پس از استفاده از هر وسیله‌ای ممکن است با مشکلاتی روبه‌رو شوید و آن دستگاه نیز به تعمیر نیاز داشته باشد. ممکن است پس از استفاده از سولاردام ال جی نیز به تعمیر نیاز داشته باشید. ما در این مطلب از “خدمات آنلاین استاده” سعی داریم تا علاوه بر معرفی تعمیرکار سولاردام ال جی به برخی از مشکلات رایج سولاردام ال جی را بررسی کنیم و به توضیح درباره تعمیر سولاردام ال جی بپردازیم.

شما می‌توانید پس از برخورد با هر مشکلی با نمایندگی سولاردام ال جی در تماس باشید تا بتوانید به بهترین شکل به تعمیر سولاردام بپردازید. جهت اقدام برای تعمیر مایکروفر یا سولاردام ال جی در استاده خود می‌توانید با شماره‌های موجود در همین صفحه تماس بگیرید.

قیمت نمایندگی تعمیر سولاردام ال جی

خدمتقیمت به تومان
قیمت تعمیر برد سولاردام ال جی 250.000 تا 365.000
قیمت تعویض برد سولاردام ال جی 90.000 تا 740.000
قیمت تعویض میکروسوئیچ سولاردام ال جی 100.000 تا 190.000
قیمت تعویض موتور گردان سولاردام ال جی170.000 تا 240.000
قیمت تعمیر ترموستات سولاردام ال جی9.000 تا 50.000
قیمت تعمیر لامپ مگنترون سولاردام ال جی310.000 تا 600.000
قیمت تعمیرات خازن سولاردام ال جی80.000 تا 180.000
قیمت تعمیر دیود سولاردام ال جی50.000 تا 190.000
قیمت تعمیر ورق نسوز سولاردام ال جی100.000 تا 180.000
قیمت تعمیر المنت سولاردام ال جی140.000 تا 180.000
قیمت تعمیر ترانس سولاردام ال جی200.000 تا 380.000

با توجه به مشکلات بررسی شده در سولاردام ال جی و وجود مشکلاتی دیگر، قیمت نمایندگی تعمیر سولاردام ال جی نیز متفاوت خواهد بود. دومین عامل موثر در قیمت، نیاز قطعات به تعمیر و یا تعویض می‌باشد؛ زیرا در هنگام تعویض، هزینه قطعه جدید نیز بر سایر هزینه‌ها اضافه خواهد شد. اگر شما از قابلیت تعمیر در محل بهره ببرید، هزینه ایاب و ذهاب نیز افزوده خواهد شد.

خدمات تعمیر ماکروفر ال جی و معرفی نمایندگی را در استاده بخوانید.

در نمایندگی تعمیر سولاردام ال جی سعی بر این است تا قطعات اصلی دستگاه تا حد ممکن تعمیر بشوند و در صورت نبود امکان تعمیر نیز قطعه خراب با قطعه اورجینال تعویض خواهد شد. همچنین گفتنی می‌باشد خدمات تعمیر سولاردام ال جی در نمایندگی با ضمانت انجام خواهند شد.

تعویض لامپ مایکروویو سولاردام ال جی

نحوه کارکرد این قطعه به این صورت است که هنگام باز کردن درب، لامپ روشن می‌شود. در زمان بسته بودن نیز کاملا خاموش است. همچنین پس از استفاده از دکمه استارت و بستن درب، این لامپ روشن خواهد شد. نحوه عملکرد و طرز کار لامپ مگنترون چگونه است؟

شما زمانی نیاز به تعویض لامپ مایکروویو سولاردام ال جی پیدا خواهید کرد که با هر بار باز کردن و یا پس از استارت کار، این لامپ روشن نشود. در بیشتر مواقع روشن نشدن آن به معنای سوختن لامپ است.

البته گاهی نیز ممکن است رشته‌های لامپ قطع شده باشند. پس بهتر است با نمایندگی سولاردام ال جی مشورت کنید؛ زیرا ممکن است امکان تعمیر این قطعه نیز موجود باشد و شما می‌توانید با تعمیر لامپ سولاردام ال جی این مشکل را برطرف کنید. مشکل دیگری که ممکن است برای این قطعه پیش بیاید، کم نور شدن آن است.

شما برای برطرف کردن این مشکل قادر هستید محفظه شیشه‌ای زیر لامپ را تمیز کنید.

علت خاموش شدن ناگهانی سولاردام ال جی

فعالیت مداوم و طولانی

یکی از مهم‌ترین مشکلات ایجاد شده، خاموش شدن ناگهانی سولاردام ال جی هنگام انجام فعالیت است. بروز این مشکل هنگامی که شما از مایکروویو به مدت طولانی و مداوم استفاده کرده باشید، طبیعی خواهد بود.

علت خاموش شدن ناگهانی سولاردام ال جی این است که ممکن است ترموستات بیش از حد مجاز داغ شده باشد و در طی آن بر اساس کارکرد طبیعی دستگاه، خاموش خواهد شد.

توجه داشته باشید که اگر دستگاه برای مدت زمان کوتاهی کار خود را انجام می‌دهد ولی ناگهان خاموش‌ می‌شود، باید حتما در نمایندگی سولاردام ال جی چک شود تا اگر نیاز بود به تعمیر سولاردام ال جی پرداخته شود.

عیب سه راهی

حال به بررسی دلیل بعدی، یعنی خرابی سه راهی خواهیم پرداخت. اگر برای روشن کردن سولاردام ال جی از سه راهی استفاده می‌کنید، ممکن است این وسیله دچار مشکل شده باشد. برای تعمیر باید نسبت به عیب یابی آن اقدام کنید. زیرا هنگامی که سه راهی خراب باشد، ممکن است باعث بروز مشکل خاموش شدن ناگهانی سولاردام ال جی شود.

برای بررسی خرابی سه راهی می‌توانید مایکروویو را به پریز اصلی برق متصل کنید در صورت کارکرد درست آن دریابید که مشکل از سه راهی بوده است یا خیر.

افت ولتاژ برق

سومین دلیل، افت ولتاژ برق است. اگر این مشکل هنگام متصل بودن چند دستگاه پرمصرف به برق پیش بیاید، به معنای افت ولتاژ برق است. همچنین بهتر است در زمان‌های اوج مصرف برق نیز از این دستگاه استفاده نکنید تا با مشکل خاموش شدن ناگهانی به دلیل افت ولتاژ روبه‌رو نشوید. چرا مایکروفر جرقه می‌زند؟

جایگاه دستگاه و فاصله از طرفین

علت بعدی خاموشی ناگهانی سولاردام ال جی، به مناسب نبودن فاصله دستگاه از طرفین برمی‌گردد‌. هنگام قرار دادن دستگاه در جایگاه خود هنگام نصب، باید فاصله‌های استاندارد با طرفین را رعایت کنید.

وسایل گرمازا

دستگاه را از وسایل گرمایشی و وسایلی که با کارکردشان گرما تولید می‌کنند دور نگه دارید. زیرا ممکن است دلیل خاموش شدن ناگهانی دستگاه همین موضوع باشد.

اگر تمامی موارد بالا را بررسی کردید و نسبت به عیب یابی نیز اقدام کردید ولی همچنان مشکل برطرف نشد، می‌توانید به نمایندگی سولاردام ال جی مراجعه کنید و یا با حاصل کردن تماسی با نمایندگی، نسبت به تعمیر سولاردام ال جی اقدام کنید.

علت نچرخیدن سینی سولاردام ال جی

علت نچرخیدن سینی سولاردام ال جی
  • وجود مشکل در سینی سولاردام ال جی
  • ماندن غذا زیر چرخ یا سینی سولاردام ال جی
  • وجود مشکل در برد
  • وجود مشکل در موتور
  • وجود مشکل در کوپلینگ
  • وجود مشکل در چرخ‌های زیر سینی سولاردام
  • قرار نگرفتن سینی سولاردام روی کوپلینگ

در بالا علت نچرخیدن سینی سولاردام ال جی ذکر شد. حال می‌خواهیم به بررسی دقیق‌تر هر یک از آنها بپردازیم.

وجود مشکل در سینی سولاردام ال جی

زمانی که قسمت زیرین سینی دچار مشکلاتی از قبیل کثیف شدن و یا خرابی شیارها بشود باید نسبت به تعویض قسمت قرارگیرنده سینی روی کوپلینگ اقدام کنید. زیرا در این حالت کل سینی دچار مشکل شده و در صورت خم شدن سینی باید آن را تعویض کنید.

ماندن غذا زیر چرخ یا سینی سولاردام ال جی

یکی از ساده‌ترین علل نچرخیدن سینی سولاردام ال جی، ماندن غذا و یا کثیفی در زیر سینی و چرخ‌ها می‌باشد.

بهتر است به صورت منظم مایکروویو سولاردام و همچنین سینی آن را تمیز کنید تا دچار چنین مشکلی نشوید.

وجود مشکل در برد

در صورت مواجه شدن با خرابی برد حتما به نمایندگی سولاردام ال جی مراجعه کنید تا آی سی روی این قطعه تعمیر شود و یا در صورت ممکن نبودن تعمیر، این قطعه توسط تکنسین تعویض شود. برای عیب یابی نیز بهتر است پیش از هرکاری از تکنسین کمک بخواهید؛ زیرا امکان دارد سیم‌ها و اتصالات بین برد و موتور دچار قطعی شده باشند. در این صورت نیازی به تعویض این قطعات نخواهد بود.

وجود مشکل در موتور گردان

این قطعه در کف مایکروویو و در زیر سینی قرار گرفته است. اگر سینی به دلیل استفاده از ظروف سنگین و یا با گذشت زمان دچار مشکل بشود، امکان چرخش از موتور گرفته می‌شود و یا خیلی کم و با صدا خواهد چرخید. پس از عیب یابی توسط نمایندگی سولاردام ال جی مشخص می‌شود که مشکل از موتور گردان یا کف است سپس پس از عیب یابی، نسبت به تعمیر سولاردام ال جی و یا تعویض این قطعات اقدام خواهد شد. بزرگترین علت برای صدای زیاد و غیرعادی مایکروفر چیست؟

بهتر است تعویض موتور را به نمایندگی بسپارید؛ زیرا این کار نیازمند داشتن مولتی متر می‌باشد و باید با توجه به مدل و برند مایکروویو، قطعه مورد نظر خریداری شود.

می‌توانید پیش از اقدام به تعویض، سیم‌های برق متصل به این قطعه را نیز بررسی کنید؛ زیرا امکان دارد در صورت نرسیدن برق به آن با مشکل نچرخیدن سینی روبه‌رو شده باشید.

وجود مشکل در کوپلینگ

این قطعه شبیه به سه پایه و از جنس پلاستیک یا سرامیک است که سینی بر روی آن قرار می‌گیرد. اگر کوپلینگ بشکند، باید تعویض شود؛ زیرا در این صورت موتور نمی‌تواند نیروی لازم را برای چرخش سینی فراهم کند و با مشکل نچرخیدن سینی روبه‌رو خواهید شد.

قرار نگرفتن سینی سولاردام روی کوپلینگ

در صورت نبودن سینی روی محل اصلی خود یا کوپلینگ، سینی نخواهد چرخید و این مشکل برای سولاردام شما به وجود خواهد آمد.

وجود مشکل در چرخ‌های زیر سینی سولاردام

چرخ‌های زیر سینی وظیفه ایجاد تعادل در چرخش را دارند. اگر این چرخ‌ها بشکنند و یا خراب شوند، با مشکلات سینی در چرخیدن مواجه خواهید شد. در صورت خرابی این قطعات، باید آنها را تعویض کنید.

علت روشن نشدن سولاردام ال جی

  • وجود مشکل در فیوز سرامیکی
  • وجود مشکل در فیوز حرارتی
  • وجود مشکل در میکروسوییچ درب

در بیشتر موارد، سه مورد بالا علل روشن نشدن سولاردام ال جی هستند که برای تعمیر سولاردام ال جی باید به بررسی این موارد در وهله اول بپردازید.

وجود مشکل در فیوز سرامیکی

فیوز سرامیکی مسئول محافظت از سولاردام ال جی در برابر نوسان برق است‌. در صورتی که این قطعه دچار مشکل شود و یا بسوزد، سولاردام روشن نخواهد شد.

برای برطرف کردن این مشکل باید این قطعه را با یک قطعه اورجینال که برای برند و مدل دستگاه شما است، تعویض کنید.

لازم به ذکر می‌باشد دلیل خرابی و یا سوختن این قطعه در اکثر مواقع زیاد بودن نوسانات برقی می‌باشد.

وجود مشکل در فیوز حرارتی

این قطعه مسئول جلوگیری از داغ شدن بیش از حد دستگاه می‌باشد. هنگام روبه‌رو شدن با مشکل در این قطعه، به عیب یابی آن بپردازید؛ زیرا در غیر این صورت با مشکل روشن نشدن سولاردام به دلیل داغ شدن بیش از حد مواجه خواهید شد.

وجود مشکل در میکروسوییچ درب

رایج‌ترین علت روشن نشدن سولاردام ال جی همین مورد است. این قطعه مسئول بررسی باز یا بستن درب دستگاه می‌باشد. برای بررسی خرابی این قطعه بهتر است به نمایندگی تعمیر سولاردام ال جی مراجعه کنید و یا برای عیب یابی و مشورت با آنها تماس حاصل کنید.

علت گرم نکردن سولاردام ال جی

خرابی دیود

یکی از علت گرم نکردن سولاردام ال جی خراب شدن دیود سولاردام می‌باشد که در صورت وجود مشکل در قطعه دیود با کمک مولتی متر این قطعه را بررسی کنید.

خرابی میکروسوییچ

وجود مشکل در میکروسوییچ علاوه بر ایجاد مشکل برای روشن شدن سولاردام ال جی، در گرم نکردن غذا نیز موثر می‌باشد. هنگام خرابی این قطعه انکان دارد به جای تعمیر به تعویض آن نیاز پیدا کنید.

خرابی مگنترون

این قطعه مسئولیت تولید امواج برای گرم کردن مواد غذایی را بر عهده دارد. بنابراین با توجه به کارکرد آن در صورت وجود مشکل در این قطعه، با مشکل گرم نکردن سولاردام ال جی روبه‌رو خواهید شد.

خرابی ترانس

بوی سوختگی و ایجاد سروصدا نشانه خرابی این قطعه می‌باشد. البته امکان دارد دلیل بروز این مشکل، قطعی در سیم پیچ این قطعه نیز باشد‌‌.

خرابی برد

تمامی موارد گفته شده در بالا علاوه بر خرابی برد دستگاه از مهم‌ترین علت‌های گرم نکردن سولاردام ال جی هستند که بهتر است برای بررسی قطعات حساس از نمایندگی سولاردام ال جی کمک بگیرید.