امروزه با پیشرفت تکنولوژی و وابسته شدن بیشتر کارها به دنیای مجازی لپ تاپ‌ها جای خود را به کامپیوترهای خانگی داده‌اند. چون به راحتی قابل حمل هستند و افراد می‌‌توانند کارهای خود را به آسانی در هر مکانی انجام دهند. به احتمال زیاد با مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری لپ تاپ مواجه شده‌‌اید. در این صورت بهترین کار تعمیر لپ تاپ بصورت تخصصی است. یکی از بهترین مارک‌های لپ تاپ که شما می‌توانید برای خرید آن اقدام کنید لپ تاپ لنوو است. همچنین مراکز معتبر تعمیر لپ تاپ لنوو در اکثر شهرها موجود است.

در ادامه به بررسی قیمت و تعمیرات تخصصی لپ تاپ لنوو در ابعاد مختلف و قسمت‌های متفاوت دستگاه می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

قیمت تعمیرات لپ تاپ لنوو

خدمتقیمت به تومان
قیمت تعمیر ال سی دی لپ تاپ لنوواز 600.000 تا 1.000.000
قیمت تعمیر دی وی دی رایتر لپ تاپ لنوواز 600.000
قیمت تعمیر کیبورد لپ تاپ لنوواز 100.000
قیمت تعویض لولای لپ تاپ لنوو2.000.000

قیمت تعمیر ال سی دی لنوو: در مورد هزینه تعمیر ال سی دی باید میزان خرابی برآورد شود و همچنین باتوجه به مدل دستگاه و قطعاتی که لازم است تهیه شود متفاوت خواهد بود. اما میانگین تعمیرات در مراکز معتبر تعمیر لپ تاپ لنوو در این مورد بین 600 هزار تا یک میلیون تومان برآورد شده است. البته در مواردی که صفحه نمایشگر لمسی باشد هزینه بالاتری را برای مشتری به بار می آورد.

قیمت تعمیر دی وی دی رایتر لنوو: قیمت تعمیر دی وی دی رایتر ها نسبت به اجزای دیگر دستگاه هزینه پایین تری دارد. اما در مقابل تعویض آن به دلیل حساسیت های نوری که در ساختار دستگاه قرار دارد هزینه بیشتری نسبت به تعمیرات در بردارد. زیرا اگر قطعه جایگزین به درستی و با مهارت کافی در لپ تاپ قرار نگیرد ممکن است ارتباط نوری با دیسک برقرار نکرده و نتواند دیسک را پخش کند.

قیمت تعمیر و تعویض کیبورد لنوو: هزینه و قیمت تعویض کیبورد کاملا  بستگی به نوع و مدل دستگاه دارد. قیمت تعویض صفحه کلید لپ تاپ لنوو بین یک تا دو میلیون تومان در نوسان است. هزینه تعمیر خیلی کمتر است و اگر فقط نیاز به شستشو و تمیزی داشته باشد چیزی در حدود 100هزار تومان می شود.

تعمیر ال سی دی لپ تاپ لنوو

در بعضی مواقع و به علت‌های مختلف از جمله وارد کردن فشار و ضربه به لپ تاپ لنوو، ایجاد مشکلات ولتاژی، خرابی در کارت گرافیک و در مواردی ایراد در خود ال سی دی مشکلاتی در صفحه نمایشگر به وجود می آید که نیاز به تعمیر ال سی دی لپ تاپ لنوو می باشد.

باید بدانید که تعمیر نمایشگر لپ تاپ لنوو کارساده‌ای نیست. این کار نیاز به دقت زیادی دارد چون در صورت بی دقتی هنگام تعویض ممکن است مشکل بیشتر شود. اگر دستگاه شما صفحه لمسی داشته باشد می‌تواند روند تعمیر ‏ال سی دی لپ تاپ را سخت تر کند. قبل از اینکه تعمیر را شروع کنید باید دقت داشته باشید که دقیقا برای نمایشگر لپ تاپ چه مشکلی پیش آمده و چه نقاطی را باید بررسی کرد. ابتدا باید مطمئن شوید که لپ تاپ شما روشن می شود یا خیر. سپس می‌توانیم اقدامات بعدی برای تعمیر لپ تاپ لنوو را انجام دهیم. برای این کار لازم است دستگاه خود را به نمایشگر دیگری وصل کنید. در صورت روشن شدن تنها صفحه نمایشگر دچار خرابی شده است و ایراد از قسمت‌های دیگر نیست. علائم سوختن ال سی دی لپ تاپ چیست؟ برای آموزش روش‌های تست ال سی دی کلیک کنید.

در مورد هزینه تعمیر ال سی دی باید میزان خرابی برآورد شود. همچنین باتوجه به مدل لپ تاپ لنوو و قطعاتی که لازم است تهیه شود متفاوت خواهد بود. اما میانگین تعمیرات در مراکز معتبر تعمیر لپ تاپ لنوو در این مورد بین 600 هزار تومان تا یک میلیون تومان برآورد شده است.

تعمیر دی وی دی رایتر لپ تاپ لنوو

مشکل و خرابی در دی وی دی رایترها می تواند به چند علت باشد:

  1. اینکه لنز رایتر شما دچار مشکل شده باشد. می‌توان با تمیز کردن گرد و غبار و لکه های موجود در لنز توسط برس های نرم آن را برطرف کرد.
  2. ممکن است دی وی دی در لپ تاپ لنوو شما گیر کرده باشد. در این صورت ابتدا سعی کنید دستگاه خود را خاموش و روشن نمائید. دقیقا در لحظه روشن شدن دکمه خروج دی وی دی را فشار دهید. اگر صفحه رایتر گیر کرده باشد به محض اینکار دی وی دی رها شده و روی صفحه می‌افتد. سپس می‌توانید با کمک یک گیره به آرامی دی وی دی رایتر را به سمت بیرون بکشید.

در صورت خرابی‌های دیگر بهتر است لپ تاپ خود را به مراکز معتبر تعمیر لپ تاپ لنوو ببرید. که البته به دلیل حساسیت های نوری این بخش ممکن است هزینه‌های زیادی در بر گیرد.

تعمیر کیبورد لپ تاپ لنوو

  • قبل از اقدام به تعمیر صفحه کلید لپ تاپ لنوو خود و یا تعویض آن نگاهی دقیق به کیبورد بیندازید. مطمئن شوید که صدمه و آسیب بیرونی اتفاق نیفتاده است.
  • ممکن است به دلیل اینکه لپ تاپ لنوو دارای درایور قدیمی است صفحه کلید دچار مشکل شده باشد. با روش‌های ساده و در منزل می‌توانید با کمترین هزینه نسبت به به روزرسانی درایور دستگاه خود اقدام کنید و بعد از آن مشکل کیبورد بر طرف می شود.
  • امکان دارد ایراد صفحه کلید ناشی از آلودگی آن باشد تمیز کردن یک کیبورد بسیار کار سختی است. چون برای دسترسی به صفحه کلید باید پشت دستگاه به طور کامل باز شود. این عمل دست کاری سایر بخش ها را به دنبال دارد. پس این کار نیاز به تخصص افراد باتجربه دارد. بهترین روش تمیز کردن کیبورد لپ تاپ کدام است؟
  • اگر کلیدهای خاص در صفحه مشکل دارند علت آن تنظیمات زبان است بعد از بررسی اینکه مشکل سخت افزاری نیست این اولین دلیلی است که باید بررسی کنید.

تعویض کیبورد لپ تاپ لنوو

برای تعویض کیبورد لنوو سعی کنید تا جایی که امکان دارد این کار را به یک متخصص با مهارت بسپارید . اما اگر در شرایطی بودید که مجبور به انجام این کار هستید با دقت بسیار انجام دهید. ابتدا کابل برق را قطع کنید. سپس در لپ تاپ را بسته و به حالت پشت قرار دهید اول باتری را به آرامی در بیاورید. بعد از آن پیچ های صفحه زیر باتری را باز کنید و به آرامی کیبورد را از پشت خارج نمایید خیلی مراقب کابل  نوری که به برد و صفحه کلید متصل است باشید زیرا بسیار شکننده است سپس کیبورد را تعویض کنید و به آرامی پشت لپ تاپ لنوو را ببندید.

تعمیر لولای لپ تاپ لنوو

به وجود آمدن مشکل و یا شکستگی در لولای لپ تاپ صرف نظر از جنس و محصولات استفاده شده در آن ممکن است در هر دستگاهی به وجود بیاید. چون لولاهای لپ تاپ جنس فلزی دارند و ممکن است از نظر فیزیکی دچار شکستگی شده و یا از جایگاه خود جدا گردند. لولاهای آسیب دیده می‌توانند با قطعات مناسب به سرعت جایگزین و ترمیم شوند.

هزینه تعویض لولای لپ تاپ لنوو با توجه به نوع و مدلی که دستگاه دارا است حداقل می تواند 2 میلیون تومان برآورد شود. بعضی از آن‌ها به دلیل طراحی های خاصی که دارند ممکن است بیش از این مبالغ قیمت داشته باشند.

برای تعمیر لولای لپ تاپ لنوو فقط تغییر لولا ایده خوبی نیست. باید از تعمیرکار لپ تاپ بخواهیم که پوشش یکنواختی بر روی آن‌ها قرار دهد. با این کار هم کیفیت بهتری پیدا می‌کند و هم این که با کوچکترین ضربه مجدد لولا از جایگاه خود جدا نشود.