هزینه تعمیر و سرویس کولر گازی ایستاده

لیست تعمیرکاران کولرگازی در تهران

 • سرویس کولر گازی ایستاده

  به دلیل اینکه در شش ماهه دوم سال از سیستم سرمایشی استفاده نمی‌شود، قبل از شروع به استفاده مجدد از دستگاه‌های سرمایشی، سرویس کولر گازی ایستاده یا سایر انواع مختلف کولرهای گازی ضروری است. در این مطلب از “خدمات آنلاین استاده” به معرفی سرویسکار جهت انجام خدمات تعمیر کولر گازی ایستاده و قیمت تعمیرات و سرویس کولر گازی ایستاده می‌پردازیم.

  قیمت تعمیر کولر گازی ایستاده

  خدمتقیمت به تومان
  هزینه تعمیر کولر گازی ایستادهاز 270.000 تا 140.000
  هزینه سرویس کولر گازی ایستادهاز 200.000

  عوامل موثر بر هزینه سرویس کولر گازی ایستاده

  هزینه سرویس کولر گازی به عوامل مختلفی بستگی دارد. ممکن است در زمان بررسی قسمت‌های گوناگون کولر گازی، بخش یا بخش‌هایی نیاز به تعمیر یا تعویض داشته باشند که قیمت آنها متغیر است.

  لازم به ذکر است قیمت مشخصی از سوی اتحادیه مربوطه نیز تعیین شده است که با توجه به ارائه خدمات، این هزینه افزایش خواهد یافت. از جمله خدماتی که معمولا در هنگام سرویس کولر گازی ایستاده ارائه می‌گردند، می‌توان به شستن پنل‌های کولر گازی، تعویض و تمیز کردن فیلترها، شارژ کولر گازی، وکیوم و… اشاره نمود.

  سرویس کولر گازی ایستاده

  همان‌طور که پیش‌تر اشاره شد، سرویس کولر گازی ایستاده مانند سایر سیستم‌های سرمایشی لازم بوده و سبب افزایش طول عمر و کارآیی کولر گازی می‌شود. همچنین عملکرد مطلوب کولر گازی ایستاده پس از سرویس، باعث صرفه‌جویی در مصرف انرژی و کاهش بهای برق مصرفی می‌گردد.

  از آنجایی که برخی از مشکلات کولرهای گازی ایستاده با نمایش کد ارور روی صفحه نمایشگر کوچک آن نشان داده می‌شوند، تنها افرادی که در این زمینه مهارت و تجربه دارند و به این موارد مسلط هستند، قادر به رفع مشکلات دستگاه می‌باشند. هر گونه سهل‌انگاری در تعمیر نکردن به موقع می‌تواند هزینه هنگفتی را به وجود آورد.

  تذکر این نکته ضروری است که خدمات سرویس و تعمیر دستگاه را فقط به افراد با تجربه در نمایندگی‌های مجاز در این زمینه که با انواع مختلف مدل‌های کولر گازی ایستاده از برندهای مطرح آشنا هستند، بسپارید.

  موارد تعمیر کولر گازی ایستاده

  با فرارسیدن فصل گرما، یکی از اقدامات اولیه، تعمیر و سرویس سیستم‌های سرمایشی منازل، محل کار، ادارات و… است. انواع مختلفی از سرویس‌های سرمایشی با گذشت زمان روانه بازار شده‌اند؛ اما در این میان همواره کولرهای گازی طرفداران بیشتری داشته‌اند. یکی از انواع کولرهای گازی، کولر گازی ایستاده است. اینگونه کولرها در گذشته تنها در محیط‌های بسیار بزرگ مانند پاساژها، بیمارستان‌ها و ادارات به کار گرفته می‌شدند؛ اما این روزها استفاده از کولر گازی ایستاده با ظرفیت کم‌تر برای محیط منزل، مغازه، محل کار و… نیز رواج یافته است.

  در صورتی که سرویس کولر گازی ایستاده بعد از گذر چند ماه توسط تعمیرکار ماهر انجام نشود، احتمال بروز خرابی و اشکال در عملکرد کولر گازی وجود دارد. از رایج‌ترین مشکلاتی که معمولا هنگام تعمیر کولر گازی ایستاده مشاهده می‌شود، می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

   تعمیر کولر گازی ایستاده

  خاموش شدن ناگهانی کولر گازی ایستاده

  در این مورد، ابتدا تنظیمات تایمر کولر گازی بررسی می‌شود. در صورتی که تایمر خاموشی خودکار کولر گازی فعال نباشد، لازم است تا سایر اتصالات برقی کولر گازی مورد بررسی قرار گیرند.

  خاموش و روشن شدن مکرر و خودکار کولر گازی ایستاده

  این مشکل معمولا از خرابی بردهای الکترونیکی یا سیم‌کشی و کابل‌ها ناشی می‌شود. لازم به ذکر است این مشکل تنها توسط کارشناس مسلط به امور فنی قابل تعمیر است.

  کم‌ باد بودن کولر گازی ایستاده

  هنگام مشاهده این مشکل، ابتدا فیلترهای کولر گازی مورد بررسی قرار گرفته و در صورت کثیف بودن، تعویض می‌شوند. اگر دلیل مشکل به وجود آمده آلودگی فیلترها نباشد، مسیر جریان یافتن آب در کویل‌ها چک می‌شود.

  سرد نبودن باد کولر گازی

  یکی از اصلی‌ترین دلایل سرد نبودن باد کولر گازی، کم شدن گاز مبرد به دلیل نشت کردن آن است. بنابراین در صورت بروز این مشکل در اسرع وقت با تعمیرکار مربوطه مشورت نمایید.

  بوی نامطبوع کولر گازی

  برای برطرف نمودن این مشکل، شلنگ تخلیه آب، اواپراتور و لوله تخلیه دستگاه بررسی می‌شوند تا تجمع آب کثیف و لجن صورت نگرفته باشد. همچنین، کثیف بودن فیلترهای کولر گازی نیز می‌تواند سبب بوی نامطبوع شود.

  نشتی آب

  نشت کردن آب از کولر گازی ایستاده به دلیل انسداد در راه آب خروجی یا برفک گرفتن لوله‌ها است. هنگام سرویس کولر گازی ایستاده این موضوع به دقت بررسی و در صورت نیاز، هرگونه انسداد یا گرفتگی رفع می‌شود.

  رفع خرابی کولر گازی ایستاده

  لرزش یا سروصدای غیرعادی

  در صورتی که یونیت خارجی کولر گازی ایستاده تراز نباشد یا پایه‌های نگهدارنده کمپرسور کولر گازی لق باشند، لرزش و صدای آزاردهنده بروز پیدا خواهد کرد.

  خراب شدن کندانسور

  اگر بخش کندانسور کولر گازی ایستاده به خوبی عمل نکند، باد سرد جایگزین هوای گرم داخل خانه نشده و در عملکرد کولر گازی ایستاده اختلال ایجاد می‌شود.

  از کار افتادن سیستم تهویه مرکزی

  برای رفع این مشکل، ابتدا ریموت کولر گازی را بررسی کنید. در صورتی که ریموت و تنظیمات کولر گازی ایستاده درست و بر طبق اصول باشد، لازم است ترموستات کولر گازی ایستاده توسط تعمیرکار فنی بررسی شود.

  سخن نهایی

  همان‌طور که مشاهده شد، تعمیرات و سرویس کولر گازی ایستاده بسیار تخصصی بوده و نسبت به سایر انواع کولر گازی‌ها کمی دشوارتر است. بنابراین اگر اطلاعات و تجربه کافی در زمینه سرویس کولر گازی ایستاده را ندارید، از باز کردن قسمت‌های مختلف آن اجتناب نموده و این امر را فقط به متخصصین مربوطه واگذار کنید. در این راستا، توصیه می‌شود با کارشناسان ما در “استاده” در ارتباط باشید.

  مطالب مرتبط برای شما...

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.