لیست تعمیرکاران جک درب پارکینگ | کرکره برقی | درب اتوماتیک | آرامبند

اگر در یک آپارتمان زندگی می‌کنید، حتما برای شما پیش آمده که از صدای بلند و ناگهانی بسته شدن درب جا خورده و یا این که در مواردی، خودتان نتوانید درب را کنترل کنید. گاهی اوقات نیز پیش می‌آید که با عجله از پارکینگ خارج شده و از بسته شدن درب اطمینان نداشته باشید. در این حالت تمام روز با استرس  به این فکر می‌کنید که امکان دارد غریبه‌ای به منزل شما وارد شود. اما امروزه تمام این مشکلاتی که در بالا گفتیم، به راحتی قابل حل بوده و نگران کننده نیستند. اگر بر روی درب خود یک جک نصب کنید، خیال شما از بسته شدن ناگهانی درب یا حتی بسته نشدن آن، راحت خواهد شد. گاهی اوقات این قطعه دچار مشکل شده و تعمیر جک پارکینگ به امری ضروری تبدیل خواهد شد.

تعمیر جک پارکینگ

ما در ادامه این صفحه از استاده، تمام مواردی را که لازم است درباره تعمیر جک پارکینگ بدانید را برای شما توضیح داده و نکاتی مهم درباره تعمیر‌کار جک پارکینگ ذکر خواهیم کرد.

قیمت تعمیر جک درب پارکینگ

قیمت تعمیر جک پارکینگ به عوامل مختلفی مثل شدت خرابی، مدل جک، نوع درب پارکینگ و… بستگی داشته که هر‌کدام می‌توانند باعث افزایش یا کاهش قیمت تعمیر جک پارکینگ شوند.

حدود قیمت خرید و نصب جک از 6,000,000 الی 30,000,000 تومان تغییر می‌کند.‌

خرابی آرمیچر بازویی

خرابی تابلو برق

شکستن بازوها

خرابی کائوچوبی

پلیت‌های سروته

گیرکردن بازو ها

خرابی ماردونی

سوختن خازن

خرابی پیچ داخلی

چرا باید از جک برای درب پارکینگ استفاده کنیم؟

اگر بخواهیم کار جک پارکینگ را به طور ساده توضح دهیم باید بگوییم که این قطعه کنترل درب را در شرایط مختلف به عهده می‌گیرد. وجود این قطعه باعث می‌شود که درب به طور ناگهانی بسته نشده و صدای نا‌هنجاری در ساختمان تولید نگردد. همچنین جک پارکینگ تا حد زیادی بر روی امنیت محل زندگی شما تأثیر خواهد داشت؛ زیرا در صورت سهل انگاری هر یک از ساکنین برای بستن درب، جک به طور خودکار درب پارکینگ را خواهد بست. این دو مورد باعث شده تا امروزه اکثر منازل برای درب پارکینگ خود، جک تهیه کرده و آسایش و امنیت خود را تأمین کنند.

عیب‌یابی جک درب پارکینگ

عیب یابی و تعمیر جک پارکینگ

صدا دادن جک

اولین نشانه‌ای که می‌تواند برای ما به منزله یک زنگ خطر باشد، صدا دادن جک درب پارکینگ به هنگام باز و بسته شدن درب است. این مورد می‌تواند نشان از خشک شدن اجزاء داخلی جک یا خراب شدن یکی از قطعات ریز داشته باشد.

سنگین شدن درب‌ها

یکی دیگر از نشانه‌های مهمی که نشان از زمان تعمیر جک پارکینگ دارد، سنگین بودن درب به هنگام باز و بسته شدن آن است. این مورد می‌تواند ناشی از خرابی قطعات داخلی جک باشد. توجه بفرمایید که عیب‌یابی به موقع جک باعث می‌شود که هزینه تعمیر آن بسیار کاهش یافته و راحت‌تر شود. نکته مهم دیگر آن است که داخل این قطعه، اجزاء ریز بسیاری وجود دارند که شناسایی و عیب‌یابی آن‌ها سخت بوده و باید به تعمیر‌کار جک پارکینگ سپرده شود.

بسته نشدن درب‌ها

گاهی اوقات با وجود جک، درب پارکینگ به درستی بسته نمی‌شود. در این مواقع باید زمان بسته شدن هر‌کدام از درب‌ها را با یک محاسبه دقیق به جک بدهیم تا مشکلی در زمان بسته یا باز شدن درب‌ها پیش نیاید.

ایراد‌های ظاهری

برخی از خرابی‌های جک پارکینگ مربوط به قطعات خارجی آن مثل چشمی، چراغ ریموت و… بوده که عیب‌یابی آن بسیار راحت و از روی ظاهر آن‌ها انجام می‌گیرد.

نکته مهم درباره عیب‌یابی و تعمیر جک پارکینگ این است که در صورت کار نکردن آن باید ابتدا ظاهر جک را به طور کامل بررسی کرده و در صورت پیدا نکردن ایراد، قطعات داخلی را بررسی کنید.

چند نکته مهم درباره جک پارکینگ

 • جک پارکینگ خود را متناسب با نیاز ساختمان تهیه کنید. برای ساختمانی که رفت‌و‌آمد بیشتری دارد، نیاز است که جکی با جنس و ظرفیت بهتر تهیه شود.
 • پس از خرید و نصب جک، تاریخ‌هایی را با فاصله منظم و دقیق تعیین کرده و در آن زمان‌ها نسبت به بررسی و روغن‌کاری جک پارکینگ اقدام بفرمایید.
 • هنگام خرید جک، حتما وزن و اندازه دقیق درب را اندازه گرفته و متناسب با آن جک پارکینگ را انتخاب کنید.
 • زمان سرویس جک درب پارکینگ بسته به نوع آن متفاوت بوده و باید با مشورت تعمیر‌کار جک پارکینگ تعیین شود.

سرویس جک درب پارکینگ

نصب جک پارکینگ در انواع مختلف

در زمان مشخص سرویس جک پارکینگ، لازم است مراحل زیر را طی کنید:

 • جک را از درب جدا نموده و ظاهر آن را به وسیله یک دستمال نم‌دار تمیز کنید.
 • به وسیله ابزار مخصوص، جک را باز کرده و قطعات آن را از هم جدا سازید.
 • سپس قطعات داخلی را نیز تمیز کرده و با دقت آن‌ها بررسی نمایید.
 • اگر قطعه‌ای دچار خرابی یا مشکل بود، می‌توان در همین لحظه تعمیر جک پارکینگ را انجام داد.
 • پس از عبور از این مرحله لازم است قطعات داخلی مثل بازویی‌ها و سایر قطعات مکانیکی را با روغن مخصوص چرب کنید تا بهتر کار کنند.
 • سپس روغن اضافه را پاک کرده و قطعات را به هم وصل کنید. در این لحظه باید دقت کنید تا تمام پیچ‌ها به خوبی سفت شده و اجزاء داخلی جک به درستی به هم وصل شوند.
 • دوباره جک را به درب پارکینگ متصل کنید و چند بار درب را باز و بسته نمایید تا حرکت جک، روان‌تر شود.
 • بهتر است این کار‌ها توسط تعمیر‌کار جک پارکینگ انجام گیرد.

تعمیر‌کار جک پارکینگ باید چه مهارت‌هایی داشته باشد؟

 • باید دانش فنی بالایی در زمینه درب اتوماتیک داشته باشد.
 • باید اجزاء داخلی و خارجی جک پارکینگ را به خوبی بشناسد.
 • باید ابزار مخصوص جهت تعمیر جک پارکینگ را داشته باشد.
 • باید با‌تجربه باشد و بتواند جک پارکینگ را به درستی عیب‌یابی کند.
 • باید انواع ایراد‌های جک پارکینگ و روش حل آن‌ها را بداند.

آیا می توان درب قدیمی را جک دار کرد؟

با مشاوره صحیح از نصاب که به صورت کاملا مسلط و حرفه ای به نصب جک برقی پارکینگ می پردازد؛ پس از بررسی درست، معمولا این امکان وجود دارد که بر روی درب فعلی جک نصب کنید و درب پارکینگ خود را به درب اتوماتیک تبدیل کنید.

آخرین مطالب کلید سازی در استاده مگ