لیست تعمیرکاران کولرگازی در تهران

در این صفحه از استاده سعی داریم به معرفی تعمیرکار جهت تعمیر و سرویس کولر گازی پنجره ای و همچنین هزینه تعمیرات و سرویس کولر گازی، بپردازیم.

کولرهای گازی در انواع مختلفی ساخته و به بازار عرضه می‌شوند که یکی از آن‌ها، کولر گازی پنجره ای می‌باشد. کولر گازی پنجره ای به دلیل دارا بودن امکانات پیشرفته، مخاطبان قابل توجه‌ای دارد. در حقیقت طراحی کولر گازی پنجره ای به گونه‌ای است که می‌توان گفت بخش کمپرسور و پنل آن با یکدیگر ترکیب شده است. همچنین کولر گازی پنجره ای همانطور که می‌توان حدس زد، روی پنجره اتاق یا محیط مورد نظر نصب می‌شود بطوریکه نیمی از کولر گازی در داخل ساختمان و نیمی دیگر از آن، در خارج از ساختمان قرار دارد.

پس از خرید کولر گازی پنجره ای باید سرویس آن به موقع انجام شود تا دستگاه دچار خرابی نشود. البته در بعضی از مواقع امکان دارد  به دلیل مواردی کولر گازی پنجره ای دچار خرابی گردد که در این مواقع نباید نگران خرابی دستگاه باشید بلکه با راهکارهای مناسب به تعمیر کولر گازی بپردازید.

تعمیر کولر گازی پنجره ای

بهترین راه برای تعمیر کولر گازی پنجره ای ، تماس با مرکز تعمیرات کولر گازی پنجره ای می‌باشد. در واقع زمانیکه شما با این مرکز تماس می‌گیرید، افراد متخصص و با تجربه در محل مورد نظر حضور یافته و با بهترین تجهیزات و وسایل لازم به تعمیرات کولر گازی پنجره ای می‌پردازند که در ادامه این مقاله به توضیح برخی از خرابی‌های کولر گازی پنجره‌ای و تعمیر آن، می‌پردازیم.

 • یکی از مواردی که مربوط به تعمیر کولر گازیاست، شارژ گاز کولر گازی می‌باشد. کولر گازیمعمولا خیلی کم به شارژ گاز نیاز دارد اما ممکن است بر اثر عواملی مانند ساییدگی لوله‌های دستگاه به یکدیگر، تعویض کمپرسور، وجود نشتی بسیار کم و… کولر گازی پنجره ای نیاز به شارژ گاز داشته باشد. در چنین مواقعی دو حالت وجود دارد.
 1.  حالت اول شارژ گاز به صورت کامل می‌باشد. یعنی در مواقعی مانند تعویض کمپرسور کولر گازی و یا رفع نشتی، باید به شارژ گاز، به صورت کامل بپردازید.
 2. حالت دوم شارژ گاز به طور تکمیلی است. این حالت زمانی کاربرد دارد که شما قصد دارید بدون خالی کردن گاز دستگاه، به شارژ گاز کولر گازی پنجره ای بپردازید که برای انجام این کار، نیاز به وسایل خاصی خواهید داشت. در این مواقع بهتر است که با تعمیرکاران تماس گرفته و با کمک آن‌ها به شارژ گاز کولر گازی پنجره ای بپردازید.
 • یکی از خرابی‌های کولر گازی پنجره ای که به تعمیر نیاز دارد، خرابی کمپرسور دستگاه است. این خرابی به دلایل گوناگونی از جمله کمبود گاز در سیستم، خراب بودن قطعات الکتریکی مانند خازن، متغیر شدن ولتاژ ورودی، قرار گرفتن کولر گازی پنجره ای در مقابل نور خورشید به طور مستقیم و… به وجود می‌آید. برای رفع این خرابی باید با تعمیرکاران متخصص تماس بگیرید.
 •  خنک نکردن محیط نیز یکی از خرابی‌های کولر گازی پنجره ای است که به تعمیر نیاز دارد. در بعضی از مواقع امکان دارد دستگاه پس از روشن شدن، باد خنک از آن خارج نشود. این خرابی نیز موارد متعددی را شامل می‌شود که از جمله آن‌ها می‌توان به نشتی گاز مبرد، کثیف بودن فیلترها، مشکل در برد اصلی، خرابی کمپرسور و… اشاره کرد. برای رفع این خرابی نیز باید با افراد تعمیرکار تماس بگیرید تا آن‌ها پس از بررسی شرایط، دلیل خرابی را پیدا کرده و به تعمیر کولر گازی پنجره ای بپردازند. (چرا کولر گازی باد خنک نمی زند ؟ بررسی دلایل و نکات مهم)

هزینه تعمیر کولر گازی پنجره ای

خدمتقیمت به تومان
تعویض فیلترهای کولر گازی پنجره ای از 200.000
شارژ گاز کولر پنجره ای از 150.000

زمانیکه تعمیرکاران برای تعمیر کولر گازی پنجره ای به محل مورد نظر حضور می‌یابند با استفاده از تجهیزات و وسایل لازم به بررسی خرابی کولر گازی پرداخته و هزینه تعمیر دستگاه را به صورت تقریبی، تخمین زده و سپس به تعمیر کولر گازی پنجره ای می‌پردازند. پس از تعمیر نیز، ضمانت نامه‌ای را به شما واگذار کرده که طبق آن، کولر گازی پنجره ای در مدت زمان مشخص شده اگر دچار همان خرابی گردد باید به صورت رایگان به تعمیر مجدد آن بپردازند.

هزینه تعمیرات کولر گازی پنجره ای متفاوت می‌باشد که برخی از آن‌ها به صورت زیر می‌باشند.

 • هزینه تعمیرات برد کولر گازی پنجره ای به نوع خرابی بستگی دارد.
 • هزینه تعمیر کمپرسور کولر گازی پنجره ای به مدل آن، بستگی  دارد.
هزینه تعمیر کولر گازی پنجره‌ای

هزینه سرویس کولر گازی پنجره ای

خدمتقیمت به تومان
هزینه سرویس کولر گازی پنجره ای از 200.000

سرویس دوره‌ای کولر گازی پنجره ای باعث می‌شود که دستگاه کم‌تر دچار خرابی گردد. هزینه سرویس کولر گازی پنجره ای متفاوت بوده و به نوع خدماتی که فرد تعمیرکار به منظور سرویس کولر گازی پنجره ای می‌پردازد، بستگی دارد. برای مثال هزینه تکمیل شارژ گاز کولر گازی پنجره ای با هزینه شست وشوی کامل مدار کولر گازی پنجره ای متفاوت می‌باشد. به صورت کلی می‌توان گفت هزینه سرویس کولر گازی پنجره ای، معمولا از صد و پنجاه هزار تومان به بالا می‌باشد.

کولر گازی پنجره ای یکی از وسایل سرمایشی است که برای خنک کردن محیط از آن، استفاده می‌شود. این دستگاه ممکن است به دلایل گوناگونی، دچار خرابی گردد. در این مواقع شما می‌توانید با مرکز تعمیرات کولر گازی پنجره ای تماس بگیرید و با کمک آن‌ها به تعمیر کولر گازی پنجره ای بپردازید. خدمات تعمیرات کولر گازی پنجره ای مزایای زیادی دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به امکان مشاوره با افراد متخصص، فرستادن تعمیرکاران حرفه‌ای در اسرع وقت و کم‌ترین هزینه، ارائه ضمانت نامه و… اشاره کرد. همچنین می‌توان گفت یکی از اصلی ترین دلایل خراب شدن کولر گازی پنجره ای، این است که به صورت مرتب، سرویس نمی‌شود. در حقیقت سرویس دوره‌ای کولر گازی پنجره ای سبب می‌شود که طول عمر دستگاه افزایش یافته و همینطور دستگاه نیز  کم‌تر دچار خرابی شود.

سرویس کولر گازی پنجره ای

سرویس کولر گازی پنجره ای

یکی از دلایل اصلی خرابی کولر گازی پنجره ای، این است که شما پس از خرید دستگاه، به سرویس دوره‌ای دستگاه نمی‌پردازید. در حقیقت کولر گازی پنجره ای نیز مانند سایر دستگاه‌های مکانیکی نیاز به سرویس دارد تا بتواند به خوبی کار کرده و از ایجاد مشکلات جزئی جلوگیری کند. بنابراین باید کولر گازی  در فصل گرما قبل از استفاده، سرویس شود.

می‌توان گفت جدی نگرفتن موارد مرتبط با سرویس کولر گازی پنجره ای باعث بیشتر شدن خرابی‌ها خواهد شد که مهم‌ترین آن‌ها به صورت زیر می‌باشند.

 • یکی از موارد مرتبط با سرویس کولر گازی پنجره ای، تکمیل شارژ گاز دستگاه است.
 • بررسی کردن ترموستات کولر گازی پنجره ای نیز از مواردی است که هنگام سرویس کولر گازی پنجره ای، انجام می‌شود.
 • یکی دیگر از موارد مرتبط با سرویس کولر گازی پنجره ای، تمیز نمودن فیلترهای کولر گازی پنجره ای می‌باشد.
 • یکی دیگر از مواردی که هنگام سرویس کولر گازی پنجره ای باید مورد بررسی قرار گیرد، این است که از کار کرد صحیح فن دستگاه، اطمینان کامل داشته باشید.

طبقه بندی شده در

با برچسب در