شرکت شارپ به دلیل تولید لوازم خانگی برقی باکیفیت و پیشرفته از جمله ماکروفر، توانسته مخاطبان قابل توجه‌ای داشته باشد. مشتریان پس از خرید ماکروفر شارپ نیاز به رعایت برخی نکات با اهمیت ویژه‌ای دارند تا سلامت این وسیله برقی تامین شود. از جمله این نکات، نگهداری صحیح از ماکروفر شارپ، طرز استفاده درست و سرویس به موقع آن می‌باشد تا دستگاه دچار خرابی نگردد. البته نباید نگران باشید؛ چرا که در صورت خرابی می‌توانید در اسرع وقت با تعمیرکاران حرفه‌ای تماس گرفته و به تعمیر ماکروفر شارپ بپردازید. با ما در این صفحه از “استاده” همراه باشید تا از خدمات بهینه تعمیر مایکروفر شارپ بهره‌مند گردید.

تعمیر ماکروفر شارپ در محل

هنگامی که برای تعمیر ماکروفر شارپ در محل با تعمیرکاران متخصص تماس می‌گیرید، بهتر است مواردی از قبیل نوع خرابی، نشانه‌های خرابی، دستکاری‌هایی که با دستگاه انجام شده است و… را با تعمیرکار در میان بگذارید.

زمانی که تعمیرکار مایکروفر شارپ به محل مورد نظر مراجعه می‌کند، مشکلات را بررسی کرده و هزینه تعمیر را نیز تخمین می‌زند. سپس با تجهیزات و قطعات با‌کیفیت به تعمیر ماکروفر شارپ می‌پردازد. پس از تعمیر ماکروفر شارپ، تعمیرکار فاکتور هزینه را به صاحب دستگاه تحویل می‌دهد. همچنین ضمانت نامه‌ای را نیز به صاحب ماکروفر واگذار کرده که طبق آن، اگر ماکروفر شارپ طی زمان مشخص شده در ضمانت نامه دچار همان خرابی گردد، تعمیرکار باید تعمیر آن را به صورت رایگان انجام دهد.

مزایای خدمات تعمیر ماکروفر شارپ در محل

تعمیرات ماکروفر شارپ در محل برای کسانی که ماکروفر شارپ را خریداری کرده‌اند، فواید زیادی دارد که برخی از آنها به شرح زیر می‌باشند.

  • تعمیر ماکروفر شارپ در محل باعث می‌شود صاحبان دستگاه هزینه‌ای بابت حمل و نقل ماکروفر پرداخت نکنند.
  • یکی دیگر از فواید تعمیر ماکروفر شارپ در محل این است که صاحبان دستگاه در محل حضور داشته و ناظر تعمیر ماکروفر خود هستند.
  • از دیگر فواید تعمیر ماکروفر شارپ در محل این است که دستگاه از آسیب‌هایی که امکان دارد حین جابه‌جایی برای آن رخ دهد، امن خواهد بود.
  • تعمیر ماکروفر شارپ در محل باعث صرفه جویی در زمان هم می‌شود.

دلایل خرابی ماکروفر شارپ

تعمیر ماکروفر شارپ در منزل

ماکروفر شارپ امکان دارد دچار مشکل گردد که در ادامه مقاله، به توضیح مختصر برخی از آنها می‌پردازیم.

جرقه زدن ماکروفر شارپ

در بعضی از مواقع امکان دارد ماکروفر شارپ جرقه تولید کند. دلایل زیادی باعث این مشکل می‌شود. به‌خاطر داشته باشید استفاده از ظروف آلومینیوم و فلزی باعث جرقه زدن ماکروفر می‌شود. زمانی که لامپ مگنترون ماکروفر هم دچار خرابی می‌گردد، ماکروفر شارپ جرقه می‌زند.

توصیه می‌شود پس از استفاده از ماکروفر شارپ، درون ماکروفر به طور صحیح تمیز شود. در مواقعی امکان دارد وجود کثیفی درون ماکروفر، باعث ایجاد جرقه شود.

گرم نشدن غذا در ماکروفر شارپ

از دیگر خرابی‌های ماکروفر شارپ، گرم نشدن کامل غذا است. این مشکل به دلیل‌های گوناگونی رخ می‌دهد که از مهم‌ترین آنها می‌توان به خرابی دیود، خازن، لامپ مگنتران، اختلال در برد الکترونیکی دستگاه و… اشاره نمود. جهت ثبت سفارش برای تعمیر برد مایکروفر و قیمت تعمیرات برد الکترونیکی مایکروویو کلیک کنید.

عدم چرخش سینی گردان ماکروفر شارپ

در بعضی از مواقع، سینی گردان ماکروفر شارپ دچار خرابی شده و درون ماکروفر نمی‌چرخد. یکی از شایع‌ترین علل این خرابی، مشکل در موتور صفحه گردان کف ماکروفر شارپ می‌باشد. قیمت تعمیر و تعویض موتور و سینی گردان مایکروویو را در “استاده” بخوانید.

خاموش شدن ناگهانی ماکروفر شارپ

از دیگر خرابی‌های ماکروفر شارپ، خاموش شدن ناگهانی آن می‌باشد. یکی از شایع‌ترین دلایل این خرابی، اختلال در عملکرد میکروسوئیچ‌های درب ماکروفر شارپ است. در واقع هنگامی که درب ماکروفر باز است، عملکرد دستگاه متوقف می‌شود. بنابراین زمانی که میکروسوئیچ‌های درب دستگاه خراب باشد، باز یا بسته بودن درب را به درستی تشخیص داده نمی‌شود. به این صورت حین کار کردن دستگاه، درب دستگاه باز شده و در نتیجه باعث خاموش شدن ناگهانی ماکروفر شارپ خواهد شد.

خرابی گریل ماکروفر شارپ

از دیگر موارد مشکل ساز ماکروفر شارپ، کار نکردن گریل ماکروفر است. این مشکل نیز به دلایل متفاوتی رخ می‌دهد. از رایج‌ترین آنها می‌توان به خرابی قطعاتی نظیر ترموستات و المنت اشاره کرد. البته در بعضی از مواقع مشکل برد ماکروفر شارپ نیز باعث این مشکل می‌شود که احتمال آن کم است.

راهکارهای رفع خرابی ماکروفر شارپ

راهکارهای رفع خرابی ماکروفر شارپ

از مهم‌ترین مسائلی که هنگام خرابی ماکروفر شارپ، اهمیت ویژه‌ای دارد، راهکارهایی است که برای رفع خرابی ماکروفر انجام می‌گردد. بعضی از این راهکارها به صورت زیر می‌باشند:

رفع مشکل روشن نشدن ماکروفر

روشن نشدن ماکروفر شارپ، یکی از مواردی می‌باشد که نیاز به خدمات تعمیر ماکروفر شارپ دارد. برای رفع این خرابی، ابتدا باید برق محل را بررسی کرده و از درستی اتصال آن، اطمینان حاصل نمایید. همچنین در چنین مواقعی بهتر است که ماکروفر را به پریز دیگری وصل کرده و امتحان نمایید.  

گاهی روشن نشدن دستگاه به علت نوسان سیم‌پیچی‌های داخلی دستگاه بوده که باید توسط تعمیرکاران مورد بررسی قرار گیرد.

در بعضی از مواقع نیز، روشن نشدن دستگاه به علت آسیب در برد الکترونیکی است. در چنین حالتی برای رفع مشکل باید تعمیرکاران مجرب قطعات برد را بررسی کرده و در صورت نیاز به تعویض آنها بپردازند.

رفع خرابی سینی گردان

همانطور که گفته شد، یکی از خرابی‌های ماکروفر شارپ، عدم چرخش سینی گردان آن است. برای رفع این مشکل نیز باید اقداماتی نظیر فیکس کردن ظرف روی محل مشخص شده، بررسی موتور، بررسی سوئیچ برد و… را انجام دهید.

رفع جرقه زدن

جرقه زدن ماکروفر نیز یکی دیگر از خرابی‌های دستگاه است. برای رفع این نوع خرابی باید اقداماتی نظیر بررسی لامپ مگنتران را انجام دهید. همچنین از سالم بودن ورق میکا (ورق نسوز) نیز اطمینان حاصل نمایید.

نتیجه گیری

تعمیر ماکروفر شارپ در محل برای صاحبان دستگاه مزیت‌های زیادی دارد که رایج‌ترین آن صرفه جویی در هزینه و زمان می‌باشد. هنگامی که ماکروفر شارپ دچار مشکل می‌شود، باید با رعایت نکات ایمنی دستگاه را از برق کشیده شده و تعمیر آن را به صورت اصولی به دست تعمیرکاران انجام دهید.

در بعضی از مواقع امکان دارد عیب‌یابی ماکروفر شارپ امری ساده باشد؛ اما تعمیر آن، امری کارشناسانه است. به طوری که حتما باید توسط تعمیرکاران مجرب انجام گیرد.