از مهم‌ترین مراحل ساخت یک ساختمان، سنگ کاری نمای ساختمان است. سنگ کاری نما باعث هویت بخشیدن و جذابیت یک ساختمان می‌شود. اهمیت بالای سنگ کاری ساختمان سبب شده است که طرح‌ها و سبک‌های گوناگونی برای نما کاری سنگ به وجود آید. سنگ کاری نمای ساختمان علاوه بر زیبایی نما باید ویژگی‌های مهم از نظر ایمنی و مقاومت در شرایط مختلف را نیز داشته باشد.

وجود طرح‌های گوناگون، انواع مختلف سنگ‌ها و سایر دلایلی که در ادامه به طور مفصل به آنها پرداخته خواهد شد، باعث می‌شود که هزینه سنگ کاری نمای ساختمان ثابت نباشد. از این رو در این صفحه از “استاده” قصد داریم درباره قیمت سنگ کاری نمای ساختمان، دستمزد، سنگ کاری رومی و سایر عوامل تأثیرگذار بر تعیین قیمت صحبت کنیم.

سایر خدمات مربوط به نمای ساختمان در استاده:

قیمت سنگ کاری نمای ساختمان

خدمتقیمت به تومان(هر متر مربع)
قیمت سنگ کاری نمای ساختمان (نمای ساده)از 150.000
قیمت سنگ کاری نمای ساختمان (نمای رومی) تماس بگیرید

عواملی که در برآورد قیمت سنگ کاری جلوی ساختمان مؤثر هستند را می‌توان به شرح زیر نام برد:

  • موقعیت جغرافیایی پروژه و محل ساختمان
  • هزینه مصالح یا لوازم مورد نیاز برای سنگ کاری
  • جنس سنگ؛ هرچه سنگ سخت‌تر باشد به ابزار پیشرفته‌تری برای برش نیازمند است.
  • ارتفاع ساختمان؛ هر چه ارتفاع ساختمان بیشتر باشد، سنگ کاری در ارتفاع سخت‌تر بوده و هزینه سنگ کاری نمای ساختمان بیشتر می‌شود.
  • ابعاد سنگ‌های به کار رفته در نما سنگ کاری ساختمان؛ هر چه ابعاد سنگ‌ها بزرگ‌تر باشد، نصب آنها سخت‌تر خواهد بود.
  • نصب داربست برای نما کاری ساختمان هم باعث تفاوت قیمت سنگ کاری می‌شود.
  • زیرسازی و تراز کردن سطح برای انجام عملیات نیز به طور مستقل هزینه و دستمزد اضافه‌تری خواهد داشت.
  • نوع طرح مورد نظر برای سنگ کاری .

دستمزد سنگ کاری نما

کسی که کار سنگ کاری نمای ساختمان را انجام می‌دهد، علاوه بر دقت بالا باید دارای خلاقیت و دانش کافی نیز باشد. داشتن اطلاعات کامل درباره‌ی سنگ‌ها و ویژگی‌های آنها سبب می‌شود که هر سنگ در موقعیت مناسب خود به بهترین نحو به کار رود. به همین دلیل هر چه تجربه و مهارت سنگ‌کار بیشتر باشد، دستمزد آن نیز بیشتر خواهد بود.

سنگ کاری نما رومی ساختمان

سنگ کاری نمای ساختمان رومی از محبوب‌ترین سبک‌های سنگ کاری در کشور ماست. سنگ‌هایی که در نما کاری رومی به کار می‌روند، معمولا در دو نوع تراورتن یا سنگ مرمر هستند. سنگ تراورتن به دلیل ویژگی‌هایی مانند میزان تخلخل لازم برای چسبندگی و استحکام به عنوان سنگ نما، وزن قابل قبول و زیبایی در سنگ کاری نمای ساختمان رومی بسیار مورد توجه قرار می‌گیرد.

قیمت نصب کاشی و سرامیک کف چقدر است؟

در سنگ کاری رومی جدید نیز مانند نما کاری رومی قدیم، سنگ کاری ستون مشاهده می‌شود اما تفاوتی که وجود دارد استفاده از مصالح ساختمانی سبک‌تر و یک‌پارچه در سنگ کاری رومی جدید است. ستون‌های مختلفی در سنگ کاری رومی جدید به کار می‌رود که به تناسب طرح و سلیقه شما مورد انتخاب قرار می‌گیرد.

نوع جدیدی از سنگ‌ نما که به سنگ چینی مشهور است، در سنگ کاری رومی مورد توجه قرار گرفته است. این نوع سنگ استحکام بالا و مقاومت لازم در برابر سرما و گرما را دارد. همچنین زیبایی و جذابیت زیادی نیز در نما کاری رومی به همراه می‌آورد.

قرارداد سنگ کاری نما

برای مشخص شدن و روشن بودن وظایف طرفین، به منظور سنگ کاری نما نیز می‌توان قرارداد تنظیم نمود. در قرارداد مربوطه، مشخصات دقیق طرفین، مبلغ قرارداد، مدت زمان اتمام سنگ کاری نما و سایز جزئیات به دقت درج می‌شود. توضیحات کامل در قرارداد بسیار ضروری بوده و لازم است که تک تک کارهایی که سنگ‌کار انجام می‌دهد، از جمله برش سنگ‌ها، ابزارآلات مختلف، نصب داربست و… در قرارداد نوشته شود.

 به موجب قرارداد در صورتی که در روند سنگ کاری نما هر گونه اشکالی پیش بیاید؛ مثلا نما کاری ساختمان در موعد مقرر شده تمام نشود یا در دستمزد و اجرت سنگ کاری نمای ساختمان اختلافی به وجود آید، می‌توان به مراجع قضایی مراجعه نموده و این موضوع را به صورت قانونی پیگیری نمود.

قیمت کاشی کاری مدرن ساختمان، نحوه اجرا و دستمزد نصاب کاشی را در استاده مشاهده کنید.

اصول سنگ کاری نمای ساختمان

در نما کاری سنگ و سنگ کاری رومی، ابتدا باید طرح و نقشه‌ی نما را آماده نمود. این مرحله مهم‌ترین مرحله در سنگ کاری نمای ساختمان ویلایی است، زیرا ضخامت سنگ‌ها، برجسته بودن بخش‌هایی از نما کاری، میزان قوس‌ها و زاویه‌ها تعیین شده و سپس به اجرا در می‌آیند. در مرحله‌ی بعدی باید عملیات زیرسازی و تراز نمودن بدنه ساختمان و شاسی‌کشی انجام شود. استفاده از ابزار گوناگون مانند میلگرد و پیچ و مهره برای بالا بردن تحمل ساختمان نسبت به وزن سنگ‌ها در این مرحله انجام می‌شود.

مرحله بعدی در اصول نما سنگ کاری ساختمان، ریسمان کشی است. سپس باید رابیتس کاری بر روی شاسی انجام شود تا فرم کلی از طرح و طاق‌ها به دست آید. پس از نصب سنگ‌های نما، برای ایمنی بیشتر می‌توان سنگ‌ها را رولپلاک نمود تا از سقوط سنگ‌ در شرایط مختلف جوی یا زلزله جلوگیری شود.

طرح سنگ کاری نمای ساختمان

سخن نهایی:

خدماتی نظیر نما کاری رومی و سنگ کاری نما از سری خدمات پیچیده و دشواری هستند که حتما باید بر اساس اصول و قائده استاندارد خود انجام شود. در این راستا توصیه می‌گردد به منظور بهره‌مندی از خدمات سنگ نمای ساختمان با کارشناسان ما در استاده در ارتباط باشید.

طبقه بندی شده در

با برچسب در