یکی از خدمات آنلاین ارائه شده در استاده، تعمیر ماشین ظرفشویی مجیک در منزل است. اگر که بخواهید یک ماشین ظرفشویی مناسب را خریداری کنید احتمالاً یکی از گزینه‌هایی که همواره به شما پیشنهاد داده می‌شود، ماشین‌های ظرفشویی مجیک است. این برند توانسته دستگاه های مناسبی را به وجود بیاورد.

البته یک نکته را باید همواره در خرید هر وسیله‌ای در نظر بگیریم. این که در اثر گذر زمان یا عدم استفاده درست هر دستگاهی قابلیت خراب‌شدن دارد. ماشین‌های ظرفشویی مجیک نیز در اثر گذر زمان ممکن است دچار اشکالاتی شوند. در ادامه به معرفی نمایندگی نصب ظرفشویی مجیک و تعمیر ماشین ظرفشویی مجیک و مشکلاتی که برای آن ممکن است به وجود بیاید خواهیم پرداخت.

تعمیر ماشین ظرفشویی مجیک در منزل

در تعمیر ماشین ظرفشویی مجیک در منزل باید به یک نکته بسیار مهم دقت کنیم. با وجود جستجو در اینترنت و دیدن چند ویدئو برخی تصور می‌کنند که می‌توانند تعمیرات را خودشان انجام دهند، کاری که ریسک بالایی دارد. ممکن است شما بتوانید آن را درست کنید اما این فقط نیمی از ماجراست.

درصورتی‌که نتوانید ماشین ظرفشویی مجیک را تعمیر کنید امکان دارد مشکلات بیشتری برای آن به وجود آورید. در نتیجه متوجه می‌شوید که نیاز به یک تعمیرکار دارید. به دلیل به‌وجودآوردن مشکلات بیشتر نیز باید هزینه بیشتری پرداخت کنید؛ بنابراین بهتر است در ابتدا تعمیرات را به دست یک فرد متخصص بسپارید

. به‌طورکلی بسیاری از مشکلات ماشین‌های ظرفشویی مجیک را می‌توان به‌صورت زیر دسته‌بندی کرد:

 • عدم تخلیهٔ آب‌های کثیف
 • روشن نشدن ماشین ظرفشویی مجیک
 • خشک نکردن ظروف
 • آبگیری بیش از اندازه ظروف
 • عدم کارکرد کلیدهای ماشین ظرفشویی
 • عدم کارکرد سنسورهای حرارتی و در نتیجه سرد بودن آب
 • خرابی در بازوهای آبپاش

نصب ماشین ظرفشویی مجیک

نصب ماشین ظرفشویی مجیک

نصاب ماشین ظرفشویی مجیک می‌تواند با استفاده از مهارت‌های خود، نصب ماشین ظرفشویی مجیک را برای شما انجام دهند. این امر دارای مهارت‌های خاصی است. از جمله مراحلی که در نصب ماشین ظرفشویی مجیک طی می‌شود موارد زیر است:

 1. کنترل ولتاژ ورودی
 2. پیداکردن مکان مناسب برای نصب ماشین ظرفشویی مجیک. درصورتی‌که در جای مناسب قرار نگیرد عمر استفاده از دستگاه کوتاه می‌شود. به طور مثال مکان‌هایی که دارای مرطوب می‌باشند و یا میران دمای پایینی دارند برای قرارگیری ماشین ظرفشویی مناسب نیستند.
 3. کنترل شیر آب ورودی در هنگام نصب ماشین ظرفشویی

نمایندگی نصب و تعمیر ماشین ظرفشویی مجیک

در رابطه‌با اشکالاتی که در ماشین‌های ظرفشویی مجیک شما به وجود می‌آید به‌هیچ‌عنوان نگران نباشید. در ابتدا باید توصیه کنیم، به دلیل این که این دستگاه نیاز به مهارت‌های تخصصی دارد بنابراین بهتر است به هر تعمیرکاری نسپارید. برای تعمیر این دستگاه‌ها بهتر است به سراغ نمایندگی‌های معتبر ماشین‌های ظرفشویی مجیک بروید.

این نمایندگی‌ها، تعمیرکارانی که به‌صورت تخصصی در زمینه تعمیر ماشین‌های ظرفشویی این برند مهارت دارند را به منزل شما می‌فرستند. بدین ترتیب تعمیر ماشین ظرفشویی مجیک در منزل شما صورت می‌گیرد. در نمایندگی‌های مجیک از قطعات اصلی مربوط به دستگاه‌های این برند استفاده می‌شود؛ بنابراین در مدت طولانی‌تری می‌توانید از درست شدن ماشین ظرفشویی خود لذت ببرید.

به جهت ایجاد شرایطی راحتتر برای کاربران، در این صفحه از استاده به معرفی نمایندگی نصب و تعمیر ماشین‌های ظرفشویی مجیک پرداخته‌ایم. از همین رو سراسر مناطق تهران در شرق، غرب، جنوب و شمال را پوشش داده‌ایم. با استفاده از تعمیرکاران مجرب می‌توانید همچون قبل، از ماشین ظرفشویی خود استفاده کنید.

ماشین‌های ظرفشویی مجیک از جمله دستگاه‌های مناسب محسوب می‌شوند. این دستگاه‌ها نیز مانند دیگر همتایان خود برخی اوقات دچار اشکالاتی می‌شود؛ بنابراین مجبور می‌شویم تا برای تعمیر ماشین ظرفشویی مجیک خود اقدام کنیم. بدین ترتیب در نظر داشته باشید تا از تعمیرکاران متخصص که توانایی نصب و تعمیر ماشین‌های ظرفشویی مجیک را دارند استفاده کنید.

مشکلات ماشین ظرفشویی مجیک

برخی از مشکلات ماشین ظرفشویی مجیک را نام بردیم. اکنون برای رایج‌ترین مشکلات این دستگاه راه‌حل‌هایی را ارائه می‌دهیم. با ما همراه باشید.

 • اگر که ماشین ظرفشویی مجیک شما روشن نمی‌شود ابتدا به سراغ دوشاخه برق بروید. ممکن است مشکل، در عدم اتصال دوشاخه به پریز برق باشد. در صورت اتصال این دو، فیوزها و جعبه تقسیم را بررسی کنید. اگر که این موارد هیچ‌گونه اشکالی نداشتند می‌توانیم به سراغ میکروسوئیچ برویم.

کارکرد ماشین‌های ظرفشویی به‌گونه‌ای است که اگر درب دستگاه به دلیل خرابی قفل آن بسته نشود، به‌هیچ‌عنوان روشن نمی‌شود. خرابی در قطعاتی مانند موتور پمپ، رله استارت و تایمر نیز می‌تواند باعث روشن نشدن ماشین ظرفشویی شوند.

خرابی ماشین ظرفشویی مجیک
 • برخی مواقع متوجه می‌شویم که سرو صدای ماشین ظرفشویی به‌شدت زیاد است. در چنین مواقعی ابتدا باید به نحوه چینش ظروف در ماشین ظرفشویی شک کنید. اگر که چینش شما درست نباشد، شاهد سروصدای زیاد دستگاه هستیم. اگر قطعاتی مانند بازوهای آبپاش، پمپ و اسپری‌های داخل دستگاه نیز دچار اشکال شوند نیز سروصدای زیاد به وجود می‌آید. قیمت پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی چقدر است؟
 • درصورتی‌که مشاهد نشتی آب از ماشین ظرفشویی مجیک، اولین گزینه‌ای که بررسی کنید شیلنگ تخلیه است. امکان دارد در اثر ساییدگی یا پاره شدن این شیلنگ نشتی آب اتفاق افتاده باشد. درصورتی‌که اشکالی در این قطعه وارد نبود به سراغ واشر لاستیکی و بست روی درب بروید. ترک‌خوردگی در پمپ آب نیز عامل دیگری برای به‌وجودآمدن نشتی آب است.
 • برخی از افراد به ما گزارش داده‌اند که ماشین ظرفشویی به‌خوبی ظرف‌ها را نمی‌شوید. در چنین مواقعی ابتدا از تمیزی داخل دستگاه به‌خوبی مطمئن شوید. ممکن است در اثر گذر زمان، پسماندهای غذایی و چربی‌ها در داخل دستگاه بماند و به ظرف‌ها منتقل شود.

استفاده از مواد شوینده بی‌کیفیت نیز عامل دیگری برای تمیز نشستن ظرف‌ها است؛ بنابراین به این نکته نیز به‌خوبی دقت کنید. در نهایت اگر این دو مورد اشکالی نداشت قطعاتی مانند فیلتر تخلیه، بازوهای اسپری و واشر لاستیکی درب باید به‌خوبی بررسی شوند. در چنین شرایط نیاز به یک تعمیرکار ماهر دارید تا بتواند مشکل به وجود آمده را درست کند.

 • پس از گذشت مدت زمانی، ممکن است ماشین ظرفشویی شما بوی بسیار بدی بدهد. در این مواقع ابتدا باید فیلتر تخلیه چک بشود. زیرا ممکن است پسماندهای غذایی در این ناحیه بافی مانده باشند. گیرکردن مواد غذایی در سوراخ‌های آبپاش نیز می‌تواند باعث بوی بد ماشین ظرفشویی شود.
 • خراب بودن شیر ورودی آب و شیلنگ‌های متصل به آن موجب می‌شوند تا ماشین ظرفشویی ما به‌خوبی از آب پر نشود. به همین دلیل ظروف به‌خوبی شسته نمی‌شوند. اگر که آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی ناشی از خرابی در شیر ورودی نباشد، احتمال دارد درب دستگاه خراب باشد. امکان دارد درب ماشین ظرفشویی با وجود بسته بودن، فرمان اشتباهی را به ماشین ظرفشویی بدهد. در نتیجه برداشت دستگاه این است که درب همچنان باز است. بدین ترتیب آبگیری صورت نمی‌گیرد.
 • خشک نشدن ظرف‌ها نیز از جمله مشکلات دیگری است که در ارتباط با ماشین‌های ظرفشویی مجیک گزارش می‌شود. عمده دلیلی که سبب خشک نشدن ظروف می‌شود، اشکال در المنت گرمایی است. خرابی در کلاهک شوینده، مخزن آبشویی و ترموستات نیز از موارد دیگری است که باعث به‌وجودآمدن چنین اشکالی می‌شود.