لیست افراد کلید ساز در تهران

قفل یک گاوصندوق تعیین‌کننده ضریب ایمنی آن است. خرابی قفل یا فراموش کردن جای کلید آن از مشکلات عمده کاربران است. باید بدانیم نمی توان به تعمیر قفل گاوصندوق پرداخت. در شرایطی که این اتفاق رخ می‌دهد باید فقط به دنبال تعویض آن بود! این کار باید از طریق تماس با فرد مطمئن انجام پذیرد.

 در این صفحه به تعمیر قفل گاوصندوق و باز کردن رمزهای مکانیکی و دیجیتالی در شرایط اضطراری و معرفی بهترین تعمیرکاران در این زمینه میپردازیم.

آموزش بازکردن گاوصندوق

آموزش بازکردن گاوصندوق

آموزش بازکردن گاوصندوق بیشتر مختص رمزهای مکانیکی است. در رمزهای مکانیکی شاخص عمود نشانه‌ای برای باز کردن در گاوصندوق بوده و ورود رمز با صفحه مدرج چرخان انجام می‌شود.

برای رمزهای مکانیکی یک‌رقمی مراحل زیر انجام می‌گیرد:

با چرخش صفحه به چپ عدد رمز را روبروی شاخص عمودی بگذارید. این کار را تا چهار بار تکرار کنید.

صفحه را به راست بچرخانید تا بدون حرکت باقی بماند. در این حالت زبانه آزاد شده و در باز می‌شود.

برای رمزهای مکانیکی سه‌رقمی باید مراحل زیر انجام شود:

عدد صفر را زیر شاخص عمود قرار دهید. صفحه مدرج را به چپ هدایت کنید تا اولین عدد روبروی شاخص عمود قرار گیرد. این کار را چهار بار تکرار کنید. با چرخش به راست، سه مرتبه عدد دوم را روبروی شاخص قرار دهید. صفحه را به چپ بچرخانید تا عدد سوم دو بار روبروی شاخص قرار گیرد، صفحه را به راست بچرخانید تا بدون حرکت بماند. حال با چرخاندن دستگیره در باز می‌شود.

ریست رمز گاوصندوق

ریست رمز گاوصندوق

برای ریست رمز گاوصندوق در رمزهای مکانیکی باید مراحل زیر انجام شود:

  • باز کردن درب گاوصندوق
  • دستگیره به سمت بالا
  • انجام فرایندی مشابه باز کردن در گاوصندوق با استفاده از شاخص مورب به‌جای شاخص عمودی
  • قرار دادن کلید L شکل داخل حفره پشتی و چرخاندن 90 درجه‌ای قفل به سمت چپ

برای رمزهای دیجیتال:

  1. فشردن شاسی ریست از داخل گاوصندوق، ورود یک رمز جدید و فشردن دکمه ستاره.
  2. و یا آنکه: فشردن دکمه ریست از داخل گاوصندوق، ورود رمز جدید و فشردن دکمه مربع، فشردن دکمه Again بر روی صفحه‌نمایش، ورود دوباره رمز و فشردن مجدد دکمه مربع.

البته در موارد پیچیده‌تر لازم است که از افراد متخصص کمک بگیریم.

فرق رمز مکانیکی و دیجیتال چیست؟

فرق رمز مکانیکی و دیجیتال چیست؟

رمز گاوصندوق می‌تواند مکانیکی، دیجیتال یا ترکیبی از این دو باشد. انتخاب رمز گاوصندوق بستگی به محل نصب، میزان استفاده، حافظه کاربر و هزینه صرف شده دارد. برای انتخاب درست‌تر لازم است بدانیم که فرق رمز مکانیکی و دیجیتال چیست؟

رمزهای مکانیکی از پنج صفحه برنجی تشکیل شده‌اند زمانی که این صفحات روی‌هم میفتند، قفل گاوصندوق باز می‌شود.

مزایای گاوصندوق با رمز مکانیکیمعایب آن
مقاوم در برابر رطوبت، سرما و آتش سوزیکار با این دستگاه برای کاربران تازه کار مقداری سخت است
طول عمر بالا و نیاز نداشتن به منبع تغذیهضریب امنیت پایین
تعمیر قفل گاوصندوق برای کلیدسازان قدیمی راحت‌تر از نوع دیجیتال می‌باشد.به خاطر سپردن رمز به دلیل چرخش‌های متعدد دشوار است و سرعت عملکرد پایین می‌آید

رمزهای دیجیتالی دارای 12 صفحه دکمه شامل اعداد 0 تا 9 و # و * هستند و می‌توانند تا 16 رقم رمز را بپذیرند. هم‌چنین رمزهای دیجیتال غالباً با باتری قلمی کار می‌کنند و دارای سیم‌هایی هستند که برد داخل موتور و صفحه رمز را به هم متصل می‌کنند. این رمزها به دو صورت کیبوردی و بیومتریک در دسترس‌اند. ازاین‌رو رمزهای اثرانگشتی، صفحه‌کلید عدد دار، چشمی باقابلیت تشخیص چهره و هوشمند باقابلیت هشدار در صورت ضربه خوردن یا دست‌کاری رمز، در زیرمجموعه رمزهای دیجیتال قرار می‌گیرند.

مزایای گاوصندوق با رمز دیجیتالمعایب آن
سرعت عملکرد بالا، ضریب امنیت بالا نیاز به منبع تغذیه
حل فراموشی رمز، حذف کلید در برخی از مدل‌هاحساسیت به دما و رطوبت

از کلیدسازی‌های معتبر استفاده کنیم

هنگام خرابی قفل گاوصندوق به‌هیچ‌عنوان آن را دست‌کاری نکنید زیرا این کار می‌تواند باعث خرابی دائمی گاوصندوق شود.

پس از اطمینان از درستی رمز واردشده، برای تعمیر قفل گاوصندوق باید از کلیدسازی‌های معتبر استفاده کنیم. پیشرفت فناوری ساخت قفل سبب شده که کار تعمیر قفل گاوصندوق برای کلیدسازی‌های معمولی دشوار باشد. بنابراین عدم مراحعه به کلیدسازی‌های معتبر می‌تواند خسارات و هزینه‌های بیشتری را ایجاد کند.

زمانی که قفل‌ساز اقدام به باز کردن گاوصندوق می‌کند از مدارک و همه اشیاء گران قیمت درون آن مطلع می‌شود و می‌تواند با داشتن کلید یدکی به‌ویژه در گاوصندوق‌هایی که تنها با کلید باز می‌شوند، قفل را باز کند. به‌علاوه در این حالت احتمال استفاده از قفل تقلبی یا کلیدهای قابل کپی بیشتر است.

جمع‌بندی

با توجه به مطالب گفته‌شده انتخاب قفل گاوصندوق تأثیر زیادی در ضریب امنیت آن دارد. در این زمینه بایستی برای افزایش ایمنی مواردی که داخل گاو صندوق نگهداری می شوند در انتخاب قفل گاو صندوق دقت زیادی کرد. به‌علاوه انتخاب کلیدساز معتبر برای تعمیر قفل گاوصندوق می‌تواند باعث افزایش طول عمر گاوصندوق، کاهش هزینه‌ها و راحتی خیال خریدار شود.

آخرین مطالب کلید سازی در استاده مگ