لیست تعمیرکاران خودرو در تهران

گیربکس اتوماتیک در خودرو نقش مهمی را ایفا می‌کند. به طور کلی گیربکس دو نوع اتوماتیک و دستی است که در این مطلب از بازار خدمات آنلاین “استاده” قصد داریم تا درباره تعمیر گیربکس اتوماتیک صحبت کنیم‌. تعمیر گیربکس اتوماتیک بر خلاف گیربکس دستی کمی پیچیده‌تر است و به همین دلیل بهتر است تا به تعمیرگاه خودرو تخصصی گیربکس اتوماتیک مراجعه کنید تا به طور دقیق و با دانش و تجربه کافی نسبت به تعمیر گیربکس اتوماتیک خودرو شما اقدام شود.

در صورتی که به مراکز نامعتبر مراجعه کنید ممکن است مجبور به پرداخت هزینه مجدد جهت تعمیر در تعمیرگاه تخصصی بشوید و برای تعمیر حرفه‌ای به مراکز معتبر مراجعه کنید. همچنین برخی خدماتی که در تعمیرگاه تخصصی گیربکس اتوماتیک ارائه می‌شوند را در ادامه نام برده‌ایم تا بهترین مرکز را جهت تعمیر گیربکس اتوماتیک انتخاب کنید.

قیمت تعمیر گیربکس خودرو

در ادامه از این مطلب “خدمات آنلاین استاده” سعی داریم تا جدول هزینه تعمیر گیربکس خودرو پراید، پژو و 206 و همچنین عیب یابی و مشکلات گیربکس را بررسی کنیم.

هزینه تعمیر گیربکس هزینه تعمیر گیربکس به عوامل مختلفی بستگی دارد که در ادامه نام برده شده‌اند:

 • نوع گیربکس
 • مدل ماشین
 • میزان خرابی
 • نوع خرابی
 • نیازداشتن یا نداشتن به تعویض
 • اجرت تعمیرکار

با توجه به موارد بالا، هزینه تعمیر گیربکس متفاوت خواهد بود. برای بهره‌مندی از خدمات تعمیرات با خیال آسوده و انجام تعمیرات توسط تعمیرکاران حرفه‌ای، به نمایندگی و یا تعمیرگاه‌های معتبر مراجعه کنید.

هزینه تعمیر گیربکس پراید

خدمتقیمت به تومان
هزینه تعمیر گیربکس پراید 2.000.000 تا 4.500.000

هزینه تعمیر گیربکس 206

خدمتقیمت به تومان
هزینه تعمیر گیربکس 206 2.000.000 تا 4.500.000

قیمت شارژ گاز کولر ماشین یا خودرو سال 1401 را در این صفحه از استاده مشاهده کنید.

هزینه تعمیر گیربکس سمند ef7

خدمتقیمت به تومان
هزینه تعمیر گیربکس سمند ef7 2.000.000 تا 6.000.000

هزینه تعمیر گیربکس تیبا

خدمتقیمت به تومان
هزینه تعمیر گیربکس تیبا 2.000.000 تا 4.500.000

هزینه تعمیر گیربکس جک s5

خدمتقیمت به تومان
هزینه تعمیر گیربکس جک s5 تماس بگیرید

هزینه تعمیر گیربکس ال نود

خدمتقیمت به تومان
هزینه تعمیر گیربکس ال نود 2.000.000 تا 6.00.000

هزینه تعمیر گیربکس پژو 405

خدمتقیمت به تومان
هزینه تعمیر گیربکس پژو 405 2.000.000 تا 4.500.000

تعمیر گیربکس اتوماتیک

پیش از هرچیز باید با علائم و نشانه‌های خرابی گیربکس اتوماتیک آشنا شوید که در ادامه به بررسی آن‌ها پرداخته‌ایم.

مشکلات و خرابی‌های گیربکس اتوماتیک

 • خورده شدن چرخ دنده‌ها
 • تقه زدن
 • سوختگی و فرسودگی روغن گیربکس اتوماتیک
 • گاز خوردن هرز اتومبیل
 • لغزیدن گیربکس اتوماتیک
 • درست کار نکردن پدال کلاچ
 • ضعیف و خراب شدن شیربرقی
 • جارفتن دنده به سختی
 • نداشتن قدرت کافی
 • نشتی محورها و واشرها
 • از کار افتادن کامپیوتر مغزی
 • ریختن مایع از زیر خودرو
مشکلات و خرابی‌های گیربکس اتوماتیک

نشانه‌های خرابی

برای اینکه مطمئن بشوید خرابی از گیربکس اتوماتیک خودرو است باید با نشانه‌های خرابی آن آشنا بشوید. پس از آشنایی با موارد ذکر شده باید برای تعمیر گیربکس اتوماتیک به تعمیرگاه تخصصی گیربکس اتوماتیک مراجعه کنید‌.

عوض کردن دنده با تاخیر

این مورد نیازمند تعمیر گیربکس اتوماتیک به صورت جدی و سریع است. توجه داشته باشید که تعمیر گیربکس اتوماتیک امری تخصصی است و باید در مراکز معتبر و توسط تعمیرکار حرفه‌ای انجام بگیرد در غیر این صورت مجبور به پرداخت هزینه‌های اضافی خواهید شد.

شنیده شدن صداهای عجیب از زیرکاپوت

شنیدن صدا به طور طبیعی و معمول از اتومبیل امری عادی است اما اگر زمانی متوجه صدایی عجیب و جدید شدید باید نسبت به عیب یابی دستگاه اقدام کنید. صداهای جدید باید جدی گرفته بشوند، مخصوصا زمانی که این صدا به صورت پی در پی و وزوز و دنگ از زیر کاپوت شنیده شود که باید سریعا به تعمیرگاه جهت تعمیر و بررسی مراجعه کنید. زمانی که صدلی جدید از گیربکس اتوماتیک باشد صدا به صورت وزوز و همهمه به گوش می‌رسد. در این صورت باید سریعا نسبت به تعمیر گیربکس اتوماتیک اقدام کنید.

نداشتن شتاب کافی

با نقص قطعه کلاچ و اجازه ندادن به آن برای به موقع درگیر یا جدا شدن، این مشکل نمایان می‌شود. به همین علت کلاچ حتی بعد از پایان تعویض، فعال مانده و انتقال نیرو را به چرخ‌ها متوقف می‌کند. دلیل بعدی بروز مشکل می‌تواند وجود هوا در کانال سیال باشد. در این صورت می‌توانید آن را با خونریزی ساده کانال مربوطه برطرف کنید. در مواردی با شرایط دیگر باید نسبت به تعویض قطعه و قسمت آسیب دیده و خراب اقدام کنید.

صدای اضافی در دنده خلاص

هنگامی که در زمان نام برده شده صدایی به گوش شما برسد این مشکل معمولا در گیربکس است. در بعضی مواقع ممکن است تنها به روغن جدید نیاز باشد. توجه داشته باید که اگر به این صدا بی توجهی شود و به تعمیرگاه تخصصی گیربکس اتوماتیک مراجعه نکنید سبب بروز خرابی جدی در این قطعه خواهید شد.

نشت روغن گیربکس

اگر زمانی با ریخته شدن مایعاتی نارنجی رنگ در زیر اتومبیل خود روبه‌رو شده‌اید، این مشکل مربوط به همین قطعه است. اگر منبع بروز این خرابی، گیربکس تشخیص داده شود باید سریعا نسبت به پر کردن مایع اقدام کنید؛ زیرا نبود آن باعث خرابی شدید اجزای چرخش سریع همان قطعه خواهد شد.

منبع بروز این مشکل بیشتر یک درزگیر شکسته و یا تشت مایع خراب است. اگر این مشکل سریع بررسی شود، هزینه تعویض گیربکس در این حالت تنها با تعویض این قطعه برآورد خواهد شد. در غیر این صورت با آسیب رسیدن به سایر اجزای وابسته، هزینه تعمیر گیربکس افزایش خواهد یافت و تنها با تعویض این قطعه مشکل برطرف نخواهد شد.

این مشکل همانند نشت روغن از موتور خودرو است. زیرا این قطعه نیز مانند موتور یک سیستم بسته است و بروز این خرابی خبر از نیازداشتن خودرو به تعمیر است.

همچنین اگر روغن کافی نباشد برای قطعاتی که در قسمت درونی آن کار می‌کنند خطر سایش و گرم شدن بیش از حد را به همراه خواهد داشت. این موضوع به دلیل گرمای اضافی تولید شده از اصطکاک بروز می‌دهد.

تعمیرات گیربکس خودرو

لغزش در چرخ دنده‌ها

اگر این قطعات لغزش داشته باشند ممکن است سبب لغزش در دنده بشوند و یا حتی رفتن در دنده مناسب را برای شما سخت کند. در صورت بروز این مشکل ممکن است شما مجبور به فشار دادن محکم پدال ترمز و گاز بشوید. در این صورت مشکل امنیتی برای شما و خودروهای اطرافتان است که باید سریعا نسبت به تعمیرگیربکس اتوماتیک اقدام کنید.

عوامل مختلفی سبب بروز این مشکل می‌شوند؛ اما بیشتر به دلیل آسیب دیدگی شاخک تعویض دنده با این مشکل برخورد خواهید کرد. البته در بعضی موارد فرسوده شدن دندانه‌های دنده یا مایع انتقال کم نیز دلیل بروز این مشکل هستند‌.

لرزش با صدای ساییدن در زمان تعویض دنده

این مورد یکی از مشکلات رایج گیربکس است. برای بررسی آن همراه ما باشید. زمانی این مشکل به دلیل فرسودگی صفحات کلاچ است که پس از فشردن کامل پدال کلاچ، این علائم نمایان شوند. در غیر این صورت زمانی که پس از برداشتن پا از روی پدال کلاچ رخ دهد، مشکل از همگام کننده‌های دنده خواهد بود.

برای تعمیر گیربکس در هر دو حالت باید به تعویض قطعات آسیب دیده بپردازید. واضح است هزینه تعمیر گیربکس در این حالت کمتر از زمانی است که سنگ‌زنی بیشتر شود‌.

عیب یابی و مشکلات گیربکس
ایجاد بوی سوختگی

اگر هنگام رانندگی بوی سوختگی از آن منتشر می‌شود و این بو با تعویض دنده نامناسب همراه است، مشکل از قطعه نام برده شده است. این مشکل زمانی اتفاق می‌افتد که مایع انتقال، بیش از اندازه گرم شود. اگر سطح این مایع کم باشد، گیربکس با اصطکاک بیشتری کار می‌کند که همین امر سبب ایجاد گرمای زیاد خواهد شد. دلیل بعدی استفاده از مایع نامناسب است که در این صورت عملکرد درستی نخواهد داشت و باز هم سبب ایجاد گرمای زیاد خواهد شد. در هر دو مورد به گیربکس آسیب وارد خواهد شد.

تعمیرگاه‌ تخصصی گیربکس اتوماتیک

تعمیرگاه‌ تخصصی گیربکس اتوماتیک

همانطور که می‌دانید تعمیر گیربکس اتوماتیک امری تخصصی است و باید به‌دست متخصص این کار صورت گیرد. در صورتی که تعمیرات را به افراد نابلد بسپارید سبب بروز مشکلات جدی‌تر خواهید شد و باید مبالغ بیشتری را پرداخت کنید. پس بهتر است پیش از اینکه خودتان دست به کار بشوید و یا این کار به تعمیرکاران غیرحرفه‌ای بسپارید با تعمیرگاه‌ تخخصی گیربکس اتوماتیک تماس حاصل کنید. حال اگر نمی‌دانید از بین تمامی مراکز موجود کدام یک قابل اعتماد است می‌توانید تا ادامه مطلب همراه ما باشید. زیرا در ادامه خدماتی که به کاربران ارائه می‌شود را بررسی کرده‌ایم.

خدمات ارائه شده در تعمیرگاه تخصصی

 • حمل رایگان

در برخی تعمیرگاه‌های تخصصی گیربکس اتوماتیک، حمل خودرو تا تعمیرگاه به‌طور کاملا رایگان انجام می‌شود.

 • مشاوره رایگان

در این مراکز ابتدا مشاوره رایگان توسط متخصصین به کاربران داده می‌شود.

 • عیب یابی دقیق توسط تعمیرکاران دره دیده

سپس عیب یابی دقیق توسط تعمیرکاران حرفه‌ای در تعمیرگاه صورت می‌گیرد تا منشا بروز مشکل تشخیص داده شود.

 • تعمیر حرفه‌ای

پس از آشکار شدن علت و منشا بروز مشکل با تخصصی‌ترین روش‌ها نسبت به تعمیر گیربکس اتوماتیک اقدام خواهد شد.

 • ارائه گارانتی

پس از تعمیرات گارانتی به مشتری داده خواهد شد تا در صورت بروز مشکل مجدد در بازه زمانی مشخص به صورت رایگان نسبت به تعمیر گیربکس اتوماتیک اقدام می‌شود.

اسامی گیربکس‌ اتومیبل‌هایی که در مراکز تعمیر می‌شوند:

بی ام و، بنز، ائودی، مزدا، میتسوبیشی، پورشه، سوزوکی، فولکس واگن، ولوو، سانگ یانگ، رنو، هیوندا، هوندا، تویوتا، کیا، مازراتی، نیسان، لکسوس، پژو، سیتروئن، سوبارو، الفارومئو و اوپل