هارد گوشی یکی از مهم‌ترین قسمت‌های آن به شمار می‌رود که در صورت خرابی مشکلات زیادی را برای گوشی به بار می‌آورد. مشکلاتی که برای هارد به وجود می‌آید ممکن است سخت افزاری و یا نرم افزاری باشد. در این صفحه از خدمات آنلاین استاده سعی داریم تا شما را با دلایل خرابی هارد گوشی و همچنین عوامل موثر بر هزینه تعمیر هارد گوشی زمان تعمیرات موبایل آشنا کنیم.

هزینه تعمیر هارد گوشی

خدمتقیمت به تومان
هزینه تعمیر هارد گوشیاز 350.000 تا 5.000.000
تعمیر هارد گوشی سامسونگاز 700.000
تعمیر هارد گوشی هوآویاز 400.000

پیش از پرداختن به موضوع هزینه تعمیر هارد گوشی و عوامل موثر بر این هزینه بهتر است این نکته را در نظر بگیرید که محدوده هزینه تعمیرات هارد بر اساس نوع و برند گوشی موبایل بسیار متغیر است و به تکنولوژی ساخت آن بستگی دارد. به دلیل اهمیت کارکرد هارد در انواع موبایل‌ها، لازم است تا تعمیرات تخصصی آن را حتما به دست متخصصین و کارشناسان مجرب مراکز معتبر بسپرید.

هزینه تعمیر هارد گوشی سامسونگ

خدمتقیمت به تومان
تعمیر هارد گوشی سامسونگاز 700.000

هارد گوشی سامسونگ ممکن است پس از گذشت مدتی استفاده فرسوده شود و یا ممکن است بر اثر عواملی دچار خرابی شود. میزان هزینه لازم برای تعمیر هارد گوشی سامسونگ در انواع مدل‌های آن متغیر است و به میزان یا درصد خرابی آن بستگی دارد. هزینه تعمیر ال سی دی گوشی سامسونگ را در این صفحه از استاده مشاهده کنید.

لازم به ذکر است تعمیرات تخصصی موبایل سامسونگ خود را حتما در مراکز نمایندگی سامسونگ و توسط تعمیرکاران ماهر انجام دهید. با این کار از خدمات تضمینی همراه با به‌کارگیری ابزار اورجینال در تعمیر گوشی سامسونگ خود مطمئن خواهید بود.

هزینه تعمیر هارد گوشی هواوی

خدمتقیمت به تومان
تعمیر هارد گوشی هواویاز 400.000

برای تعمیر هارد گوشی هواوی مانند سایر تلفن‌های همراه باید به نمایندگی و مراکز معتبر بروید. تعمیرات گوشی هواوی نیز از اهمیت بالایی برخوردار است و باید به وسیله تعمیرکاران ماهر انجام گیرد. برای بهره‌مندی از خدمات تعمیر هارد لپ تاپ در استاده کلیک کنید.

اگر زمانی گوشی شما خاموش شد و دلیل قابل توجه‌ای نیز وجود نداشت، ممکن است مشکل از هارد باشد. البته لازم به ذکر است که ممکن است پیش‌تر گوشی شما توسط وارد شدن آب و یا ضربه، آسیب دیده باشد و مشکلش را بعدتر نمایش دهد.

بهتر است با مشاهده چنین حالتی در اسرع وقت به مراکز معتبر و نمایندگی‌ها مراجعه کنید تا دلیل بروز این مشکل به طور دقیق توسط تعمیرکاران خبره آشکار و نسبت به تعمیر آن اقدام شود. اگر به مراکز نامعتبر مراجعه کنید و یا هارد گوشی هواوی خود را تعمیر نکنید، تنها راه حل موجود برای شما تعویض هارد می‌باشد که در این صورت باید هزینه بیشتری را متقبل شوید.

دلایل خرابی هارد گوشی

دلایل خرابی هارد گوشی

هارد گوشی ممکن است بر اثر عوامل مختلفی خراب شود و به تعمیر نیاز پیدا کند. برخی از این دلایل در ادامه نام برده شده‌اند. زمانی که این موارد برای گوشی شما اتفاق بیفتد، باید به دنبال تعمیر تخصصی هارد گوشی باشید.

جهت آشنایی با 3 تا از قوی‌ترین و بهترین نرم افزار ریکاوری هارد در استاده کلیک کنید.

 • استفاده و بازی کردن با گوشی در طی مدت زمان طولانی
 • نصب و اجرای بازی سنگین با گرافیک زیاد
 • ریست گوشی با شارژ پایین‌تر از ۲۰٪
 • ریست هنگام شارژ
 • ضربه دیدن گوشی و وارد شدن ضربه به هارد
 • خیس شدن گوشی یا وارد شدن آب به داخل هارد گوشی
 • شارژ کردن گوشی با شارژری غیر از شارژر خود گوشی و اصل

عوامل موثر بر هزینه تعمیر هارد گوشی

حال نوبت به مشخص کردن عوامل تاثیرگذار بر هزینه تعمیر این قطعه از گوشی رسیده است. در ادامه مطلب برخی از مهم‌ترین عوامل و فاکتورهای موثر بر هزینه تعمیر هارد گوشی نام برده شده است:

قیمت گوشی

اگر گوشی شما گران قیمت است، قطعا قطعات آن نیز از قیمت بالایی برخوردار هستند. بنابراین هزینه تعمیر هارد چنین گوشی‌هایی نیز بالاتر از گوشی‌های معمولی است. گفتنی است توجه به موضوع قیمت و میزان هزینه لازم جهت تعمیر هارد در هنگام مراجعه به مراکز تعمیر بسیار حائزاهمیت است.

نوع تعمیر

اگر هارد شما پس از بررسی تعمیرکار تشخیص داده شود که دارای مشکلات نرم افزاری است، هزینه تعمیر آن نسبت به تعمیر مشکلات سخت افزاری پایین‌تر است و به تخصص کمتر و تجربه پائین‌تری نیز توسط تعمیرکار نیازمند است.

کیفیت و اصل بودن هارد گوشی

بهتر است همواره سعی کنید تا از قطعات اصل برای گوشی خود استفاده کنید؛ زیرا این موضوع نیز بر هزینه تعمیر هارد گوشی تاثیر خواهد گذاشت. لازم به ذکر است قطعات اصل یا اورجینال ضمن برخورداری از کیفیت بالاتر، قیمت بالاتری را به خود اختصاص می‌دهند.

میزان خرابی هارد

اگر هارد موبایل دارای مشکلات جزئی باشد، قطعا هزینه تعمیر آن نیز کمتر خواهد بود‌. بنابراین، میزان خرابی هارد گوشی در برآورد هزینه تعمیر تاثیرگذار است و هر چه میزان خرابی بیشتر باشد، قیمت و هزینه تعمیرات هارد علاوه بر اجرت تعمیرکار بیشتر خواهد شد.

گارانتی

اگر گوشی خریداری شده اصل باشد، حتما گارانتی دارد. گارانتی یک مدت زمان مشخصی دارد که از ابتدا معین شده است.

اگر در همان بازه مشخص شده هارد گوشی شما بر اثر عواملی غیر از ضربه دیدن و خیس شدن خراب شود، می‌توانید با مراجعه به مراکز تعمیرات گوشی خود و با استفاده از گارانتی و بدون پرداخت مبلغی نسبت به تعمیر هارد گوشی خود اقدام کنید.

اگر مدت زمان گارانتی گوشی شما به اتمام رسیده باشد و یا گوشی شما بر اثر ضربه دیدن و یا عواملی از این قبیل دچار مشکل شده باشد، نمی‌توانید از طریق گارانتی نسبت به تعمیر گوشی خود اقدام کنید و گارانتی در چنین شرایطی کاربرد نخواهد داشت.

اجرت تعمیرکار

هنگام روبه‌رو شدن با هر خرابی نظیر خرابی هارد گوشی برای تعمیرات به نمایندگی معتبر گوشی خود مراجعه کنید. زیرا در نمایندگی با روش‌هایی صحیح و با کمک گرفتن از تعمیرکاران با تجربه و با مهارت نسبت به تعمیر هارد گوشی اقدام می‌شود.

اگر به مراکز نامعتبر مراجعه کنید و یا گوشی خود را به افراد بی تجربه بسپارید، ممکن است با مشکلاتی بزرگ‌تر از خرابی هارد گوشی مواجه شوید و مجبور به پرداخت مبالغ بالاتر شوید. اجرت تعمیرکار نیز یکی از عوامل موثر بر هزینه تعمیرات هارد گوشی است.

بسته به نوع خرابی هارد، اجرت تعمیرکار نیز مشخص می‌شود. اگر از مراکزی که دارای قابلیت بازدید در محل توسط کارشناسان و تعمیرکاران هستند برای تعمیر هارد گوشی کمک خواسته‌اید، هزینه ایاب و ذهاب نیز به هزینه تعمیر و اجرت تعمیرکار اضافه می‌شود.

علائم خرابی هارد گوشی سامسونگ

هارد گوشی سامسونگ ممکن است بر اثر عوامل مختلفی خراب شود که برخی از علائم خرابی آن عبارتند از:

 • کند شدن گوشی سامسونگ
 • ری‌استارت شدن گوشی سامسونگ
 • انجام ریست فکتوری و حذف نشدن اطلاعات گوشی سامسونگ پس از آن
 • خاموش شدن گوشی پس از ریست فکتوری
 • هنگ کردن گوشی سامسونگ
 • باز شدن خودبه‌خودی صفحه ریست فکتوری هنگام بروزرسانی گوشی سامسونگ
 • رایت نشدن فایل فلش
 • متفاوت شدن آیکون نرم افزارهای گوشی سامسونگ

پس از مشاهده هر کدام از علائم ذکر شده، حتما به نمایندگی معتبر سامسونگ مراجعه کنید تا نسبت به عیب یابی گوشی اقدام شود.

مراحل تعمیر هارد گوشی سامسونگ

 1. بررسی آی سی‌های روی برد
 2. تعویض آی سی‌ها پس از بررسی در صورت نیاز
 3. بازیابی اطلاعات هارد گوشی
 4. ریکاوری در صورت وجود نداشتن امکان ترمیم هارد گوشی

مشکلات هارد گوشی سامسونگ

خرابی‌ها و مشکلات هارد گوشی سامسونگ دو حالت نرم افزاری و سخت افزاری دارد. همانطور که پیش‌تر ذکر شد معمولا هزینه تعمیر مشکلات و خرابی‌های نرم افزاری کمتر از سخت افزاری است. زیرا اگر خرابی به وجود آمده بر اثر هماهنگ نبودن و یا خراب شدن فایل‌های سیستمی باشد، احتمالا با ریست مشکل رفع خواهد شد. اما اگر مشکلات اساسی سخت افزاری گریبان‌گیر هارد گوشی سامسونگ شما شده باشد، نیازمند تعمیرات تخصصی خواهید بود که از هزینه بالایی نیز برخوردار است.

هزینه تعمیر هارد گوشی هواوی

خدمتقیمت به تومان
هزینه تعمیر هارد گوشی هواویاز 400.000

برای تعمیر هارد گوشی هواوی نیز مانند سایر تلفن‌های همراه باید به مراکز معتبر مراجعه کنید. تعمیر هارد گوشی هواوی از اهمیت بالایی برخوردار است و حتما باید توسط تعمیرکاران ماهر انجام گیرد. اگر زمانی گوشی شما خاموش شد و دلیل قابل توجه‌ای نیز وجود نداشت، ممکن است مشکل از هارد باشد. البته لازم به ذکر است که ممکن است پیش‌تر، گوشی شما توسط وارد شدن آب و یا ضربه آسیب دیده باشد و مشکلش را بعدتر نمایش دهد.

بهتر است با مشاهده چنین حالاتی در اسرع وقت به مراکز معتبر و نمایندگی‌ها مراجعه کنید تا دلیل بروز این مشکل به طور دقیق توسط تعمیرکاران خبره آشکار شود و نسبت به تعمیر آن اقدام شود.

اگر به منظور تعمیر هارد گوشی هواوی به مراکز نامعتبر مراجعه کنید و یا هارد گوشی هواوی خود را تعمیر نکنید، تنها راه حل موجود برای شما تعویض هارد می‌باشد که در این صورت باید هزینه بیشتری را متقبل شوید.

علائم خرابی هارد گوشی هواوی

هارد گوشی هواوی ممکن است بر اثر برخی علائم دچار خرابی شود که عبارتند از:

 • خاموش شدن گوشی هواوی بعد از ریست فکتوری
 • ایجاد ویبره توسط گوشی هواوی در زمان روشن کردن آن
 • ری استارت شدن گوشی هواوی
 • هنگ کردن گوشی هواوی بر روی لوگوی شرکت
 • باز شدن بخش ریست دستگاه در زمان بروزرسانی محلی گوشی هواوی
 • پاک نشدن اطلاعات پس از ریست فکتوری گوشی هواوی
 • ریست نشدن تنظیمات پس از ریست فکتوری گوشی هواوی

در صورت مشاهده هر یک از علائم می‌توانید در صورت داشتن تجربه و مهارت لازم با فایل‌ها و رام‌های مختلف، نسبت به تعمیر هارد گوشی هواوی و فلش کردن آن اقدام کنید. در غیر این صورت می‌توانید گوشی هواوی را جهت تعمیر هارد به نمایندگی و یا مراکز تعمیر هارد گوشی هواوی تحویل دهید.

مشکلات هارد گوشی هواوی

همانطور که پیش‌تر نیز اشاره شد، به طور کلی امکان دارد مشکلات هارد گوشی از نرم افزار و یا سخت افزار دستگاه باشد که این موضوع برای گوشی هواوی نیز صدق می‌کند. پیشنهاد ما به شما برای عیب یابی گوشی هواوی و تعمیر هارد گوشی هواوی مراجعه به نمایندگی است. در نمایندگی، کارشناسان با مهارت پس از بررسی دقیق، علت بروز مشکل را پیدا می‌کنند. سپس مشخص می‌شود که مشکل از نرم افزار و یا سخت افزار دستگاه است. در نهایت با روش‌هایی نوین نسبت به تعمیر هارد گوشی هواوی اقدام می‌شود.