لیست تعمیرکاران کولرگازی در تهران

معرف و شماره تعمیرکار و سرویس کار برای تعمیر کولر گازی ال جی در تهران، تمامی متخصصین تعمیر کولر گازی زیر خدمات خود را در تمامی مناطق تهران ( شمال، جنوب، شرق، غرب ) ارائه خواهند داد.

بی شک یکی از مطرح‌ترین برندها در تولید تجهیزات تهویه مطبوع کمپانی LG است. این شرکت با تلاش در جهت بهینه سازی تولیدات خود، عرضه محصولاتی که با فناوری‌های روز دنیا ساخته شده‌اند و در عین حال بسیار مقرون به صرفه هستند همچنین بازاریابی و تبلیغات گسترده، ساخت کولر گازی در ظرفیت‌های گوناگون، مدل‌ها و طراحی‌های به روز و خدمات پس از فروش وسیع، توانسته حدودا 20 درصد از بازار کولر گازی جهان را تصرف کند و کولر گازی‌هایی با عملکرد بالا را روانه بازار کند. سرویس و تعمیر کولر گازی ال جی امر بسیار مهمی است که در این صفحه به آن خواهیم پرداخت.

سرویس کولر گازی ال جی، افزایش عمر دستگاه

لوازم خانگی ابزار مهمی برای ساده سازی زندگی روزمره ما هستند اما متأسفانه، آنها با هر عملکرد و کیفیتی برای همیشه دوام نخواهند داشت، بنابراین باید مطمئن شد که همه لوازم خانه به خوبی کار می کنند، برای تحقق این امر باید از اینکه لوازم خانگی به طور منظم سرویس میشوند اطمینان حاصل کنید. به دلایل زیادی سرویس لوازم خانگی امری ضروری است، اما یک دلیل مهم طول عمر لوازم خانگی است، از این رو داشتن بهترین سرویس برای افزایش مدت بهره‌وری از لوازم را نمیتوان کم اهمیت دانست. در رابطه با زمان سرویس کولر گازی ال جی باید گفت که بازه زمانی هر سرویس، تفاوت چندانی با دیگر برندها ندارد و توصیه می‌شود در صورت استفاده مکرر، هر ماه و در غیر این صورت هر چند ماه یکبار سرویس شود.

کولر گازی ‌LG برای خنک سازی فضا با انتقال گرما به محیط خارجی و سپس انتقال هوای خنک به سراسر مکان مورد نظر دمای هوا را تعدیل میکند. عبور هوا و ذرات معلق فیلتر کولر گازی را درگیر می‌کند و به این ترتیب با گذر زمان به پاک سازی فیلتر برای مراقبت از کاهش کارایی دستگاه نیاز خواهیم داشت که این کار را افراد با یک برس، بدون استفاده از مایع شوینده میتوانند برای تمیز کردن فیلتر اسپیلت LG انجام دهند.

تعمیر کولر گازی ال جی

مشکلات معمولی که برای این برند از کولر گازی اتفاق می‌افتد به شرح زیر هستند:

 • کولر روشن نمی شود.
 • در حین کار ناگهان خاموش می‌شود.
 • سرمای مطلوب و کافی از کولر دریافت نمی‌شود.

با پیدا کردن اصولی مشکل می‌توان این ایرادات را برطرف کرد و کولر گازی را تعمیر کرد. حال دلایل و نحوه تعمیر کولر گازی ال جی برای این مشکل رایج را با هم بررسی می‌کنیم.

 1. اگر با فشردن کلید ON روی دستگاه هیچ واکنشی از آن ندیدید پس از چک کردن موارد زیر حتما با تعمیر کار متخصص تماس بگیرید.
 2. آیا کنترل کولر گازی LG باتری دارد؟
 3. برق دستگاه وصل است و مشکلی دارد یا نه؟
 4. با روشن کردن دستگاه با دکمه‌های روی آن دستگاه کار می‌کند یا خیر؟
 5. آیا با قطع و وصل کردن فیوز اصلی برق صدای بوق شروع به کار و چراغ روی دستگاه دیده می‌شود؟
 6. امکان دارد کولر گازی ال جی شما ناگهان خاموش شود. در این حالت موارد زیر را بررسی کرده و در صورتی که مشکل این موارد نبودن به تعمیر کار مراجعه کنید.
 7. آیا برقی که کولر گازی به آن متصل است ایرادی ندارد؟ برق تغذیه و کابل کشی سالم است؟ فیوز مینیاتوری چطور؟
 8. آیا عمدا یا سهوا دستگاه را روی حالت خاموش شدن خودکار نگذاشته‌اید؟
 9. هم‌چنین دقیت کنید که دستگاه کاملا خاموش شده یا فعالیت آن موقتا قطع شده است. زیرا اگر آن را در حالت اتومات گذاشته باشید پس از خنک کردن دمای محیط مدتی فعالیت نمی‌کند.
 10. در رابطه با سرد نکردن کولر گازی LG موارد مختلفی می‌توانند دخیل باشند.

در صورتی که از تنظیم بودن درجه و حالت کار کولر گازی مطمئن هستید اما با مشکل عدم سرمایش یا سرمایش نامناسب کولر گازی مواجه شدید شما به یک متخصص برای تعمیر کولر گازی ال جی نیازمندید، این عملکرد کولر میتواند دلایل متعددی داشته باشد.

 • ایجاد مشکل در برد کنترل دما
 • برد کنترل اصلی
 • ترموستات
 • خرابی کمپرسور که باعث میشود کولر گازی هیچ سرمایشی ایجاد نکند.
 • ممکن است دستگاه با کمبود گاز مبرد که خنک کننده هوا است درگیر باشد.
 • تمیز نبودن فیلتر و انسداد فیلتر توسط ذرات معلق

از مشکلات عمده دیگر برای کولر گازی می‌توان به خاموش نشدن کولر و کار مداوم، نشت آب از دستگاه، کار نکردن فن داخلی یا خارجی کولر گازی که عملا فرآیند عبور جریان هوا را با اختلال مواجه میکند بسیاری از مشکلات که با سرویس مرتب و به موقع میتوان از درگیر شدن با آنها جلوگیری کرد.

برای جلوگیری از بروز این مشکلات در کولر گازی LG می‌توانید مراحل زیر را برای سرویس آن طی کنید.

 1. برق کولر را قطع کنید.
 2. پنل جلویی کولر گازی خود را باز کرده و فیلترها را با بشویید.
 3. در مرحله سوم سرویس کولر گازی LG شما باید سنسور دستگاه را تمیز کنید.
 4. قسمت دیگری که آلودگی‌های محیط را جذب می‌کند کویل است که باید‌ آن را هم با مایع تمیز کننده مناسب پاک کرده و سپس رویش را با یک دستمال نرم پاک کنید.

اگر کولر گازی LG دارای سیستم گرمایش است، لازم است به موارد زیر توجه کنید.

 • پیش از خرید کولر گازی ال جی توجه داشته باشید که آن را برای چه منطقه‌ای می‌خواهید استفاده کنید. زیرا سطح آب و هوایی که برای هر منطقه تعریف شده تفاوت دارد و شما باید هنگام خرید به آن توجه کنید. در صورتی که دستگاه با آب و هوا تطابق نداشته باشد امکان خرابی و یا خاموش شدن دستگاه وجود دارد که هزینه زیادی برای سرویس و تعمیر کولر گازی ال جی در پی خواهد داشت.
 • حتی ممکن است با انجام سرویس دوره‌ای و رسیدگی به دستگاه باز هم گرمایش لازم از دستگاه را نداشته باشید. بنابراین به کولر گازی به چشم یک دستگاه گرما دهنده کامل نگاه نکنید و از وسیله دیگری در کنار آن هم استفاده کنید.
 • با توجه به کار کشیدن بیشتر از این نوع دستگاه‌های ال جی باید توجه ویژه‌تری به سرویس کولر گازی داشته باشید و آن را پشت گوش نیندازید.

بهبود کارایی کولر گازی LG

تعمیرات جزئی لوازم خانگی باعث بهبود کارایی کلی آنها می شود. نباید تا زمانی که کولر گازی کار میکند از سرویس کردن آن دست بکشید. اکثر افراد تا زمانی که مشکلی برای دستگاه پیش نیاید و یا دستگاه کارکرد خود را از دست ندهد، به آن رسیدگی نمیکنند این امر در بهترین حالت منجر به صرف هزینهای زیاد برای تعمیر و در بدترین حالت منجر به جایگزین کردن دستگاهی جدید و یا در صورت عدم امکان تهیه دستگاه جدید، تحمل گرما میشود.

در پروسه سرویس کولر گازی LG تکنسین تعمیرات به طور کلی مشکلاتی را که می تواند بر روی کولر تأثیر بگذارد و مواردی که در صورت عدم رسیدگی ممکن است مشکل ساز شوند را بررسی میکند و همچنین شما را از مشکلات احتمالی در آینده مطلع میکند، این تعمیرات جزئی از کاهش کارایی لوازم مراقبت میکند. اگر کاهش کارایی دستگاه را مشاهده کردید و یا حتی مدت زمانی از استفاده از دستگاه گذشته و فکر میکنید مشکلی در دستگاه وجود ندارد بهتر است با یک تکنسین با تجربه ارتباط بگیرید تا متوجه مشکلات کوچک دستگاه که ظاهرا قابل تشخیص نیست اما میتواند با گذر زمان دستگاه را نیازمند یک تعمیر اساسی کند، شوید.

سخن نهایی

کولرهای گازی LG از ورود قارچ و باکتری‌ها به محیط جلوگیری کرده و خاصیت تمیزکنندگی دارند به علاوه اجازه ورود بوی ناخوشایند و هوای کثیف را نمی‌دهند. توجه کمپانی LG به مواردی از این قبیل علاوه بر نکات زیادی از جمله سر و صدای کم و صرفه جویی در مصرف انرژی، پیشی گرفتن از سایر رقبا در عرضه سیستم سرمایشی و تهویه مطبوع را نتیجه داده است.

تعمیرات خوب سودمند است و در مقابل بهره مندی از خدمات غیر تخصصی و سرویس و تعمیر کولر گازی ال جی به صورت نادرست باعث آسیب رسیدن به کولر و صرف هزینه‌ای مضاف بر هزینه سرویس آن میشود این کار همچنین عامل افزایش مصرف انرژی است که افزایش صورتحساب را نتیجه میدهد و این چیزی است که اکثر مردم از آن اجتناب میکنند. این افزایش مصرف همچنین می تواند با موارد ایمنی مانند اتصال کوتاه دستگاه و آتش سوزی درگیر باشد که آگاهی از آنها لازم است. با توجه به اینکه کولرگازی LG بازار جهانی در اختیار گرفته و همچنین کیفیت تولید این محصول، انتخاب کار دشواری نیست اما باید توجه داشت که هر دستگاه با هر کیفیت ساختی نیاز به سرویس و مراقبت دارد.

آخرین مطالب کولر گازی در استاده مگ