لیست تعمیرکاران جک درب پارکینگ | کرکره برقی | درب اتوماتیک | آرامبند

کرکره برقی مانند هر وسیله برقی دیگر، هر چند وقت یک بار نیاز به تعمیر و سرویس دارد تا مشکلات احتمالی برطرف شود و طول عمر آن نیز افزایش پیدا کند. از طرفی ممکن است در اثر عوامل مختلف، کرکره برقی خراب شود و نیاز به تعمیر پیدا کند.

در هر دو صورت حتما از تکنسین ماهر در این زمینه کمک بگیرید تا تعمیر کرکره برقی به صورت حرفه‌ای صورت بگیرد. کارشناسان استاده به شما در تعمیر و نصب کرکره برقی کمک می‌کنند. ممکن است در هر ساعتی از شبانه روز به تعمیرات کرکره برقی نیاز باشد، بنابراین استاده به صورت شبانه روز خدمات تعمیر کرکره برقی را توسط متخصصین ارائه می‌دهد.

جهت اقدام برای هر یک از خدمات زیر در استاده روی آن کلیک کنید:

هزینه تعمیر کرکره برقی

عوامل مختلفی روی هزینه کرکره برقی اثرگذار هستند و به همین دلیل تعیین هزینه واحد برای همه نوع تعمیر کرکره برقی اشتباه است. در ادامه به بررسی عوامل موثر بر هزینه تعمیر کرکره برقی می‌پرداززیم:

 • تیغه کرکره: تیغه‌ی کرکره و جنس آن‌ها در هزینه کرکره برقی موثر است.
 • نوع موتور کرکره برقی و قابلیت‌های آن در هزینه تعمیر کرکره برقی موثر است.
 • متراژ فضا روی هزینه نصب کرکره برقی و سرویس‌ آن تاثیر گذار است.

همانطور که به صورت کامل توضیح داده شد، عوامل مختلفی باعث خرابی کرکره برقی می‌شوند که باتوجه به علت خرابی و نوع خرابی، قاعدتا باید هزینه تعمیرات کرکره برقی متفاوت باشد. برای عیب یابی دقیق و رفع عیب با کارشناسان معرفی شده در استاده تماس بگیرید. کارشناسان استاده به صورت شبانه روزی اماده ارائه خدمات هستند و در صورت وجود مشکل در کرکره برقی به دلایل مختلف مثل باز نشدن، بسته نشدن و … به صورت شبانه روزی به برطرف کردن مشکل شما و تعمیرات کرکره برقی می‌پردازند.

تعمیر کرکره برقی

کرکره برقی نیز نیاز به تعمیرات و سرویس پیدا می‌کند. از جمله مواری که می‌توان به عنوان علت خرابی و نیاز کرکره برقی به تعمیر نام برد، عبارتند از :

 • استفاده نادرست از کرکره برقی
 • طول عمر کرکره برقی
 • نصب کرکره برقی توسط نصاب غیر حرفه‌ای
 • عواملی مثل نفوذ آب، تابش زیاد نور خورشید و …

خرابی هر یک از قطعات نام برده شده در بالا ممکن است اتفاق بیافتد. برای تعمیر کرکره برقی و تعویض قطعات، باید از مراکز معتبر استفاده کنید تا از استاندارد بودن تامیرات اطمینان داشته باشید.

ممکن است خرابی‌ها و آسیب‌های کرکره برقی یا به صورت مکانیکی باشند، یعنی خود کرکره مشکلی داشته باشد، و یا به صورت الکترونیکی مشکل پیدا کنند. اگر خرابی الکترونیکی وجود داشته باشد، برای مثال دریافت سیگنال توسط رسیور مختل شود و یا ریموت کنترل مشکل پیدا کند. در هر دو صورت تنها تکنسین ماهر می‌تواند عیب یابی را به درستس انجام دهد تا دوباره خرابی تکرار نشود.  

برخی از مشکلاتی که می‌تواند وجود داشته باشد در اینجا آورده شده است:

 • تیغه‌های الومینیومی کرکره برقی و ریگلاژ آن‌ها
 • تعمیرات ریموت کنترل کرکره برقی
 • تعمیر رسیور کرکره برقی
 • تعویض خازن در صورت معیوب بودن
 • تعمیر مدار کرکره برقی
 • تعمیرات موتور کرکره برقی

علل خرابی کرکره برقی

کرکره برقی در اثر عوامل مختلف آسیب می‌بیند که این عوامل گاهی با یک تعمیر ساده رفع می‌شوند و گاهی قطعه نیاز به تعمیر پیدا می‌کند. در ادامه به بررسی علل خرابی کرکره برقی و راه برطرف کردن آن‌ها می‌پردازیم.

جریان برق

از آن جایی که کرکره برقی با جریان برق کار می‌کند، اگر به هر دلیلی جریان برق قطع شود، از کار می‌افتد. اگر کرکره برقی کار نمی‌کند، اولین موردی که بهتر است بررسی کنید، اتصالات سیم‌کشی و جریان برق و وصل بودن برق است.

تعویض UPS

دستگاه مولد  upsاز لحاظ امنیتی نقش مهمی را ایفا می کند چون در هنگام قطع برق، بلافاصله وارد عمل شده و همانند یک شارژر، برق لازم کرکره را تأمین می کند این قطعه در نصب درب اتوماتیک پارکینگ نیز کاربرد دارد. بدین ترتیب نگران قطع برق و باز ماندن کرکره خود نباشید.

یکی از موارد مهم در تعمیر کرکره برقی، تعمیر ups است. هر سه چهار ماه یکبار بهتر است ups کرکره را چک کنید. سعی کنید این قطعه را از جنس درجه یک نصب کنید.

تعمیر و تعویض شفت، رسیور و صفحه پیلت نیز جزئی از دیگر خدمات محسوب می گردد که می توانید بدون هیچ مشکلی برای برطرف کردن خرابی آن اقدام نمایید.

موانعی برای حرکت کرکره:

یکی دیگر از علل کار نکردن کرکره برقی، وجود موانعی در مسیر حرکت کرکره است. ابتدا جریان برق را قطع کنید و سپس کرکره را از نظر وجود موانع بررسی کنید. همچنین ممکن است که تیغه کرکره آسیب دیده باشد و یا به دلیل فرسودگی، در عملکرد کرکره اختلال ایجاد می‌کند. تیغه را نیز از نظر سالم بودن بررسی کنید.

دمای بالای موتور:

یکی دیگر از علل خرابی کرکره برقی، دمای بسیار بالای موتور است. می‌تواند ناشی از کار کردن پی در پی آن باشد. اگر پس از استراحت کرکره برقی هنوز موتور داغ بود و یا کرکره کار نمی‌کرد، از کارشناسان استاده برای بررسی علل دیگر و تعمیر کمک بگیرید.

رسیور کرکره برقی:

ممکن است مشکل از رسیور برای دریافت سیگنال از طرف ریموت کنترل باشد. برای عیب یابی و برطرف کردن غیب از تکنسین ماهر کمک بگیرید.

یکی از خرابی‌های متداول، مربوط به ریموت کنترل است که خرابی آن باعث می‌شود سیگنال به رسیور نرسد و کرکره برقی کار نکند.

خرابی شفت:

از دلایل کار نکردن کرکره برقی می‌توان خرابی شفت را نام برد. اگر شفت آسیب دیده باشد، در باز و بسته شدن کرکره مشکل ایجاد می‌شود. برای بررسی شفت کرکره برقی و تعمیر آن با کارشناسان استاده تماس بگیرید.

جک بازویی:

اگر جک‌های بازویی خراب شده باشند، کرکره کار نخواهد کرد. در نتیجه یکی از دلایل خرابی و نیاز به تعمیر کرکره، جک بازویی است. اگر مشکل از جک باشد باید با مهارت کافی برطرف شود.

نصب سنسورها:

نصب سنسورها در مکان نامناسب و یا خراب شدن آن‌ها، از عوامل کار نکردن کرکره برقی است.

پارگی فنر:

پارگی فنر باعث می‌شود که کرکره با تندی بیشتر یا کمتر از حد معمول باز و بسته شود. اگر این مشکل تغییر سرعت باز و بسته شدن وجود دارد، باید فنر بررسی شود.

تعمیر تیغه

می توان گفت که تیغه کرکره برقی ضامن اصلی ایجاد امنیت برای مکان مورد نظر شماست و به دلیل استفاده از قطعات با کیفیت که در آن به کار برده می‌شود، به طور معمول کمتر از قطعات دیگر خراب می‌شود. ولی اگر چنین اتفاقی پیش آمد، رفع مشکل آن به طور اضطراری باید انجام شود.

 دانستن این موضوع در تعمیر بسیار اهمیت دارد: تیغه‌های آلومینیومی، خاصیت انعطاف پذیری بالاتری نسبت به تیغه فولادی دارند و در هنگام تعویض کرکره، بهتر است از اینگونه تیغه‌ها استفاده کنید.

به جرأت می توان گفت که مهم ترین قطعه‌ای که باعث می‌شود شما نیاز به تعمیر پیدا کنید، اندکپ است. استفاده نرم و آرام از کرکره برقی می تواند از آسیب‌ به این قطعه بکاهد ولی اگر این قطعه دچار آسیب شد، تعمیر یا تعویض آن واجب است.

در پایان

باید بگوییم که مشکلات کرکره برقی ممکن است فراتر از موارد ذکر شده باشد، مثلا ممکن است کددهی مشکل پیدا کرده باشد و به درستی انجام نشود، ولی برای بررسی آن‌ها و رفع عیب، حتما لازم است از فرد ماهر در این زمینه کمک گرفته شود تا مشکل حل شود و باعث آسیب رسیدن به قطعات دیگر نشود. اگر مهارت کافی برای عیب یابی و رفع عیب را ندارید، با کارشناسان استاده تماس بگیرید. متخصصین معرفی شده در استاده شبانه روزی در حال خدمت رسانی هستند.

البته گاهی اوقات برخی موارد با یک اقدام ساده برطرف می‌شوند، برای مثال اگر کرکره برقی در حین باز یا بسته شدن گیر می‌کند، ممکن است تنها با روغن کاری مشکل برطرف شود، اما بهتر است به صورت متخصصانه نیز بررسی شود تا آسیب جدی به دستگاه وارد نشود.