با اعتبار و کیفیت بالای لوازم تولید شده توسط شرکت سونی، تعمیرات گوشی سونی نیز نزد کاربران این وسایل اهمیت ویژه‌ای دارد. در واقع این شرکت توانسته با تولید گوشی‌های پیشرفته و استاندارد، مخاطبان قابل توجه و زیادی را جذب کند. امروزه گوشی سونی در مدل‌های گوناگونی از جمله z1، z2، z3 و z5 ساخته و به بازار عرضه می‌گردد.

در طول عمر مفید دستگاه احتمال دارد گوشی سونی دچار خرابی شود که در چنین حالتی توصیه می‌شود در اسرع وقت نسبت به تعمیر گوشی خود در نمایندگی اقدام نمایید. بنابراین در این صفحه از “استاده” سعی داریم تا شما را با خدمات مرکز تعمیر گوشی سونی و همچنین عوامل موثر بر هزینه تعمیرات آن آشنا سازیم. با ما همراه باشید.

مرکز تعمیرات گوشی سونی در محل

هنگامی که گوشی سونی شما با خرابی مواجه می‌شود، شما می‌توانید با مرکز تعمیرات گوشی سونی در محل تماس گرفته تا تعمیرکاران و کارشناسان فنی ضمن رجوع به محل، با استفاده از قطعات با کیفیت و تجهیزات پیشرفته به تعمیر گوشی سونی بپردازند.

در برخی حالات امکان دارد خرابی گوشی به گونه‌ای باشد که تعمیرکار برای تعمیر آن، نیازمند وقت بیشتری باشد. در این شرایط فرد متخصص برای تعمیر گوشی سونی، دستگاه مورد نظر را به مرکز تعمیرات برده و پس از تعمیر اصولی، آن را به شما تحویل خواهد داد. همچنین این مرکز پس از تعمیر گوشی سونی ضمانت نامه‌ای را جهت اطمینان به شما ارائه می‌دهد. 

خدمات مرکز تعمیر گوشی سونی

مرکز تعمیرات گوشی سونی خدمات زیادی را از جمله تعمیرات تخصصی مربوط به سخت افزار و نرم افزار گوشی سونی، عیب یابی خرابی‌های گوشی سونی، تعویض قطعات گوشی سونی، تعمیر اسپیکر گوشی سونی، تعمیر یا تعویض تاچ گوشی، تعمیر باتری گوشی، تعمیر سوکت شارژ و… ارائه می‌دهد.

تعمیرات گوشی سونی در محل، مزایای زیادی را شامل می‌شود. بعضی از آنها به شرح زیر می‌باشند:

  • مراجعه تعمیرکار به محل باعث می‌شود که شما بتوانید در کوتاه‌ترین زمان ممکن به تعمیر گوشی سونی خود بپردازید. بنابراین تعمیر گوشی سونی در محل باعث بهینه سازی وقت می‌شود.
  • یکی دیگر از مزایای تعمیرات گوشی سونی در محل این است که انجام این کار باعث صرفه جویی در هزینه و انرژی می‌شود.
  • ارائه گارانتی یکی دیگر از مزایای تعمیرات گوشی سونی در محل است. بر اساس این گارانتی اگر گوشی شما در مدت زمان مشخص شده دچار همان خرابی شود، کارشناسان مرکز تعمیرات گوشی سونی مجددا و به صورت رایگان آن خرابی را تعمیر خواهند کرد.

تعمیر هارد گوشی سونی

یکی از خرابی‌های گوشی سونی، خرابی هارد آن است. این نوع خرابی می‌تواند بنا به علل مختلفی از قبیل استفاده نادرست از گوشی، استفاده از شارژر سایر گوشی‌ها، وارد شدن ضربه‌‌های محکم به گوشی و… رخ دهد. هزینه تعمیر هارد گوشی چقدر است؟

در مواقع خرابی هارد گوشی سونی، تعمیرکار متخصص با عیب یابی و مشاهده میزان آسیب دیدگی هارد و با استفاده از ابزارآلات پیشرفته‌ به تعمیر هارد گوشی سونی می‌پردازد. در واقع تعمیر هارد یکی از پیچیده‌ترین و سخت‌ترین سرویس‌هایی است که در مرکز نمایندگی سونی انجام می‌گیرد.  

تعمیر هارد گوشی سونی

تعمیر گوشی سونی z5

یکی از مشکلات گوشی سونی z5 خرابی مربوط به برد آن می‌باشد. برد گوشی از اجزای کلیدی دستگاه بوده که هماهنگی بین تمام اجزای گوشی را مهیا می‌کند.

هنگامی که قطعه مهم و پرکاربرد برد الکتریکی دستگاه با خرابی مواجه می‌شود، اجزای مختلف قادر به ارتباط با یکدیگر نخواهند بود. بنابراین در چنین مواقعی گوشی به صورت ناگهانی دچار خاموشی و روشن شدن متناوب می‌شود.

خرابی دوربین گوشی سونی z5

همچنین یکی دیگر از خرابی‌های شایع این نوع گوشی، مربوط به دوربین آن می‌شود که این نوع خرابی نیز در مرکز تعمیرات گوشی سونی به صورت تخصصی تعمیر خواهد شد. کارشناسان با تجربه در استاده، گوشی سونی z5 را به صورت تخصصی عیب یابی کرده و سپس به تعمیر آن می‌پردازند. در چنین مواقعی خرابی ممکن است نرم افزاری باشد.

ممکن است به دلیل نصب نرم‌فزارهای نامناسب یا ویروسی شدن گوشی، دوربین گوشی سونی دچار خرابی شده باشد. در این صورت تعمیرکار فنی با پاک سازی گوشی به تعمیر دوربین خواهد پرداخت.

در بعضی از مواقع ممکن است خرابی دوربین، سخت افزاری باشد؛ یعنی دوربین گوشی بر اثر عواملی مانند ضربه، رطوبت، وجود خط و خش روی لنز و… دچار خرابی شده باشد. در این صورت تعمیرکار مربوطه برای رفع خرابی به تعویض دوربین گوشی سونی می‌پردازد.

تعمیر گوشی سونی z2

گاهی امکان دارد گوشی سونی z2 با خرابی‌های متنوعی مواجه گردد که از شایع‌ترین آنها می‌توان ظاهر شدن خطوط بنفش در صفحه نمایش گوشی، اختلال در تاچ گوشی، قرمز شدن نمایشگر و… را نام برد. در این شرایط لازم است به منظور برطرف سازی خرابی در اسرع وقت به تعمیر دستگاه مراجعه نمایید.

تعمیر گوشی سونی z1

گوشی سونی z1 امکان دارد بنا به علل متفاوتی از جمله آب خوردگی یا ورود ضربه‌های سنگین، دچار خاموشی شود. متداول‌ترین خرابی‌های گوشی سونی z1، خالی شدن سریع شارژ باتری آن یا عدم شارژ شدن باتری آن می‌باشد. در مجموعه استاده تمامی خرابی‌های به وجود آمده توسط کارشناسنان با تجربه به راحتی رفع می‌گردد. 

تعمیر گوشی سونی z3

گوشی سونی z3 نیز یکی دیگر از انواع گوشی سونی بوده که این نوع گوشی نیز احتمال دارد همانند سایر مدل‌های آن دچار خرابی شود که تعمیر آن توسط مرکز نمایندگی تعمیرات سونی صورت خواهد گرفت.

در مجموعه استاده تمامی خدمات مربوط به تعمیرات گوشی سونی توسط تعمیرکاران حرفه‌ای آن به نحو مطلوبی انجام خواهد گرفت. برخی از خرابی‌های گوشی سونی z3 نیز به صورت زیر هستند.

  • اختلال در اسپیکر گوشی سونی z3
  • اختلال در آنتن‌دهی گوشی سونی z3
  • هنگ کردن گوشی سونی
  • خرابی کیبورد گوشی
  • اختلال در برد گوشی سونی z3

هزینه تعمیر موبایل سونی

عوامل زیادی بر هزینه تعمیر موبایل سونی موثر می‌باشند که از مهم‌ترین آنها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

هزینه تعمیر موبایل سونی

مدل گوشی

یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی که بر هزینه تعمیر موبایل سونی تاثیر می‌گذارد، نوع مدل گوشی می‌باشد. در واقع هر چقدر که مدل گوشی بالاتر و فناوری آن جدیدتر باشد، از تکنولوژی پیشرفته‌تری نیز برخوردار خواهد بود و هزینه تعمیرات آن، مبالغ بیشتری می‌شود.

بنابراین می‌توان گفت هزینه تعمیر گوشی سونی در مدل‌های جدیدتر نسبت به مدل‌های قدیمی‌ آن، بیشتر خواهد بود.

نوع خرابی

یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار بر هزینه تعمیر گوشی سونی، نوع خرابی به وجود آمده برای آن می‌باشد. برای مثال، در بعضی از مواقع ممکن است خرابی گوشی سونی، خرابی سوکت شارژ آن باشد و در بعضی از مواقع دیگر نیز ممکن است خرابی گوشی به دلیل خرابی مادربرد باشد.

دقت نمایید که هزینه تعمیر قطعاتی مانند مادربرد با هزینه تعمیر سوکت شارژ کاملا متفاوت بوده و قطعا از مبلغ بیشتری برخوردار خواهد بود.

کیفیت قطعات

کیفیت قطعات مصرفی در تعمیر گوشی سونی از مواردی است که بر هزینه تعمیر گوشی سونی موثر می‌باشد. به هر میزان که کیفیت قطعات بالاتر باشد و اورجینال باشند، هزینه تعمیر گوشی سونی نیز بیشتر خواهد بود.

نتیجه گیری

تعمیرات گوشی سونی بسیار پیچیده و فنی بوده و لازم است فقط و فقط توسط کارشناسان باتجربه انجام گیرد. هزینه تعمیر گوشی سونی نیز به عوامل زیادی بستگی دارد که از جمله آنها می‌توان به مدل گوشی، کیفیت قطعات استفاده شده در تعمیر، نوع مشکل رخ داده و… اشاره نمود. پیشنهاد می‌شود در این راستا با کارشناسان ما در استاده در ارتباط باشید.

طبقه بندی شده در