لپ تاپ ایسوس (Asus) یکی از پرطرفدارترین لپ تاپ‌ها بین خریداران می‌باشد که از قابلیت‌های فوق‌العاده‌ای بهره‌مند است. هر وسیله‌ای ممکن است روزی دچار مشکل شود و نیاز به تعمیر داشته باشد که لپ تاپ ایسوس هم جزوی از آنان است. ولی نگران تعمیر لپ تاپ ایسوس و هزینه تعمیر و یا حتی محل تعمیر لپ تاپ نباشید.

شما می‌توانید برخی از مشکلات لپ تاپ ایسوس را با مطالب این صفحه از خدمات آنلاین استاده حل کنید و یا از تعمیر‌کاران لپ تاپ در استاده برای تعمیر لپ تاپ ایسوس در محل به صورت تخصصی بهره‌مند شوید. برخی از مشکلات لپ تاپ Asus را ممکن است خودتان به تنهایی از عهده‌اش بر بیایید ولی برخی مشکلات دیگر نیازمند تعمیرات تخصصی است که باید از متخصص آن کمک گرفته شود.

قیمت تعمیر لپ‌ تاپ ایسوس

نوع خدمتقیمت به تومان
تعویض قاب لپ تاپ ایسوس115.000
تعمیر شارژر لپ تاپ ایسوس180.000
تعویض کیبورد لپ تاپ ایسوس198.000 تا 248.000
تعویض تاچ پد ایسوس80.000 تا 95.000
تعویض ال سی دی لپ تاپ ایسوس195.000

قیمت تعمیر لپ تاپ ایسوس به عوامل مختلفی بستگی دارد و همچنین باید توسط کارشناس لپ تاپ بررسی شود تا میزان آسیب دیدگی آن مشخص شود. زمانی که مشکل کوچکی باعث خرابی لپ تاپ ایسوس شود هزینه کمی را هم برای تعمیر در پی خواهد داشت اما اگر مشکل عمقی باشد که نیاز به متخصص و یا حتی تعویض قطعه‌ای از لپ تاپ ایسوس باشد قیمت تعمیر لپ تاپ ایسوس بیشتر می‌شود.

به طور مثال اگر ال سی دی لپ تاپ ایسوس شکسته شود یا بر روی آن آب ریخته شود و یا حتی لپ تاپ شما ناگهان گرمایش بیش از حد متعارف شود برای حل این مشکلات باید یا به نمایندگی مراجعه کرده و یا باید با کارشناسان و متخصصان تماس بگیرید تا در محل اقدام به تعمیر لپ تاپ ایسوس بکنند زیرا که باید تعمیرات تخصصی بر روی آن صورت بگیرد.

همچنین اگر انتخاب شما برای تعمیر،تعمیر در محل است هزینه ایاب و ذهاب را نیز باید متقبل شوید. از عوامل موثر دیگر بر قیمت تعمیر لپ تاپ ایسوس مدل لپ تاپ ایسوس شما و همچنین سخت افزاری یا نرم افزاری بودن مشکل لپ تاپ می‌باشد.

هزینه تعویض قاب لپ تاپ ایسوس

نوع خدمتقیمت به تومان
تعویض قاب لپ تاپ ایسوس115.000

زمانی که درب لپ تاپ Asus بیش از حد محکم و یا شل بشود و دچار شکستگی و ضرب دیدگی شده باشد که با نظر تعمیرکار دیگر تعمیر کارساز نباشد باید قاب لپ تاپ را تعویض کرد که قیمت تعویض قاب لپ تاپ ایسوس به نوع شکستی و خرابی و همچنین جنس قاب بستگی دارد. هزینه تعویض قاب لپ تاپ ایسوس را در جدول بالا مشاهده کنید.

قیمت تعمیر شارژر لپ تاپ ایسوس

نوع خدمتقیمت به تومان
تعمیر شارژر لپ تاپ ایسوس180.000

لازم به ذکر است که قیمت تعمیر شارژر لپ تاپ ایسوس معمولا با خرید مجدد آن تقریبا برابری میکند زیرا تعمیر شارژر یک کار کاملا تخصصی است و قطعات داخل آن دارای ظرافت بالایی هستند. ولی به صورت کلی هزینه تعمیر شارژر لپ تاپ ایسوس به عوامل مختلفی از جمله مدل لپ تاپ ایسوس، نوع خرابی، قیمت قطعات، دستمزد متخصص و همچنین برای تعمیر در محل قیمت ایاب ذهاب تعمیر کار بستگی دارد که اصولا مشتری جهت تعمیر شارژر لپ تاپ ایسوس گزینه در محل را انتخاب نمی‌کند!

هزینه تعویض کیبورد لپ تاپ ایسوس

نوع خدمتقیمت به تومان
تعویض کیبورد لپ تاپ ایسوس198.000 تا 248.000
دستمزد تعمیرکار47.000
تعویض تاچ پد ایسوس80.000 تا 95.000

در صورتی کیبورد لپ تاپ ایسوس شما به مشکل برخورده است و خراب شده است باید مبلغ حدودی 47000تومان را برای تعمیرکار و همچنین مبلغ198000تا248000تومان را جهت هزینه تعویض کیبورد لپ تاپ ایسوس بپردازید. همچنین توجه داشته باشید که اگر تاچ پد لپ تاپ هم در کنار کیبورد آسیب دیده است برای تاچ پد لپ تاپ ایسوس هم باید حدود80000تا95000تومان هزینه کنید. جهت اقدام برای تعمیر تاچ پد لپ تاپ می‌توانید کلیک کنید.

هزینه تعویض ال سی دی لپ تاپ ایسوس

نوع خدمتقیمت به تومان
تعویض ال سی دی لپ تاپ ایسوس195.000
دستمزد تعمیرکار95.000

البته لازم به ذکر است که عوامل موثر بر هزینه تعویض ال سی دی لپ تاپ ایسوس عبارتنداز:

 • ابعاد ال سی دی
 • تعداد پین‌های اتصال به بدنه اصلی
 • لمسی بودن یا نبودن
 • هزینه حق الزحمه تعمیرکار که حدودا 95000 تومان می‌باشد.

تعمیر ال سی دی لپ تاپ ایسوس

ممکن است ال سی دی لپ تاپ Asus بر اثر ریختن آب و یا ضربه و یا حتی نوسان برق دچار مشکل و خرابی شده باشد و نیاز به تعمیر را فراهم سازد که همیشه باید از لپ تاپ در مقابل مایعات و ضربات مراقبت به عمل آید و از یک محافظ استفاده شود.

ال سی دی لپ تاپ از اصلی‌ترین قطعات لپ تاپ شمار می‌رود و اگر دچار آسیب شود کار با لپ تاپ مختل می‌شود پس تعمیر لپ تاپ ایسوس علی الخصوص ال سی دی آن از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

البته تنها علل خرابی ال سی دی لپ تاپ ایسوس مشکلات سخت افزاری نیست بلکه مشکلات نرم افزاری هم دخیل هستند که از جمله آنان می‌توان به خراب شدن کارت گرافیک و یا خرابی ال سی دی تحت ویروسی شدن لپ تاپ را نام برد. می‌توانید برای تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ در استاده همین حالا اقدام کنید.

لازم به ذکر است که اگر از مشکلات رخ داده برای ال سی دی لپ تاپ Asus چشم‌پوشی شود و برای تعمیر آن اقدامی انجام نشود ممکن است باعث سوختن آن شود که همین موضوع عواقب جبران ناپذیری بر روی لپ تاپ بر جای می گذارد و برای تعمیر لپ تاپ ایسوس باید هزینه زیادی پرداخت کنید زیرا ممکن است که نیاز به تعویض ال سی دی پیدا شود.

علامت‌های خراب شدن ال سی دی لپ تاپ ایسوس

 • اگر شما با سیاه یا سفید شدن کامل ال سی دی لپ تاپ مواجه شدید به شما این اطمینان را می‌دهیم که لپ تاپ ایسوس دچار مشکلات ال سی دی شده است.
 • همچنین اگر هنگام استفاده از لپ تاپ ایسوس زمانی که به ال سی دی می‌نگرید متوجه علامتی همچون خاموش و روشن شدن پشت سرهم یا همان چشمک زدن شدید ال سی دی دچار مشکل شده است.
 • توجه داشته باشید که سیاهی قسمتی از تصویر صفحه نمایش هم نشان از خرابی ال سی دی لپ تاپ ایسوس شما است.
 • اگر خط‌های عمود بر روی ال سی دی لپ تاپ مشاهده می‌شود باید نگران ال سی دی لپ تاپ ایسوس و تعمیر آن باشید.

تعمیر هارد لپ تاپ و معرفی تعمیرکار همراه قیمت تعمیرات هارد لپ تاپ را اینجا مشاهده کنید.

علت خرابی ال سی دی لپ تاپ ایسوس

ممکن است علت خرابی ال سی دی لپ تاپ ایسوس از هایولاژ لپ تاپ و یا از گرافیک سیستم در صورت عدم وجود و یا وجود nb باشد. البته بعضی مواقع نیز مشکل از خود ال سی دی است چون ممکن است بخشی از پیکسل لپ تاپ ایسوس سوخته باشد و یا اینکه خود ال سی دی قطع شده باشد.

تعمیر ال سی دی لپ تاپ ایسوس یک تعمیر نیازمند به مهارت است و باید یا به وسیله مراجعه به نمایندگی و یا کمک گرفتن از متخصصین در محل اقدام به تعمیر آن کنید. می‌توانید از متخصصین تعمیر لپ تاپ ایسوس در استاده کمک بگیرید.

تعمیر شارژر لپ تاپ ایسوس

قبل از اقدام به تعمیر شارژر لپ تاپ ایسوس (Asus) حتما مطمئن شوید که علت شارژ نشدن از شارژر است. با انجام مراحل زیر مطمئن می‌شوید که مشکل از آداپتور و شارژر نمی‌باشد و باید به دنبال حل کردن مشکلات خود لپ تاپ باشید ولی در غیر این صورت باید به تعمیر شارژر لپ تاپ ایسوس اقدام کنید.

تست شارژر یک کار تخصصی است و نیازمند به متخصص در این حوزه است که برای این کار باید:

 1. کابل برق را به پریز مدار لامپ سری متصل کنید در این صورت لامپ روشن و خاموش می‌شود.
 2. کابل را از پریز برق جدا بفرمایید.
 3. بعد از گذشت کم‌تر از ده ثانیه کابل را به پریز برق وصل کنید. در این صورت لامپ نباید روشن شود.
 4. کابل را از پریز دربیاورید.
 5. بعد از گذشت مدت زمان یک دقیقه آن را وصل کنید. در این صورت دوباره لامپ روشن و خاموش می‌شود.
 6. کابل آداپتور را به پریز برق شهری متصل کنید و ولتاژ خروجی را اندازه بگیرید که ولتاژ خروجی باید با ولتاژ حک شده روی بدنه آداپتور یکسان باشد.

البته یک راه ساده‌تر برای اطمینان از خرابی شارژر لپ تاپ ایسوس وجود دارد که می‌توانید از یک شارژر دیگر برای شارژ کردن لپ تاپ استفاده کنید که اگر لپ تاپ بدون مشکل شارژ شد پس قطعا مشکل از شارژر می‌باشد. 8 علت شارژ نشدن باتری لپ تاپ و رفع مشکل را بخوانید.

دلایل خرابی شارژر لپ تاپ ایسوس

 • اگر سوکت شارژربه درستی در جای خود قرار نگیرد باعث خراب شدن شارژر می‌شود.
 • نفوذ آب به شارژر و یا ضربه شدید به آن و همچنین وجود نوسان برق هنگام شارژ کردن لپ تاپ هم از دلایل خرابی شارژر می‌باشند.
 • البته درست استفاده نکردن از شارژر هم در خراب شدن آن بی تاثیر نیست.

خرابی‌های شارژر لپ تاپ ایسوس

از جمله خرابی‌های شارژر لپ تاپ ایسوس می‌توان به خراب شدن سوکت آن اشاره کرد. سوکت شارژر ایسوس  بیشتر از بقیه قطعات و قسمت‌های آن در معرض آسیب‌دیدگی است که تعمیر آن نیاز به دیس‌اسمبل لپ تاپ دارد و باید از متخصصین تعمیر لپ تاپ ایسوس برای تعمیرش کمک گرفت.

در اثر استفاده طولانی مدت و نادرست و باز و بسته کردن مدام و یا پیچاندن کابل شارژر ممکن است باعث به وجود آمدن پارگی در آن شوید و باید جلوی پوسیده شدن سطحی را گرفت تا از پارگی و قطع شدن کابل شارژر Asus جلوگیری کنید. می‌توانید برای تعمیر این مشکل شارژر از چسب آکواریوم و برق کمک بگیرید ولی اگر شارژر پاره شده است باید آن را تعویض کنید.

 • اگر سیم آداپتور لپ تاپ ایسوس خراب بشود باعث خرابی شارژر نیز می‌شود که باید سیمی که سری فیش آداپتور بر آن قرار گرفته است را عوض کنید و سر فیش جدید را از نظر شباهت کامل به قبلی بررسی کنید.
 • اگر برد شارژر ایسوس دچار آسیب شود باید حتما از تعمیر تخصصی لپ تاپ استفاده شود که با نمایندگی در میان بگذارید تا با فرستادن تعمیرکار این مشکل را حل کنند.
 • گاهی مواقع آسیب دیدگی کابل برق دلیل خرابی شارژر لپ تاپ ایسوس است که باید کابل را عوض کنید.

از سری دلایل مهم خرابی شارژر لپ تاپ ایسوس خرابی کابل برق ورودی، خازن‌های مدار RCL،فیوزNTC،مدار پاور جک و خازن را می‌توان نام برد که برای جلوگیری از ایجاد هزینه بیشتر برای تعمیر آن‌ها خودتان دست به تعمیر نزنید و از تعمیرکار لپ تاپ ایسوس در نمایندگی و یا در محل کمک بگیرید.

تعمیر سوکت شارژر لپ تاپ ایسوس

جک پاور یا سوکت شارژر ایسوس بخش مهمی در خصوص شارژ شدن لپ تاپ می‌باشد که جریان مورد نیاز باتری و مادربرد لپ تاپ از سوکت شارژر رد می‌شود تا لپ تاپ مورد استفاده شما قرار گیرد. هنگامی که بعد از وصل کردن شارژر به لپ تاپ متوجه شدید که دستگاه شارژ نمی‌شود ممکن است که مشکل از سوکت شارژر ایسوس باشد.

اما توجه داشته باشید که تنها دلیل شارژ نشدن لپ تاپ ایسوس این مورد نمی‌باشد و ممکن است مشکل از قسمت‌های دیگر شارژر باشد و زمانی که مطمئن شدید که مشکل از سوکت شارژر است پس بهتر است تا آن را تعمیر کنید و از آسیب‌های احتمالی بر لپ تاپ جلوگیری کنید. به این نکته دقت کنید که تعمیر سوکت شارژر لپ تاپ ایسوس نیاز به علم دارد زیرا برای این کار باید آشنایی با سیستم و ساختار لپ تاپ داشته باشید و همچنین آمادگی انجام لحیم کاری را داشته باشید.

در صورت خبره نبودن در موارد ذکر شده همین حالا دست از تعمیر سوکت شارژر لپ تاپ ایسوس بردارید. در غیر این صورت می‌توانید طبق مراحل زیر اقدام به تعمیر سوکت شارژر لپ تاپ کنید:

 1. پس از بازکردن لپ تاپ  مادربرد را بیرون بیاورید.
 2. سوکت شارژر را از برد جدا کنید و لحیم‌ها ذوب می‌شوند.
 3. پین‌های مادربرد را با دقت باز کنید.
 4. سطح برد را با تینر و یا الکل پاک کنید.
 5. در این مرحله مشخص می‌شود که سوکت شارژر ایسوس (Asus) قابل تعمیر است یا خیر که در صورت قابل تعمیر بودن اقدام به تعمیر آن می‌شود.
 6. اگر امکان تعمیر وجود نداشت از سوکت شارژر جدید استفاده بکنید.
 7. قسمت‌های موردنیاز را لحیم کنید و مادربرد و لپ تاپ را مجدد ییندید.

به طور کلی سوکت شارژر لپ تاپ ایسوس قیمت زیادی ندارد ولی اگر هنگام تعمیر فردی که به کار آگاه نیست اقدام کند هزینه زیادی بر لپ تاپ وارد می‌شود به همین دلیل برای انجام چنین تعمیرات تخصصی لپ تاپ ایسوس در محل از تعمیرکار ماهر کمک بگیرید.

تعمیر باتری لپ تاپ ایسوس

پیش از هر توضیحی لازم به ذکر است که قبل از اقدام به تعمیر باتری لپ تاپ ایسوس از خراب بودن این قطعه مطمئن شوید و سپس تعمیر را انجام دهید و همچنین با اینکه می‌دانیم که پس از گذشتن عمر استاندارد باتری باید آن را عوض کرد اما با نشان دادن آن به متخصصان مطمئن شوید که تعمیر امکان پذیر نیست چون در بعضی مواقع ممکن است تعمیر باتری لپ تاپ ایسوس کارساز باشد. البته لازم به ذکر است که تعمیر باتری لپ تاپ ایسوس شامل مراحلی کاملا تخصصی است که نیازمند علم در این زمینه است و باید از تعمیرکار برای این کار استفاده کرد.

باتری لپ تاپ از مهم‌ترین بخش‌های آن به شمار می‌رود زیرا عملکرد لپ تاپ به آن وابسته است و ممکن است در صورت خرابی باتری لپ تاپ ایسوسبه صورت درست شارژ نشود. در بعضی از لپ تاپ‌ها باتری قابل جدا شدن هستند و در بعضی دیگر نمی‌باشند.

نشانه‌های خرابی باتری

 1. اگر لپ تاپ ایسوس شما شارژ نمی‌شود یکی از دلایل به وجود آمدن چنین مشکلی خراب شدن باتری آن است.
 2. زمانی که اقدام به روشن کردن لپ تاپ می‌کنید و آن روشن نمی‌شود و فرض را بر این می‌گذارید که ممکن است شارژ لپ تاپ ایسوس تمام شده باشد ولی بعد از وصل کردن شارژر به آن هم دوباره لپ تاپ روشن نشود احتمال خیلی زیاد باتری لپ تاپ ایسوس دچار مشکل شده است.
 3. ممکن است شما لپ تاپ را روشن کنید و چند لحظه با آن کار هم کنید ولی بعد از گذشت زمان کوتاهی لپ تاپ خاموش شود که این نشان‌دهنده خراب شدن باتری لپ تاپ ایسوس است. دلایل خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ به همراه راه حل را می‌توانید اینجا بخوانید.
 4. اگر لپ تاپ ایسوس شارژ را به سرعت خالی می‌کند ممکن است باتری آن ایراد پیدا کرده باشد.
 5. اگر زمانی که لپ تاپ Asus را شارژ می‌کنید چراغ شارژ لپ تاپ روشن می‌شود ولی لپ تاپ روشن نمی‌شود باتری لپ تاپ خراب شده است.
 6. در لپ تاپ ایسوس یکی از نشانه‌های خراب شدن باتری شناخته نشدن باتری به وسیله لپ تاپ می‌باشد.
 7. حتی اگر باتری لپ تاپ را روشن کرد اما هنگام شارژ کردن دستگاه شارژ نشد هم یعنی باتری لپ تاپ ایسوس با مشکل مواجه شده است.

دلایل روشن نشدن لپ تاپ با باتری و بدون شارژر را اینجا بخوانید.

عوامل خرابی باتری

 • توجه داشته باشید که به هیچ وجه از قطعات غیر اورجینال و اصل برای لپ تاپ استفاده نکنید که یکی از این قطعات شارژر است. زمانی که از شارژر غیر اورجینال برای شارژ کردن لپ تاپ ایسوس استفاده کنید باتری لپ تاپ آسیب خواهد دید.
 • حتی اگر قرار نیست برای مدت زمان زیادی از لپ تاپ خود استفاده کنید در صورت کم شدن و یا تمام شدن شارژ آن حتما آن را شارژ کنید زیرا شارژ نکردن طولانی مدت لپ تاپ ایسوس خرابی باتری را به بار می آورد.
 • توجه داشته باشید که زمانی که لپ تاپ ایسوس اخطار شارژ کردن دستگاه را می‌دهد شما آن را به شارژر متصل کنید و زمانی که به طور کامل شارژ شد آن را از پریز برق جدا کنید زیرا شارژ کردن طولانی مدت باعث به وجود آمدن مشکل در باتری می‌شود.

علت کار نکردن اسپیکر لپ تاپ چیست؟ اگر این مشکل را دارید پیشنهاد می‌کنیم این مطلب را بخوانید.

تعویض کیبورد لپ تاپ ایسوس

می‌دانیم که باید حتما کیبورد جدید خریداری شده دقیقا مطابق مدل لپ تاپ ایسوس ما باشد و همچنین اصل باشد.

برای تعویض کیبورد لپ تاپ ایسوس باید مراحل زیر انجام شود.

 1. لپ تاپ را خاموش کنید.
 2. سپس باتری را از لپ تاپ بیرون بیاورید.
 3. در این مرحله باید پیچ‌های صفحه کلید را باز نموده و سپس با دقت بالا خارها را جدا کنید.
 4. فلت کیبورد را جدا کنید.
 5. کیبورد را بیرون بیاورید.
 6. کیبورد جدید را جایگذاری کنید.
 7. اتصالات را طبق مراحل قبلی گفته شده ببندید.

تعمیر کیبورد لپ تاپ به همراه هزینه تعویض کیبورد را اینجا بخوانید.

تعویض ال سی دی لپ تاپ ایسوس

در بخش تعمیر ال سی دی لپ تاپ ایسوس درباره علامت‌های خراب شدن و همچنین علل خرابی ال سی دی لپ تاپ ایسوس توضیح داده شد. اگر پس از بررسی ال سی دی توسط تکنسین دیگر تعمیر کارساز نبود شما مجبور به تعویض ال سی وی هستید. تعویض ال سی دی لپ تاپ ایسوس هم مانند سایر قطعات دیگر آن کاری تخصصی است.

علامت‌هایی که نشان‌دهنده نیازمند بودن تعویض ال سی دی لپ تاپ ایسوس (Asus) می‌باشند عبارتند از:

 • اگر ال سی دی یا همان صفحه نمایشگر سفید شود شما باید به فکر یک ال سی دی جدید برای لپ تاپ خود باشید.
 • اگر متوجه خطوط رنگی روی ال سی دی شدید به معنای نیاز به تعویض ال سی دی است.
 • همچنین اگر روی ال سی دی خط به وجود آمد هم باید ال سی دی را عوض کنید.

برای تعویض ال سی دی لپ تاپ ایسوس:

 1. ابتدا باید لپ تاپ را خاموش کرده و باتری را در بیاورید و آداپتور را از لپ تاپ جدا کنید.
 2. قدم دوم برداشتن قاب ال سی دی لپ تاپ ایسوس می‌باشد. باید از طریقه چیدمان قطعات لپ تاپ آگاهی پیدا کنید تا این کار را به درستی انجام دهید. بیشتر لپ تاپ‌ها دو یا چهار بالشتک پلاستیکی دارند که زیر آن‌ها پیچی موجود است که باید بالشتک‌ها را با آرامش بردارید تا بتوانید آن پیچ را باز کنید که به وسیله یک پیک فلزی یا پلاستیکی در بین شیار دو قاب آن‌ها را از یکدیگر جدا کنید.
 3. حال نوبت به بازکردن همه‌ی پیچ‌های نگهدارنده ال سی دی می‌رسد و بعد همه‌ی کابل‌هایی که ال سی دی را به مادربرد وصل کرده را جدا کنید.
 4. در این مرحله ال سی دی نو ایسوس را جاگذاری کنید و آن کابل‌هایی که در مرحله قبل گفته شد را به این ال سی دی تازه متصل کنید.
 5. حال همه پیچ‌های نگهدارنده را بسته و قاب را هم روی آن ببندید.

تعمیر لولای لپ تاپ لپ تاپ ایسوس

لولای لپ تاپ به نمایشگر ال سی دی وصل شده است و اگر به آن ضربه وارد شود یا اینکه در لپ تاپ نادرست باز و بسته شود باعث آسیب دیدن لولا می‌شود که در اثر وارد شدن آسیبی بر لولا لپ تاپ درست باز و بسته نمی‌شود و باز نمی‌ماند.

نشانه‌های خرابی لولای لپ تاپ

 • زمانی که ضربه و آسیبی به لولا وارد شده است و لپ تاپ به صورت نود درجه و به صورت موقعیت دلخواه تنظیم نمی‌شود.
 • ممکن است هنگام باز و بسته کردن لپ تاپ ایسوس متوجه صدایی شوید که ناشی از باز شدن یکی از پیچ‌های لولای لپ تاپ است که باید آن‌ را تعویض کرد.
 • ممکن است بعضی مواقع حرکت لولای لپ تاپ شما با مشکل روبه‌رو شود که عواقبی همچون شکسته شدن و ترک خوردن لولا را به دنبال داشته باشد. مکان قرار گیری همه‌ی لولاهای لپ تاپ ایسوس یکی است و در قسمت نوار فلزی به نمایشگر متصل شده و به وسیله قاب B لپ تاپ پوشانده شده است. لولای لپ تاپ ایسوس در قسمت‌های چپ و راست نصب می‌شود که باهم تفاوت دارند که هنگام تعمیر هم باید به این مورد مهم دقت کرد.

زمانی که بر لولا آسیب و ضربه وارد شده و شکسته شده است که در صورت بروز چنین مشکلی می‌توان آن را جوشکاری کرد البته توجه کنید که همیشه جوشکاری پاسخگو نیست و ممکن است باعث بروز مشکلات جدی‌تری در لپ تاپ ایسوس شود پس بهتر این است تا از تعمیرکار بخواهید تا مشکل را تشخیص و سپس آن را تعمیر کند.

برای تعمیر لولای شکسته لپ تاپ ایسوس می‌توان از دو روش که شامل جدا سازی قطعات و عدم جدا کردن قطعات است را استفاده کنید.

برای تعمیر لولای لپ تاپ ایسوس با جدا کردن قطعات مراحل زیر را اجرا کنید:

اگر کابلی از لپ تاپ به برق متصل است آن را جدا کنید و پیچ‌هایی که پایه لپ تاپ را به کیبورد وصل کرده را بردارید. مانیتور لپ تاپ ایسوس را از پایه لپ تاپ جدا کنید و کابل فلت تصویر را از سوکت جدا و لوله‌ها را باز کنید. لولا را با جای جدید جایگزین کنید و لپ تاپ را با انجام مراحل قبل سر هم کنید.

برای تعمیر لولای لپ تاپ ایسوس (Asus) بدون کردن قطعات روش‌های زیر موجود است:

 1. یکی از تخصصی‌ترین روش‌ها کامپوزیت کردن یا چسب زدن قسمت شکسته شده است که نیازمند دقت بالا و چسب مخصوص است.
 2. روش دیگر بررسی کردن لنت‌های اصطکاک لولای لپ تاپ ایسوس است که لرزش صفحه را کمتر می‌کند.
 3. همچنین یکی دیگر از روش‌ها که می‌تواند به صورت موقت موثر باشد این است که یک وسیله سنگین را پشت لپ تاپ ایسوس بگذارید و مطمئن شوید که قسمت صفحه نمایش روی آن جسم قرار گرفته باشد تا هنگام استفاده جابه‌جا نشود.