شاید برای شما اتفاق افتاده باشد که هنگام استفاده از لپ تاپ توشیبا، دستگاه با مشکلاتی برخورد کرده باشد و سبب توانایی ادامه فعالیت شما شده باشد. در اکثر این اوقات، افراد به تعویض لپ تاپ خود فکر می‌کنند که آن‌ها را وادار به پرداخت هزینه زیادی می‌کند. بنابراین بهتر است اطلاعات کافی درباره ایرادات رایج و نحوه برخورد با این لپ تاپ را داشته باشید که هنگام وقوع خرابی، بهترین راهکار برای رفع مشکلات و تعمیر لپ تاپ توشیبا را تشخیص و انجام دهید؛ زیرا که با تعمیر لپ تاپ، می‌توانید تا مدتی نسبتا طولانی از همان دستگاه استفاده کنید. در ادامه این مطلب، به توضیح برخی خدمات هنگام وقوع خرابی در لپ تاپ، و همچنین هزینه تعمیر لپ تاپ توشیبا خواهیم پرداخت.

هزینه تعمیرات لپ تاپ توشیبا

خدمتقیمت به تومان
اجرت تعمیرکار150 تا 180هزار تومان
تعمیر هارد95 تا 120هزار تومان
تعمیر کیبورد50هزار تومان
تعمیرات نرم‌افزاری30 تا 50هزار تومان
تعویض مادربرد200 تا 600هزار تومان
تعمیر فن100 تا 120هزار تومان
تعمیر شارژر و سوکت130تا 150هزار تومان

همانطور که می‌دانید، کیفیت انجام تعمیرات به‌هنگام خرابی لپ تاپ، موضوعی مهم می‌باشد؛ ولی موضوع مهم‌تر این است که عیب یابی به‌درستی و در زمان مناسب انجام شود که از پرداخت هزینه‌های اضافی جلوگیری گردد. پس از عیب‌یابی لپ تاپ توسط تعمیرکار یا خودتان (اگر در انجام کارهای فنی حرفه‌ای هستید)، هزینه‌های قابل پرداخت برای تعمیر لپ تاپ توشیبا را به‌صورت حدودی تخمین بزنید و تشخیص دهید که این تعمیرات برای شما به‌صرفه است یا خیر.

میزان هزینه تعمیر لپ تاپ توشیبا، به نوع خرابی آن بستگی دارد. ممکن است لپ تاپ صرفا ویروسی شده باشد و یا ایرادات جزئی در قسمت نرم‌افزاری داشته باشد و هزینه بسیار کمی پرداخت کنید؛ و یا مشکلات سخت افزاری برای مثال خرابی در قسمت مادربرد و… پیدا کرده باشد و تعمیر لپ تاپ توشیبا هزینه زیادی داشته باشد. برخی از این هزینه‌ها را در جدول پایین مشاهده می‌کنید:

توجه داشته باشید که همه این هزینه‌ها به‌صورت حدودی درج شده‌اند و عوامل دیگری نیز در آن‌ها تاثیر دارند.

هزینه تعمیرات لپ تاپ توشیبا

خدمات تعمیر لپ‌ تاپ توشیبا در محل

بسیاری از افراد هنگامی که در استفاده از لپ‌ تاپ خود با مشکلی مواجه می‌شوند، از سپردن تعمیر لپ تاپ توشیبا به تعمیرکار اجتناب می‌کنند؛ زیرا که نگران اطلاعات شخصی موجود در سیستم هستند. ولی جای نگرانی نیست. اکثر مشکلات لپ تاپ، در محل قابل تعمیر هستند و نیاز به جابجایی دستگاه به تعمیرگاه ندارند. در ادامه، مواردی از خدمات تعمیر لپ تاپ‌ توشیبا در محل ذکر شده‌اند:

  • تعمیر و یا تعویض کارت گرافیک برای لپ تاپ (تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ)
  • تعمیر مادربرد لپ تاپ که کاری مهم است. زیرا اگر مجبور به تعویض آن شوید، باید هزینه زیادی پرداخت کنید.
  • تعمیرات تخصصی انواع اداپتور و شارژر لپ تاپ
  • خدمات تخصصی برای تعمیر و یا تعویض LED و LCD
  • نصب ویندوز و انواع نرم‌افزارها به‌هنگام نیاز
  • به‌روز رسانی انواع پسورد بایوس و هارد در لپ تاپ
  • به‌طور کلی تعمیر قطعات لپ تاپ
  • رفع مشکلات مدار صدا و مدار LAN

عیب یابی لپ‌تاپ توشیبا (و راهکار)

بالاتر گفته شد که عیب‌یابی، مرحله‌ای بسیار مهم در تعمیر لپ تاپ توشیبا می‌باشد و باید به‌طور دقیق انجام شود. اگر تخصصی در این زمینه ندارید، کار را به‌دست تعمیرکاری متبحر و یا نمایندگی تعمیر لپ تاپ توشیبا بسپارید. اگر قصد دارید خودتان عیب‌یابی دستگاه را به‌عهده بگیرید، باید به علائم موجود دقت کافی داشته باشید. در زیر، به معرفی برخی علائم خراب‌ بودن لپ تاپ و راهکار برای رفع آن‌ها خواهیم پرداخت.

عیب یابی لپ‌تاپ توشیبا (و راهکار)

ایراد در قسمت سیستم عامل لپ تاپ

اگر به وجود این مشکل در لپ تاپ خود شک دارید، ابتدا باید از کارکرد صحیح اجزاء سخت‌افزاری دستگاه مطمئن شوید. اگر ایرادی در قسمت سخت‌افزاری وجود نداشت، صفحه نمایش به خوبی قابل مشاهده بود، و صدای عجیبی از لپ تاپ شنیده نمی‌شد، بدانید که به‌احتمال خیلی زیاد مشکل از قسمت‌های نرم‌افزاری دستگاه است.

در این قسمت در ابتدا بهتر است محض احتیاط از اطلاعات خود بک‌اپ  بگیرید. سپس با حالت safe mode و یا به‌روز رسانی لپ‌تاپ، ریست فکتوری کردن دستگاه و کارهایی از این نظیر، مشکلات نرم‌افزاری خود را رفع نمایید. اگر مشکل حل نشد، از تعمیرکار برای تعمیر لپ تاپ توشیبا کمک بگیرید.

وجود مشکل در RAM

می‌دانید که RAM داده‌های لپ تاپ را ذخیره سازی می‌کند و با استفاده از آن می‌توانید در مدت زمانی کوتاه به اطلاعات خود دسترسی داشته باشید. بنابراین جزئی مهم در لپ تاپ می‌باشد و باید در رفع مشکلات آن دقت داشته باشید. از علائم وجود مشکل در RAM، می‌توان به بوق زدن و بوت نشدن دستگاه اشاره کرد.

همچنین ممکن است هنگام نصب ویندوز و یا درحین انجام کارهای عادی شما، صفحه BSODs نمایش داده شود که نشانی از وجود مشکل RAM می‌باشد. برای رفع مشکلات آن، نرم‌افزارهایی وجود دارند که می‌توانید از آن‌ها کمک زیادی بگیرید. برای مثال از نرم‌افزارهای تست RAM می‌توان برای چک کردن خطاهای آن کمک گرفت. توجه داشته باشید که ممکن است اتفاقی بسیارعادی افتاده باشد و آن این‌ که RAM به‌درستی جا نیفتاده باشد. در این‌صورت تنها نیاز دارید پشت لپ تاپ را باز کرده و آن را به‌درستی جا بیندازید.

مشکل در قسمت صفحه نمایش

در این قسمت ممکن است دو مشکل مجزا وجود داشته باشد. این‌ که لپ تاپ به‌طور کلی روشن نشود و یا این که دستگاه روشن شود ولی تصویری وجود نداشته باشد. اگر مشکل دوم را داشتید، چک کنید که تصویر اصلا وجود نداشته باشد زیرا ممکن است نور صفحه بسیار کم باشد و شما فکر کنید که صفحه نمایش به‌طور کلی دارای ایراد می‌باشد. اگر از این موضوع اطمینان حاصل کردید، از دستگاهی خارجی برای صفحه نمایش استفاده کنید. در این‌صورت اگر دیگر مشکلی نباشد، مشخص است که ایراد از مانیتور می‌باشد و نیاز به تعویض دارد که بهتر است این‌کار را به تعمیرکار بسپارید.

توجه داشته باشید در لپ تاپ توشیبا، می‌توانید از کلیدهای Fn و F5 برای تغییر مانیتور هنگام تست صفحه نمایش استفاده کنید. 

در بالا، برخی عیوب اساسی و رایج لپ تاپ و همچنین راهکار رفع آن‌ها ذکر شد. برای عیب‌یابی بیشتر مشکلات نرم‌افزاری، می‌توانید از اپلیکیشن‌های مورد نیاز کمک بگیرید و تعمیر لپ تاپ توشیبا را خودتان انجام دهید؛ همچنین بهتر است برای مشکلات سخت‌افزاری، از فردی متبحر کمک بگیرید زیرا در این قسمت احتمالا نیاز به تعویض قطعات لپ تاپ پیدا خواهید کرد که در این‌صورت خودتان قادر به انجام آن نیستید.

طبقه بندی شده در