لیست تعمیرکاران پکیج در تهران

معرفی نمایندگی و تعمیرکار تعمیر پکیج آریستون به همراه برآورد حدودی هزینه تعمیر پکیج و قیمت‌های تعمیر برد پکیج آریستون.

اولین دلیلی که باعث تعمیر پکیج آریستون و عیب‌یابی آن می‌شود، سردی آب در زمان استحمام می‌باشد. در واقع اگر مشکلاتی چون گرم نشدن آب در پکیج و یا نشت آب از دستگاه رخ دهد، باید سریعا اقدام به تنظیم و عیب‌یابی دستگاه کرده تا مشکلات پکیج بیشتر و حادتر نشود.

در این صفحه قصد داریم که به بررسی چگونگی انجام تعمیرات پکیج آریستون بپردازیم و شما را با نحوه عیب‌یابی و رفع ایرادات دستگاه آشنا کنیم.

 دستمزد و قیمت تعمیر پکیج آریستون

به طور حدودی قیمت تعمیر پکیج آریستون به شرح زیر است:

قطعه یا خدماتهزینه
منبع انبساط آریستون ۸لیتری  267000 تومان
تعمیرات برد الکترونیکی آریستون  تعمیر برد 220000 تومان
هیدروبلوک چپ کلاس آریستون  395000 تومان
پرشرسوییچ فن آریستون  105000 تومان
پمپ آریستون ویلو سیاه(خازن خور) تک دور  1050000 تومان
تک مبدل آریستون ۱۲ ژیگلور مدل اجیس EGIS  1.376.000 تومان
سنسور فلومتر آریستون مدلهای EGIS-CLAS  76000 تومان
شیر پرکن آریستون مدل کشویی اورجینال ساخت ایتالیا  55000 تومان
فلومتر آریستون ARISTON اورجینال ساخت بیترون ایتالیا  123000 تومان

تمام لوازم خانگی‌ها بعد از گذشت مدت زمانی از عملکرد خود، نیاز به سرویس کاری و تعمیرات لازمه را دارند. البته قابل ذکر است که انجام تمام این سرویس‌ها برای مراقبت بهتر از لوازم خانگی ضروری است. اما هر یک از این اقدامات باید با توجه به برآورد قیمت تعمیر پکیج آریستون محاسبه شود.

 در واقع اکثر تکنسین‌کاران توصیه می‌کنند که برای افزایش عمر مفید پکیج‌ها بهتر است که به صورت دوره‌ای نسبت به انجام سرویس دستگاه و رفع ایرادات سطحی آن بپردازید تا بهایی را که بابت قیمت تعمیر پکیج آریستون باید بپردازید را کمتر کنید.

تعویض قطعات پکیج آریستون

انجام این سرویس‌های پکیج آریستون شامل رسوب‌زدایی دستگاه، کنترل لوله‌ها و هواگیری آن می‌باشد. رسوب‌گیری پکیج نیز بهتر است که با مواد شوینده ساده چون جوهر نمک و یا سرکه سفید انجام گیرد.

 در مورد هواگیری پکیج نیز لازم است که اول خروجی آب را باز کنید و چند دقیقه صبر کنید تا آب به صورت کامل از لوله‌ها خارج شود. سپس خروجی پکیج را بسته و با این کار هوای درون لوله‌ها را تخلیه می‌کنید. البته می‌توانید با انجام این اقدامات شخصاً به تعمیر پکیج آریستون بپردازید و یا از یک تعمیرکار بخواهید که با تعیین قیمت تعمیر پکیج آریستون این اقدامات را انجام دهد.

 تعمیر پکیج دیواری آریستون 

تعمیر پکیج آریستون

پکیج آریستون در ۴ مدل مختلف تولید و ارائه می‌شود که البته هر یک از این انواع مدل‌های گوناگون پکیج برای محیط‌های مختلف با متراژهای متفاوت می‌باشد. 

۴ مدل پکیج آریستون عبارت است از:

  • Genus Evo
  • Glas Evo
  • Eglas Plus
  • Matis 24 FF

 اما قابل ذکر است که در رابطه با تعمیر پکیج دیواری آریستون و عیب‌یابی دستگاه بین این مدل‌های مختلف تفاوت زیادی وجود ندارد.

راهنمای عیب‌یابی و تعمیر پکیج دیواری آریستون

  • گرم نشدن آب در پکیج آریستون 

چند مشکل و ایراد مختلف در قطعات پکیج باعث ایجاد این مشکل در دستگاه می‌شود. معمولاً کم بودن فشار گاز و شعله پکیج، خراب بودن پمپ دستگاه و خرابی قطعه برد می‌تواند علت سرد بودن آب پکیج باشد. برای حل این مشکل و تعمیر پکیج آریستون، باید قطعات معیوب شده دستگاه چون پمپ و برد پکیج توسط تعمیرکار تعویض گردد. اما برای کم بودن فشار گاز، می‌توانید با تنظیم این مورد، خودتان مشکل را برطرف نمایید.

  • روشن نشدن پکیج آریستون 

گاهی اوقات نیز ممکن است که پکیج منزل اصلا روشن نشود. در این صورت بهتر است که اول سیم برق پکیج و اتصال شیر آب و باز بودن آن را کنترل کنید. اگر مشکل بابت این موارد نبود، گاز پکیج را نیز چک کنید و از باز بودن آن مطمئن شوید. اما اگر این ایراد مربوط به این سه مورد بیان شده نباشد و هر ۳ آیتم درست باشند، این ایراد پکیج مربوط به خرابی قطعه جرقه دستگاه می‌باشد. برای رفع این مشکل نیز لازم است که قطعه معیوب شده پکیج تعویض گردد.

  • کاهش فشار آب در پکیج آریستون

 معمولاً برای انجام تعمیرات پکیج آریستون که برای رفع این مشکل صورت می‌گیرد، مربوط به رسوب‌زدایی پکیج و یا رفع نشتی آب از لوله‌های ساختمان می‌باشد. از این رو اگر به تازگی این مشکل برای پکیج منزل شما رخ داده است و ناشی از مشکل آب و کم فشاری آن به ساختمان نمی‌باشد، معمولا با یک رسوب‌زدایی ساده مشکل پکیج برطرف خواهد شد.

  • ارورهای پکیج آریستون

ارور 501 نشان از وجود مشکل در قطعه شعله پکیج می‌باشد. برای عیب‌یابی و تعمیر پکیج آریستون، تعمیرکار باید این قطعه را چک کرده و مشکل پکیج را برطرف نماید. ارور ۶۰۴ مربوط به خرابی قطعه فن پکیج می‌باشد. در واقع در این صورت این ارور علامتی برای پایین بودن سرعت حرکت فن دستگاه می‌باشد که برای تعمیر پکیج دیواری آریستون باید این قطعه تعویض گردد.

ارورهای عیب‌یابی و تعمیرات پکیج آریستون از طریق این فناوری برند بسیار راحت و سریع‌تر شده است. اما نکته قابل توجه این است که اگر تخصص و تجربه لازمه را بابت عیب‌یابی دستگاه ندارید، بهتر است که برای رفع این ارورها از مراکز تخصصی و نمایندگی‌های تعمیر آریستون کمک بخواهید.

تعمیرات برد پکیج آریستون

در مورد تعمیر برد پکیج آریستون چون یک کار تخصصی و حساس می‌باشد، معمولاً از عهده هر فردی برنخواهد آمد. در واقع اگر ارور 303 در صفحه نمایشگر دستگاه نمایش داده شده، نشان از خرابی و بروز اختلال در برد اصلی پکیج آریستون می‌باشد و باید برای تعمیر برد پکیج اریستون دست به دامن متخصص مناسب شوید.

 توصیه می شود برای جلوگیری از بروز ایرادات دیگر در سایر قطعات دستگاه بهتر است که از دستکاری کردن پکیج خودداری کنید و تعمیر برد پکیج آریستون را به دست تعمیرکاران مجرب و متخصص بسپارید.

کلام آخر

اگر نسبت به سرویس‌های دوره‌ای و منظم پکیج بی‌توجه باشید، مطمئنا بروز مشکل و صرف هزینه زیاد بابت انجام تعمیر پکیج آریستون دور از انتظار نخواهد بود. در واقع ممکن است که به دلیل عدم اهمال‌کاری و عدم‌توجه به موقع نسبت به تعمیر قطعات، به دلیل استهلاک بالای قطعات در طول زمان، شما مجبور به تعویض قطعات و صرف هزینه‌های بیشتری شوید.

آخرین مطالب تعمیرات پکیج در استاده مگ