خدمات تعمیر بخارشوی [ دلونگی، کارچر، اکوویتا ]

دفتر شمال تهران

در این صفحه از استاده علاوه بر معرفی تعمیرکاران متخصص جهت تعمیر بخارشوی دلونگی، اکوویتا و کارچر به علل خرابی و راهکارهایی برای رفع هر یک از آنها می‌پردازیم.

شما می‌توانید با استفاده از بخارشوی به میزان قابل توجهی در مصرف آب صرفه‌جویی کرده و در عین حال سطوح مختلف را با کیفیت‌ بالاتری نسبت به سایر مواد شوینده‌ی شیمیایی تمیز نمایید. بخارشوی مانند هر دستگاه دیگری امکان دارد دچار اشکال شود. توجه داشته باشید که مراجعه به تکنسین ماهر و باتجربه و همچنین استفاده از قطعات اورجینال و اصل جهت تعمیر بخارشوی از اهمیت بالایی برخوردار است.

تعمیر بخارشوی

از آن جایی که شیوه‌ی عملکرد این دستگاه تولید زیادی بخار آب است، در صورت عدم توجه کافی به به نکته‌ی ذکر شده و تعمیر نادرست بخارشوی می‌تواند خطرناک باشد و منجر به آسیب‌های مادی و جانی جبران ناپذیری گردد.

خدمات تعمیر بخارشوی

برخی از مشکلاتی که امکان دارد برای بخارشوی ایجاد شود، شامل موارد زیر می‌باشد:

 • روشن نشدن
 • گرم نشدن
 • بخار نکردن یا تولید کم بخار
 • نشتی بخار از دستگاه
 • خارج شدن بخار با شدت زیاد
 • باز نشدن درب مخزن بخارشوی
 • پارگی سیم برق بخارشوی
 • اشکال در قسمت‌های: لوله، شلنگ، المنت، تسمه‌ها، فیلتر و…
 • و…

توصیه‌ی ما به شما همراهان عزیز این است که در صورت مشاهده‌ی هرکدام از موارد بالا و یا مواجهه با هر ایراد یا عملکرد غیرعادی دیگری، بخارشوی خود را به تعمیرکار مجرب بسپارید. تکنسین ماهر با شناخت و تسلط کامل نسبت به قطعات و نحوه‌ی کارکرد آنها، بخارشوی را به صورت دقیق و تخصصی عیب‌یابی نموده و سپس با کمک قطعات اصل و اورجینال به تعمیر بخارشوی می‌پردازد.

لیست خدمات ارائه شده جهت تعمیر بخارشوی عبارت هستند از:

 • جرم گیری بخارشوی
 • تعمیر و یا در صورت نیاز تعویض موتور، المنت، شلنگ، فیلتر، واشر، تسمه‌ها و… بخارشوی

لازم به ذکر است شما همراهان عزیز می‌توانید با انتخاب گزینه‌ی تعمیر بخارشوی و در محل، بدون مشکلات رفت و آمد و به شکل قابل توجهی از زمان ارزشمند خود و هزینه‌های مصرفی صرفه‌جویی نمایید.

بدون شک تعمیر بخارشوی از تعویض قطعات معیوب آن به صرفه‌تر است اما به شرطی که این تعمیرات توسط فرد ماهر، مجرب و مسلط به قطعات بخارشوی انجام شود. در غیر این صورت حتی ممکن است مجبور به تعویض چند باره‌ی قطعات مختلف بخارشوی شوید.

تعمیر بخارشوی دلونگی

تعمیر بخارشوی دلونگی

در ادامه‌ی مطلب به بررسی، عیب‌یابی و ارائه‌ی راه حل‌های مناسب برای مشکلات پیش آمده در بخارشوی دلونگی می‌پردازیم.

بخارشوی دلونگی روشن نمی‌شود!

بخارشوی دلونگی به دو شکل شارژی و برقی تولید شده اند؛ بنابراین یکی دلایل روشن نشدن بخارشوی شارژی دلونگی، شارژ نداشتن آن یا اشکال در باتری بخارشوی می‌باشد. درنتیجه توصیه‌ می‌شود قبل از مراجعه به تعمیرکار یکبار دستگاه را کاملا شارژ نموده و مجددا چک کنید.

یکی از دلایل روشن نشدن بخارشوی برقی دلونگی نرسیدن برق به دستگاه می‌باشد که می‌بایست توسط تکنسین متخصص بررسی شود.

نازل بخارشوی دلونگی مسدود شده است!

در صورت مواجهه با این مشکل راه‌ حل‌های زیر می‌توانند راهگشا باشند:

 1. استفاده از آب مقطر و مناسب جهت جلوگیری از رسوب‌گیری
 2. تمیز کردن نازل بخارشوی را به صورت دستی و با کمک پنبه و سرکه

اگر پس از انجام موارد ذکر شده همچنان گرفتگی نازل برطرف نشد، جهت عیب‌یابی دقیق و تعمیر بخارشوی دلونگی، دستگاه را به تکنسین متخصص جهت تعمیر بخارشوی بسپارید. برای این منظور می‌توانید با شماره‌های موجود در همین صفحه تماس بگیرید و سفارش تعمیرات بخارشوی دلونگی را ثبت نمایید.

بخارشوی دلونگی نشتی دارد!

در صورت مواجهه با این مشکل پیچ‌های بدنه بخارشوی دلونگی را چک کرده و در صورت شل بودن، سفت نمایید. این عمل درز و شکافی که در بدنه دستگاه وجود دارد و موجب نشتی می‌شود را حذف خواهد کرد.

قدرت مکندگی بخارشوی دلونگی کم شده است!

علت بروز این مشکل می‌تواند از نازل معیوب یا واشر پوسیده نشات گرفته باشد که می‌بایست جهت عیب‌یابی دقیق و تخصصی توسط تعمیرکار بخارشوی باتجربه بررسی شود.

آب در بخارشوی دلونگی به خوبی گرم نمی‌شود!

به طور کلی هر بخارشوی جهت گرم شدن نیاز به مدت زمان خاصی دارد و کاربر می‌بایست تا رسیدن دمای آب و 100 درجه‌ی سانتی گراد صبر کرده و سپس نسبت به تمیز کردن سطوح اقدام کند.

در صورتی که همچنان مشکل پیش آمده برطرف نشد می‌توانید با شماره‌های موجود در صفحه جهت صبت درخواست تعمیر بخارشوی دلونگی در استاده تماس بگیرید.

تنظیمات سرعت بخار بخارشوی دلونگی به درستی تنظیم نیست!

توصیه‌ی ما به شما همراهان عزیز این است که همواره قدرت بخار بخارشوی را توسط دکمه‌ای که برای این عمل تعبیه شده‌ است، جهت متعادل کردن سرعت بخار در بیش‌ترین میزان خود تنظیم نموده و درصورت نیاز و با در نظر گرفتن سطح مورد نظر میزان بخار را کاهش دهید.

بخارشوی دلونگی بخار نمی‌کند!

در صورت مواجهه با این مشکل راه‌ حل‌های زیر می‌توانند راهگشا باشند:

 1. تعمیر و یا در صورت نیاز تعویض فیلتر
 2. اضافه کردن آب به بخارشوی درصورت عدم وجود آب کافی در مخزن
 3. استفاده از آب مقطر جهت پیشگیری از ایجاد رسوب
 4. برطرف نمودن نشتی آب

تعمیر بخارشوی کارچر

تعمیر بخارشوی کارچر

در این قسمت از مقاله به بررسی کامل، عیب‌یابی و ارائه‌ی نکات مهم و راه حل‌های مناسب جهت برطرف نمودن مشکلات پیش آمده برای بخارشوی کارچر می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

باز نشدن درب مخزن بخار بخارشوی کارچر!

استفاده از آب شهری و تصفیه نشده سبب شکل‌گیری رسوب در قسمت بویلر و دهانه‌ی بویلر و در نتیجه باز نشدن درب مخزن بخار دستگاه خواهد شد. بنابراین توصیه می‌شود جهت پیشگیری از این مشکل همواره از آب مقطر استفاده نمایید.

گرم نشدن آب درون مخزن بخارشوی کارچر!

در صورتی که پس از مدتی صبر همچنان آب دستگاه گرم نشده باشد، احتمالا اشکال از بخش موتور یا برد بخارشوی می‌باشد که می‌بایست توسط تعمیرکار مجرب و متخصص مورد بازبینی و بررسی قرار گیرد.

وجود نشتی در بخارشوی کارچر!

وجود نشتی درصورت شکستگی یا سوراخ شدن مخزن آب دستگاه اتفاق می‌افتد و به دنبال آن فشار بخار خارج شده از بخارشور به صورت استاندارد نخواهد بود.

مسدود بودن نازل بخارشوی کارچر

در صورت مواجهه با این مشکل راه‌ حل‌های زیر می‌توانند راهگشا باشند:

 • استفاده از آب مقطر و مناسب جهت جلوگیری از ایجاد رسوب آهکی ناشی از مواد معدنی موجود در آب تصفیه نشده
 • تمیز کردن نازل بخارشوی را به صورت دستی و با کمک پنبه و سرکه یا جوش شیرین

اگر پس از انجام موارد ذکر شده همچنان گرفتگی نازل برطرف نشد، جهت عیب‌یابی دقیق و تعمیر بخارشوی کارچر، با استاده تماس بگیرید و پس از ثبت سفارش مشاوره لازم را از سرویسکار دریافت کنید و برای انجام تعمیرات اقدام کنید.

کاهش کیفیت تمیز کردن بخارشوی کارچر

در صورت مواجهه با این مشکل راه‌ حل‌های زیر می‌توانند راهگشا باشند:

 1. تمیز کردن داخل مخزن بخارشوی کارچر و سپس پر کردن مجدد آن با آب
 2. استفاده از مواد شوینده مناسب
 3. استفاده از دستمال مخصوص بخارشوی

عدم روشن شدن بخارشوی کارچر

در صورت مواجهه با این مشکل راه‌ حل‌های زیر می‌توانند راهگشا باشند:

 1. اطمینان از برقراری جریان برق و تغذیه شدن مدار بخارشوی
 2. اطمینان از اتصال سیم به بدنه
 3. از دلایل دیگر بروز این مشکل می‌توان به خراب بودن کلیدهای روشن – خاموش اشاره کرد.

در صورت مشاهده‌ی آثار سوختگی می‌بایست جهت عیب‌یابی دقیق و تعمیر بخارشوی کارچر، بخارشوی را به تکنسین متخصص معرفی شده در استاده بسپارید.

همچنین یکی از دلایل بروز این مشکل امکان دارد به کارکرد طولانی مدت از بخارشوی و به دنبال آن داغ شدن و آسیب به قطعات داخلی مربوط باشد.

تولید کم بخار توسط بخارشوی کارچر

دلایل بروز مشکل کم بخار کردن بخارشوی کارچر به شرح زیر می‌باشد:

 1. خرابی برد، پمپ یا شیر برقی بخارشوی کارچر و… از دلایل رایج بروز این مشکل می‌باشد که می‌بایست بخارشوی توسط تکنسین متخصص جهت تشخیص آنها مورد بررسی و بازبینی قرار گیرد.
 2. امکان دارد به علت استفاده از آب معمولی و تصفیه نشده بخارشوی رسوب گرفته باشد. بنابراین توصیه‌ی اکید ما به شما همراهان عزیز استفاده از آب مقطر می‌باشد.
 3. همچنین درصورت خوب نبستن درب مخزن دستگاه بخار خروجی کم خواهد شد.

شایان ذکر است یکی از راه‌های پیشگیری برای بروز این مشکل تمیز کردن بخارشوی به صورت منظم می‌باشد.

عدم تولید بخار توسط بخارشوی کارچر

دلایل بروز مشکل بخار نکردن بخارشوی کارچر به شرح زیر می‌باشد:

 1. به درستی بسته نشدن کلاهک بخارشوی و درنتیجه‌ی آن نشت بخار تولید شده
 2. تنظیم بودن بخارشوی در حالت قفل کودک که با لغو این تنطیمات مشکل پیش آمده برطرف خواهد شد.
 3. معیوب بودن دکمه‌ی خروج بخار دستگاه
 4. رسوب‌گیری و گرفتگی بخارشوی به دنبال استفاده از آب شهری و تصفیه نشده
 5. خالی بودن مخزن آب بخارشوی کارچر
 6. کثیف یا معیوب بودن قطعه‌ی فیلتر بخارشوی که جهت برطرف نمودن این مشکل می‌توانید با کمک پنبه و سرکه یا جوش شیرین نسبت به شستشوی بخارشوی اقدام نموده و جرم‌ها و رسوب‌ها را برطرف نمایید.
 7. خرابی قطعه‌ی المنت که به دنبال آن دیگر بخاری تولید نخواهد شد.

تعمیر بخارشوی اکوویتا

تعمیر بخارشوی اکوویتا

علائم خرابی جهت اقدام برای تعمیر بخارشوی اکوویتا شامل موارد زیر می‌باشند:

 • از کار افتادن یا گرم نشدن بخارشوی
 • عدم ایجاد بخار
 • خروج بخار آب به مقدار کم
 • باز نشدن درب بخارشوی
 • روشن نشدن چراغ نشانگر بخارشوی
 • خارج شدن بخار با شدت و مقدار بیش از حد
 • نشتی بخارشوی
 • کاهش قدرت مکندگی
 • و…

اکنون در این قسمت از مقاله به بررسی دلایل ایجاد مشکلات ذکرشده و ارائه‌ی راه حل‌های مناسب جهت برطرف نمودن آنها می‌پردازیم.

باز نشدن درب مخزن بخارشوی اکوویتا

استفاده از آب و شهری و معمولی به دلیل درجه سختی بالا و املاح زیادی که دارد باعث رسوب‌گیری و درنتیجه منجر به باز نشدن درب بخارشوی اکوویتا خواهد شد. بنابراین توصیه‌ی ما به شما عزیزان این است که جهت پیشگیری از این ایراد همواره مخزن آب بخارشوی را به آب مقطر یا آب تصفیه‌شده پر کنید.

یکی دیگر از دلایل بروز این خرابی فعال شدن قفل ایمنی هنگام داغ بودن بخارشوی می‌باشد.

گاهی اوقات ممکن است به دلیل جمع شدن بخار آب در مخزن و درنتیجه افزایش فشار آن، باز کردن درب مخزن میسر نباشد. در این صورت می‌بایست بخارشوی را خاموش نموده و پس از سرد شدن کامل آن مجددا نسبت به باز کردن درب مخزن اقدام فرمایید.

کم بودن بخار بخارشوی اکوویتا

رسوب‌گیری، المنت و یا سنسور معیوب برخی از دلایل کم شدن بخار خروجی از بخارشوی می‌باشد.

روشن نشدن بخارشوی اکوویتا

اگر بخارشوی شما شارژی است ممکن است شارژ آن تمام شده باشد. در غیر این صورت این خرابی می‌تواند به دلیل خرابی تسمه‌ها یا دکمه‌های روشن – خاموش بخارشوی ایجاد شود. وظیفه‌ی تسمه‌ها به حرکت درآوردن بخش‌های مختلف دستگاه می‌باشد که معمولا در صورت معیوب بودن این قطعه باید تعویض شود. پیشنهاد ما به شما عزیزان این است که هنگام مواجهه با این ایراد می‌بایست نسبت به انتخاب و تماس با تعمیرکار متخصص جهت تعمیر بخارشوی اکوویتا اقدام فرمایید.

بخار نکردن بخارشوی اکوویتا

این ایراد بسیار رایج به دنبال استفاده از آب شهری و معمولی در قسمت پمپ، شیر برقی و دیگر واسطه‌ها گرفتگی ایجاد می‌شود که منجر به خارج نشدن بخار از بخارشوی خواهد شد.

معیوب بودن فیلتر بخارشوی نیز یکی دیگر از دلایل عدم خروج بخار از بخارشوی می‌باشد که ‌می‌تواند نشان‌دهنده‌ی زمان تعویض فیلتر باشد؛ بنابراین ‌این قطعه می‌بایست بادقت بررسی شود. همچنین نشتی مخزن آب یا نصب نادرست آن را نیز دلایل دیگری برای بروز این ایراد می‌باشند.

شایان ذکر است در برخی مواقع عدم تولید بخار علت بخار نکردن بخارشوی می‌باشد. درنتیجه توصیه‌ی ما به شما عزیزان این است که قبل از تماس با نمایندگی تعمیر بخارشوی، مخزن آب بخارشوی را چک نمایید. در صورتی که باوجود پر بودن مخزن آب ایراد پیش آمده برطرف نشد، می‌بایست بخارشوی خود را جهت عیب یابی دقیق و تعمیر به تعمیرکار ماهر و باتجربه بسپارید.

نشتی آب در بخارشوی اکوویتا

معیوب بودن قطعاتی مانند: پمپ، شلنگ و یا قرارگیری نادرست اتصالات می‌توانند علت ایراد پیش آمده باشد. در این شرایط بهترین راهکار برای عیب یابی دقیق و تعمیر بخارشوی اکوویتا مراجعه به تکنسین ماهر و متخصص می‌باشد.

کم شدن مکندگی بخارشوی اکوویتا

بخارشوی مورد نظر در صورت بروز این مورد حتما باید به‌وسیله تعمیرکار مجرب و ماهر چک شود. برخی از علل گزارش شده برای کاهش قدرت مکندگی بخارشوی اکوویتا، پوسیدگی واشر و خرابی نازل می‌باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.