تعمیر باتری لپ تاپ لنوو یک امر تخصصی است. به همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم جهت انجام تعویض و تعمیرات باتری لپ تاپ لنوو حتما به فرد متخصص مراجعه کنید. استاده در این صفحه به معرفی تعمیرکار لپ تاپ جهت اقدام به تعمیرات و تعویض باتری لپ تاپ لنوو پرداخته است. علاوه بر این در این صفحه لیست هزینه تعویض و تعمیر باتری لپ تاپ برند lenovo را نشاهده خواهید نمود.

قیمت تعمیرات و تعویض باتری لپ تاپ لنوو

کاربران گرامی، تمامی قیمت‌های اعلام شده در استاده به‌صورت حدودی می‌باشد.

خدمتقیمت به تومان
تعمیر باتری لپ تاپ لنوواز 150.000
تعویض باتری لپ تاپ لنوواز 200.000

تعویض و تعمیر باتری لپ تاپ لنوو

تعویض باتری لپ تاپ‌های لنوو به دو صورت در بازار انجام می‌شود. باتری‌هایی که از دستگاه جدا می‌شود که مربوط به مدل‌های قدیمی‌تر لپ تاپ لنوو است. نوع دوم باتری‌هایی که داخلی هستند و قابلیت جداسازی را ندارند که در مدل‌های جدیدتر لپ تاپ‌های لنوو دیده می‌شوند.

تعویض باتری لپ تاپ لنوو

جهت مشاهده قیمت تعمیر لپ تاپ لنوو روی آن کلیک کنید.

 • هنگامی که باتری لپ تاپ لنوو شما دچار مشکل می شود اگر باتری داخلی است می‌توانید با مراجعه به مراکز معتبر فروش باتری را تهیه کرده و خودتان نسبت به تعویض باتری لپ تاپ لنوو اقدام نمایید.
 • در این صورت هزینه کمتری که فقط شامل خرید باتری است پرداخت می کنید. حتما از گارانتی باتری خود اطمینان حاصل کنید که اگر بعد از چند روز دچار مشکل شدید بتوانید به راحتی باتری را عوض کرده و نیاز به هزینه مجدد نداشته باشید.
 • هنگامی که باتری را تعویض نمودید هنوز کار تمام نشده است! باید با استفاده از اطلاعاتی که در بروشور تعویض قرار دارد یک سری تنظیمات باتری را از داخل لپ تاپ انجام دهید تا دستگاه باتری جدید را بپذیرد. از طریق ویندوز پیامی ارسال می شود که گزارش باتری را باید مورد تایید قرار دهید.

باید از طریق فایل اکسپلورر ویندوز به بخش drive C بروید، در همان صفحه بخش گزارش باتری (report html battery) را خواهید دید که به صورت یک فایل ذخیره شده است. هنگامی که آن را در مرورگر اینترنت باز می‌کنید شما می‌توانید وضعیت باتری را در آنجا تایید نهایی نمایید.

در مواردی که باتری لپ تاپ لنوو داخلی است: تعویض کمی متفاوت‌تر است و باید حتما یک تعمیر کار لپ تاپ آن را انجام دهد. چون ممکن است به هنگام باز کردن لپ تاپ لنوو به اجزای داخلی آن آسیب وارد شود. استاده با معرفی تعمیرکار جهت تعمیر باتری لپ تاپ لنوو این شرایط را برای شما فراهم آورده است.

بیشترین دلایل خرابی باتری‌های لپ تاپ لنوو

تمام باتری لپ تاپ‌ها شرایط خراب شدن را دارند. این به این معناست که یک باتری از همان لحظه‌‌‌ای که آغاز به کار می‌کند باید در انتظار خراب شدن باشد. زیرا با کار کردن لپ تاپ عمر مفیدش به تدریج کم می‌شود.

بیشترین دلایل خرابی باتری لپ تاپ لنوو

دلایل زیادی برای خراب شدن باتری لپ تاپ لنوو و تعمیر آن وجود دارد که مهمترین آن سن باتری است. تولیدکنندگان شرکت لنوو معتقد هستند عمر مفید یک باتری در لپ تاپ لنوو در حدود 400 بار شارژ شدن است. یعنی یک باتری بعد از دوسال باید رو به زوال برود و شارژ را کمتر در خود نگه دارد. اگر کمتر از این زمان باتری لپ تاپ تان ایراد پیدا کرده است پس در نگه‌داری آن کم کاری کرده‌اید.

دلیل دیگری که می توان به آن اشاره کرد نوسانات برقی و استفاده نکردن از محافظ برای وصل کردن کابل برق است که به مرور روند عملکرد باتری را کاهش می دهد. دلایل روشن نشدن لپ تاپ با باتری و بدون شارژر را مطالعه کنید.

این که همیشه لپ تاپ خود را در حین استفاده به برق متصل کنید ضرر زیادی به باتری لپ تاپ لنوو می‌رساند. اگر دقت کنید بعد از ساعتی استفاده کردن گرمای زیادی از دستگاه خارج می‌شود. پیشنهاد می‌کنیم وقتی شارژ لپ تاپ در حال تمام شدن است آن را به کابل متصل کنید و بعد از پر شدن باتری یا زمانی که دیگر با آن کار نمی‌کنید اتصال کابل را قطع نمایید.

وجود یک صفحه کلید نامناسب و یا خرابی سیستم به علت وجود ویروس‌ها و بد افزارهایی که وارد نرم افزار لپ تاپ می‌شوند می‌تواند از جمله دلایل خرابی باتری لپ تاپ لنوو و نیاز به تعمیر آن محسوب شود.

علائم خرابی باتری لپ تاپ لنوو

وجود یک سری ایرادات نشان دهنده این است که باتری لپ تاپ لنوو نیاز به تعمیر یا تعویض دارد. از جمله این عوامل می‌توان به چند مورد اشاره کرد:

 1. باتری خیلی داغ می شود و یا باتری هایی که داخلی هستند ممکن است حالت برآمده بگیرند.
 2. باتری به طور کامل پر شده اما به سرعت شارژخالی می‌کند. در مواردی نیز اگر کابل برق را از لپ تاپ جدا کنیم خاموش می‌شود. در واقع بود و نبود باتری تاثیری ندارد.
 3. شارژ کردن لپ تاپ زمان زیادی می‌برد. در واقع به این علت است که سلول‌های داخلی باتری به‌خاطر فرسودگی به هم می‌چسبند و چون بزرگ تر می‌شوند زمان بیشتری طول می‌کشد تا انرژی در داخل آن ها نفوذ کند. البته این مورد می‌تواند با شوک الکتریکی که به باتری داده می‌شود تا حدودی رفع گردد.

در مواردی از قبیل تعمیر باتری لپ تاپ لنوو خیلی بهتر است که این کار را به تعمیرکاران متخصص بسپاریم زیرا باتری یک منبع انرژی است و به دلیل تغییرلت شیمیایی که در آن صورت می‌گیرد ممکن است هر لحظه با یک سهل انگاری منفجر شود. 8 علت شارژ نشدن باتری لپ تاپ و رفع مشکل را اینجا بخوانید.

عیب یابی شارژ نشدن باتری لپ تاپ لنوو

می توانید در مورد عیب یابی باتری لپ تاپ لنوو خود مراحل زیر را انجام دهید:

 1. لپ تاپ را خاموش کنید
 2. برای 10 تا 12 ساعت و یا یک شب تا صبح شارژر لپ تاپ لنوو را وصل کنید و آن به برق بزنید.
 3. بعد از آن که لپ تاپ را روشن کردید و ویندوز بارگیری شد در دسک تاپ بر روی نماد باتری بروید تا پیام درصد و وضعیت آن را مشاهده کنید.
 4. اگر نماد وصل شدن مشخص بود به این معنی است که دستگاه شارژ می‌شود.
 5. اما اگر با وجود علامت اتصال درصد صفر را نشان داد، منظور این است که باتری ایراد پیدا کرده و شارژ نمی‌شود و در صورت قطع کابل برق لپ تاپ خاموش خواهد شد.

در بعضی مواقع نیز کنار علامت باتری قرمز رنگ می‌شود. به این معنا که لپ تاپ لنوو نمی‌تواند باتری شما را تشخیص دهد. پس باید همان‌طور که قبلا توضیح دادیم از طریق سیستم گزارش وضعیت باتری را تایید کنید.

در بعضی شرایط به دلیل محیطی که لپ تاپ لنوو در آن قرار دارد ممکن است بین باتری و صفحه دستگاه گرد و خاک و آلودگی وجود داشته باشد که با رفع و تمیز کردن آنها مشکل و ایراد باتری تا حدودی رفع می‌شود و نیازی به تعویض یا تعمیر باتری لپ تاپ لنوو نیست.

در انتها لازم است این نکته را بدانید که یک سری برنامه‌های کامپیوتری وجود دارد که با استفاده از آنها می‌توان عملکرد و وضعیت باتری لپ تاپ لنوو خود را تنظیم و کنترل نمود. اگر ایرادی در باتری به‌وجود بیاید حتی در مواقعی که متوجه نشده‌اید این برنامه به شما هشدار می‌دهد مانند: smarter battery، battery cat، power cfg report، battery mon و …

در پایان:

شاید تا به الان متوجه شده باشید که نمی‌توان انتظار داشت باتری یک لپ تاپ را برای همیشه سالم نگه‌داشت. چون هرچقدر هم که به خوبی موارد را رعایت کنید باز هم بعد از گذشت مدت زمانی و سپری شدن عمر آن لازم است که باتری دستگاه را تعمیر و یا تعویض کنید. بنابراین بهتر است باتوجه به مواردی مهم در امر نگهداری از باتری، هنگام نیاز به تعویض و تعمیر باتری لپ تاپ لنوو حتما به متخصصین جهت انجام این مهم بپردازید.