لیست نقاشان ساختمانی و نصاب کاغذ دیواری در تهران

همه ما می‌دانیم اقداماتی که یک نقاش در خانه انجام می‌دهد شامل چه مواردی می‌شود. هم‌چنین همه نقاشان به ازای هر متر رنگی که انجام می‌دهند مبلغ مشخصی دریافت می‌کنند. اما انجام کارهای خرده کاری نقاشی ساختمان مانند رنگ کاری یک دیوار کوچک،‌ سقف حمام یا دستشویی و این چنین کارهایی که هزینه‌ کمتری دارد معمولا متری حساب نمی‌شود. زیرا انجام آن‌ها باید برای نقاش به ازای هزینه حمل و نقل و صرف زمانش بصرفه.

خرده کاری نقاشی ساختمان

سقف سرویس بهداشتی و حمام

انجام این نوع خرده کاری نقاشی برای یک نقاش حداقل یک روز به طول می‌انجامد و او باید برای همین متراژ هم رنگ تهیه کند و زمان صرف کند. انجام نقاشی سقف حمام و یا سرویس بهداشتی که هر دو از مکان‌های مرطوب به حساب می‌آیند از جاهای دیگر متفاوت‌ است. زیرا اقداماتی مانند زیرسازی و آماده کردن سطح برای شروع رنگ‌آمیزی هم کمی فرق دارد. هم‌چنین رنگی که برای حمام استفاده می‌شود باید ضد کپک و رطوبت باشد تا در طول زمان مجبور به رنگ کردن مجدد نشوید.

اگر می‌خواهید این کار سریع‌تر انجام شود باید از قبل تمهیداتی برای آن بیندیشید. برای مثال قسمت‌هایی که ممکن است رنگ روی آن بریزد را جدا کنید. آینه،‌کابینت و قسمتی که شامپوها را در آن می‌چینید می‌تواند جز آن‌ها باشد. از طرفی برای رنگ‌آمیزی سقف احتیاج به چهارپایه وجود دارد، پس باید جایی برای قرار دادن آن روی زمین هم وجود داشته باشد. بنابراین اگر توالت فرنگی دارید بهتر است آن را بردارید و روی کاشی‌ها پارچه‌ای بکشید تا رنگ روی آن نریزد برخی نقاشان این کار را خودشان انجام میدهند.

چهارچوب درب و پنجره

برای رنگ چهارچوب درب نیز باید رنگ مناسب انتخاب شود و پس از زیرسازی ابتدا رنگ آستر و سپس رنگ اصلی زده شود. در رابطه با نقاشی درب و پنجره هم باید مانند رنگ نرده عمل کرد و در صورتی که زنگ زدگی وجود دارد آثار آن را با سنباده کشی درست و کامل از بین برد و از ضد زنگ استفاده نمود. این کار هم ممکن است یک روز کامل با توجه به تعداد چهارچوب‌ها زمان ببرد اما به هر حال نیاز به تجهیزات و صرف زمان دارد.

خرده کاری نقاشی راه پله و حیاط

راه پله به دلیل اینکه جزء قسمت‌‌های مشاع ساختمان به حساب می‌آید و ممکن است به دلایل مختلفی از جمله اسباب کشی آسیب ببنید،‌ هر از چند گاهی نیاز به رنگ آمیزی پیدا می‌کند. به علاوه این قسمت همواره در معرض غبار و دوده نیز هست و خیلی زودتر از دیوارهای درون منزل کثیف و سیاه می‌شود. رنگ آمیزی راه پله بسته به تعداد طبقات هم خرده کاری است؛ مخصوصا اگر این دیوارها قسمت بیشترش از سنگ یا موزاییک باشد. برای حیاط نیز رنگ کردن دیوارها و یا برطرف کردن نم دیوار حیاط جزء خرده کاری نقاشی ساختمان محسوب می شود.

درب‌ها و نرده‌ها

باید بدانید که نقاشی نرده و درب نیز بسیار زمان بر است اما انجام این کار نیز خرده کاری محسوب می‌شود. نرده و درب حتی ممکن است بعد از مدتی دچار زنگ زدگی شوند و زیبایی راه پله را تحت تاثیر قرار دهند. برای این نوع خرده کاری نقاشی ساختمان نیز میزان خرابی نرد‌ها و تعداد درب‌ها قیمت را تعیین میکند.

قسمت‌های آسیب دیده منزل

حتما برای شما هم اتفاق افتاده است که ناگهان قسمتی از سقف یا دیوار پوسته پوسته شده و یا نم زده باشد. بعد از اینکه منشا این مشکل پیدا شد و دیوار یا سقف دیگر خیس نبود،‌ برای زیبایی بصری آن باید چاره‌ای اندیشید که رنگ کردن دیوار بهترین راهکار است. کار رنگ‌آمیزی این دیوارها و یا سقف نم زده نیز جزء کارهای خرد به حساب می‌آید و نقاش باید علارغم اینکه کار خردی است زمان زیادی برای آن صرف کند.

سخن آخر

در این صفحه از خدمات آنلاین استاده به اکثر کارهایی که جزء‌ دسته بندی کارهای خرد بودند اشاره شده است. اما شاید باز هم در منزل با مشکلاتی روبه‌رو شوید که خرده کاری نقاشی به حساب می‌آیند و نیازی به انجام نقاشی کلی وجود ندارد. هم‌چنین باید بدانید خرده کاری نقاشی به معنی نقاشی چندین دیوار بزرگ و یا ایجاد تغییرات کلی نیست و هزینه انجام آن هم برای نقاشان از یک حداقلی پایین‌تر نیست.

آخرین مطالب نقاشی ساختمان در استاده مگ