سنگ کاری دور پنجره و دور درب آسانسور یکی از اقداماتی به شما می‌رودکه تاثیر به سزایی در زیباسازی فضای داخلی و خارجی ساختمان دارد و امروزه مورد توجه معماران قرار گرفته است.

ما در این صفحه از استاده قصد داریم به بررسی نکاتی بپردازیم که می‌بایست هنگام سنگ کاری دور درب آسانسور و دور پنجره رعایت شود. از شما عزیزان دعوت می‌شود تا در ادامه‌ی مطلب ما را همراهی فرمایید.

سنگ کاری دور آسانسور

قاب سنگی اطراف درب بخش بیرونی آسانسور که سه ضلع چپ، راست و بالای آسانسور را شامل می‌شود، جلوه ویژه‌ای داشته و از سنگ‌های گران قیمت برای زیباسازی ساختمان استفاده می‌شود. شایان ذکر است عرض قاب سنگی حدود 20 الی 30 سانتی متر در نظر گرفته می‌شود.

سنگ مناسب برای سنگ کاری دور آسانسور

از آنجایی که قاب سنگی اطراف آسانسور با محیط بیرون در ارتباط نمی‌باشد و در معرض نور خورشید، رطوبت، فرسایش، دمای بسیار بالا یا پایین و… قرار نمی‌گیرد، بنابراین نیازی نیست سنگ انتخابی شما مقاومت خاصی داشته باشد و از این نظر محدودیت چندانی در انتخاب سنگ مورد نظر نخواهید داشت.

پرکاربردترین و مهم‌ترین سنگ‌هایی که در سنگ کاری دور آسانسور استفاده می‌شوند، عبارت هستند از:

  • سنگ‎‌های طبیعی مانند: مرمر، مرمریت، گرانیت، ترا-اونیکس
  • سنگ‌های مصنوعی مانند: ماربل شیت که برگه‌های پی وی سی با نقش سنگ هستند.

انتخاب سنگ مصنوعی برای سنگ کاری دور آسانسور به عنوان گزینه‌ی بسیار مقرون به صرفه می‌باشد و از آنجایی که مانند سنگ مرمر می‌توانند نور را از داخل بافت خود عبور دهند، نصب پنل‌های LED جلوه و زیبایی آنها را دو چندان خواهد کرد. 

برش‌ سنگ اطراف آسانسور می‌بایست به صورت کاملا دقیق و اصولی انجام شده باشد. بنابراین توصیه‌ی ما به شما همراهان عزیز استاده این است که سنگ مورد نیاز خود را از سنگ‌فروشی‌های معتبر و شناخته شده خریداری نمایید.

همچنین شایان ذکر است به دلیل دقت و ظرافتی که نیاز است به منظور نصب قاب سنگی اطراف آسانسور رعایت شود، می‌بایست سنگ کاری دور آسانسور توسط افراد کاربلد و متخصصین این حوزه انجام شود.

قیمت سنگ کاری دور آسانسور

قیمت سنگ کاری دور آسانسور

قیمت گذاری سنگ کاری دور آسانسور به موارد زیادی وابسته است. مهم‌ترین آنها شامل موارد زیر می‌باشد:

  1. نوع سنگ استفاده شده: هزینه سنگ‌های مرمر، مرمریت، گرانیت، ترا-اونیکس و… با یکدیگر متفاوت می‌باشد.
  2. ابعاد سنگ مورد نظر: هرچقدر ابعاد درب و قاب آسانسور بزرگتر باشد، به سنگ زیادتری احتیاج است و بنابراین هزینه سنگ کاری دور آسانسور بالاتر خواهد بود.
  3. تکنیک‌های اجرایی:  تکنیک‌های خاص معرق کاری و یا بوک مچ نیز می‌توانند در افزایش قیمت سنگ کاری دور آسانسور تاثیرگذار باشند.

پیش بینی هزینه بازسازی نمای ساختمان در سال 1402 را اینجا مشاهده کنید.

سنگ کاری دور پنجره

سنگ کاری دور پنجره

از گذشته تا به امروز استفاده از سنگ در صنعت ساختمان و زیباسازی فضای داخلی و خارجی مانند: سنگ کاری دور پنجره، دیوار، شومینه، باربیکیو، آب نما، حوضچه و… نقش قابل توجهی داشته است.

جنس سنگ مورد استفاده برای سنگ کاری دور پنجره با توجه به اقلیم‌های با شرایط آب و هوای مختلف، سبک دکوراسیون و نظر کارفرما و عوامل دیگر متفاوت می‌باشد.

سنگ کاری دور پنجره ظاهری لوکس و منحصر به فرد به نمای بیرونی ساختمان شما می‌بخشد و در صورتی که با نورپردازی مناسب همراه شود، جلوه‌ی خاص و ویژه ای خواهد داشت.

لازم به ذکر است امروزه سنگ کاری دور پنجره برای نمای رومی و کلاسیک محبوبیت بسیاری پیدا کرده است.

برای آگاهی از قیمت نصب کاشی و سرامیک کف با چسب در سال 1402 روی لینک کلیک کنید.

انواع سنگ کاری دور پنجره

سنگ کاری دور پنجره با توجه به سبک دکوراسیون، سلیقه و نظر کارفرما، بودجه‌ی فرد و مواردی از این قبیل در طرح‌ها و انواع گوناگونی اجرا می‌شود. در این قسمت به معرفی و بررسی مهم‌ترین آنها می‌پردازیم.

  • قاب سنگی ساده اطراف پنجره: به طور معمول در این حالت قاب سنگی باریکی برای اطراف پنجره در نظر گرفته می‌شود که گاهی اوقات نیز می‌تواند به منظور نما و جلوه‌ی بیشتر به صورت دو لایه کار شود. قاب سنگی ساده بیشتر برای افرادی که قصد دارند از تزئینات کمتری استفاده نمایند، کاربرد دارد.
  • نصب برجستگی‌های ستون مانند سنگی دور پنجره: طراحی و نصب برجستگی‌های ستون مانند سنگی برای کناره‌های پنجره یکی از موارد تاثیرگذار در افزایش جلوه بصری نمای خارجی ساختمان به شمار می‌رود که در بعضی از موارد تمرکز اصلی طراحی کارفرما را شامل می‌شود.
  • رعایت جزئیات ریز هنری جهت سنگ کاری دور پنجره: این مورد بیشتر به منظور سنگ کاری نماهای رومی و کلاسیک مورد توجه طراحان قرار می‌گیرد.
  • نصب نرده‌های سنگی اطراف پنجره: طراحی و نصب نرده‌های سنگی اطراف و مقابل قاب پنجره می‌تواند به عنوان حفظ امنیت و یا افزایش تاثیرگذاری نمای رومی و کلاسیک کاربرد داشته باشد.
  • نصب مجسمه‌های سنگی اطراف قاب پنجره: نصب مجسمه‌های سنگی اطراف قابل پنجره در طراحی و اجرای نماهای رومی و با سبک کلاسیک بسیار کاربرد دارد. باتوجه به نظر و سلیقه‌ی کارفرما گاهی اوقات این مجسمه‌ها تنها در طبقات بالایی و گاهی اوقات در تمام طبقات نصب می‌گردند.

توصیه‌ی ما به شما همراهان عزیز استاده این است که به دلیل دقت و ظرافتی که نیاز است برای طراحی و نصب سنگ کاری دور پنجره رعایت شود، حتما به این منظور از دانش و تجربه‌ی متخصصین این حوزه استفاده نمایید و با خیالی آسوده کار را به گروه متخصص و باتجربه بسپارید.

طبقه بندی شده در

با برچسب در