در مواجه با مشکل و خرابی در قسمت ال سی دی لپ تاپ با دو گزینه روبه رو می شویم. 1.تعمیر ال سی دی  لپ تاپ لنوو و یا 2.تعویض ال سی دی لپ تاپ لنوو. در بیشتر موارد افراد از تعویض ال سی دی خود جلوگیری می کنند و خواستار تعمیر ال سی دی لپ تاپ خود هستند. به دلیل اینکه ممکن است قطعه اصلی را از دست بدهند و قطعه جایگزین هم تقلبی باشد. و دلیل دیگر می‌تواند هزینه بالای تعویض ال سی دی نسبت به تعمیر کردن آن باشد. اما در بعضی شرایط با همه تلاشی که تعمیرکار انجام می‌دهد به دلیل خرابی زیاد تعمیر کردن میسر نیست و تعویض ال سی دی باید انجام شود. در این صورت لپ تاپ لنوو خود را به مراکز خدمات معتبر جهت تعمیر لپ تاپ لنوو بسپارید و از اصل بودن قطعه مطمئن شوید.

در سایت خدمات آنلاین استاده مراکز تعمیر لپ تاپ معتبر از نظر کاربران معرفی می‌شود. شما می‌توانید با استفاده از صفحه خدمات تعمیر لپ تاپ، تمامی مراکز را مشاهده نمایید!

قیمت تعمیر و تعویض ال سی دی لپ تاپ لنوو

ال سی دی لپ تاپ لنووحدود قیمت به تومان
هزینه ال سی دی 2.000.000 الی 3.200.000
اجرت تعویض لپ تاپ لنوو200.000 الی 300.000
تعویض ال سی دی لپ تاپ لنوو2.200.000 الی 3.500.000

با توجه به لمسی بودن، مدل دستگاه و اندازه صفحه نمایش قیمت تعمیر و تعویض ال سی دی تغییر می‌کند.

برای تعویض ال سی دی لپ تاپ لنوو بهتر است یک متخصص حرفه ای تعمیر لپ تاپ به آن نگاهی بیاندازد. حتی اگر باعث شود پرداختی شما بیش از حد پیش بینی باشد. زیرا صفحه نمایشگر لپ تاپ لنوو با حساسیت بالایی طراحی شده است. سپردن این کار به افرادی که تجربه کمی دارند باعث آسیب جدی به دستگاه می شود. و ممکن است بعد از تعمیرات دستگاه شما به خوبی کار نکند.

در ادامه این نکته نیز اهمیت دارد که از اصل بودن صفحه جدید و معتبر بودن شرکت ضمانت کننده قطعه مورد نظر اطمینان حاصل کنید. زیرا در صورت غیر استاندارد بودن تبعات سنگینی به دستگاه شما وارد می شود. شاید در همان لحظه و مدتی بعد از تعویض ال سی دی دستگاه شما به خوبی کار کند. اما پس از چند ماه امکان دارد به تدریج مشکلات دیگری در سیستم به وجود بیاید و شما کاملا از علت آن بی اطلاع باشید. پس هرگز نسبت به این مسائل بی توجه نباشید.

هزینه های تعمیر حرفه ای ال سی دی لپ تاپ لنوو خیلی بالاتر از حد تصور نیست و نسبت به قطعات دیگر قیمت بالایی ندارد. اما ممکن است اگر صفحه ی نمایشگر لمسی باشد به دلیل این که قطعات متفاوت تری استفاده می شود هزینه بالاتری را در بر بگیرد.

تعمیر ال سی دی لپ تاپ لنوو

حتی اگر کاملا مراقب مشکلات سخت افزاری لپ تاپ خود باشید ممکن است به علت ایجاد ضربه و فشار و یا ریختن مایعات بر روی  لپ تاپ و آسیب های دیگر صفحه ال سی دی لپ تاپ لنوو شما دچار شکستگی، ترک و یا حتی خرد شدن شود. در این شرایط ممکن است صفحه ال سی دی دچار پرش شود. یا قسمتی از آن سیاه شده و خطوط سیاه و سفید به وجود بیاید. و یا اصلا تمام صفحه سیاه و بدون نور شود. به عنوان قدم اول باید نسبت به تعمیر آن اقدام کنید. اما تعمیر کردن ال سی دی لپ تاپ توسط خودتان همیشه راحت ترین کار نیست. ممکن است به هنگام باز کردن دستگاه  مشکل بیشتری به وجود بیاید پس بهتر است دستگاه خود را به نمایندگی های معتبر تعمیر لپ تاپ لنوو بسپارید.

بازرسی کردن لپ تاپ

از روشن شدن دستگاه خود اطمینان حاصل کنید سپس اگر صفحه بالا نیامد لپ تاپ خود را بررسی کنید که آیا کارت گرافیک آسیب دیده یا صفحه به قدری ترک خورده که امکان نمایش وجود ندارد. در این صورت برد دستگاه آسیب دیده که نیاز به تعویض ال سی دی لپ تاپ لنوو دارد. در بعضی شرایط که آسیب دستگاه به دلیل نفوذ مایعات است باید چند ساعتی تامل کرد سپس دستگاه را روشن نمود. اگر خطوط سیاه و سفید صفحه بعد از مدتی کم تر و در آخر ناپدید گردید امکان این وجود دارد که به برد دستگاه آسیب نرسیده باشد. در این صورت با تعمیر ساده و کم هزینه مشکل برطرف شود.

به هر حال آسیب و شکستگی ال سی دی لپ تاپ هرچه که باشد باید ابتدا با دقت بررسی گردد و سپس راه حلی برای تعمیر در نظر گرفته شود. علائم سوختن ال سی دی لپ تاپ چیست؟ برای مطالعه روش‌های تست LCD کلیک کنید.

تعویض ال سی دی لپ تاپ لنوو

اگر مشکل دستگاه شما با تعمیر ال سی دی لپ تاپ لنوو بر طرف نشود نیازمند تعویض ال سی دی لپ تاپ لنوو است. چون اگر تعمیر با دقت انجام نگیرد با اینکه همه عوامل لپ تاپ سالم و صحیح کار می کنند اما در صورت خرابی و مشکل در ال سی دی که بخش سخت افزاری لپ تاپ محسوب می شود دستگاه شما بدون استفاده خواهد ماند. نوع دستگاه و سن آن می تواند در میزان هزینه صفحه نمایشگر دخیل باشد.همچنین از آسیب دیدن قاب لپ تاپ نیز اطمینان کسب کنید. چون علاوه بر تعویض ال سی دی لپ تاپ باید قاب را نیز عوض کنید. که این عمل منجر به هزینه بیشتری  می شود. چه کارهایی با لپ تاپ خود انجام ندهیم؟

قبل از اقدام به تعویض ال سی دی لپ تاپ لنوو خود را خاموش کنید و باتری و منبع تغذیه را قطع کنید تا از بروز اتصالی و برق گرفتگی دستگاه جلوگیری شود. سعی کنید برای باز کردن سیستم از ابزار و وسایل تخصصی و مرتبط با لپ تاپ لنوو استفاده کنید تا از آسیب به بدنه جلوگیری شود و در ظاهر دستگاه ایرادی به چشم نیاید.