تعرفه قیمت تعمیر شارژر لپ تاپ و آداپتور و مراکز معتبر و حرفه‌ای تعمیر شارژر لپ تاپ و آداپتور را باهم بررسی می‌نماییم. همچنین نکات بسیار مهمی که باعث خرابی شارژر لپ تاپ می‌شوند را شرح می‌دهیم.

یکی از قسمت‌های لپ تاپ که نقش اساسی در تامین برق و منبع انرژی و تغذیه لپ تاپ ایفا می‌کند شارژر لپ تاپ می‌باشد که یکی از قطعاتی است که همواره باید از سالم بودن آن مطمئن شویم چون اگر درست کار نکند باعث خراب شدن باتری لپ تاپ می‌شود. اگر شارژر لپ تاپ شما نیازمند تعمیرات بود و تعمیرکار باتجربه و حرفه‌ای برای شارژر و آداپتور لپ تاپ سراغ نداشتید، از متخصصین معتبر تعمیر لپ تاپ و شارژر و آداپتور لپ تاپ معرفی شده در استاده کمک بگیرید.

7 عامل تاثیرگزار در خرابی شارژر لپ تاپ

عوامل مختلفی در خرابی شارژر لپ تاپ تاثیر می‌گذارند اما در اینجا به 5 عامل اشاره می‌کنیم؟

 1. آب خوردن
 2. در اثر ضربه خوردن‌های ناگهانی
 3. استفاده غیر اصولی از شارژر
 4. محکم جا زدن قسمت نوک سوکت در جا سوکتی شارژر لپ تاپ
 5. اتصال دائمی شارژر به لپ تاپ
 6. نوسان‌های ناگهانی برق
 7. پاره شدن سیم شارژر لپ تاپ

قیمت تعمیر شارژر لپ تاپ

برای برآورد قیمت تعمیر شارژر لپ تاپ باید ابتدا شارژر باید عیب یابی شود. بعد از عیب یابی قطعه خراب، قطعه جدید خریداری می‌شود. سپس بعد از نصب و تعمیر قطعه‌ی آن، تست و بازبینی می‌شود و در صورت عملکرد صحیح شارژر، تحویل مشتری گردد.

برند(cm)طول کابلولتاژ(ولت)قیمت به تومان
Asus15020180.000
DELL12019.5170.000
HP11019.5165.000
lenovo15020150.000
Samsung12020140.000
Sony12019.5170.000
Acer15020140.000

اگر بعد از عیب یابی توسط متخصص تعمیرات مشتری منصرف شود باید دستمزد متخصص برای اعلام هزینه تعنیرات را بپردازد.

آیا تعمیر شارژر لپ تاپ آسان است؟

خیر، تعمیر شارژر لپ تاپ کار آسانی نیست و باید توسط تعمیرکارهای لپ تاپ مورد بازبینی و تست قرار بگیرند و اگر شما اقدام به بازکردن قاب شارژر برای تعمیر شارژر لپ تاپ کنید، به دلیل شلوغ بودن مدار و سیم‌های داخلی آن احتمالا از تعمیر شارژر لپ تاپ صرف نظر می‌کنید.
پس در صورت هرگونه خرابی و تعمیر شارژر لپ تاپ آن را به مراکز تعمیر شارژر لپ تاپ ببرید و اجازه بدهید که افرادی که تخصص این کار را دارند آن را تعمیر نمایند.

برای آرامش خیال از معتبر بودن شرکت و متخصص تعمیر شارژر و آداپتور لپ تاپ، با شماره متخصصین حرفه‌ای و باتجربه تماس بگیرید. درضمن می‌توانید نسبت به بازخوردی که از متخصصین دریافت می‌کنید، به متخصص مورد نظر رای دهید و برای دیگران نظرات خود را بنویسید.

چگونه می‌توان تعمیر شارژر لپ تاپ را انجام داد؟

معمولاً عمده ترین دلیل خرابی شارژر، خرابی، قطعی، پارگی و کشیدگی سیم شارژر لپ تاپ است. بنابراین با تعویض آن می‌توان از شارژر دوباره استفاده نمود و از تعویض کامل شارژر صرف نظر کرد.
این دو نکته را به یاد داشته باشید:

 1. اولاً از شارژر مدل لپ تاپ خودتان استفاده نمایید
 2. دوماً به ولتاژ خروجی آداپتور دقت کنید که دقیقاً همان آمپر خروجی را داشته باشد.

چگونه با سه مرحله تعمیر شارژر لپ تاپ خود را انجام دهید؟

 1. اول قاب شارژر را باز می‌کنیم چون هر شارژری یک قاب برای محافظت از خود دارد که برای تعمیر شارژر لپ تاپ ابتدا قاب را از آن جدا می‌کنیم تا بتوانیم برد و دیگر قطعات آن را دسترسی داشته باشیم فقط باید بسیار با دقت این کار را انجام داد که ضربات سنگین تری به شارژر وارد نشود.
 2. دوم گیره و محافظ‌های اطراف مدار را از هم جدا می‌کنیم که به عنوان عایق دور مدار عمل می‌کند که به واسطه سیم لحیم به مدار متصل شده اند. با گرمای هویه آنها را از هم جدا می‌کنیم.
 3. در مرحله سوم از تعمیر شارژر لپ تاپ به دنبال برطرف کردن ایراد قطعه‌ای که باعث شده شارژر خراب شود می‌گردیم و بعد از پیدا کردن قطعه خراب آن را از هم پایه‌هایش که بهم لحیم شده اند باز می‌کنیم و قطعه جدید را جایگزین می‌کنیم و پایه‌های آن را با دقت بالا لحیم کرده و بیشتر بهم اتصال می‌دهیم و بعد دوباره حفاظ‌های پلاستیکی یا فلزی را به دور مدار می‌پیچیم و دوباره قاب شارژر را روی هم فشار می‌دهیم تا بسته شود.

خرابی شارژر معمولاً ناشی از سیم شارژر، عدم کارکرد درست در برد آداپتور، اتصالی یا پارگی کابل برق و یا خرابی قطعات داخلی مدار می‌باشد. قطعات داخلی مدار شامل فیوز، خازن‌های مدار، خازن بزرگ و مدار پاور است و خرابی را زمانی که تست آداپتور صورت می‌پذیرد مشخص می‌کنند.

مشخصات مراکز معتبر تعمیر شارژر لپ تاپ و آداپتور

در این قسمت به مشخصات و ویژگی های مهم مراکز معتبر تعمیر شارژر می پردازیم:

 1. اولین ویژگی یک مرکز معتبر تعمیر شارژر لپ تاپ، استفاده از بروز ترین دستگاههای تعمیرات و مدرن ترین روش‌هایی که برای تعمیر شارژر لپ تاپ به کار گرفته می‌شود.
 2. ویژگی دوم که شاخصه اصلی یک مرکز معتبر تعمیر شارژر لپ تاپ است استفاده از نیروی متخصص در حوزه تعمیرات است چرا که دانش تخصصی نقش بسیار کلیدی در ارائه بهتر و با سطح کیفی بالاتر دارد.
 3. ویژگی سوم مرکز معتبر تعمیر آداپتور، احساس مسئولیت پذیری است و در زمینه خدمات ارائه شده به مشتریان خود متعهد می‌باشد و تمام خدمات خود را با ضمانت به مشتریان خود ارائه می‌دهد تا مشتریان با خیالی آسوده و آرامش خاطر بیشتری برای تعمیر آداپتور لپ تاپ خود به مراکز معتبر تعمیرات مراجعه نمایند.
 4. چهارمین ویژگی که میتوان برای یک مرکز تعمیر شارژر لپ تاپ در نظر گرفت قیمت منصفانه و مناسب نسبت به ارائه خدمات به مشتریان خود می باشد.
 5. پنجمین ویژگی شرکت خوب و معتبر در این زمینه امکان مراجعه حضوری تکنسین زبده به محلی که در آن دستگاه دچار مشکل شده است.

معمولا خدماتی که شرکت های معتبر تعمیر قطعات لپ تاپ ارائه میدهند عبارت است از تعویض و تعمیر قطعات شارژر لپ تاپ، بهینه سازی عملکرد شارژر لپ تاپ، فروش قطعات یدک و مورد نیاز لپ تاپ برای انواع برندهای موجود در بازار، فروش انواع شارژر و لپ تاپ های پر سرعت و… میتوان اشاره نمود.

آخرین مطالب کامپیوتر و لپ تاپ در استاده مگ