لیست تعمیرکاران خودرو در تهران

اگر خودرو شما دچار مشکل و خرابی شده است با انجام دیاگ خودرو قادر هستید به عیب یابی خودرو خود بپردازید. در استاده تمامی خدمات مربوط به دیاگ خودرو به شما ارائه می‌شود. یکی از این خدمات دیاگ در محل و دیاگ سیار خودرو است.

با انتخاب دیاگ خودرو در محل، تعمیرکار در زمان انتخابی شما در محل حضور یپدا کرده و با دستگاه پیشرفته نسبت به دیاگ اتومبیل و عیب یابی آن اقدام خواهد کرد. در ادامه قصد داریم تا شما را با خدمات دیاگ سیار خودرو برلیانس، سایپا، دوو ماتیز، سمند، دوو سیلو در محل و همچنین انواع دستگاه آن آشنا کنیم.

خدمات دیاگ خودرو در محل

همانطور که پیش‌تر نیز اشاره شد دیاگ خودرو در محل از خدماتی است که در استاده به کاربران ارائه می‌شود. با استفاده از این خدمات بدون نیاز به بردن خودرو به تعمیرگاه و مکانیکی، در محل و به صورت سیار می‌توانید با دیاگ به بررسی مشکلات خودرو بپردازید. همین موضوع در کاهش هزینه‌های تعمیر برای شما موثر خواهد بود.

شما با دیاگ خودرو می‌توانید به راحتی نقاط حساس خودرو که شامل موارد زیر می‌شوند را عیب یابی کنید.

نقاطی که توسط دیاگ عیب یابی می‌شوند:

  • ترمزها
  • قطعات برقی
  • گیربکس
  • خنک کننده‌ها
  • قطعات حیاتی موتور
  • و…
خدمات دیاگ خودرو در محل

به طور کلی این بدان معناست که دیاگ خودرو بر روی این نقاط قابل نصب است و هنگام بروز هرگونه عیب و نقص در این قسمت‌ها، پس از اعلام شدن در کامپیوتر به مکانیک هشدار تعمیر این قسمت را خواهد داد.

از دیگر خدمات استاده جهت دیاگ خودرو در محل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد. توجه داشته باشید که دیاگ خودروهایی که در ادامه نام برده شده‌اند همگی توسط تعمیرکاران و مکانیک‌های حرفه‌ای و با تجربه استاده انجام خواهد شد.

دیاگ برندهای زیر در استاده انجام می‌شود:

سایر خدمات

علاوه بر موارد فوق اگر از خدمات دیاگ خودرو در محل استاده استفاده کنید، خدمات زیر نیز به شما ارائه خواهد شد.

  • تشخیص مناسب یا نامناسب بودن فشار روغن گیربکس
  • شناسایی مشکلات سنسورها
  • تشخیص مشکلات برقی ماشین
  • تشخیص سالم یا خراب بودن باتری

انواع دستگاه دیاگ خودرو

انواع دستگاه دیاگ خودرو

همانطور که می‌دانید دستگاه دیاگ خودرو انواع مختلفی دارد که در یک دسته بندی کلی به دو نوع زیر تقسیم بندی می‌شود.

دیاگ شرکتی یا OEM

این مورد به شکل اختصصی برای دیاگ برند خاص یک خودروی مشخص طراحی شده و مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین عموما در کارخانه‌های خودروسازی، نمایندگی‌ها و نمایندگی‌های مجاز خدمات برندها این نوع دیاگ خودرو موجود است. علاوه بر این لازم به ذکر است این مدل بهترین دستگاهی است که برای عیب یابی ماشین‌های تولیدی برند مربوطه و کارخانه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

دیاگ مولتی برند یا After Marketing

این مورد همانطور که از نامش پیداست برای پیدا کردن مشکلات چند برند متفاوت خودرو استفاده می‌شود و می‌تواند یک یا چند برند ماشین را پشتیبانی کند. البته لازم به ذکر است برخی از این موارد نیز ممکن است تنها برای یک برند ساخته شده و مورد استفاده قرار بگیرند اما در کنار آن برخی برندهای دیگر را نیز پشتیبانی کنند.

در دسته بندی دیگری برای دیاگ خودرو می‌توانیم موارد زیر را برای انواع دیاگ نام ببریم.

دیاگ دستی

این دیاگ خودرو همانطور که از نامش پیداست کوچک است. این مورد اغلب صفحه نمایش کوچکی دارند که اطلاعات ماشین را نمایش می‌دهد. برخی دیگر نیز صفحه نمایش ندارند و فقط نقش رابط بین ECU و کامپیوتر را دارند. زمانی که نرم افزار مخصوص این دیاگ را بر روی سیستم کامپیوتر یا لپ تاپ خود نصب کنید، عیب یابی و تشخیص خرابی و مشکل خودرو آغاز خواهد شد.

دیاگ ثابت

این مدل دیاگ خودرو با کابل به ماشین متصل می‌شود. این مورد به صورت کامپیوتر کامل ساخته شده و مورد استفاده قرار می‌گیرد و از قدیمی‌ترین انواع آن به شمار می‌رود.

دیاگ بلوتوثی

یکی از جدیدترین انواع دیاگ خودرو همین مورد است. این سیتگاه با درگاه OBD-I یا OBD-II  به ECU وصل خواهد شد. پس از متصل شدن دستگاه اطلاعات لازم به وسیله بلوتوث به گوشی هوشمند شما انتقال خواهد یافت.

در استاده دیاگ در محل با پیشرفته‌ترین دستگاه و توسط تعمیرکاران و مکانیک‌های باتخصص و حرفه‌ای انجام خواهد شد. اگر خودرو شما دچار مشکل شده است و امکان انتقال خودرو به تعمیرگاه موجود نیست و یا به هر دلیلی نمی‌خواهید خودرو را به تعمیرگاه ببرید؛ می‌توانید از دیاگ در محل و همچنین دیاگ سیار خودرو برلیانس، سایپا، دوو ماتیز، سمند، دوو سیلو استفاده کنید.