ویترین شیشه ای از گذشته‌ها در مغازه‌ها و فروشگاه‌های سنتی نیز کاربرد داشته و امروزه کاربرد آن به دکوراسیون داخلی خانه‌ها و بسیاری از موارد دیگر کشیده شده است و به صنعت شیشه بری رونق بسیاری بخشیده است. شما می‌توانید در محیط منزل، محل کار، مغازه یا بر روی دیوار از این ویترین‌ها استفاده کنید.

 در این صفحه از “خدمات آنلاین استاده” به نکات مهم در خصوص ویترین شیشه ای مغازه و منزل و قیمت آن اشاره می‌کنیم.

قیمت ویترین شیشه ای

نوع ویترینقیمت به تومان
ویترین شیشه ای دسته دوماز 100.000
نظم دهنده شیشه ایاز 70.000 تا 1.000.000
میز ویترین مغازهاز 200.000
ویترین تمام ام دی افاز 1.000.000
قفسه و ویتریناز 800.000

در خصوص قیمت ویترین شیشه ای معمولا فاکتورهای متعددی وجود دارد که تاثیرگذار هستند. بنابراین نمی‌توان گفت که به صورت ثابت قیمت آن چگونه است. ضمن آنکه هر چند وقت یکبار قیمت ویترین شیشه‌ای تحت تاثیر نوسانات بازار بالا خواهد رفت.

با این حال، قیمت این وسیله تا حد زیادی به:

  • ابعاد و اندازه آن بستگی دارد؛ طبیعتا نمونه‌های بزرگ آن دارای قیمت بیشتری هستند.
  • جنس شیشه و طرح آن را نیز نادیده گرفت؛ شیشه‌ها دارای جنس‌ها و طرح‌ها ساده یا جذاب هستند که قیمت هر کدام از آنها متفاوت است.
  • از موارد تاثیرگذار دیگر بر قیمت ویترین شیشه ای، می‌توان به نوع کارکرد و استفاده آن اشاره کرد؛ معمولا ویترین‌های مغازه با سایر ویترین‌ها که در منزل مورد استفاده قرار می‌گیرند، دارای تفاوت قیمتی هستند و به دلیل متراژ بالاتر گران‌تر هستند.

ساخت ویترین شیشه ای

ساخت ویترین شیشه ای

در ساخت این وسیله از شیشه‌های شفاف و معمولا ساده یا طرح‌دار استفاده می‌کنند. از آنجا که شیشه سکوریت مقاومت و دوام بالاتری در برابر ضربه دارد، به همین دلیل معمولا از این شیشه‌ها در ساخت ویترین شیشه ای استفاده می‌کنند. با این کار امنیت آن نیز بسیار بالا خواهد رفت.

این ویترین‌ها دارای یک چارچوب یا قالب بوده که شیشه در بین آنها قرار می‌گیرد. این قالب می‌تواند از جنس فلز یا چوب باشد. مساله در ساخت ویترین شیشه ای، متناسب بودن اندازه شیشه‌ها با اندازه قاب است. ویترین مذکور هم می‌تواند به صورت ثابت و هم به صورت ریلی باشد. انواع مختلفی از آن هم اکنون در بازار وجود دارد که بسته به نوع استفاده از ویترین دارای مدل‌های مختلفی هستند.

ویترین شیشه ای مغازه

ویترین‌های شیشه ای مغازه

فروشگاه‌ها، واحدهای تجاری و مغازه‌ها از قدیم‌الایام تاکنون از مشتریان پروپاقرص ویترین شیشه ای به شمار می‌روند. چرا که با استفاده از این وسیله به راحتی می‌توانند اجناس خود را در معرض دید مشتریان قرار دهند. سهولت و راحتی استفاده از آن باعث شده تا همچنان به ساخت ویترین‌های شیشه ای مغازه استفاده شود.

در انتخاب آن برای مغازه، لازم است که به جنس شیشه و میزان استحکام آن دقت شود. چرا که محیط مغازه‌ها به گونه‌ای بوده که هر روزه بسیاری از مشتریان به آنجا مراجعه و ممکن است با ویترین تماس داشته باشند. در انتخاب ویترین شیشه ای مغازه باید به ابعاد و فضای مورد نظر نیز توجه داشت تا به خوبی بتوان از آن استفاده کرد.

ویترین شیشه‌ای منزل

ویترین شیشه‌ای منزل

در گذشته کمتر از شیشه‌ در منازل استفاده می‌شد، این در حالی است که اکنون شیشه‌ و خصوصا ساخت ویترین شیشه ای منزل نقش بسیار قابل توجهی در دکوراسیون داخلی خانه دارد. ویترین‌های شیشه ای منزل دارای مدل‌ها و نمونه‌ها مختلفی است.

به همین دلیل به هنگام انتخاب آن حتما به نوع و مدل سایر وسایل منزل و چگونگی چیدمان دکوراسیون توجه شود. وسایلی که قرار است در ویترین شیشه‌ای منزل چیده شود و همچنین محل قرار گرفتن آن در منزل نیز باید از قبل مشخص باشد. بنابراین ابعاد و اندازه‌های آن را به صورت تقریبی قبل از خرید بدانید.

ویترین‌های شیشه ای دیواری

ویترین‌های شیشه ای دیواری

ویترین شیشه ای دیواری منزل یا مغازه همانطور که از نام آن مشخص بوده، بر روی دیوار نصب می‌شود. این کار معمولا با سوراخ‌کاری دیوار و با استفاده از اتصالات مخصوص صورت می‌گیرد. معمولا از این ویترین‌ها در اتاق خواب یا اتاق کودک استفاده می‌کنند.

باید توجه کنید که در این ویترین بیشتر وسیله‌های کوچک مانند اسباب بازی و مواردی از این قبیل قرار داده می‌شود. بهتر است به استحکام و چگونگی قرارگیری آن بر روی دیوار توجه کافی داشته باشید که مبادا سقوط کند. استفاده از ویترین شیشه‌ای دیواری جذابیت بسیار خاصی به نمای داخلی خانه خواهد بخشید.

ویترین‌های شیشه ای کوچک

ویترین‌های شیشه ای کوچک

از آنجا که محیط داخلی بسیاری از منازل و خانه‌ها ابعاد بزرگی ندارند، بنابراین بسیاری از مردم به دنبال استفاده از ویترین شیشه ای کوچک هستند که هم متناسب با فضا بوده و هم جذابیت بیشتری دارد. خصوصا آنکه می‌توان با نورپردازی، جذابیت آن را دو چندان کرد.

از ویترین شیشه ای کوچک معمولا در اتاق کودک یا برخی نقاط دیگر استفاده می‌شود این نوع ویترین نسبت به سایر ویترین‌های دیگر دردسر کمتری به لحاظ جابجایی و قرار گرفتن دارند. بنابراین در سالیان اخیر استفاده از آنها بسیار رواج پیدا کرده است. از آنجا که کودکان تسلط بیشتری نسبت به این ویترین دارند، بنابراین باید به درستی آن را جانمایی و قرار دهید.

در پایان

در این صفحه به انواع مختلف و قیمت ویترین شیشه ای اشاره کردیم. هر چند بهتر است بدانید که انواع دیگری از این ویترین نیز معمولا وجود دارد. چرا که موارد استفاده از آن روز به روز در محیط‌های مختلف تجاری، اداری و منزل در حال افزایش و متنوع‌تر شدن خواهد بود.

آخرین مطالب شیشه و آینه در استاده مگ