لیست تعمیرکاران خودرو در تهران

در این صفحه از خدمات استاده به معرفی تعمیرکاران متخصص در زمینه خدمات تعمیر اگزوز پژو 405 و تعمیر اگزوز تیبا و همچنین جوشکاری اگزوز ماشین خواهیم پرداخت. جهت اقدام برای انجام خدمات با شماره‌های موجود در همین صفحه تماس بگیرید.

اگزوز خودرو نقش مهمی در خارج سازی دود ناشی از احتراق بنزین در موتور و انعکاس صدای سوختن مواد به بیرون موتور ایفا می‌کند. ممکن است به دلایل مختلفی از جمله فرسودگی، پارگی و یا پوسیدگی لوله اگزوز، عملکرد اگزوز و موتور خودرو نیز با مشکل مواجه شود. در این شرایط، کاربران نیازمند بهره‌مندی از خدمات تعمیر اگزوز خودرو در نمایندگی خواهند شد.

خدمات تعمیر اگزوز خودرو

اگزوز خودرو قطعه بزرگی در انواع ماشین‌هاست که عملکرد بسیار مهمی را در راستای افزایش راندمان کارکرد موتور خودرو به خود اختصاص می‌دهد. معمولا اگزوز در قسمت زیرین ماشین قرار می‌گیرد و از آنجایی که اگزوز با اکثر قطعات جانبی خودرو در تماس است، احتمال خرابی آن نیز بالاتر از سایر قطعه‌هاست. از جمله مهم‌ترین دلایل خرابی اگزوز خودرو عبارتست از:

پارگی و سوراخ شدن

اگزوز خودرو از جمله قطعات مهمی از خودرو است که از بخش‌های زیادی از جمله لوله‌های سوراخ دار تشکیل شده است. بنابراین اگر هر یک از اجزای مربوطه دچار پارگی شوند، اتصالات محکم اولیه از بین می‌رود و عملکرد اگزوز با مشکل مواجه خواهد شد. از مهم‌ترین دلایلی که باعث پارگی و سوراخ شدن اگزوز می‌شود، ضربه محکم و سنگین به اگزوز و عبور مداوم خودرو از سطوح ناهموار می‌باشد.

تعمیر گیربکس اتوماتیک و تعمیرگاه های تخصصی گیربکس اتوماتیک را در این صفحه از استاده مشاهده کنید.

پوسیدگی

گفته می‌شود تولید صداهای بلند از اگزوز خودرو به گونه‌ای که مشابه صدای برخورد دو قطعه فلزی به یکدیگر باشد، نشان‌دهنده پوسیدگی اگزوز و یا شکستگی یکی از قطعات پوسیده مربوط به اگزوز می‌باشد. از دیگر نشانه‌های پوسیدگی اگزوز می‌توان به زیاد شدن سوخت مصرفی ماشین و تغییر قدرت موتور اشاره کرد.

خدمات تعمیر اگزوز خودرو

نشتی

گفتنی است دلایل مختلفی می‌تواند سبب بروز نشتی‌های بزرگ و کوچک در اگزوز خودرو شود. یکی از این دلایل، برخورد کف ماشین با سنگریزه و یا سرعت‌گیرهای بلند و مرتفع است. معمولا صدای بلند تولیدی توسط اگزوز از مهم‌ترین نشانه‌های وجود نشتی در این قطعه می‌باشد.

 به منظور بررسی وجود نشتی در اگزوز خودرو مراحل زیر را انجام دهید. در ابتدا خودروی خود را در یک خیابان آسفالت مسطح پارک کرده و تا زمانی که کاپوت ماشین به اندازه کافی سرد شود، صبر نمایید. خنک شدن کاپوت نشان دهنده آن است که لوله‌های اگزوز نیز سرد شده‌اند و گرمای خود را از دست داده‌اند.

در مرحله بعدی، با کمک جک، ماشین را تا سطحی که بتوانید به آسانی اتصالات زیر آن را بررسی کنید، بالا بیاورید. در این مرحله، ابعاد هر یک از نشتی‌ها را بررسی کنید. معمولا نشتی‌های کوچک با نوار عایق اگزوز و خمیرهای درزگیر اپوکسی و نشتی‌های بزرگ‌تر به واسطه پچ‌هایی با ابعاد بزرگ‌تر قابل تعمیر هستند.

ترک و شکستگی

شکستگی اگزوز خودرو از دیگر مشکلاتی است که به واسطه ضربه محکم و یا برخورد کف خودرو با اجسامی چون سنگ و سنگریزه اتفاق می‌افتد. وجود شکستگی در اگزوز، خودرو را مستعد آسیب دیدگی‌های زیادی می‌کند. چرا که ممکن است پس از شکستگی، اگزوز خودرو از محل نصب اولیه خود جدا شود و با برخورد به سایر قطعات، صداهای بلند گوش خراشی تولید نماید.

فرسودگی با رطوبت

عبور و مرور خودرو از مسیرهای پر از آب و تردد خودرو در مناطق مرطوب و شرجی از مهم‌ترین علل بروز فرسودگی اگزوز خودرو می‌باشد. در صورت وجود فرسودگی در اگزوز، این قطعه با کوچک‌ترین ضربه می‌شکند که به طور کلی عملکرد آن را مختل خواهد کرد.

زنگ زدگی

معمولا زنگ زدگی اگزوز از رایج‌ترین و مهم‌ترین مشکلاتی است که در نهایت باعث بروز نشتی و سوراخ شدگی در اگزوز و تعمیر آن می‌شود. ممکن است زنگ زدگی به‌خ برخورد مداوم اگزوز با برف و باران جاده یا رسوبات و مواد حاصل از احتراق رخ دهد. توصیه می‌گردد هر چند وقت یکبار اتصالات مربوطه را بررسی نمایید تا پیش از نفوذ زنگ زدگی به داخل لوله‌ها و انتقال آن به سایر قطعات، از خرابی بیش از حد و تحمیل هزینه‌های اضافی برای تعویض اگزوز جلوگیری نمایید.

لازم به ذکر است بوی دود اگزوز، آلارم چراغ چک ماشین، لرزش خودرو در هنگام رانندگی و تغییر قدرت موتور از دیگر نشانه‌های خرابی اگزوز می‌باشد. همچنین، توصیه می‌شود به طور مداوم و با برنامه مشخص نسبت به بررسی اگزوز خودرو اقدام کنید و با به کارگیری روش‌های درست رانندگی و سرویس خودرو، طول عمر مفید اگزوز را ارتقا دهید. پیشنهاد می‌شود به منظور جلوگیری از مشکلات احتمالی و پیشگیری از تعمیر زودهنگام اگزوز هر 5 سال اگزوز خودرو را تعویض نمایید.

هزینه تعمیرات اگزوز ماشین

خدمتقیمت به تومان
دستمزد تعویض واشر بغل اگزوزاز 80.000
دستمزد تعویض واشر گلویی اگزوزاز 60.000

گفتنی است با اینکه وظیفه اصلی اگزوز خودرو خارج سازی دود ناشی از احتراق مواد در موتور می‌باشد، اما وظایف دیگری را نیز ایفا می‌کند که تاثیر زیادی بر عملکرد خودرو می‌گذارند. کاهش آلودگی و صداهای تولیدی توسط موتور و همچنین کاهش دمای قطعات برای جلوگیری از ذوب آنها از دیگر وظایف اگزوز می‌باشد. در این راستا تعمیرات اگزوز ماشین از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بوده و لازم است این امر حیاتی را به متخصصین بسپارید. برای تعمیر اگزوز می‌توانید با شماره تماس‌های موجود در همین صفحه از استاده تماس بگیرید.

هزینه تعمیرات اگزوز ماشین

هزینه تعمیر اگزوز خودرو با توجه به مدل و نوع خودرو بسیار متغیر است و با توجه به به میزان خرابی آن، هزینه‌های متفاوتی را به کاربران تحمیل می‌کند. بنابراین نمی‌توان قیمت ثابتی را برای آن در نظر گرفت. لذا توصیه می‌شود پیش از اقدام برای تعمیر خرابی اگزوز خودرو، میزان و نوع خرابی آن را بررسی نمایید و جهت عیب یابی مربوطه به کارشناسان خبره در نمایندگی مراجعه نمایید.

هزینه جوش دادن اگزوز

جوشکاری اگزوز و قطعات آن از جمله خدماتی است که به منظور عیب‌یابی و تعمیر اگزوز خودرو انجام می‌شود. جوشکاری و تعمیر اگزوز خودروهایی از قبیل پژو 405 و تیبا از جمله خدماتی است که توسط کارشناسان متخصص و خبره در این زمینه در مجموعه استاده ارائه می‌شود. جوش دادن اگزوز برای رفع نشتی و سوراخ‌شدگی اگزوز خودرو انجام می‌شود که امری دشوار و تخصصی و دارای پروسه‌ پیچیده می‌باشد. به همین منظور توصیه می‌شود خدمات جوشکاری اگزوز خودرو را پس از مشورت با کارشناسان و بررسی فنی آنها، در مراکز و نمایندگی‌های معتبر انجام دهید.