لیست تعمیرکاران کولرگازی در تهران

قبل از رسیدن ماه‌های گرم سال بهتر است کولر گازی یا اسپیلیت خود را سرویس کنید تا از هرگونه دردسری که باعث شود مجبور به تحمل گرما شوید، نجات پیدا کنید و خیالتان از این بابت راحت باشد. زمانی که به سراغ سرویس کولر گازی و اسپلیت خود می‌روید احتمالا با نیاز آن به شارژ گاز نیز روبه‌رو می‌شوید. معمولا اتحادیه قیمت مشخصی برای همه خدماتی که ارائه می‌شود، تعیین کرده است و متخصصین قبل از انجام کار باید قیمت شارژ گاز کولر گازی را به اطلاع مشتری خود برسانند و اگر هر قطعه‌ای نیاز به تعویض دارد، پیش از انجام کار مشتری را در جریان کار قرار دهند.

شما می‌توانید جهت اقدام برای شارژ کولر گازی در استاده با شماره‌های موجود در بالای صفحه تماس بگیرید و پس از مشاوره و اطلاع از قیمت‌ها ثبت سفارش کنید تا سرویس کار به محل شما اعزام شود.

عوامل موثر بر قیمت شارژ گاز کولر گازی و اسپلیت

هرچند که گفته شد قیمت شارژ گاز اسپلیت و کولر گازی، از جانب اتحادیه مربوطه مشخص می‌شود؛ اما معیارهای گوناگونی بر قیمت نهایی شارژ گاز این دستگاه‌ها تاثیر گذار است. در ادامه به بررسی این عوامل می‌پردازیم.

مارک کولرگازی و اسپلیت

قیمت شارژ گاز کامل کولر گازی و اسپلیت به‌طور میانگین در حدود ۲۵۰ تا ۶۰۰ هزار تومان است که با توجه به برند آن، می‌تواند تغییراتی هرچند اندک را در پی داشته باشد. هرچند تاثیر برند نسبت به دیگر عوامل تاثیر گذار، کمتر است؛ اما نمی‌توان از تاثیر آن نیز به‌طور کامل چشم‌پوشی کرد.

میزان گاز تخلیه‌شده کولرگازی و اسپلیت

مقدار گاز تخلیه‌شده یکی از عامل‌های مهم در تعیین قیمت شارژ گاز کولرگازی و اسپلیت است. سرویس‌کاران کولرگازی قبل از شروع کار با توجه به گیجی که بر روی کولر قرار می‌دهند و با در نظر گرفتن میزان نرمال گاز مناسب کولر که معمولا 60 پی سی آی است، میزان گاز تخلیه‌شده و درنتیجه میزان گاز موردنظر شمارا تعیین می‌کنند. درصورتی‌که گاز کولرگازی شما به‌طور کامل خارج ‌شده باشد، با توجه به گنجایش و ظرفیت آن باید قیمت شارژ کامل آن را پرداخت کنید.

علت تخلیه گاز کولرگازی و اسپلیت

اگر پس از اندازه‌ گرفتن و قرار دادن گیج، گاز موجود در کولر از حد نرمال پایین‌تر بود، حتما علتی باعث نشت گاز شده است. تشخیص و برطرف کردن این عامل خود هزینه‌ای جداگانه دارد و قیمت شارژ گاز کولرگازی و اسپلیت را افزایش می‌دهد. در این مرحله با توجه به نظر سرویس‌کار متخصص، امکان دارد نیاز به تعویض قطعه‌ای هم باشد که این امر نیز در قیمت نهایی شارژ گاز کولرگازی و اسپلیت موثر است.

تعویض فیلتر کولرگازی و اسپلیت

همان‌طوری که نشت گاز ممکن است به مدارهای داخلی آسیب وارد کرده باشد، فیلتر درایر نیز باید موردبررسی قرار بگیرد و در صورت نیاز تعویض شود. انجام این کار نیز توسط تعمیرکار بر هزینه نهایی و قیمت شارژ گاز کولرگازی و اسپلیت شما می‌افزاید و باید به‌صورت جداگانه حساب شود. هزینه تعویض فیلتر درایر نیز تقریبا ۲۰۰ هزار تومان است. میتوانید خدمات تعمیر کولر گازی را ببینید.

نوع گاز و گنجایش کولرگازی و اسپلیت

نوع گازی که برای پر کردن مخزن کولرگازی و اسپلیت از آن استفاده می‌کنید، بر قیمت نهایی تاثیر گذار است. همچنین ظرفیت کولرگازی شما نیز بر قیمت شارژ گاز آن تاثیر گذار است. قیمت شارژ گاز کولرگازی و اسپلیت بسته به اینکه 7 تا 12 هزار است یا 18 هزار به ترتیب در حدود ۱۸۰هزار تومان و ۲۵۰ هزار تومان است. برای شارژ گاز کولرهای 24 هزار نیز باید در حدود ۳۲۰ هزار تومان هزینه کنید که این امر علاوه بر ظرفیت کولر به گاز مورد مصرف نیز بستگی دارد.

شستشوی مدار داخلی کولرگازی و اسپلیت

زمانی که فشار سنجی که در بخش‌های قبلی این مطلب از آن به‌عنوان گیج یادکردیم و با نام منیفولد شارژ کولرگازی نیز خوانده می‌شود، حدی پایین‌تر از حد نرمال را نشان دهد یعنی گاز به هر دلیل نشت کرده و مدارهای داخلی کولرگازی واردشده است. این امر می‌تواند سبب آسیب رسیدن به این مدارات شود. این خدمت نیز با هزینه‌ای جدا از قیمت شارژ گاز کولرگازی و اسپلیت معمولا در حدود بازه ۱۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومان است.

سایر هزینه‌ها

حال برای جمع بندی هزینه‌‌هایی که برای شارژ کولر گازی و مشکلات دیگر آن باید کرد به جدول زیر توجه کنید.

خدماتقیمت به تومان
شارژ کامل250.000 تا 600.000
شارژ تکمیلی150.000 تا 300.000
نشت یابی و رفع ‌آن100.000 تا 300.000
شارژ کولر ۷ تا ۱۲ هزار180.000
شارژ کولر ۱۸ هزار250.000
شارژ ولرهای 24 هزار320.000
تعویض فیلتر200.000

مشابه سرویس‌های دیگر، شارژ گاز کولرگازی و اسپلیت نیز هزینه‌های جانبی مانند هزینه رفت‌وآمد سرویس‌کار متخصص را در پی دارد. همچنین بسته به دلیل نشت گاز شما باید خود را برای احتمال تعویض قطعات یا دیگر خدمات موردنیاز احتمالی نیز آماده کنید. هزینه‌ ایاب و ذهاب سرویس‌کار نیز در قیمت نهایی افزوده می‌شود.

سخن‌ آخر

قبل از شروع فصل گرما بهتر است به سراغ سرویس کولرگازی خود بروید و اگر متوجه شده‌اید که نیاز به شارژ گاز دارد باید در نظر بگیرید که با توجه به معیارهایی که بررسی کردیم، ازجمله میزان گاز تخلیه‌شده، نوع گاز، ظرفیت کولرگازی و علت نشت قیمت شارژ گاز کولر گازی و اسپلیت می‌تواند، متفاوت باشد. قبل از انجام این کار توجه داشته باشید که قیمت خدمات ارائه‌شده توسط سرویس‌کاران کولرگازی بر اساس قیمت تعیین‌شده توسط اتحادیه سرویس کولرگازی تعیین می‌شود و تعویض هرگونه قطعه نیز باید با رضایت شما انجام بگیرد. در آخر قیمت شارژ گاز کولرگازی و اسپلیت به‌طور میانگین در حدود ۳۰۰ هزار تومان است.

آخرین مطالب کولر گازی در استاده مگ