چراغ‌هایی که بر روی پکیج‌های آنالوگ قرار گرفته‌اند، نشانه‌های خوبی از وضعیت سلامت پکیج و درست کار کردن آن هستند. اینکه کدام یک از چراغ‌ها و تا چه مدت‌زمان روشن باشد، معانی خاصی دارد. در بعضی از مدل‌های پکیج شما می‌توانید معنای این چشمک زدن‌ها یا خاموش و روشن ماندن‌های متوالی را از روی دفترچه راهنما بخوانید. اما در بعضی مدل‌ها این اموارد در کتابچه راهنما درج نشده است. همچنین ممکن است که شما کتابچه راهنمای پکیج خود را گم کرده باشید.

لیست تعمیرکاران پکیج در تهران

در این صفحه میخواهیم به بررسی علل روشن شدن چراغ قرمز انواع برندهای پکیج دیواری بپردازیم تا بتواند در رفع خطا یا در زمان تعمیر پکیج به شما کمک کند.

روشن شدن چراغ قرمز پکیج بوتان

روشن شدن چراغ قرمز در هرجایی ناشی از وجود عیبی است که در صورت عدم رسیدگی به‌موقع می‌تواند خطرآفرین باشد. این مورد درباره پکیج بوتان هم صدق می‌کند. اگر چراغ قرمز پکیج بوتان شما به طور مداوم روشن بماند، امکان دارد گاز ورودی یا اتصال برق آن مشکل پیدا کرده باشد. در هر دو حالت پکیج بوتان شما روشن نمی‌شود اما چراغ قرمز آن همواره روشن می‌ماند.

اگر پکیج خود را روشن کردید و متوجه شدید که پکیج بوتان قادر به انجام درست وظایف خود نیست و با روشن نگه‌داشتن چراغ قرمز در حال هشدار دادن به شما است، باید مشکل را در برد کنترل جست‌وجو کنید. در این حالت امکان سوختن برد کنترل بسیار زیاد است. همچنین چراغ قرمز پکیج بوتان به دلیل اختلال در فن یا عدم تشکیل صحیح شعله و یا ایجاد مشکل در سیستم گرمایشی هم، همواره روشن مانده و به شما اخطار بدهد. در کنار این‌ها اگر دیدید که چراغ قرمز پکیج بوتان شما در حالت چشمک‌زن است، احتمالا فشار پکیج افت کرده یا پکیج جوش آورده است.

روشن شدن چراغ قرمز پکیج ایران رادیاتور

چراغ قرمز پکیج ایران رادیاتور نیز در اثر بروز یک خطا در روند کاری آن روشن می‌شود. بیشتر خطاهایی که منجر به روشن شدن چراغ قرمز پکیج ایران رادیاتور می‌شوند، با فشردن آیکون ریست رفع می‌شوند. زیرا بیشتر این مشکلات ناشی از ایراد در راه‌اندازی دستگاه است. یکی دیگر از عوامل روشن‌کننده چراغ قرمز در پکیج ایران رادیاتور، روشن نشدن پکیج است. در این حال هرچند جرقه زده شود، اما قدرت کافی را برای رو کردن پکیج ندارد.

در پکیج‌های آنالوگ ایران رادیاتور علاوه بر چراغ قرمز تعدادی چراغ دیگر نیز وجود دارد که با شماره مشخص می‌شوند. روشن شدن چراغ قرمز با هر یک از این چراغ‌ها معنای متفاوتی دارد. به‌عنوان‌مثال روشن شدن هم‌زمان چراغ قرمز و چراغ‌های 40، 70 و 80 به معنای وجود مشکل در ترموستات است. البته در صورت بروز این مشکل بهتر است ترموستات حد را مورد بررسی ویژه قرار دهید. همچنین روشن شدن این چراغ‌ها امکان دارد به‌خاطر ایجاد مشکل در عملکرد سنسور کنترل دمای مبدل نیز اتفاق بیفتد.

روشن شدن چراغ قرمز پکیج گلدیران

در پکیج گلدیران نیز بهترین راه برای خاموش کردن چراغ قرمز، ریست کردن آن است. اما در مواردی ممکن است حتی پس از ریست کردن پکیج هم چراغ قرمز آن خاموش نشود. در چنین حالتی باید به دنبال علت اصلی گشته و آن را برطرف نمایید. در پکیج گلدیران معمولا چراغ قرمز در صورت وجود مشکل به صورت مداوم روشن می‌ماند. یکی از مواردی که ممکن است چراغ قرمز پکیج گلدیران را روشن کند، انسداد مسیر گاز ورودی است. در این حالت پکیج روشن نشده ولی چراغ قرمز آن روشن است. شماره متخصصین تعمیر پکیج گلدیران را مشاهده نمایید.

دلیل بعدی که له روشن شدن چراغ قرمز پکیج گلدیران کمک میکند، کم شدن فشار آب است. البته چراغ قرمز تا زمانی که این کاهش خیلی شدید نبوده و احتمال آسیب زدن به پکیج وجود نداشته باشد، روشن نخواهد شد. علاوه بر این اگر جرقه زدن منجر به روشن شدن پکیج نشود، چراغ قرمز روشن خواهد شد. در این حالت ممکن است فاصله جرقه زن پکیج گلدیران تنظیم نبوده و یا اینکه قدرت جرقه در اثر وجود آلودگی در منافذ خروج گاز کاهش پیدا کرده باشد.

ارور پکیج ایساتیس و رفع خطا پکیج ایساتیس را اینجا بخوانید و برای رفع آن اقدام نمایید.

روشن شدن چراغ قرمز پکیج آریستون

در این پکیج نیز چراغ قرمز به‌منزله صدور دستور راه‌اندازی مجدد دستگاه است. معمولا چراغ قرمز در پکیج آریستون زمانی روشن می‌شود که پکیج با وجود روشن بودن نمی‌تواند به‌درستی کار کند. روشن شدن چراغ قرمز پکیج آریستون می‌تواند به این معنا باشد که زمان هواگیری پکیج فرا رسیده است. همچنین اگر قطع اتصالات برق مانع از روشن شدن پکیج آریستون شود، چراغ قرمز روشن خواهد شد. می‌توانید از متخصصین تعمیر پکیج آریستون مشاوره و کمک بگیرید.

در کنار این‌ها اگر به هر دلیلی شعله در پکیج آریستون تشکیل نشود، چراغ قرمز روشن می‌شود. در این صورت باید راه‌حل در مشکل از جرقه زن، روزنه جریان هوا، رگلاتور گاز، وجود گاز ورودی و یون شعله جست‌وجو کرد. علاوه بر این‌ها روشن ماندن چراغ قرمز پکیج می‌تواند نشانه‌ای از کاهش فشار آب در لوله‌ها باشد. به این ترتیب خاموشی خودبه‌خود پکیج آریستون همانند دیگر پکیج‌ها، دستگاه را off کرده و تا برطرف شدن مشکل از روشن شدن آن جلوگیری می‌شود.

طبقه بندی شده در

با برچسب در