تعمیر اسکنر

خدمات تعمیر اسکنر توسط متخصصین معرفی شده در “بازار خدمات آنلاین استاده” در محل به شما عرضه خواهد شد. اگر اسکنر شما معیوب شده است و نیاز به تعمیر دارد، سرویس‌کاران استاده در اسرع وقت در همه مناطق تهران در محل حضور پیدا می‌کنند و به تعمیر اسکنر کانن و اچ پی و سایر برندها می‌پردازند.

جهت اقدام برای خدمات زیر می‌توانید روی آن کلیک کنید:

اسکنر یکی از دستگاه‌های پرکاربرد به ویژه در دفترها و اداره‌ها هستند که خرابی آن‌ها در روند کاری اداره اختلال ایجاد می‌کند. اسکنرهای HP و کانن از جمله اسکنرهایی هستند که در ایران پرطرفدار هستند و درنتیجه نیاز برای خدمات و تعمیر این برندها نیز بیشتر خواهد بود. سرویس‌کار بنا به نوع خرابی، تعمیر اسکنر را در محل انجام می‌دهد که قیمت خدمات تعمیرات اسکنر نیز به میزان و نوع خرابی وابسته است.

خدمات تعمیرات اسکنر برای انواع مدل اسکنر ارائه می‌شود:

 • اسکنر خانگی
 • اسکنر کتاب
 • اسکنر فیلم
 • اسکنر اسناد
 • اسکنر نقشه
 • اسکنر میکروفیلم
 • اسکنر لیتوگرافی

سرویس‌کار متخصص باتوجه به مدل اسکنر و خرابی، به بررسی علت خرابی و رفع آن می‌پردازد.

قیمت تعمیرات اسکنر

خدمتقیمت
تعمیر اسکنراز 160.000
تعمیرات اسکنر HPاز 200.000
تعمیرات اسکنر کانناز 200.000

دلیل اینکه قیمت تعمیر اسکنر به صورت یک بازه در نظر گرفته شد، این است که خدمات تعمیر اسکنر می‌تواند صرفا سرویس دستگاه را شامل شود که با سرویس اسکنر، مشکل برطرف می‌شود؛ اما گاهی قطعه‌ای نیاز به تعویض دارد و مشکل با عوض کردن قطعه رفع می‌شود. از این رو هزینه تعمیرات اسکنر متفاوت خواهد بود و اگر تعویض قطعه لازم بود، قاعدتا هزینه بیشتر خواهد بود.

همچنین هزینه تعمیرات به مدل اسکنر نیز بستگی دارد که هر مدل تعرفه مخصوص به خود را دارد.

تعمیر اسکنر را به دست متخصص بسپارید!

تعمیرات اسکنر در محل

اسکنر، وسیله‌ای است که اگر به درستی تعمیر نشود، دوباره در آینده‌ای نه چندان دور دچار آسیب می‌شود و علاوه بر دردسری که ایجاد می‌کند، هزینه‌ها نیز زیاد خواهد شد. از این رو حتما تعمیر آن را بدست متخصص بسپارید تا ایشان به صورت حرفه‌ای عیب‌یابی و تعمیر را انجام دهد.

خرابی می‌تواند مربوط به لنز اسکنر، فیلتر، روکش، موتور استپر، سی سی دی، هد اسکنر، تسمه موتور، منبع تغذیه، مدار کنترل و … باشد که تعمیرکار  منشا مشکل را پیدا کرده و دست به‌کار می‌شود.

همچنین تعمیرکار باید فردی مورد اطمینان باشد تا استفاده از قطعات اصل و مرغوب توسط ایشان تضمین شده باشد. قطعات نامرغوب به مرور زمان آسیب بیشتری به دستگاه وارد می‌کنند.

خدمات تعمیر اسکنر کانن و HP دارای گارانتی هستند که پس از تعمیر به شما ارائه می‌شوند و هنگام ایجاد خرابی(در بازه زمانی مقرر در برگه گارانتی)، تعمیرکار به برطرف کردن مجدد عیب می‌پردازد.

در صورتی که اسکنر شما مشکل پیدا کرد، تعمیرکاران مجرب و متخصص معرفی شده در “بازار آنلاین استاده” آماده ارائه خدمات در محل به شما هستند و به رفع خرابی اسکنر شما همراه با ارائه گارانتی می‌پردازند.

تعمیر اسکنر hp

علت‌های خرابی اسکنر hp به صورت مختصر توضیح داده خواهد شد. ممکن است مشکل از کابل باشد که در این صورت باید تعویض صورت بگیرد، اما در صورتی که امکان تعمیر اسکنر hp و قطعات وجود داشت، بهتر است این کار به دست تعمیرکار ماهر سپرده شود. اگر مشکل مرتبط به نصب دریاو، تنظیمات نرم افزاری و یا جا نیفتادن کابل باشد، به احتمال زیاد خودتان می‌توانید عیب را برطرف کنید؛ اما اگر با بررسی این موارد مشکل برطرف نشد، دستگاه باید توسط تعمیرکار اسکنر hp بررسی شود.

تعمیر اسکنر کانن

اگر اسکنر کانن شما کار نمی‌کند، و یا مشکلاتی مثل صدای ناهنجار و یا سیاه اسکن کردن دارد، تعمیرکار منشا عیب را پیدا کرده و  برای رفع آن اقدام می‌کند. گاهی مشکلات به دلیل عدم تمیز کردن دستگاه، اتصال نادرست کابل و یا نصب درایو است. در صورتی که مهارت کافی برای بررسی این موارد را دارید و پس از بررسی منشا عیب را پیدا نکردید، حتما با تعمیرکار تماس بگیرید.

دلایل خرابی اسکنر و راهکارهای رفع آن

ممکن است اسکنر شما کار نکند، و یا صداهایی غیرعادی از دستگاه شنیده شود. اسکن سیاه و سفید و ارورهای متعدد نیز از خرابی‌های شایع اسکنر هستند. ابتدا مواردی که پایین‌تر به آن‌ها اشاره خواهیم کرد را بررسی کنید؛ اگر مهارت کافی ندارید و مشکل برطرف نشد، برای تعمیر اسکنر از متخصص کمک بگیرید.

 • کابل USB را بررسی کنید.

مشکل می‌تواند از کابل USB دستگاه باشد. ابتدا چک کنید که کابل به صورت صحیح جا افتاده باشد؛ اگر مشکل برطرف نشد، کابل باید تعویض شود. زمانی که کابل اسکنر به درستی متصل نباشد، صفحه‌ای سفید اسکن می‌شود.

 • نحوه قرارگیری برگه در دستگاه را چک کنید.                                          

در بسیاری از موارد، نحوه‌ی قرار گیری برگه به گونه‌ای است که پرینت گرفتن را با مشکل مواجه می‌کند. برگه‌ها را یک بار خارج و دوباره با دقت در جای مناسب قرار دهید.

 • خرابی لامپ و لنز اسکنر                                                                       

همانطور که می‌دانید، لامپ اسکنر و همچنین لنز آن، نقش مهمی در اسکن دارند. در صورتی که آسیب ببینند، اسکنر کار نمی‌کند. بهتر است تعمیر اسکنر و بررسی لامپ و لنز اسکنر را به دست متخصص بسپارید.

 • نرم افزار اسکنر                                                                                   

یکی از مشکلاتی که می‌تواند مانع کار کردن اسکنر شود، تنظیم نبودن نرم افزار اسکنر است. اگر اسکنر کانن شما کار نمی‌کند، حتما نرم افزار را بررسی کنید.

 • درایو را قبل از اتصال اسکنر به کامپیوتر، نصب کنید.                              

اگر این کار را انجام ندهید، اسکنر کار نخواهد کرد، پس قبل از اتصال اسکنر به لپ تاپ و کامپیوتر درایو را نصب کنید.

برای برطرف کردن این مشکل، باید ابتدا کامپیوتر یا لپ تاپ را از اسکنر جدا کنید و درایو را حذف کنید. پس از اینکه درایو را حذف کردید، کامپیوتر را ری استارت کنید و دوباه درایو را نصب کرده و پس از آن اتصال کامپیوتر و اسکنر را برقرار کنید.                                       

 • قفل لامپ محافظ لامپ‌های اسکنر باید آزاد شود.

اگر قفل قبل از شروع به فعالیت آزاد نشود، به قطعات آسیب می‌رسد و ممکن است صداهایی شدید شنیده شود و نیاز به تعمیر اسکنر باشد.

 • شیشه اسکنر را تمیز کنید.

اگر شیشه اسکنر کثیف باشد، گرد و غبار سبب می‌شود که اسکن کیفیت پایینی داشته باشد و یا سیاه شود. همیشه سعی کنید اسکنر را تمیز کنید.