در این صفحه از استاده به معرفی تعمیرکار ماکروفر و نمایندگی‌های تعمیر ماکروفر بوش در تهران می‌پردازیم؛ چرا که امروزه استفاده از ماکروفر برند بوش در خانه‌ها افزایش یافته و به طبع نیاز به تعمیرات آن هم بیش از پیش شده است.

هر نوع ماکروفری از جمله ماکروفر بوش، ممکن است بعد از مدتی دچار ایراداتی شود. این ایرادات، دامنه‌ای از مشکلات جزیی تا خرابی‌های اساسی دستگاه را شامل است و بعضی از آنها نیاز به رسیدگی فوری دارند.

تعمیر ماکروفر بوش

ماکروفرهای بوش همچون سایر محصولات این تولیدکننده بزرگ، از کیفیت بالایی برخوردار هستند. ماکروفرهای بوش به لحاظ طراحی و ظاهر، از جذابیت بالایی برخوردار هستند و در عین حال، کارایی بسیار مطلوبی از خود نشان می‎دهند. هرچند این نوع ماکروفر نیز میان وسایل برقی، یک استثنا محسوب نمی‎شود و ممکن است به دلایل مختلف خراب شود و به تعمیر نیاز پیدا کند که در زیر به خرابی‌های رایج آن می‌پردازیم.

  • اگر به طور مداوم از ظروف با وزن بالا استفاده کنید، بعد از مدتی به دلیل فشاری که به صفحه چرخان دستگاه وارد می‎شود، سینی دستگاه به درستی عمل نکرده و نمی‌چرخد. علاوه بر این، دلایل دیگری چون خرابی کوپلینگ موتور گرداننده بشقاب ماکروفر می‎تواند منجر به این نوع خرابی شود.
  • وجود خازن معیوب و قطعی مدار، دو عامل اساسی بروز خرابی دکمه‌ها ماکروفر بوش است که با توجه به بررسی‌ و تشخیص تعمیرکار نیاز به تعمیر و تعویض خواهد داشت.
  • مشکل خرابی گریل ماکروفر نیز در ماکروفرهای بوش دیده می‌شود و افراد را مجبور به سپردن دستگاه ماکروفر خود به تعمیرکار می‎کند. عامل اساسی که باعث خرابی این قسمت از ماکروفر می‌شود خراب شدن فیوز حرارتی است. البته گاهی کار نکردن گریل دستگاه مربوط به خرابی خود گریل نمی‎شود، بلکه به دلیل خرابی پنل الکترونیکی دستگاه است که موجب عدم فرمان دهی به دستگاه گریل می‎شود.
  • معمولا در صورتی که در فیوز یا خازن دستگاه نوعی خرابی ایجاد شود، ماکروفر روشن نمی‌شود. همچنین نوسانات برق در هنگام روشن بودن دستگاه نیز می‌تواند منجر به خرابی پنل دستگاه و روشن نشدن آن شود.
  • جرقه زدن ماکروفر نیز از ایرادات بسیار رایج در دستگاه‎ها است که گاهی باعث ترس افراد  هم می‎شود. ایراداتی چون خرابی آنتن مگنترون و آسیب دیدگی کابین داخلی می‎ تواند چنین مشکلی را ایجاد کند.
  • در صورت خرابی میکروسوییچ دستگاه در آن به درستی بسته نمی‌شود. همچنین خرابی شاخک درب دستگاه که به دلیل ضربه یا حرارت کج شده است نیز می‎تواند باعث ایجاد این مشکل شود.
  • خاموش شدن یک دفعه‌ای دستگاه ماکروفر بوش می‌تواند دلایل متعددی داشته باشد. گاهی خرابی فن و کار نکردن آن باعث می‎شود که دستگاه به دلایل ایمنی، خود به خود خاموش شود. همچنین خرابی درب دستگاه نیز می‎تواند خاموشی ناگهانی دستگاه را در پی داشته باشد.

اگر ماکروفر بوش شما هنگام کارکرد خیلی سر و صدا ایجاد می‌کند، چنین مشکلی دو دلیل عمده دارد

  1. خرابی فن دستگاه که به دلیل عملکرد نامطلوب خود، صداهای غیرعادی از خود به وجود می‎آورد.
  2. وجود اشکال و خرابی ترانس دستگاه که باز هم منجر به ایجاد صداهای زیاد می‌شود.

مشکل دیگری که نیاز به تعمیر را خیلی برای شما زیاد می‌کند گرم نکردن درست غذا توسط ماکروفر بوش است. دلیل این مورد به احتمال بالا از یک یا هر دو قطعه زیر است.

مگنترون دستگاه که عملکرد آن ساطع کردن امواج داخل ماکروفر و در نتیجه گرم کردن آن است. خرابی ترانس هم می‎تواند باعث بروز این مشکل و گرم نشدن غذا درون ماکروفرر شود.

حفظ و نگهداری ماکروفر بوش

در این قسمت، برخی از اقدامات در جهت نگهداری صحیح ماکروفر بوش را نام خواهیم برد. با انجام چنین اقداماتی، طول عمر دستگاه شما بالا می‎رود و کمتر نیاز به تعمیر ماکروفر بوش خود خواهید داشت.

زدودن چربی از ماکروفر بوش

 با توجه به وظیفه‎ای که یک دستگاه ماکروفر دارد، رسوب چربی در قسمت داخلی دستگاه امری اجتناب ناپذیر است و در صورتی که هر چند وقت یک بار، اقدام به چربی زدایی نکنیم، در بلند مدت می‎تواند باعث ایجاد مشکلات بزرگ در دستگاه شود.

توجه در به کارگیری وسایلی که مناسب استفاده در ماکروفر هستند

بسیاری از ظروف از جمله ظروفی که دارای چاپ طلایی به روی خود هستند، قابلیت استفاده در دستگاه ماکروفر ر ا ندارند. چنانچه به این موضوع بی اهمیتی شود، منجر به بروز ایرادات اساسی در دستگاه می‎شود. مناسب بودن یک ظرف به منظور استفاده در دستگاه ماکروفر، روی بعضی از ظروف حک شده است که می‎تواند در این زمینه به ما کمک کند.

سرویس سالیانه مایکروویو بوش

در صورتی که به موقع ماکروفر خود را سرویس کنید می‌توانید بسیاری از مشکلات آن را پیش‌بینی کنید و یا از بروز خرابی‌هایی که هزینه سنگینی روی دستتان می‌گذارند پیش‌گیری کنید.

معرفی نمایندگی های تعمیرات ماکروویو بوش

برند بوش تقریبا در تمامی محله‌ها تهران (مرکز، غرب، شرق و جنوب) نمایندگی‌های معتبری دارد که آماده خدمت رسانی به دارندگان این برند از ماکروفر هستند. هم‌چنین برند سرشناس بوش در شهرهای بزرگی مانند اصفهان، شیراز و مشهد هم حضور فعال دارند.

تعمیرکاران در این نمایندگی‌ها افرادی با سابقه و متبحر در کارشان هستند که می‌توانند به سرعت دستگاه شما را عیب‌یابی کرده و با هزینه‌ای مناسب و با قطعات با کیفیت و اصل آن را تعمیر کنند. هم‌چنین از دیگر ویژگی‌های مثبت این نمایندگی‌ها می‌توان به نظم در کار و قابلیت پیگیری لحظه‌ای کار اشاره کرد. به این معنی که در صورت سپردن دستگاهتان به این نمایندگی‌ها دیگر نگران بد قولی تعمیرکار به دلیل نبودن قطعه در بازار نخواهید بود و دستگاه طبق زمان‌بندی صورت گرفته به دستتان می‌رسد. 

در این صفحه، موضوع تعمیر ماکروفر بوش را مورد بررسی قرار دادیم و در انتها، به معرفی نمایندگی های تعمیرات ماکروویو بوش پرداختیم. امیدواریم این صفحه، اطلاعات مورد نیازتان را در اختیار شما قرار داده باشد.