لیست تعمیرکاران خودرو در تهران

نیسان ماکسیما یکی از خودروهای پرطرفداری است که سال‌های زیادی است از خط تولید برداشته شده است. به همین دلیل یافتن یک تعمیرکار مطمئن و متخصص که به خوبی از ایرادهای آن سردر بیاورد بسیار مشکل است. گیربکس و موتور دو بخش مهم در هر خودرویی هستند که خرابی آن‌ها در ماکسیما رواج دارد. به همین دلیل در این صفحه از خدمات آنلاین استاده به معرفی معتبرترین تعمیرگاه ماکسیما و بررسی برخی اشکالات رایج آن‌ها و هزینه‌های هریک را بررسی خواهیم کرد.

تعمیرگاه مجاز نیسان ماکسیما

برای انجام تعمیرات تخصصی هنگام بروز مشکل قطعا نیازمند یک تعمیرگاه ماشین ماکسیما درجه یک میباشید که با خیالی آسوده بتوانید خودرو خود را به آنجا بسپارید. نیسان ماکسیما محصول شرکت پارس‌خودرو بوده است پس میتوانید برای تعمیر آن‌ها به تعمیرگاه‌ها و نمایندگی‌های مجاز پارس‌خودرو مراجعه کنید و علاوه بر آن‌ها تعمیرگاه‌های خصوصی در سطح شهرها نیز معمولا دارای تخصص کافی در این زمینه هستند.

هزینه تعمیر ماکسیما

برای اطلاع از هزینه‌های تعمیر بخش‌های مختلف ماکسیما جدول زیر را مطالعه کنید.

نوع تعمیرقیمت به تومان
تعمیرات صفر تا صد موتور3.500.000
پیاده و سوار کردن موتور2.000.000
تعویض زنجیر موتور1.400.000
تعویض رادیاتور همراه هواگیری200.000
تعویض شمع و فیلتر هوا160.000
تعویض تسمه دینام1.500.000
تعمیرات صفر تا صد سر سیلندر2.000.000
میزان فرمان100.000
تعویض باک بنزین200.000
تعویض صافی باک بنزین100.000
سرویس کامل سوزن‌های انژکتور370.000
عیب یابی موتور50.000

تعمیر گیربکس ماکسیما

خودروی ماکسیما با دو نوع گیربکس اتومات و دستی در بازار عرضه شده بود که برای تعمیر گیربکس ماکسیما هر مدل باید زیر نظر متخصص مربوطه انجام شود و کاملا با هم تفاوت دارند. توجه داشته باشید که اگر هیچ تخصصی در این زمینه ندارید به هیچ عنوان دست به کار نشوید زیرا قطعا آسیب‌های جبران ناپذیری به بار خواهد آمد. جهت تعمیر خودرو مگان، ساندرو، ال نود و … می‌توانید ار خدمات تعمیرگاه رنو معرفی شده در استاده بهره گیرید.

تعمیر گیربکس اتوماتیک

در جدول زیر برخی از رایج‌ترین ایرادات در گیربکس اتوماتیک و هزینه‌های تعمیر هریک را بیان کرده‌ایم.

اشکالقیمت به تومان
تعویض روغن50.000
تعمیر یا تعویض دیسک و صفحه کلاچ6.000.000
باز و بسته کردن پمپ کلاچ بالا و هواگیری110.000
تعویض گردگیر سمت گیربکس170.000
تعمیر کامل گیربکس با تعویض دیسک و صفحه1.400.000
باز و بستن پلوس راست و چپ130.000 تا 150.000

تعمیر گیربکس اتوماتیک ماکسیما کار هرکسی نیست پس برای ماکسیماداران یک مشکل بوده است. مشکلات این گیربکس احتمال دارد ناشی از اشکال در روغن گیربکس از جمله خراب شدن روغن، کم بودن یا نشتی دادن آن، اشکال در قطعات یا سیستم کلاچ خودرو باشد. در حالتی که گیربکس اتوماتیک نیسان ماکسیما سالم است و ایرادی ندارد، چراغ گیربکس چند ثانیه پس از استارت خاموش می‌شود. اما در موارد وجود مشکل 10 بار پشت سر هم چشمک میزند.

تعمیر گیربکس معمولی

لیست کامل اشکالات ایجاد شده در گیربکس معمولی ماکسیما به همراه قیمت آن‌ها در جدول زیر آمده است.

اشکالقیمت به تومان
پمپ کامل کلاچ بالا350.000
تعویض سیم دسته دنده از 3.000.000
بلبرینگ کلاچ ماکسیما350.000
تعمیر گیربکس دنده‌ای1.000.000
خرابی ماهک، غلاف کشویی یا برنجی‌ها50.000

اشکال در گیربکس معمولی معمولا به صورت صدا دادن گیربکس نشان داده می‌شود. این صداها زمان تعویض دنده بیشتر شده و معمولا در یکی از دنده‌های سبک یا سنگین ایجاد می‌شوند. علاوه بر آن ممکن است مشکل دسته دنده باعث شود که دنده به خوبی جا نرفته و برای جا زدن آن قدرت زیادی لازم باشد. به علاوه پرش دنده از هر حالت به حالت خلاص نیز یکی دیگر از اشکالات رایج در گیربکس دستی ماکسیما است. هریک از این اشکالات ممکن است به دلیل خراب شدن کلاچ خودرو، قطعی سیم کلاچ، اشکال در دسته دنده یا دیگر قطعات ایجاد شود.

تعمیر موتور ماکسیما

موتور مهم‌ترین بخش در هر خودرویی است و ازآنجایی‌که با اکثر بخش‌های خودرو در ارتباط است خرابی هر بخش می‌تواند روی عملکرد آن تاثیر گذاشته و نهایتا منجر به خرابی موتور شود. به همین دلیل با کارهایی نظیر تعویض به موقع روغن و فیلتر روغن، کنترل آب رادیاتور و سطح روغن، تعمیر و سرویس فن خودرو و… می‌توان از بروز مشکل در آن جلوگیری کرد.

در صورتی که نیاز به تعمیر موتور ماکسیما پیدا کرده باشید، چراغ‌های هشداردهنده خودرو روشن خواهند شد. اگر در سیستم خنک‌کننده موتور اشکالی وجود داشته باشد آمپر آب افت خواهد کرد یا موتور جوش می‌آورد. البته پیش از به‌وجود آمدن این مشکلات خودتان باید حواستان را جمع کرده و هربار سطح آب را کنترل کنید. نشتی روغن یا روغن‌سوزی نیز از دیگر اشکالات رایج در موتور ماکسیما است.

توجه کنید که عدم توجه به هریک از علائم می‌تواند در نهایت منجر به سوختن موتور و نیاز به تعویض کامل آن شده و هزینه‌های بسیار بالایی را روی دست شما بگذارد اما زمانی که به این مشکل برخوردید سعی کنید به بهترین تعمیرگاه ماکسیما مراجعه کنید تا درنهایت رضایت کامل داشته باشید.