در حال حاضر موبایل‌های سامسونگ یکی از محبوب‌ترین و پرمصرف‌ترین گوشی‌های هوشمند بازار می‌باشند. در این صفحه از استاده قصد داریم به معرفی تعمیرکار جهت تعمیر گوشی سامسونگ و میزان هزینه آن بپردازیم. همچنین نکاتی مهم و کلیدی پیرامون چگونگی تعمیر موبایل سامسونگ را به شما عزیزان آموزش دهیم. با ما همراه باشید.

هزینه تعمیر گوشی سامسونگ

خدمتقیمت به تومان
تعمیر میکروفون گوشی سامسونگ200.000 تا 250.000
تعمیر دکمه پاور گوشی سامسونگ150.000 تا 200.000
تعمیر ویبره گوشی سامسونگ200.000 تا 250.000
تعمیر هارد گوشی سامسونگتماس بگیرید
تعمیر اسپیکر گوشی سامسونگ150.000 تا 200.000
تعمیر آی سی شارژ سامسونگ250.000 تا 300.000
تعمیر فلت گوشی سامسونگتماس بگیرید
تعمیر برد گوشی سامسونگتماس بگیرید
هزینه تعمیر گوشی آب خورده سامسونگتماس بگیرید
هزینه تعویض گلس سامسونگتماس بگیرید
هزینه تعویض سوکت شارژ سامسونگ150.000 تا 200.000
هزینه تعویض ال سی دی سامسونگاز 800.000 تا 4.200.000

به طور کلی عوامل گوناگونی بر هزینه تعمیر موبایل سامسونگ تاثیرگذار هستند. برخی از این عوامل عبارت هستند از:

 • مدل موبایل سامسونگ
 • گارانتی یا ضمانت‌نامه
 • نوع مشکل به وجود آمده
 • اصل یا تقلبی بودن قطعات استفاده شده
 • محل ارائه خدمات
 • سابقه‌ کار، تجربه و تخصص فرد تعمیرکار

جهت اقدام برای تعمیر ال سی دی گوشی سامسونگ در استاده روی آن کلیک کنید.

تعمیر میکروفون گوشی سامسونگ

خدمتقیمت به تومان
تعمیر میکروفون گوشی سامسونگ200.000 تا 250.000

امکان دارد به دلیل عوامل مختلفی همچون نفوذ آب، گرد و غبار، وارد شدن ضربه، اشکال نرم افزاری دستگاه و…، میکروفون گوشی شما دچار اشکال گردد. در این شرایط هنگام تماس تلفنی صدای شما به خوبی منتقل نمی‌شود؛ درحالی که صدای فرد مقابل را به وضوح می‌شنوید.

توصیه‌ ما به شما عزیزان این است که قبل از مراجعه به کارشناس متخصص جهت تعمیر موبایل، یک سری اقدامات اولیه را انجام دهید. درصورتی که ایراد همچنان برطرف نشد، آن گاه نسبت به تعمیر تخصصی گوشی سامسونگ اقدام فرمایید.

در بیشتر مواقع با انجام یکی از ترفندهای زیر اشکال به وجود آمده در میکروفون موبایل سامسونگ برطرف خواهد شد و به راحتی می‌توانید نسبت به تعمیر موبایل سامسونگ خود اقدام کنید.

 1. یکبار موبایل خود را خاموش- روشن (Restart) نمایید. (حتی می‌توانید باتری موبایل را خارج نموده و بعد از چند ثانیه آن را وصل کنید.)
 2. از اطلاعات موجود در موبایل خود backup تهیه نموده و سپس آن را reset factory کنید.
 3. آخرین نسخه از آپدیت سیستم عامل موبایل را نصب نمایید.
 4. اتصال هدست به موبایل موبایل جدا کنید.
 5. برنامه‌های مشکوک و نامعتبر را از موبایل خود حذف نموده و گوشی را در حالت safe mode قرار دهید.

اگر پس از انجام موارد بالا همچنان مشکل میکروفون موبایل سامسونگ شما برطرف نشده باشد، می‌بایست موبایل توسط تکنسین متخصص، بررسی و تعمیر شود.

تعمیر دکمه پاور گوشی سامسونگ

خدمتقیمت به تومان
تعمیر دکمه پاور گوشی سامسونگ150.000 تا 200.000

جهت اقدام برای تعمیر پاور بانک سامسونگ در استاده کلیک کنید.

تعمیر دکمه پاور گوشی سامسونگ

گاهی امکان دارد در اثر گیر کردن و یا سفت شدن دکمه‌ پاور دیگر نتوانید به راحتی از آن استفاده کرده و موبایل خود را روشن یا خاموش نمایید.

جهت رفع نمودن خرابی دکمه پاور گوشی سامسونگ به صورت موقت، نیاز است در مرحله‌ اول، صفحه‌ نمایشگر موبایل خود را روشن نمایید. بدین منظور می‌توانید یکی از روش‌های زیر را انتخاب کنید.

 • موبایل خود را به شارژر و یا کامپیوتر متصل نمایید.
 • از طریق خط دیگری با موبایل خود تماس بگیرید.
 • به مدت چند ثانیه دکمه‌ ولوم موبایل را بفشارید.

پس از روشن نمودن صفحه نمایشگر گوشی نسبت به نصب برنامه‌ Power button to volume button اقدام کنید تا با کمک این اپلیکیشن دکمه‌ تنظیم صدای دستگاه به دکمه‌ پاور تبدیل شود.

نکته: اپلیکیشن Power button to volume button نیازی به روت شدن گوشی سامسونگ شما ندارد و می‌تواند به آسانی عملکرد خود را داشته باشد.

همچنین اپلیکشین دیگری به نام Gravity unlock وجود دارد که شما با کمک این اپلیکشین هر زمانی که موبایل خود را بردارید و در دست بگیرید، به طور خودکار صفحه‌ نمایشگر روشن و هر زمانی که موبایل را روی سطحی صاف و یا در جیب خود قرار دهید، صفحه‌ نمایشگر خاموش می‌شود.

البته شایان ذکر است این برنامه باتری زیادی مصرف می‌کند و می‌تواند تاثیری منفی روی سنسور دستگاه داشته باشد؛ بنابراین توصیه می‌کنیم جهت تعمیر و برطرف نمودن مشکل دکمه پاور گوشی سامسونگ به صورت دائمی، حتما در کوتاه‌ترین زمان ممکن به تعمیرکار متخصص مراجعه داشته باشید.

توجه: در موبایل‌های سامسونگ جهت روشن یا خاموش نمودن دستگاه خود می‌توانید از Bixby نیز کمک بگیرید.

هزینه تعمیر ویبره گوشی سامسونگ

خدمتقیمت به تومان
تعمیر ویبره گوشی سامسونگ200.000 تا 250.000

به طور کلی عوامل 1) سخت افزاری مانند: نقص موتور ویبره‌ دستگاه و یا 2) نرم افزاری می‌توانند باعث بروز مشکل در قابلیت ویبره یا هشدار لرزشی گوشی شما شوند و حتی در مواردی کاملا آن را از کار بیندازند. در این شرایط بهتر است قبل از مراجعه به تعمیرکار چند مورد اقدام اولیه را انجام دهید:

 • Restart نمودن دستگاه
 • خاموش و سپس روشن نمودن گزینه‌ Vibrations Sounds and از منوی تنظیمات
 • آپدیت سیستم عامل موبایل به آخرین نسخه‌ موجود در بازار
 • اطمینان حاصل نمودن از روشن بودن حالت ویبره‌ی موبایل در تمام قسمت‌ها
 • گرفتن Backup از اطلاعات موبایل و سپس برگشت به تنظیمات کارخانه
 • پاک نمودن کش حافظه‌ی موبایل: بدین منظور نیاز است اول موبایل را خاموش کنید و سپس کلیدهای پاور، Home و Volume را همزمان بفشارید تا حالت ریکاوری موبایل فعال شود. در این مرحله با کمک کلید بالا و پایین Volume گزینه‌ی Wipe Cache Partition را پیدا کرده و سپس با کمک کلید پاور آن را انتخاب نمایید. اکنون گزینه‌ی yes را با کمک کلیدهای بالا و پایین volume و پاور انتخاب کنید. لازم به ذکر است پاک شدن کش موبایل چند ثانیه به طول می‌انجامد. در مرحله‌ی آخر گزینه‌ی Reboot system now را انتخاب فرمایید.

همچنین شما می‌توانید با کمک کد دستوری *#9900# و شماره‌گیری آن، گزینه‌ی Low Battery Dump را انتخاب نموده و آن را فعال کنید.

در صورتی که هیچ یک از موارد بالا راهگشا نبود، به احتمال زیاد مشکل از بخش سخت افزاری دستگاه می‌باشد. در این شرایط برای تعمیر موبایل سامسونگ نیاز است گوشی شما توسط تکنسین ماهر و با تجربه بررسی و تعمیر شود.

تعمیر هارد گوشی سامسونگ

خدمتقیمت به تومان
تعمیر هارد گوشی سامسونگتماس بگیرید

هارد یا EMMC (Multi Media Card) موبایل سامسونگ از قطعات مهم و کلیدی این موبایل به شمار می‌رود و به عنوان حافظه‌‌‌ بلند مدت جهت ذخیره‌سازی اطلاعات استفاده می‌شود.

به طور کلی اشکال و نقص در عملکرد هارد گوشی سامسونگ می‌تواند به بخش نرم افزاری و یا سخت افزاری دستگاه مرتبط باشد.

در لیست زیر به معرفی نشانه‌های خرابی هارد گوشی سامسونگ می‌پردازیم. درصورتی که چند مورد از این نشانه‌ها برای گوشی شما اتفاق افتاده است، بهتر است نسبت به Reset Factory نمودن دستگاه خود اقدام نمایید. پس از بازگشتن به تنظیمات کارخانه، اگر همچنان مشکل شما برطرف نشده باشد؛ می‌بایست در کوتاه‌ترین زمان ممکن به کارشناس مجرب و متخصص جهت تعمیر هارد موبایل سامسونگ مراجعه فرمایید.

نشانه‌های خرابی هارد گوشی

 • خاموش شدن ناگهانی و بدون دلیل گوشی
 • بالا نیامدن سیستم عامل آن
 • باقی ماندن صفحه‎‌ی نمایشگر روی لوگوی شرکت سازنده هنگام روشن شدن یا Restart نمودن دستگاه
 • عدم پاک شدن اطلاعات موبایل پس از انجام Reset Factory
 • هنگ کردن مداوم و کند شدن عملکرد موبایل
 • تغییر آیکون اپلیکیشن‌های دستگاه
 • مشاهده‌ی پیام Encrypt Unsuccessful و Internal Storage Damaged هنگام لود شدن و بالا آمدن موبایل
 • لرزش‌های مداوم و پشت سر هم هنگام لود شدن و بالا آمدن سیستم عامل موبایل
 • وارد شدن به بخش Reset Factory هنگام به‌ روز رسانی موبایل به صورت کاملا خودکار و اتوماتیک

هزینه‌ تعمیر هارد گوشی سامسونگ به مراتب کمتر از هزینه‌ تعویض آن می‌باشد. به همین خاطر توصیه می‌کنیم در اسرع وقت و قبل از وارد شدن آسیب جدی به هارد دستگاه و یا سوختن آن نسبت به تعمیر این قطعه اقدام فرمایید.

شما می‌توانید با رعایت چند نکته‌ ابتدایی و ساده از خرابی هارد گوشی سامسونگ خود پیشگیری نموده و تا حدود زیادی در هزینه‌های پرداختی تعمیر موبایل سامسونگ صرفه‌جویی کنید.

 • استفاده از شارژرهای اورجینال و استاندارد
 • پرهیز از Restart نمودن موبایل در هنگام شارژ شدن آن
 • محافظت موبایل نسبت به عدم وارد شدن ضربه یا نفوذ آب
 • پرهیز از Restart نمودن موبایل هنگامی که کمتر از 20% شارژ دارد.

تعمیر اسپیکر گوشی سامسونگ

خدمتقیمت به تومان
تعمیر اسپیکر گوشی سامسونگ150.000 تا 200.000

اسپیکر یکی از قطعات مهم موبایل سامسونگ می‌باشد که وظیفه‌ پخش صدای خروجی دستگاه را برعهده دارد. عوامل مختلفی می‌توانند باعث بروز اختلال در عملکرد این قطعه شوند. برخی از این موارد عبارت هستند از:

 • نفوذ آب و گردوغبار به داخل دستگاه
 • صدمه دیدن موبایل بر اثر ضربه
 • مشکلات نرم افزاری
 • استفاده از قطعات غیراصل و غیراستاندارد

جهت تعمیر اسپیکر گوشی سامسونگ، در ابتدا نیاز است عیب‌یابی دقیق و شناسایی مشکل موبایل به درستی انجام شود. بدین منظور پیشنهاد می‌کنیم قبل از مراجعه به تعمیرکار و تعمیر گوشی سامسونگ مراحل زیر را انجام دهید.

 1. در مرحله‌ اول هدست موبایل را جدا نموده و سپس کیفیت پخش یک ویدیوی صدادار را با بلندگوی گوشی بسنجید.
 2. درصورتی که هنگام پخش صدای ویدیو مشکلی وجود داشت یا صدایی به گوش نرسید، بهتر است نسبت به Restart نمودن موبایل اقدام نمایید.
 3. اگر همچنان مشکل به وجود آمده برطرف نشد، در این مرحله از اطلاعات موبایل Backup تهیه نموده و سپس گوشی را تنظیمات کارخانه بازگرانید. با این کار تمامی اطلاعات موبایل شما به صورت غیرقابل برگشت پاک خواهد شد.
 4. درصورتی که هیچ یک از موارد بالا منجر به برطرف شدن اختلال اسپیکر موبایل نشد، مشکل از بخش سخت افزاری، مدار‌ها و بردهای داخلی موبایل می‌باشد که در این شرایط موبایل می‌بایست توسط تعمیرکار زبده و کاربلد بررسی و تعمیر شود.

تعمیر آی سی شارژ سامسونگ

قطعه‌ آی سی شارژ گوشی‌های هوشمند عهده‌دار تامین ولتاژ و جریان الکتریکی لازم برای دستگاه است. به همین خاطر یکی از قطعات مهم و تاثیرگذار در عملکرد و فعالیت موبایل شما به شمار می‌آید.

شایان ذکر است مدیرت برخی از قسمت‌های موبایل مانند: کنترل درایور نور پشت صفحه‌ دستگاه، کنترل دمای CPU، کنترل کلیدهای تنظیم صدا و پاور دستگاه و… نیز از وظایف آی سی شارژ گوشی سامسونگ محسوب می‌شوند. بنابراین خرابی آی سی شارژ می‌تواند آسیبی جدی به بخش‌های مختلف موبایل و به ویژه باتری، وارد نماید.

درنتیجه، توصیه‌ ما به شما عزیزان این است که درصورت دیدن هرگونه نشانه‌ی خرابی آی سی شارژ موبایل، جهت پیشگیری از بروز آسیب‌های جدی‌تر و تحمیل هزینه‌های جانبی ناخواسته، سریعا نسبت به برطرف نمودن آن اقدام فرمایید.

هنگام خرابی آی سی شارژ، تغذیه‌ و شارژ موبایل سامسونگ دچار اشکال و گوشی درنهایت خاموش می‌شود. یکی دیگر از علامت‌های خرابی آی سی شارژ،  اختلال در آنتن‌دهی دستگاه می‌باشد.

نکته: جنس قاب موبایل نیز در میزان آنتن‌دهی موبایل موثر است.

تعمیر آی سی شارژ گوشی سامسونگ بسیار ظریف و حساس است و به تجربه و مهارت بالایی نیاز دارد. از همین رو بهتر است تعمیر این قطعه و متعاقب آن، تعمیر موبایل سامسونگ صرفا توسط تعمیرکار متخصص انجام شود.

توجه: از باز کردن، جابه‌جایی و دستکاری آی سی شارژ و سایر قطعات شدیدا خودداری نمایید.

لازم به ذکر است در بیشتر مواقع آی سی شارژها قابل تعمیر نیستند و ممکن است پس از مدتی مجددا دچار اشکال شوند. جهت رفع دائمی این مشکل بهتر است نسبت به تعویض این قطعه اقدام گردد.

تعمیر فلت گوشی سامسونگ

خدمتقیمت به تومان
تعمیر فلت گوشی سامسونگتماس بگیرید

در قسمت پشتی LCD گوشی مداری به نام فلت قرار دارد که به کمک آن، تصاویر به نمایش گذاشته می‌شوند و قادر خواهید بود آنها را مدیریت کنید. به طور کلی در هر دستگاه دو نوع فلت وجود دارد که عبارت هستند از:

 1. فلت تصویر یا فلت LCD: به برد موبایل متصل می‌شود و در نمایش تصاویر و رنگ‌ها نقش دارد.
 2. فلت تاچ: به برد موبایل متصل می‌شود و در قابلیت تاچ یا لمسی بودن دستگاه نقش دارد.

برخی عوامل مانند صدمه دیدن بر اثر ضربه و یا نفوذ آب می‌تواند به فلت گوشی آسیبی جدی وارد نماید.

خرابی فلت تاچ گوشی سامسونگ اغلب با نشانه‌های زیر همراه است:

 • صفحه‌ نمایش دچار پرش می‌شود. لازم به ذکر است درصورتی که سمت بالای تاچ LCD را بفشارید یا نور صفحه را زیاد کنید، پرش ایجاد شده از بین خواهد رفت.
 • کارکرد کلی تاچ LCD موبایل مختل شود.
 • صفحه نمایش سیاه می‌شود.

اگر LCD دستگاه و فلت گوشی کاملا سالم و یا حتی کابل آن پاره شده باشد ولی در صفحه‌ نمایش تصویری پخش نشود یا عملکرد صفحه‌ی لمسی دچار اشکال شود، این قطعه قابل تعمیر خواهد بود. اما درصورتی که در محل فلت تاچ به LCD، آسیب جدی دیده باشد، آن گاه ناچار به تعویض فلت موبایل سامسونگ خواهیم بود که هزینه‌ سنگینی به همراه دارد.

توصیه‌ تیم ما به شما عزیزان این است که باتوجه به حساسیت و ظرافت این قطعه، تعمیر فلت گوشی سامسونگ و خدمات مربوط به تعمیر موبایل سامسونگ خود را به تعمیرکار متخصص و ماهر بسپارید.

باید گفت که هزینه تعمیر فلت گوشی سامسونگ، مبلغ زیادی ندارد.

قیمت فلت گوشی سامسونگ باتوجه به نوع و سری موبایل متغیر می‌باشد. به عنوان نمونه چند مورد از قیمت فلت مدل‌های مختلف موبایل سامسونگ بالاتر آورده شده است.

تعمیر برد گوشی سامسونگ

خدمتقیمت به تومان
تعمیر برد گوشی سامسونگتماس بگیرید

برد یکی از اصلی‌ترین و کلیدی‌ترین قطعات موبایل سامسونگ می‌باشد. این قطعه با ایجاد هماهنگی میان قطعات دستگاه، عملکرد کلی دستگاه را فراهم می‌کند. برد شامل قسمت‌های مختلفی مانند: خازن، ترانزیستور، دیود، مقاومت و… می‌باشد.

درصورتی که هر یک از این بخش‌ها دچار اشکال شوند، می‌بایست دستگاه توسط تعمیرکار ماهر و باتجربه مورد بررسی و عیب‌یابی قرار گرفته شود.

در اثر نفوذ آب و رطوبت، حرارت زیاد، مشکلات و نوسانات برق و همچنین صدمه دیدن در اثر ضربه امکان دارد برد گوشی سامسونگ آسیب ببیند. نشانه‌های خرابی برد گوشی سامسونگ عبارت هستند از:

 • هنگ کردن مداوم و Restart شدن دائمی دستگاه
 • خاموش شدن ناگهانی و خودبه‌خودی
 • لود نشدن یا بالا نیامدن موبایل سامسونگ  (عدم بوت شدن موبایل)
 • شارژ نشدن و یا خیلی زود شارژ خالی کردن دستگاه
 • Reset factory شدن خودکار موبایل
 • مشاهده‌ی یکی از پیام‌های: Encrypt unsuccessful، Enternal storage Damage و… پس از روشن شدن موبایل سامسونگ
 • اختلال در عملکرد اسپیکر، میکروفون، دوربین

نکته: توصیه می‌شود زمان شارژ کردن موبایل خود جهت پیشگیری از نوسانات برق و خرابی برد، دستگاه را به محافظ برق متصل نمایید.

باتوجه به نوع مشکل به وجود آمده، شدت آسیب‌دیدگی و نظر کارشناس متخصص می‌بایست نسبت به تعمیر برد و یا در مواردی مانند شکستگی یا سوختگی کامل آن، نسبت به تعویض برد گوشی سامسونگ اقدام فرمایید. لازم به ذکر است هنگام تعویض برد گوشی سامسونگ از معتبر بودن مرکز و اصل بودن این قطعه اطمینان کامل حاصل نمایید؛ چرا که در غیر این صورت ممکن است دستگاه شما متحمل آسیب‌های جبران ناپذیری شود.

هزینه تعمیر گوشی آب خورده سامسونگ

خدمتقیمت به تومان
هزینه تعمیر گوشی آب خورده سامسونگتماس بگیرید

برخلاف تصور عموم، تعمیر موبایل آب خورده سامسونگ در اکثر موارد امکان‌پذیر است. بعضی از کاربران هنگام نفوذ آب یا رطوبت به موبایل، با انواع خشک‌کننده‌ها سعی در خشک کردن دستگاه خود دارند.

باید توجه داشته باشید که این عمل صرفا مدت زمان کوتاهی مثمر ثمر می‌باشد و با انجام این کار در طولانی مدت شاهد بروز مشکلات عدیده‌ موبایل سامسونگ خواهید بود. بنابراین توصیه می‌شود در این شرایط گوشی خود را به مرکز معتبر و تعمیرکار متخصص و کاربلد بسپارید تا با کمترین هزینه‌ی ممکن، ایراد بوجود آمده به صورت کاملا اصولی برطرف گردد.

در هنگام نفوذ آب به داخل موبایل لطفا خودسرانه دست به اقدامات عجیب و غیرمعمول مانند: قرار دادن موبایل خیس در کیسه‌ برنج یا فریزر، استفاده از سشوار یا جاروبرقی و… به منظور تعمیر موبایل سامسونگ خود نزنید؛ چراکه این راه حل‌ها مقطعی هستند و در طولانی مدت کار تعمیر موبایل را مشکل‌تر و پرهزینه‌تر خواهند کرد.

در این شرایط تنها قاب گوشی خیس، باتری و کارت حافظه‌ آن را جدا نموده و سپس به تعمیرکار ماهر و باتجربه بسپارید.

هزینه تعمیر موبایل آب خورده سامسونگ شدت آسیب‌دیدگی بخش‌ها مختلف و مدل گوشی بستگی دارد. بنابراین، نمی‌توان محدوده‌ مشخصی برای هزینه تعمیر موبایل سامسونگ درنظر گرفت. کارشناس متخصص پس از عیب‌یابی دقیق موبایل و بررسی شدت آسیب‌دیدگی هزینه‌ تعمیر گوشی آب خورده سامسونگ را تخمین خواهد زد.

هزینه تعویض گلس سامسونگ

خدمتقیمت به تومان
هزینه تعویض گلس سامسونگتماس بگیرید
هزینه تعویض گلس گوشی سامسونگ

گلس شیشه‌ی نازک، شفاف، ضد خط و خش و مقاومی است که وظیفه‌ی محافظت از صفحه‌ی LCD را برعهده دارد. افتادن گوشی، ضربه خوردن یا وارد شدن فشار بر صفحه‌ی موبایل سامسونگ می‌تواند منجر به ترک خوردگی و درمواردی شکستگی کامل گلس شود. توجه داشته باشید محافظ گلس متفاوت است و در فروشگاه‌ها به عنوان لوازم جانبی بر روی گلس نصب شده و از آن محافظت می‌کند.

نکته: یکی از ویژگی‌های تعویض گلس نسبت به تعویض ال سی دی موبایل سامسونگ موضوع قیمت آن است. هزینه تعویض گلس کمتر از هزینه تعویض ال سی دی می‌باشد.

به طور کلی هزینه تعویض گلس به مدل موبایل واسبته است. به عنوان مثال هزینه تعویض گلس موبایل‌های بزرگ و موبایل‌هایی که صفحات محدب دارند بالاتر می‌باشد.

تعویض گلس گوشی سامسونگ

تعویض گلس گوشی سامسونگ به مهارت زیادی نیاز دارد و باید توسط موبایل‌های مخصوص و پیشرفته انجام شود. در این فرآیند گلس قبلی موبایل سامسونگ با روش‌های مخصوص جدا شده و گلس جدید بر روی موبایل پرس و پروسه‌ی حباب‌گیری انجام می‌شود.

تعویض گلس A50 سامسونگ

شرکت سامسونگ برای گلس موبایل A50 از نسل سوم گوریلا گلس استفاده کرده که از کیفیت بسیار مورد قبولی برخوردار است. در صورت آسیب‌دیدگی باتوجه به محل و میزان شکستگی هزینه‌ تعویض گلس A50 متغیر می‌باشد. شایان ذکر است هزینه تعویض ال سی دی A50 حدودا 5 برابر هزینه تعویض گلس آن می‌باشد.

هزینه تعویض گلس گوشی سامسونگ سری A50 حدودا 350 هزار تومان تخمین زده می‌شود.

هزینه تعویض سوکت شارژ سامسونگ

خدمتقیمت به تومان
هزینه تعویض سوکت شارژ سامسونگ150.000 تا 200.000
هزینه تعویض سوکت شارژ گوشی سامسونگ

سوکت شارژ یا Charging Port بر روی بدنه‌ دستگاه قرار دارد و انتهای کابل شارژ درون آن جای گرفته است.

عوامل مختلفی می‌توانند منجر به شل شدن و یا خرابی سوکت شارژ شوند که در این صورت نیاز است نسبت به تعمیر و یا تعویض این قطعه اقدام فرمایید. بعضی از این موارد عبارت هستند از:

 • استفاده‌ی نادرست از موبایل مانند: اتصال و جداسازی کابل شارژ به صورت اشتباه
 • نفوذ آب و مایعات به داخل سوکت شارژ گوشی سامسونگ
 • تجمع گرد و غبار در داخل سوکت شارژ
 • وارد شدن ضربه به موبایل سامسونگ
 • و…

امروزه در بازار چندین مدل سوکت شارژ مانند: Micro USB، Mini USB، USB Type C، Lightening Port (مخصوص گوشی‌های اپل) و… موجود است که هزینه تعویض سوکت شارژ با توجه به نوع سوکت متغیر خواهد بود.

لازم به ذکر است هزینه تعویض سوکت شارژ به منظور تعمیر موبایل سامسونگ به مراتب کمتر از هزینه تعویض ال سی دی یا برد موبایل می‌باشد. توصیه‌ی ما به شما عزیزان این است که جهت پیشگیری از بروز آسیب‌های جانبی و افزایش هزینه‌ تعمیرات، به مرکز معتبر و تعمیرکار متخصص مراجعه نموده و گوشی خود را به این مراکز بسپارید.

تعویض سوکت شارژ J7 سامسونگ

سوکت شارژ گوشی سامسونگ مدل J7 از نوع Micro USB می‌باشد. این قطعه به کمک 4 پایه‌ نگهدارنده بر روی برد دستگاه لحیم می‌شود. لازم به ذکر است تعویض سوکت شارژ فرآیندی زمان‌بر می‌باشد که به دقت و مهارت بالایی نیاز دارد.

محدوده قیمت سوکت شارژ J7 بین 5 الی 10 هزار تومان تخمین زده می‌شود. همچنین هزینه اجرت تعویض سوکت شارژ J7 نیز باید افزوده شود که این هزینه باتوجه به محل مرکز ارائه خدمات متغیر می‌باشد.

درصورتی فرد تعمیرکار تجربه و مهارت کافی را نداشته باشد و سوکت شارژ به درستی تعویض نشود؛ امکان دارد به ناچار برد شارژ موبایل سامسونگ را تعویض نمایید.

هزینه‌ تعویض برد شارژ از 70 تا 120 هزار تومان متغیر است و هزینه‌ تعویض سوکت شارژ را تا چند ده برابر افزایش می‌دهد. بنابراین توصیه می‌شود جهت تعویض سوکت شارژ J7 حتما به مراکز معتبر مراجعه فرمایید.

تعویض سوکت شارژ J5 سامسونگ

همانند تعویض سوکت شارژ J5، تعویض سوکت شارژ J5 نیز هزینه کمی دارد اما باید توجه داشته باشید که با مراجعه به مراکز معتبر و تعمیرکار مجرب از آسیب‌دیدگی‌های بیشتر و درنهایت هزینه‌های جانبی جلوگیری نمایید.

تعویض سوکت شارژ سامسونگ

یکی از نشانه‌های واضح و ملموس برای خرابی سوکت شارژ سامسونگ شل شدن و لق بودن آن می‌باشد. در این حالت معمولا لحیم‌های متصل‌کننده‌ پورت شارژ به برد ثانویه آسیب دیده‌اند و ممکن است شل شده باشند. همچنین یکی دیگر از این نشانه‌ها، فرورفتگی سوکت شارژ به داخل موبایل و قطع و وصل شدن بی‌دلیل و سرعت کم شارژ شدن باتری می‌باشد.

پس از آن که از خرابی این قطعه مطمئن شدید، می‌بایست گوشی خود را جهت تعمیر و یا تعویض سوکت شارژ گوشی سامسونگ به تعمیرکار مجرب و متخصص بسپارید.

هزینه تعویض ال سی دی موبایل سامسونگ

خدمتقیمت به تومان
هزینه تعویض ال سی دیاز 800.000 تا 4.200.000

در مواردی که شدت ضربه یا فشار وارد شده به موبایل سامسونگ بسیار زیاد باشد ممکن است علاوه بر گلس، ال سی دی دستگاه ترک بردارد و یا شکسته شود. همانطور که پیش‌تر اشاره شد، هزینه تعویض ال سی دی به مراتب بیشتر از هزینه تعویض گلس می‌باشد.

عواملی که بر هزینه تعویض ال سی دی گوشی سامسونگ تاثیرگذار هستند، عبارت است از:

 • نوع و مدل گوشی
 • استفاده از قطعات اصل یا تقلبی
 • ضمانت‌نامه و گارانتی قطعات
 • محل ارائه خدمات، دانش و مهارت فرد تعمیرکار

به طور کلی محدوده هزینه تعویض ال سی دی بین 300.000 تا 4.200.000 تومان و به طور متوسط 1.500.000 تخمین زده می‌شود.