یکی از مکان‌هایی که ممکن است در معرض آلودگی قرار بگیرد که به دنبال آن، جوندگان و حشراتی مانند موش، سوسک، پشه و… به آن راه پیدا خواهند کرد، رستوران می‌باشد. در این شرایط یکی از بهترین راه‌حل‌ها، استفاده از سموم می‌باشد. بهتر است سمپاشی رستوران توسط کارشناسان شرکت سمپاشی انجام گیرد تا تمامی اصول و نکات بهداشتی رعایت شود. همچنین توصیه می‌شود کارکنان به صورت منظم به نظافت خود و محیط بپردازند تا از آفت‌زدگی پیشگیری به عمل آید.

با ما همراه باشید تا در این صفحه از استاده به بررسی خدمات سمپاشی رستوران و عوامل موثر بر قیمت آن، بپردازیم تا با اطلاعات بیشتری نسبت به انجام این کار اقدام فرمایید.

قیمت سمپاشی رستوران

خدمتقیمت به تومان
قیمت سمپاشی رستوراناز 150.000 تا 2.500.000

مهم‌ترین عوامل موثر در قیمت سمپاشی رستوران شامل موارد زیر می‌باشد:

متراژ رستوران

مهم‌ترین عامل موثر بر قیمت سمپاشی، متراژ مکان مورد نظر می‌باشد. هر چقدر رستوران مورد نظر، متراژ بیشتری داشته باشد، طبیعتا قیمت سمپاشی رستوران نیز بالاتر خواهد بود. زیرا افزایش متراژ منجر به افزایش زمان سمپاشی، افزایش نیروی کار و افزایش متریال مصرفی می‌گردد.

قیمت سمپاشی رستوران

قیمت سم

قیمت سم یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار به شمار می‌آید. گاهی اوقات لازم است برای نابودی آفات رستوران از ترکیب چند سم در چند نوبت استفاده شود. بنابراین مقدار سم و کیفیت سم از اهمیت بالایی برخوردار است و هر چقدر سم از حجم بیشتر و کیفیت مطلوب‌تری برخوردار باشد، قیمت سمپاشی رستوران نیز بالاتر خواهد بود.

نوع تجهیزات مورد استفاده در سمپاشی

نوع تجهیزات و دستگاه‌های مورد استفاده بر قیمت سمپاشی رستوران موثر است. دستگاه‌های سمپاشی به دو شکل برقی و دستی موجود می‌باشند. از نوع دستی اغلب برای مکان‌های کوچک استفاده می‌شود در حالیکه  نوع برقی آن برای مکان‌های بزرگ، کاربرد دارد. البته توجه داشته باشید که دستگاه‌های سمپاشی برقی نسبت به دستی از سرعت و قدرت بالاتری برخوردار هستند؛ در نتیجه سرعت انجام کار نیز بالاتر می‌رود و با استفاده از آن‌ها، درزهای دور از دسترس نیز به خوبی سمپاشی خواهند شد.

برای مشاهده خدمات سمپاشی بیمارستان، کلینیک و آزمایشگاه همراه قیمت کلیک کنید.

هزینه ایاب و ذهاب

هزینه ایاب و ذهاب نیز یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار محسوب می‌شود. لازم به ذکر است که برخی از شرکت‌ها هزینه‌ای بابت ایاب و ذهاب دریافت نخواند کرد.

خدمات سمپاشی رستوران در تهران

شرکت‌های متنوعی خدمات سمپاشی رستوران در تهران را ارائه می‌دهند. در واقع پس از تماس شما با شرکت مورد نظر، کارشناسان به رستوران شما مراجعه نموده و محل اختفا و تکثیر حشرات را بررسی می‌کنند. اکنون با شناسایی نوع آفت، سمی مناسب جهت آفت‌زدایی را پیشنهاد می‌دهند.

خدمات سمپاشی رستوران در تهران

توجه داشته باشید شرکت مورد نظر باید از سمت وزارت بهداشت دارای مجوز باشد.

در صورت لزوم قبل از استفاده از سم، به تخلیه مواد غذایی داخل رستوران نیز می‌پردازند. پس از استفاده از سموم نیز راهکارهایی (مانند: نصب توری) به صاحبان رستوران آموزش می‌دهند تا محل مورد نظر مجددا دچار آلودگی و آفت زدگی نگردد. در نهایت کارشناسان پس از اتمام عملیات سمپاشی رستوران، به بازدیدهای دوره‌ای از محل نیز می‌پردازند و در صورت لزوم محل را لکه گیری می‌کنند.

به طور کلی مهم‌ترین خدماتی که توسط شرکت سمپاشی رستوران در تهران ارائه می‌شود، شامل موارد زیر می‌باشد:

  • سمپاشی جوندگان موذی و کلیه آفات و حشرات رستوران از قبیل موش، مارمولک، مورچه، سوسک‌های ریز و درشت، مگس و…
  • سمپاشی رستوران با استفاده از تجهیزات و دستگاه‌های مخصوص به صورت حرفه‌ای
  • مشاوره و ارائه دستورالعمل‌ها جهت پیشگیری از آفت زدگی رستوران به صورت حضوری
  • بازدیدهای دوره‌ای از رستوران پس از سمپاشی و در صورت لزوم لکه گیری مجدد مکان
  • سمپاشی همراه با ارائه ضمانت‌نامه
  • ارائه مشاوره تلفنی توسط کارشناسان شرکت سمپاشی
  • تهیه پرونده بهداشتی

کنترل آفات در رستوران

برای کنترل آفات در رستوران، راهکارهای زیادی وجود دارد که یکی از آن‌ها، تشکیل پرونده بهداشتی می‌باشد. پرونده بهداشتی از یک سری اطلاعات مانند محل سمپاشی، نوع آفت، نوع سم و روش استفاده شده و… می‌باشد که کارشناسان شرکت در بازدیدهای دوره‌ای از این اطلاعات استفاده نموده و می‌توانند به کنترل آفات پرداخته و سریع‌تر نسبت به ریشه کن شدن آفات اقدام نمایند.

یکی دیگر از راه‌های کنترل آفات در رستوران، این است که صاحبان رستوران، آموزش‌هایی که جهت حفظ بهداشت و نظافت محیط از طرف شرکت ارائه می‌شود را به درستی انجام دهند تا رستوران کم‌تر دچار آلودگی و آفت‌زدگی گردد. همچنین کارکنان رستوران نیز می‌بایست تمامی نکات بهداشتی را رعایت کنند.

توصیه می‌شود به منظورکنترل آفات با استفاده از روش‌هایی مانند: نصب توری، ایجاد تهویه مناسب، بررسی دیوارهای داخلی و خارجی رستوران و در صورت لزوم بستن درزها و… راه‌های ورود و خروج حشرات و جوندگان موذی را مسدود نمایند. برای مثال برای جلوگیری از ورود جوندگانی مانند موش به رستوران، لازم است اقداماتی از قبیل ریخته نشدن مواد غذایی و خرده ریز آن روی زمین، انباشته نشدن زباله‌ها، دور کردن زباله‌ها از محیط، نگهداری مواد غذایی در ظروف درب‌دار و… انجام گیرد. ‌

نتیجه گیری

در این مقاله سعی کردیم که شما را با خدمات سمپاشی رستوران از قبیل سمپاشی کلیه آفات و حشرات، مشاوره و ارائه راهکار به صورت تلفنی و حضوری و… آشنا سازیم تا با شناخت آن‌ها، رستوران خود را به نحو مطلوبی سمپاشی نموده و از آفات و بیماری‌ها در امان بمانید. توجه داشته باشید که قیمت سمپاشی رستوران نیز با توجه به عوامل گوناگونی مانند متراژ محل، نوع سم، نوع دستگاه‌ها و تجهیزات استفاده شده و…  متغیر می‌باشد.

طبقه بندی شده در

با برچسب در