعنوان گیاه آپارتمانی مقاوم به سرما نام برد گیاه آگلونما و گل یشم نام دارد.
  • از دیگر گیاهان مقاوم محبوب هم گیاه گل خورشیدی است. که توانایی رشد و‌مقاومت نسبت به سرما را داشته و در هر فصلی گل می‌دهد. گلبرگ‌های این گیاه از رنگ قرمز تا نارنجی تغییر می‌کنند و زیبایی خاصی دارند.

گل‌های آپارتمانی مقاوم به نور کم

گل برگ قاشقی

اولین گل آپارتمانی مقاوم که محبوبیت زیادی در خانه‌ ‎های قدیمی و امروزه در آپارتمان‌های جدید هم دارد گل برگ قاشقی است.

گیاه برگ قاشقی
گل برگ قاشقی

این گل در شرایط جنگل‌های کم نور و تاریک هم رشد می‌کند و عمر نسبتا طولانی‌ای هم دارد. بنابراین برای حفظ این گل آپارتمانی مقاوم در درون آپارتمان خود بسته به شرایط نوری متوسطی که وجود دارد گزینه‌ی مناسبی است. نیازی هم به آبرسانی زیاد نداشته و در فضای آب و هوایی معمولی پذیرایی رشد می‌کند.

البته بهترین نکته برای گلهای آپارتمانی زیبا و مقاوم این موضوع است که چنانچه درون آپارتمان و فضای خانه پنجره یا محیطی که نور بیشتری دارد وجود دارد اولویت انتخاب محل مناسب گل آپارتمانی مقاوم در این جور فضاها می‌باشد .

دراسنا گل

دومین گل آپارتمانی زیبا مقاوم به نور دارسنا است. این‌ گل مقاوم را برای رشد کافی می‌توان حتی از نور مستقیم خورشید دور هم نگه داشت و در اتاق خواب هم قابل رشد است. آبیاری آن نیز نباید زیاد باشد. این‌ گل زیبا برگ‌هایی به رنگ سبز پررنگ دارد و طراوت و زیبایی آن در شرایط مناسب در تمامی فصول با توجه به سرما و گرما حفظ می‌شود .

دراسنا  گیاه
دراسنا گل

به گیاهانی که برای رشد به نور زیادی نیاز ندارند و با نور کم هم رشد می‌کنند به اصطلاح گیاهان سایه دوست می‌گویند.

گل برگ عبایی هم در اینجا یازدهمین گل آپارتمانی مقاوم به نور است که از معروفترین و‌محبوب‌ترین‌ نوع گیاهان است؛ چرا که علاوه بر اینکه به نور زیادی برای رشد نیاز ندارد در شرایط سخت هم به راحتی رشد می‌کند و همواره طراوت خود را حفظ میکند.

گلهای آپارتمانی مقاوم به نور کم
گیاه برگ عبایی

اکسالیس و پوتوس ابلق هم از جمله دیگر گیاهان آپارتمانی سایه دوست و گل آپارتمانی مقاوم به نور هستند. این گیاهان به راحتی در آپارتمان قابل نگهداری می‌باشند.

گل‌های آپارتمانی مقاوم به گرما

برای انتخاب گلهای آپارتمانی زیبا و‌ مقاوم باید توجه کافی داشته باشید. همچنین اگر در موقعیت جغرافیایی‌ای زندگی می‌کنید که گرم و خشک است بهتر است از گل آپارتمانی مقاوم نسبت به گرما و نور زیاد استفاده کنید. که نور زیاد باعث رشد آن‌ها نیز می‌شود.

از طرفی برای حفاظت از گل آپارتمانی زیبا و مقاوم باید به آبیاری آنها هم توجه کافی داشته باشید. چرا که این نوع گل‌های آپارتمانی در صورت عدم دریافت آب کافی و مورد نیاز خود به زودی خشک می‌شوند.

گلهای آپارتمانی مقاوم به گرما
مرجان مینیاتوری

از جمله بهترین گل آپارتمانی مقاوم به گرما می‌توان به گیاه شلفرا اشاره کرد. این گیاه درون فضای خانه و آپارتمان اکسیژن سازی می‌کند و با نور خورشید در شرایط مناسب رشد زیادی نیز خواهد داشت.

پانزدهمین و آخرین گل آپارتمانی زیبا و مقاوم هم گل مرجان مینیاتوری است. که در مکان‌های خشک و گرم هم با برگ‌های زیبا به تصفیه‌ی هوای خانگی پرداخته و نیاز به آبیاری و رسیدگی روزانه هم ندارد.

طبقه بندی شده در