اکثر ما از شستن ظروف بیزاریم. امروزه ماشین‌های ظرفشویی به وجود آمده‌اند که در این زمینه کار ما را راحت‌تر کنند. ماشین‌های ظرفشویی توسط برندهای مختلفی تولید می‌شوند. در این راستا خدمات تعمیر ماشین ظرفشویی سامسونگ یکی از دغدغه‌های کاربران است.

یکی از برندهایی که در تولید لوازم‌ خانگی بسیار شناخته شده است، سامسونگ است. محصولات این برند همواره از کیفیت خوبی برخوردار هستند. البته باید بدانیم که حتی بهترین محصولات نیز برخی مواقع دچار اشکالاتی می‌شوند که نیاز به تعمیر پیدا می‌کنند. ماشین‌های ظرفشویی سامسونگ نیز از این قاعده مستثنی نیستند. تعمیر ماشین ظرفشوییهای سامسونگ یکی دیگر از خدماتی می‌باشد که در بازار خدمات آنلاین “استاده” ارائه می‌شود. با ما همراه باشید تا با خدمات عیب یابی، سرویس و تعمیر ماشین ظرفشویی سامسونگ در منزل خود آشنا شوید.

سرویس ظرفشویی سامسونگ

 بدون شک بررسی و سرویس ظرفشویی سامسونگ در بازه‌های زمانی مشخص باعث می‌شود تا بتوانیم سالیان سال از دستگاه خود به‌خوبی استفاده کنیم. عدم توجه به این موضوع می‌تواند موجب کوتاه شدن عمر استفاده از دستگاه شود. بدین ترتیب، مجبور به پرداخت هزینهٔ اضافی برای تعمیر آن یا خرید یک ماشین ظرفشویی سامسونگ نو می‌شویم. اما توجه به خدمات سرویس و هر یک از نشانه‌های خرابی ظرفشویی سامسونگ، در رفع مشکل و تعمیر دستگاه بسیار موثر است.

گفتنی است ماشین‌های ظرفشویی سامسونگ در هنگام وجود هرگونه اشکال در صفحه نمایشگر خود یک سری کد خطا و ارور را هم نشان می‌دهند که هرکدام نشانگر یک خطای مشخص در دستگاه است.

خرابی ماشین ظرفشویی سامسونگ

همان‌طور که در ابتدای مطلب گفتیم، اگرچه محصولات تولید شده از سوی سامسونگ از کیفیت بسیار مناسبی برخوردار هستند، اما محصولات این برند نیز در گذر زمان با خرابی مواجه می‌شوند. در چنین شرایطی باید نسبت به عیب‌یابی دستگاه اقدام کنیم. خرابی ماشین‌های ظرفشویی سامسونگ می‌تواند ناشی از خرابی موارد زیر باشد:

 • راه نیافتن شوینده به داخل ماشین ظرفشویی سامسونگ
 • نشت کردن ماشین ظرفشویی سامسونگ
 • روشن نشدن ماشین ظرفشویی سامسونگ
 • خرابی در قسمت جاپودری سامسونگ
 • عدم چرخش بازوهای شستشو طرفشویی سامسونگ
 • مشکل در بازو بسته کردن درب ماشین ظرفشویی سامسونگ
 • تخلیه نشدن آب داخل ماشین ظرفشویی سامسونگ
 • عدم شستشوی مناسب ظرفشویی سامسونگ
 • تکان‌های شدید ماشین ظرفشویی سامسونگ
 • داشتن سروصدای زیاد ظرفشویی سامسونگ
 • وجود برق در بدنه ماشین ظرفشویی سامسونگ

در ادامه به برخی از این مشکلات پیش‌آمده می‌پردازیم و راهکار مناسب برای تعمیر آنها را توضیح می‌دهیم.

عیب‌یابی ماشین ظرفشویی سامسونگ

سرویس ماشین ظرفشویی سامسونگ

حال که با خرابی‌های رایج ماشین‌های ظرفشویی سامسونگ آشنا شدیم، می‌خواهیم به سراغ حل برخی از این مشکلات برویم. پیش از مطرح‌ کردن راه‌حل مشکلات به یک نکتهٔ بسیار مهم می‌پردازیم. زمانی که متوجه مشکل ماشین ظرفشویی شویم، امکان دارد خودمان برای رفع عیب آن دست‌ به‌ کار شویم؛ اما این امر به دلایل مختلف کار بسیار پر ریسکی می‌باشد. بنابراین بدون دانش فنی لازم به هیچ وجه نسبت به تعمیر ماشین ظرفشویی سامسونگ اقدام نکنید.

امکان دارد زمانی که برای تعمیر ماشین ظرفشویی سامسونگ اقدام می‌کنیم، مشکل آن را به‌ غلط متوجه شویم. در چنین شرایطی باعث پیچیده‌تر شدن مشکل در ماشین ظرفشویی خواهیم شد. در نتیجه هزینه بیشتری را به خودمات تحمیل می‌کنیم. به همین دلیل توصیه می‌کنیم تعمیر ماشین‌های ظرفشویی سامسونگ را به نمایندگی‌های معتبر آن بسپاریم. در ادامه با چند مورد از موارد عیب یابی ماشین ظرفشویی سامسونگ آشنا خواهیم شد:

روشن نشدن ظرفشویی سامسونگ

اشکال در میکروسوئیچ یا درب ظرفشویی سامسونگ

اگر که ماشین ظرفشویی سامسونگ شما روشن نمی‌شود، ابتدا به سراغ بررسی قلاب قفل درب آن بروید. این قطعه وظیفه بستن درب ماشین ظرف‌شویی را برعهده دارد. در صورتی‌ که درب ماشین ظرفشویی بسته نشود، این وسیله شروع به کارکردن نخواهد کرد؛ بنابراین اگر چنین مشکلی به وجود آمد، به سراغ فیکس کردن قلاب قفل درب یا همان میکروسوئیچ بروید.

اگر مشکل از میکروسوئیچ نباشد، باید موارد دیگر را برسی کنید. خراب‌ شدن برد کنترل، رلهٔ استارت موتور، موتور محرک و یا کلیدهای ماشین ظرفشویی سامسونگ نیز می‌توانند در روشن نشدن دستگاه تأثیرگذار باشند که پیشنهاد می‌شود جهت تعمیر ظرفشویی سامسونگ سریع‌تر اقدام نمود.

اشکال در موتور ظرفشویی سامسونگ

از موارد دیگری که می‌تواند سبب روشن نشدن دستگاه شود، موتور داریو است. موتور داریو در به چرخش درآوردن آب برای شستشوی ظروف نقش دارد. برای این که متوجه شوید خرابی در این قسمت رخ‌داده یا خیر، باید از مولتی متر استفاده کنید. بدین ترتیب، با استفاده از آن، سیم‌پیچ‌های موتور را بررسی کنید.

اگر که صدای گوش‌ خراشی از داخل موتور بیرون بیاید، نشان‌دهندهٔ این امر می‌باشد که مشکل از داخل موتور داریو است. در چنین شرایطی باید موتور را با قطعه اورجینال عوض کنید.

خرابی فیوز حرارتی ظرفشویی سامسونگ

از دیگر دلایل روشن نشدن ماشین ظرفشویی سامسونگ، اشکال در فیوزهای حرارتی است. مشکل در فیوزهای حرارتی بدین معنا می‌باشد که هیچ‌گونه برقی در بردهای ماشین ظرفشویی وجود ندارد. در این حالت تعمیر ماشین ظرفشویی سامسونگ در اسرع وقت الزامی است.

بدین ترتیب دستگاه روشن نمی‌شود. برای این که متوجه شوید روشن نشدن دستگاه ناشی از فیوزهای حرارتی می‌باشد یا خیر، ابتدا درب ماشین ظرفشویی سامسونگ را باز کنید. سپس دو سیمی که به فیوز متصل هستند را جدا کنید. بعد از آن باید رسانا بودن آنها را بررسی کنید. در صورتی‌ که هیچ‌گونه رسانایی بین این دو سیم دیده نشود، می‌توان حدس زد که مشکلی در فیوزها به وجود آمده است.

تعمیر ظرفشویی سامسونگ در منزل

نشت آب از ظرفشویی سامسونگ

خرابی میکروسوئیچ ظرفشویی سامسونگ

نشت کردن ماشین ظرفشویی نیز می‌تواند ناشی از خرابی میکروسوئیچ باشد. در اثر بسته نشدن مناسب درب ماشین ظرفشویی، شاهد نشت آب از داخل آن خواهیم بود. به همین دلیل باید نسبت به تعمیر قلاب قفل درب آن اقدام کنیم. یکی دیگر از دلایلی که سبب نشت آب از ماشین‌های ظرفشویی سامسونگ می‌شود، خراب‌ شدن شیربرقی است.

مشکل در شیربرقی ظرفشویی سامسونگ

هنگامی که نشتی آب از زیر ماشین ظرفشویی سامسونگ باشد، می‌توان این مشکل را ناشی از اشکال در شیر برقی دانست. این قطعه هنگامی که دچار مشکل می‌شود، نمی‌گذارد تا آب به داخل دستگاه راه یابد.

تمیز نشستن ظرفشویی سامسونگ

اشکال در سیستم آب‌رسانی ظرفشویی سامسونگ

یکی از علل تمیز نشستن ظروف در داخل ماشین، نبود آب گرم است. خرابی و مشکلات به وجود آمده در قطعاتی مانند سنسور حرارتی، پمپ حرارتی یا برد سبب می‌شود تا آب ماشین ظرفشویی گرم نباشد. از آنجایی‌ که برطرف‌ کردن این مشکل نیاز به مهارت بسیار تخصصی دارد، پیشنهاد می‌کنیم آن را به یک تعمیرکار بسپارید.

چینش نامناسب ظروف در ظرفشویی سامسونگ

اگر ظرف‌ها را به شکل اشتباه در ماشین ظرفشویی بچینید، ظرف‌ها به‌خوبی شسته نمی‌شوند. گذاشتن زیاد از اندازه ظروف، استفاده از مواد شوینده بی‌کیفیت، اشکال در موتور، خراب‌شدن فیلترها، اشکال در جا پودری، مشکل شیر برقی ماشین ظرفشویی سامسونگ و … نیز از جمله مواردی هستند که موجب تمیز نشستن ظروف می‌شوند.

مشکل در قطعات داخلی ظرفشویی سامسونگ

خرابی در قطعاتی مانند پمپ‌های تخلیه، یاتاقان و حلقه‌های آن، اشکالات پیش‌آمده در نصب ماشین ظرفشویی سامسونگ و بازوهای آبپاش سبب می‌شود تا ماشین ظرفشویی دچار سروصدای گوش خراشی شود.

نتیجه گیری

ماشین‌های ظرفشویی سامسونگ از جمله دستگاه‌های بسیار باکیفیت در جهان محسوب می‌شوند. این دستگاه‌ها نیز برخی اوقات در اثر عدم سرویس و دیگر موارد، دچار اشکالاتی می‌شوند. بنابراین باید نسبت به تعمیر ماشین ظرفشویی سامسونگ خود اقدام کنیم. در صورت به‌ وجود آمدن هرگونه اشکال، تعمیرات آن را به تعمیرکاران مجرب بسپارید. در صورت رخداد هر مشکلی می‌توانید تعمیرات تخصصی ظرفشویی سامسونگ خود را به دست تعمیرکاران معرفی شده در استاده بسپرید.