تعمیر پکیج

لیست تعمیرکاران پکیج در تهران

به طور كلی تعمير پكيج برای حفظ و نگه‌داری هر یک از قطعات پكيج انجام می‌شود تا در نهایت به افرایش زمان کارکرد دستگاه کمک کند. تعمير پكيج دیواری از جمله كارهايی است كه معمولا و بالاخص در فصول سرد به آن نياز پيدا می‌كنيد زيرا پكيج‌ها معمولا دچار رسوب گرفتگی می‌شوند. در اين صفحه از خدمات آنلاین استاده به معرفی تعمیرکار پکیج و خدمات تعمیر پکیج به صورت تخصصی می‌پردازیم. پس با ما همراه باشيد.

تعمیر پکیج

خدمات مربوط به تعمیر پکیج

تعمیر تخصصی پکیج

مراحل تعمیر پکیج

عمده دليل نيازمندی به تعمير پكيج دیواری، رسوبی است كه سبب عدم انتقال حرارت درست می‌شود. از طرفی سرعت گردش آب كم شده و حتی مصرف انرژی هم زياد می‌شود. همچنين رسوبات باعث خورندگی قطعات، بالا رفتن زياد دما در دستگاه و دست آخر خراب شدن كلی دستگاه خواهد شد.

دلیل دیگری که نیازمند به تعمیر پکیج دیواری خواهیم بود خراب شدن ترموستات پکیج است که بالا و پایین شدن حرارت آب یا گرمای شوفاژ خواهد شد. جرقه زدن، روشن نشدن، خاموش شدن خود به خودی پکیج و … از جمله شرایطی است که ما را نیازمند تعمیرات پکیج می‌کند.

بنابراین بهتر است از انواع مشکلاتی که احتمال دارد برای پکیج رخ دهد اطلاع پیدا کنید. برای مثال ممکن است پکیج شما ارورهایی دهد که باید با آنها با توجه به شرکت سازنده آشنا شوید و یا بعضا از پکیج صداهای ناهنجاری می‌شنوید و یا … که برای هر کدام از مشکلات نیازمند تعمیر پکیج توسط تعمیرکار متخصص هستید.

تعمیر برد پکیج

برد به یک صفحه‌ی عموما سبز اطلاق می‌شود که یکی از اصلی‌ترین قطعات پکیج می‌باشد و به طور کلی برای انجام کار اصلی سیستم پکیج باید بدون نقص وارد عملیات شود. تمام قطعاتی مانند آی‌سی، مقاومت، خازن، رگولاتور و … روی برد وصل می‌شوند. بنابراین، وظیفه برد پکیج، ایجاد ارتباط میان تمامی قطعات پکیج می‌باشد.

برد پکیج با توجه به اطلاعاتی که از سنسور‌ها دریافت می‌کند، فرمان عملیات را به سایر قطعات می‌دهد. هنگام ایجاد مشکل توجه به این موارد الزامی است که بررسی کردن برد پکیج امری تخصصی می‌باشد و بهتر است به دست تعمیرکار متخصص تعمیر پکیج سپرده شود.

تعمیر فن پکیج

فن، وظیفه استخراج مواد به دست آمده از احتراق پکیج را برعهده دارد. در صورتی که فن ها دچار مشکل شوند، احتراق به درستی در حضور اکسیژن صورت نمی‌گیرد و برد دستگاه اجازه روشن شدن نخواهد داشت. در نتیجه، آسیب جدی به دستگاه وارد می‌شود و در زمان تعمیر فن پکیج، تامین اکسیژن موردنیاز لازم است.

تعمیر رادیاتور پکیج

رادیاتور شوفاژ، نوعی تبدیل کننده حرارت است. عمل انتقال گرما در رادیاتور به کمک لوله‌های دارای آب گرم صورت می‌گیرد که این گرما را به‌واسطه‌ی حرکت خود از طریق تابش گرمایی به محیط انتقال می‌دهد. در صورتی که شیرپرکن بسته شده باشد یا ورودی آن‌ رسوب گرفته باشد، پکیج گرمای خود را از دست می‌دهد و برای تعمیر رادیاتور پکیج نیاز به خالی کردن آن می‌باشد.

تعمیرکار پکیج ماهر

یک تعمیرکار پکیج ماهر فردی است که دارای توانایی‌های زیر باشد:

 • متخصص در انجام تعمیرات پکیج و تشخیص خرابی آن
 • مسئولیت پذیر و حضور به موقع در محل
 • انجام تعمیرات در کوتاهترین زمان و با کیفیت بالا
 • دارای گارانتی تعمیرات
 • استفاده از قطعات اصل برای انجام تعویض قطعات پکیج
 • ارائه فاکتور خرید قطعات به صورت دقیق
 • دریافت اجرت و هزینه ایاب و ذهاب به صورت منصفانه

از جمله شرایطی است که یک تعمیرکار پکیج باید دارا باشد.

خدمات تعمیر پکیج

در زمینه های تخصصی مانند تعمیر پکیج، سرویس پکیج و نصب پکیج، وجود مجموعه‌ای با کادر مجرب همراه با دانش و مهارت فنی آماده خدمت‌رسانی شهروندان در کوتاه‌ترین زمان ممکن ضروری است. در صورتی که نیاز به تعمیر پکیج یا تعویض یک قطعه خاص باشد، با خدمت تعمیرکار یا تکنسین ماهر پکیج، قطعات معیوب تعمیر و یا تعویض و سالم بودن آن‌ها همراه با ارائه گارانتی تست خواهد شد.

خدمات تعمیرات پکیج

به طور کلی خدماتی که برای تعمیر پکیج دیواری در نظر گرفته می‌شوند شامل موارد زیر است:

 1. نصب پکیج
 2. سرویس پکیج
 3. تعمیر برد پکیج
 4. تعمیر پکیج بوتان، ایساتیس، مرکوری، لورچ و …

هنگام استفاده از خدمات تعمیر پکیج این نکات را بهتر است بدانید.

 • از اولین مراحل برای شروع تعمیر بخش شناسایی ایرادات پکیج شما است.
 • نصب پکیج و در صورت هرگونه خرابی این خدمت توسط متخصصین دوباره انجام می‌شود.
 • تهویه پکیج بسیار اهمیت دارد و در صورت خرابی در خدمات تعمیر پکیج دیواری شما قرار می‌گیرد.
 • امکان خرابی قطعات دورنی پکیج وجود دارد که در آن صورت می‌توانید از تعمیرکار پکیج کمک بگیرید. زیرا باید به صورت تخصصی تمامی قطعات بررسی شود.
 • قسمتی به نام ‌Board  برای کنترل پکیج وجود دارد که در مواردی نیاز به تعمیر دارد.
 • یکی از مهم‌ترین بخش‌ها مبدل است که امکان خرابی آن نیز وجود دارد.

سرویس دوره‌ای پکیج

در بسیاری از مواقع به جای تعمیر پکیج، سرویس دوره‌ای و کامل پکیج موردنیاز است که برای سالم ماندن دستگاه و هم‌چنین جلوگیری از بروز آسیب قطعات، به‌صورت دو بار در سال توسط تعمیرکار پکیج انجام می‌شود.

در سرویس دوره‌ای تک تک قطعات پکیج به‌صورت جداگانه شستشو و سرویس می‌شوند و توسط تعمیرکار پکیج به تنظیمات کارخانه برمی‌گردند. پس از سرویس دوره‌ای، پکیج با دستگاه نو کارخانه تفاوتی نخواهد داشت.

نصب پکیج

بهتر است نصب پکیج در تراس یا آشپزخانه انجام شود. اصلی‌ترین نکته در نصب پکیج، چگونگی نصب آن روی دیوار است. نصب پکیج دیواری و زمینی به تخصص نیاز دارد و برای نصب آن باید به نکاتی از قبیل: بررسی نوع دستگاه، انتخاب محل نصب، میزان اکسیژن فضای محل نصب، توان دستگاه حرارتی ساختمان، دودکش مورد استفاده، فاصله پکیج تا دیوار و فشار منبع انبساط توجه نمود.

لازم به ذکر است نصب انواع مختلف پکیج، امری تخصصی است که نیازمند تعمیرکار مخصوص پکیج می‌باشد.

اشکالات رایج و سوالات متداول درباره پکیج

در ابتدا باید بگوییم که اگر تخصصی در زمینه تعمیرات پکیج دیواری ندارید بهتر است این امر مهم را به دست تعمیرکار پکیج بسپارید تا با خیالی آسوده همه مراحل ذکر شده در بالا به خوبی انجام شود. اما برای انجام تعمیرات تخصصی پکیج بهتر است با سوالاتی که ممکن است برای شما پیش بیاید شروع کنیم.

چرا پکیج بیشتر از حالت استاندارد داغ می‌شود؟

بهترین علت برای اینکه پکیج بسیار بیشتر از حالت استاندارد داغ می‌کند و نیاز به تعمیر دارد خرابی ترموستات پکیج است که در این صورت راه‌حل آن تعویض ترموستات است تا دوباره به حالت قبلی خود برگردد. چراکه در صورت خرابی آن، ترموستات قادر به تشخیص میزان دمای مناسب نیست و دما زیاد می‌شود و در نتیجه سبب داغ شدن پکیج می‌شود.

علت روشن نشدن پکیچ چیست؟

برای این امر باید به خوبی اتصالات پکیج را مشاهده کنید. در صورت ندیدن مشکل ظاهری در دستگاه می‌بایست به جرقه پکیج توجه کنید. اگر جرقه پکیج سوخته باشد دستگاه روشن نمی‌شود که باید تعویض گردد. وجود خرابی در سیستم جرقه و شعله یا سوختن پمپ سیرکولاسیون و اشکال در پرشر و فن نیز از دیگر دلایل این مشکل هستند.

چرا پکیج جرقه می‌زند؟

در این حالت بیشترین احتمال جهت تعمیر تخصصی ممکن است برای جرقه پکیج دیواری باشد. یا جرقه دستگاه خراب شده است و یا فاصله‌ای میان شعله و جرقه به وجود آمده است که سبب اختلال در عملکرد و جرقه زدن پکیج است. در صورتی که میان جرقه و شعله فاصله بیفتد و یا اینکه جرقه بسوزد و کار نکند، امکان روشن نشدن پکیج وجود دارد که در تعمیر پکیج باید به آن‌ها توجه شود.

صدای زیاد در پکیج را رفع کنید!

برای این امر حتما توجه داشته باشید که هوای درونی پکیج را بگیرید. اگر هوا درون پکیج باشد سروصدای موجود در آن آسایش را مختل می‌کند. جهت انجام این کار از تعمیرکار پکیج دیواری می‌توانید کمک بگیرید تا به صورت تخصصی به تعمیرات بپردازد. از دیگر دلایل معمول این مشکل، تمیز نبودن پروانه فن، تراز نبودن پکیج و یا رسوب مبدل حرارتی می‌باشد.

چرا شوفاژ گرم نمی‌شود؟

علت این امر می‌تواند عوامل زیر باشد:

 1. رسوب موجود در شوفاژ
 2. خراب شدن ترموستات پکیج
 3. مشکل در قطعه شیر سه طرفه

جهت تعمیرات تخصصی پکیج دیواری در این زمینه حتما با تعمیرکار ماهر تماس بگیرید. استاده با معرفی تعمیرکاران پکیج این شرایط را برای شما فراهم آورده است.

علت خاموش شدن پکیج

بهترین علت برای خاموش شدن انواع پکیج دیواری در تعمیر پکیج، کاهش فشار بار پکیج می‌باشد که عقربه آن نباید زیر عدد یک باشد. برای برطرف کردن آن باید شیرپرکن را باز کنید و بعد از صعود عقربه به یک و نیم بار آن را ببندید.

انواع پکیج‌های ساختمانی

برای تعمیر پکیج های ساختمانی، شناخت انواع مختلف این پکیج‌ها و قطعات آن‌ها ضروری است. پکیج‌های ساختمانی در دو نوع دیواری و زمینی در بازار موجود هستند که پکیج‌های دیواری نیز بسته به نوع کاربرد و مزایا و معایبی که دارند، در چهار دسته قرار می‌گیرند :

 1. مبدل حرارتی (شامل تک مبدله و دو مبدله)
 2. مخزن دار
 3. محفظه‌ی احتراق
 4. چگالشی

سایر قطعات مهم و کاربردی پکیج های دیواری

 • جرقه
 • وریستور
 • پمپ سیرکولاسیون
 • ترموستات
 • فلوسوئیچ
 • شیر اطمینان و سه طرفه
 • شیرپرکن
 • سنسور‌‌ها

در پایان

طی چند سال اخیر، بنابر دلایلی نظیر راندمان و ایمنی بالا، نیاز به فضای اندک، عدم تولید صدا و حداقل نیاز به مصرف برق، پکیج های گرمایشی جایگزین موتورخانه‌ها یا آبگرمکن و بخاری برای سیستم گرمایشی در منازل شده‌اند. مانند هر دستگاه دیگری، پکیج ها نیز در طول زمان کارکرد خود با مشکلاتی روبرو می‌شوند که در صورت بروز مشکلاتی از قبیل روشن نشدن پکیج، گرم نشدن آب خروجی، خاموش شدن ناگهانی پکیج و مواجهه با کد های خطا، تعمیر پکیج ضروری می‌شود.

همانطور که اشاره شد در تعمیر پکیج دیواری عوامل زیادی دخیل هستند که باید حتما از مرحله عیب یابی آن شروع کنید و اگر از ارورها و مشکلات پکیج خود سر در نمی‌آورید آن را به دست تعمیرکار متخصص پکیج بسپارید.

آخرین مطالب تعمیرات پکیج در استاده مگ