در این صفحه از استاده می خواهیم برای شما از بهترین قالیشویی غرب تهران بگوییم و شما را راهنمایی کنیم که اگر در این بخش از شهر تهران ساکن هستید، کدام قالیشویی را انتخاب کرده و با اطمینان کامل فرش خود را به آنها بسپارید.

شاید نیازی به گفتن نباشد که این روزها دیگر کمتر کسی به فکر شست و شوی قالی و فرش در منزل خود می افتد و برای آن که قالی و فرش خود را تمیز نماید، آن را به قالیشویی های معتبر می سپارد که به خوبی آن را شسته و همچنین تمیز و سالم تحویل دهند.

یکی از خوبی های تهران ما، آن است که در بخش بخش آن می توان مراکز قالیشویی معتبری را یافت؛ به طور مثال قالیشویی غرب تهران می تواند برای ساکنین این منطقه، خدماتی ارائه دهد که آنها را از فکر شستنن قالی و فرش در منزل منصرف کند.

قالیشویی شهرک غرب تهران

اگر به دنبال قالیشویی شهرک غرب هستید، باید به شما این نوید را بدهیم که قالیشویی خوب در غرب تهران کم نیست و شما به راحتی می توانید بهترین آنها را بشناسید. اما به واقع چطور می توان قالیشویی های موجود در غرب را با هم مقایسه کرد و بهترین آنها را یافت؟

اصلا یک قالیشویی خوب باید چه شرایطی را داشته باشد تا بتوان به آن اعتماد کرد؟ در ادامه نمونه هایی از ویژگی های با کیفیت ترین کارخانه های شستشوی فرش را برایتان مثال می زنیم تا به راحتی بتوانید برای یافتن بهترین قالیشویی غرب تهران اقدام کنید.

ویژگی های یک قالیشویی خوب

یک قالیشویی که عملکرد خوبی داشته باشد، دارای ویژگی های زیر است:

 • شستن جداگانه فرش ماشینی و دستباف
 • تحویل فرش ظرف مدت 48 ساعت پس از دریافت
 • شست و شو با آب کر و پاکیزه
 • بررسی میزان پوسیدگی فرش پیش از آغاز شست و شو و اطلاع آن به مشتری
 • به کارگیری متخصصین جهت بهبود کیفیت کار
 • دریافت هزینه به نرخ اتحادیه
 • استفاده از دستگاه های مدرن و استاندارد برای شستشوی فرش
 • استفاده از مواد شوینده استاندارد
 • دارای مجوز از اتحادیه مربوطه
 • دادن ضمانت کتبی جهت تحویل سالم فرش
 • ارائه فاکتور رسمی

بهترین قالیشویی غرب تهران

غرب تهران آنقدر گسترده است که نمی توان آن را به شهرک غرب خلاصه کرد. مناطق بزرگی که ساکنان آن برای شست و شوی فرش های خود به قالیشویی های معتبر نیاز دارند.

سعادت آباد، جنت آباد، پونک، ستارخان، صادقیه، شهران، شهر زیبا، طرشت، گیشا، چیتگر، اکباتان، تهرانسر، آزادی، فردوس و… محله های پرجمعیتی محسوب می شوند که نیازهای متعددی دارند و برای برطرف کردن آنها نیز کارخانه ها و بنگاه های متعددی ایجاد شده است.

به بحث خودمان که قالیشویی غرب تهران است، باز گردیم. درست است که بسیاری از قالیشویی هایی که در مناطق گوناگون غرب تهران حضور دارند، محله های همجوار را هم پوشش می دهند و برای شستن قالی آنها تا درب منزل می روند.

اما به نظر می رسد که اگر افراد از منطقه و محله خود قالیشوییشان را انتخاب نمایند، خیالشان راحتتر است و نگران رفت و آمد فرش هایشان در مسیرهای طولانی نیستند.

به طور مثال اگر شما در شهرک غرب ساکن هستید، به احتمال زیاد به جست و جوی قالیشویی در شرق تهران نمی گردید. زیرا نزدیکی محل قالیشویی به منزل شما، می تواند هم در زمان صرفه جویی کند، هم هزینه رفت و آمد و هم باعث شود امنیت فرش شما در طول مسیر تامین گردد.

به همین دلیل است که با وجود آن که قالیشویی خوب در غرب تهران کم نیست، بسیاری از مردم ترجیح می دهند حتما به قالیشویی های محلی اعتماد کنند و از آنها برای شستن قالی ها و فرش های خود کمک بگیرند.

هزینه قالیشویی غرب تهران

باید بگوییم بسیاری از قالیشویی ها هزینه های خود را بر اساس محل تعیین می کنند. یعنی اگر شما منزلی در یکی از مناطق مرفه داشته باشید، احتمالا هزینه بیشتری برای شستن فرش و قالی خود می پردازید.

باید بگوییم آنچه شما بیش از هزینه واقعی می پردازید کاملا غیر قانونی است و قالیشویی شرق، غرب، شمال و جنوب تهران میبایست بر اساس تعرفه تعیین شده اتحادیه از شما هزینه دریافت کرده و همچنین به شما فاکتور معتبر ارائه کند.

اگر میخواهید از هزینه قالیشویی بدانید باید بگوییم حتی بهترین قالیشویی غرب تهران نیز میبایست مطابق با تعرفه اتحادیه هزینه خود را دریافت نماید که این تعرفه بر اساس دستباف یا ماشینی بودن فرش، موکت یا تابلو فرش بودن، میزان متراژ و مواردی از این دست تعیین و هر شش ماه یک بار توسط اتحادیه اعلام می گردد.  

البته لازم است تاکید کنیم برای فرش های نفیس خود بهتر است به دنبال قالیشویی خوب در غرب تهران باشید و فرش خود را به دست قالیشویانی که مهارت کافی ندارند، ندهید. لازم به ذکر است در این مورد، هزینه با توافق طرفین انجام می شود.

در نهایت

تلاش کردیم در این صفحه از خدمات منزل، توضیحاتی از قالیشویی غرب تهران برای شما ارائه دهید تا اگر تصمیم دارید فرش و قالی خود را به دست یک قالیشویی خوب در غرب بسپارید، با خیالی آسوده و آگاهی تمام این کار را انجام دهید تا در نهایت بتوانید فرش و قالی خود را سالم و تمیز درب منزل تحویل بگیرید.

آخرین مطالب قالیشویی در استاده مگ