تعمیر آبگرمکن بوتان از جمله اقدامات تخصصی است و نیاز به یک فرد ماهر دارد؛ چرا که امروزه اکثر افراد از آبگرمکن بوتان به عنوان پکیج در منزل یا محل کارشان استفاده می کنند. آبگرمکن‌های بوتان به علت کارایی عالی که دارند، توانسته اند افراد زیادی را به خود جلب کنند.

در این صفحه می خواهیم درباره تعمیر آبگرمکن بوتان، تعمیرکار آبگرمکن بوتان و کارهایی که یک تعمیر کار انجام می دهد و همچنین هزینه سرویس آبگرمکن بوتان و هر آنچه که مربوط به تعمیر آبگرمکن دیواری بوتان است، صحبت کنیم. اگر شما هم در منزلتان از این نوع آبگرمکن استفاده می کنید یا قصد خرید آن را دارید، بهتر است تا پایان با ما همراه باشید.

تعمیرکار آبگرمکن بوتان

در ابتدا که تازه از آبگرمکن های بوتان استفاده می کردند، افراد زیادی درباره تعمیر آبگرمکن بوتان چیزی نمی دانستند و خراب شدن آن، برابر بود با تعویض کامل آبگرمکن. از سوی دیگر به علت عدم رسیدگی به آن، این وسیله مهم و ضروری، زودتر از حالت عادی آسیب می دید.

ولی امروزه با راهکار هایی که وجود دارد، مردمی که تخصصی ندارند، می توانند در حد توان از آن مراقبت کرده و بعضی موارد جزئی را تعمیر کنند و در موارد خاص از یک تعمیرکار برای تعمیر آبگرمکن بوتان کمک بگیرند.

تعمیرکار آبگرمکن بوتان، فردی متخصص و آموزش دیده است که تجربه زیادی نیز دارد. یک تعمیرکار بر حسب نیاز آبگرمکن شما، قطعات آن را تعمیر یا تعویض می کند و هر آنچه را لازم باشد برای نگهداری آن به شما می گوید. بهتر است به صورت دوره ای یک تعمیرکار آبگرمکن بوتان، آبگرمکن شما بررسی کند تا از خراب شدن و آسیب های احتمالی آن جلوگیری نماید.

هزینه و قیمت تعمیر آبگرمکن بوتان، بسته به مدل و نوع آن متفاوت است، به عنوان مثال تعمیر آبگرمکن بوتان دیواری با زمینی و آبگرمکن مخزنی و ایستاده تفاوت دارد. همچنین بسته به اینکه چه قطعه ای تعویض یا تعمیر می شود، هزینه سرویس آبگرمکن بوتان متفاوت خواهد بود.

تعمیر آبگرمکن دیواری بوتان

آبگرمکن دیواری بوتان از جمله موارد معروف و پرکاربرد در بین انواع آبگرمکن ها است. در این قسمت چندین مورد را که برای تعمیر آبگرمکن دیواری بوتان بسیار رایج بوده و ممکن است خودتان بتوانید از عهده آن بربیایید را بیان می کنیم، این موارد عبارتند از:

آب داغ نمی شود!

یکی از رایج ترین مشکلاتی که افراد با آن مواجه می شوند، این است که آب گرم نمی شود. این مشکل دو علت دارد، یکی مشکل گاز و دیگری مشکل برق. یعنی قطعی هر یک از این دو مانع گرم شدن آب می شود. پس شما باید مسیر و مبدا آن دو را بررسی کرده و مشکل را برطرف نمایید.

وجود چراغ‌های روشن روی آبگرمکن، نشان دهنده قطعی و وصلی همین دو مورد است. در برخی موارد رسوب و جرم‌هایی که در آبگرمکن یا لوله ها وجود دارد، مانع انتقال گرما می شود و برای رفع این مشکل بهتر است از جرم گیر و رسوب زدای قوی استفاده نمایید. البته حواستان باشد که به قسمت های حساس آسیب نرسانید و در صورت لزوم از یک متخصص در این حوزه کمک بگیرید.

آب داغ نمی ماند!

احتمالا به این مورد برخورده اید که در حین حمام کردن، آب به یکباره سرد می شود. در این مورد ابتدا باید درجه حرارت را بررسی کنید و اگر از حد معمول پایین تر بود، آن را افزایش دهید. همچنین اگر در فصل زمستان هستید، دما باید از حد معمول بیشتر باشد. شما می توانید با باز کردن شیر آب و بررسی گرمای آن، دما را تنظیم کنید.

هنگامی که دما را به درستی تنظیم کردید و گرمای آب داخل لوله را حس کردید ولی آبی که از آن خارج می شد، گرمای کافی را نداشت، یعنی آبگرمکن شما قدرت کافی برای گرم نگهداشتن آن حجم از آب و مسیر لوله کشی  را نداشته و بهتر است به جای هزینه برای تعمیر آبگرمکن بوتان، مدل بزرگترش را تهیه کنید.

جرقه زدن آبگرمکن بوتان و روشن نشدن آن

از موارد دیگر در تعمیر آبگرمکن بوتان می توان به ایجاد جرقه و روشن نشدن شمعک اشاره کرد. در این موارد امکان دارد که دو سر الکترود را رسوب گرفته باشد و همچنین ممکن است سنسور جریان گاز، دچار مشکلی شده باشد که باید حتما توسط افراد کاربلد مورد بررسی قرار بگیرد.

نوسان حرارت آبگرمکن بوتان

ممکن است حین استفاده از آب گرم با این مورد مواجه شوید که دمای آب تغییر می‌کند و این مشکل می تواند به خاطر کم بودن فشار آب باشد که به دلیل کم و زیاد شدن فشار آب، آبگرمکن خاموش می شود و دمای آن تغییر می کند. بدین منظور بهتر است هر چندوقت یکبار فیلترها را چک کنید و در صورت لزوم آن‌ها را تعویض نمایید.

در پایان

در این صفحه از استاده تمام مسائل مربوط به تعمیر آبگرمکن بوتان را آوردیم. شما نیز می توانید با توجه به موراد گفته شده، دست به تعمیر آبگرمکن بوتان منزلتان بزنید ولی تمام دقت‌تان را بکنید تا به درستی موارده گفته شده را انجام دهید و در صورت لزوم، حتما از یک کارشناس یا فرد متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

آخرین مطالب تعمیر آبگرمکن در استاده مگ