برد الکترونیکی ماکروفر و ماکروویو، ممکن است در اثر عوامل مختلفی خراب شود و نیاز به تعمیر برد داشته باشد. از آن جایی که ماکروفر یکی از وسایل کاربردی روزمره است و استفاده از آن نیز به نسبت زیاد است، در ادامه به بررسی عوامل خرابی برد ماکروفر و ماکروویو، نشانه‌های خراب شدن آن و تعمیر و قیمت تعمیر برد ماکروفر و ماکروویو می‌پردازیم. از آن جایی که برد ماکروفر یکی از قطعات بسیار مهم و گران است، حین بررسی باید قطعات دیگر هم چک شوند که به اشتباه خرابی‌ها تنها به برد ماکروفر نسبت داده نشوند و هزینه بیهوده صورت نگیرد. برای جلوگیری از بروز این مشکل، یک تکنسین باتجربه و ماهر برای تعمیر ماکروفر کمک کننده است.

نشانه‌های خرابی برد ماکروفر

خرابی برد ماکروفر نشانه‌های متعددی دارد که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

  • روشن نشدن ماکروفر و ماکروویو، می‌تواند به دلیل خرابی برد ماکروفر باشد. اما قبل از اینکه این علت را به برد ماکروفر نسبت دهیم، باید فیوز هارا بررسی کنیم، چراکه ممکن است خرابی مربوط به فیوزها باشد. در غیر این صورت به احتمال زیاد خرابی از برد ماکروفر است. برای عیب یابی و رفع عیب، از تکنسین ماهر در این زمینه کمک بگیرید.
  • خرابی دکمه‌های ماکروفر یا ماکروویو از نشانه‌های خرابی برد ماکروفر است. به مرور زمان اگر به درستی از دکمه‌های ماکروفر استفاده شود، ممکن است دکمه‌ها خراب شوند، اما یکی دیگر از دلایل خرابی دکمه‌ها می‌تواند مشکل برد ماکروفر باشد.
  • اگر در روشن و خاموش شدن ماکروفر و ماکروویو اختلالی به وجود آمده باشد، احتمالا مشکل از برد ماکروفر است و نیاز به تعمیر دارد. برای بررسی و تعمیر آن، از تکنسین‌های ماهر در این زمینه کمک بگیرید. استاده با معرفی تعمیرکار باتجربه در این زمینه میتواند به شما کمک کند.
  • اگر صفحه نمایش از کار افتاده باشد و یا روشن و خاموش شود یا به عبارتی قطع و وصلی داشته باشد، ممکن است مشکل  از برد کنترلی باشد و باید بررسی شود.
  • کار نکردن یک سری از قطعات نیز می‌تواند نشان دهنده خرابی برد الکترونیکی ماکروفر و ماکروویو باشد.

تعمیر برد ماکروفر

اگر با نشانه‌های بالا مواجه شدید، احتما برد الکترونیکی ماکروفر شما دچار مشکل شده است و نیاز به تعمیر خواهد داشت؛ ابته همیشه علت این خرابی‌ها، خرابی برد ماکروفر نیست و گاهی ممکن است به دلایل دیگر باشد. یک تکنسین ماهر باید به بررسی ماکروفر برای عیب یابی و پس از پیدا کردن منشا عیب، به رفع آن بپردازد.

اگر دکمه‌ها مشکل پیدا کرده اند و قصد تعمیر دارید، باید پوشش فلزی ماکروفر و ماکروویو باز شود و سپس خازن تخلیه شود و … . این کار به مهارت زیادی نیاز دارد و انجام دادن آن سخت است. به همین دلیل استاده پیشنهاد می‌کند که از تکنسین ماهر برای این کار کمک بگیرید.

اگر شما با فشردن دکمه ماکروفر یا ماکروویو موفق یه خاموش کردن آن نشدید اما با باز کردن درب ماکروفر، خاموش شد، احتمالا مشکل از برد است و باید تعمیر صورت بگیرد. برای مطمئن شدن از این موضوع می‌توانید تست ساده‌ای را انجام دهید:

  • ابتدا جریان برق را قطع کنید(دوشاخه را از پریز برق بکشید)، سپس به آرامی سعی کنید بدنه خارجی را جدا کنید(به آرامی این کار را انجام دهید تا آسیبی نبیند). پس از این مرحله، شما باید با یک مولتی متر، پیوستگی رله‌ها را بررسی کنید. در صورتی که متوجه پیوستگی شدید، برد خراب است و باید برای تعویض برد الکترونیکی ماکروفر و ماکروویو اقدام کنید. اگر مهارت کافی برای عیب یابی را ندارید، متخصصین استاده شما را در این زمینه کمک می‌کنند، پس با استاده تماس بگیرید.

قیمت تعمیرات برد الکترونیکی ماکروفر

خدمتقیمت به تومان
از 250.000 تومانقیمت تعمیر برد ماکروفر دلونگی
از 90.000 تومانتعویض برد ماکروفر دلونگی
از 250.000 تومانقیمت تعمیر برد ماکروفر ناسیونال
از 90.000 تومانهزینه تعویض برد ماکروفر ناسیونال
از 240.000 تومانقیمت تعمیر برد ماکروفر فلر
از 80.000 تومانهزینه تعویض برد ماکروفر فلر
از 250.000 تومانقیمت تعمیر برد ماکروفر سامسونگ
از 90.000 تومانهزینه تعویض برد ماکروفر سامسونگ
از 250.000 تومانقیمت تعمیر برد ماکروفر کنوود
از 90.000 تومانهزینه تعویض برد ماکروفر کنوود
از 250.000 تومانقیمت تعمیر برد ماکروفر ال جی
از 90.000 تومانهزینه تعویض برد ماکروفر ال جی
از 250.000 تومانقیمت تعمیر برد ماکروفر پاناسونیک
از 90.000 تومانهزینه تعویض برد ماکروفر پاناسونیک
از 240.000 تومانقیمت تعمیر برد ماکروفر بوتان
از 80.000 تومانهزینه تعویض برد ماکروفر بوتان

یکی از سوالات متداول، هزینه تعمیرات برد ماکروفر و ماکروویو است که باید گفته شود این هزینه به عوامل مختلفی بستگی دارد و از 240.000 تومان شروع خواهد شد. برای آگاهی یافتن از هزینه دقیق، از تکنسین ماهر در این زمینه کمک بگیرید. استاده با معرفی تعمیرکاران ماهر به شما کمک می‌کند.

تعمیر برد الکترونیکی سامسونگ

یکی از قطعات بسیار مهم ماکروفر سامسونگ، برد آن است که دستوراتی که به آن داده می‌شود را کنترل می‌کند و خرابی آن باعث مختل شدن عملکرد ماکروفر و ماکروویو می‌شود و نیاز به استفاده از خدمات تعمیرات ماکروفر سامسونگ داریم. اگر صفحه ماکروفر روشن خاموش می‌شود و قطع و وصلی دارد، اگر دکمه‌های مکروفر کار نمی‌کند و… باید به خرابی برد ماکروفر مشکوک شوید و برای بررسی قطعات و عیب یابی از تکنسین ماهر کمک بگیرید. استاده می‌تواند در تعمیر برد الکترونیکی سامسونگ به شما کمک کند.