لیست تعمیرکاران پکیج در تهران

تعمیر پکیج بوش به دلیل شهرت و محبوبیت این برند از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در بازار برند بوش به عنوان یکی از معروف‌ترین و یکی از با کیفیت‌ترین برند در میان افراد شناخته شده است. در واقع این برند پکیج به دلیل کیفیت بالا و خدمات پس از فروش آن چون ارائه سرویس‌های عالی و تعمیر پکیج بوش از سوی تکنیسین‌کاران مجرب و متخصص تعمیرات پکیج توانسته است اعتماد مشتریان را جلب نماید.

 در این صفحه قصد داریم که به بررسی انجام تعمیرات پکیج بوش، این برند مطرح کشور آلمان بپردازیم.

 تعمیر پکیج دیواری بوش

تعمیر پکیج دیواری

 همان طور که بیان کردیم به دلیل کیفیت بالای قطعات مونتاژی برند بوش، عمر این دستگاه بالا می‌باشد و معمولاً بعد از چند سال احتمال بروز مشکل و تعمیر پکیج دیواری بوش را ملزم خواهد کرد. از این رو برخی از مشکلات رایج پکیج دیواری بوش که نیاز به عیب‌یابی و تعمیر آن از سوی تکنیسین را ضروری می‌سازد، عبارت است از:

۱. روشن نشدن شعله پکیج بوش 

اگر پکیج بوش جرقه می‌زند و روشن نمی‌شود، علت آن مربوط به عیب مکانیکی دستگاه می‌باشد. برای تعمیر پکیج دیواری بوش و رفع این مشکل باید چند قطعه دستگاه را که با این عملکرد خاص پکیج مرتبط است را چک کنید. اولین دلیل بروز این مشکل قطع بودن گاز دستگاه و یا کم بودن فشار گاز ساختمان می‌باشد. اگر گاز وارد دستگاه نشود و به شعله پکیج نرسد، فشار گاز پکیج تنظیم نشده و موجب روشن و خاموش شدن مرتب شعله پکیج می‌شود. با تنظیم کردن ورودی هوای گاز پکیج این مشکل برطرف خواهد شد.

 مورد دیگر ممکن است که به خاطر مسدود بودن سوراخ‌های شعله و مدار گرمایش پکیج باشد که در این صورت باید تعمیرکار رسوبات حاصل از سختی آب در پکیج را برطرف نماید. همچنین گاهی اوقات ممکن است که به دلیل معیوب شدن برخی از قطعات پکیج چون خرابی پمپ سیرکولاتور، برد دستگاه، سوختگی فن پکیج و… این مشکل رخ دهد که باید قطعه مورد نظر تعویض و تعمیرات پکیج بوش به صورت تخصصی صورت گیرد.

۲. کدهای خطای تعمیر پکیج بوش

هر یک از کدخطاهای پکیج بوش، نشان از خرابی یک قطعه خاص دستگاه می‌باشد که باید با توجه به ارور نمایش داده شده در صفحه نمایشگر دستگاه به رفع مشکل رخ داده بپردازید. به عنوان مثال کدخطا F7 مربوط به خراب بودن الکترودهای یونی و برد دستگاه می‌باشد. در واقع اگر دستگاه خاموش باشد اما شعله پکیج همچنان روشن باقی مانده باشد، باید یک تکنیسین، امر تعمیر پکیج دیواری بوش و رفع این مشکل را انجام دهد.

 در مجموع باید گفت که در صورت نمایش هر نوع کدخطا در پکیج بهتر است که با نمایندگی بوش تماس بگیرید. چرا که تشخیص این ارورهای دستگاه کاملاً تخصصی می‌باشد و دستکاری پکیج باعث وارد آمدن صدمات بیشتر به دستگاه و صرف هزینه‌های بیشتر بابت تعمیر پکیج دیواری بوش خواهد شد.

۳. روشن بودن پکیج و عدم گرمایش آب

 دلایلی که باعث بروز این مشکل در پکیج بوش می‌شود مربوط به کم بودن فشار گاز و آب منزل است. با چک کردن و تنظیم این دو مورد نیازی به تعمیر پکیج بوش به صورت تخصصی نخواهد بود.

۴. نشت کردن آب از پکیج دیواری بوش

 عمده‌ترین دلایل نشتی آب از زیر پکیج مربوط به رسوب گرفتگی و ترک‌های لوله دستگاه، سوراخ شدن یکی از مبدل‌ها و بدنه بیرونی دستگاه، عدم نصب درست اتصالات پکیج و شلنگ‌های خروجی، سوختگی پمپ سیرکولاتور پکیج و غیره خواهد بود. در این صورت تعمیر و رفع ایراد دستگاه باید توسط تعمیرکار صورت گیرد.

 قیمت تعمیرات پکیج و قطعات بوش

قیمت تعمیرات پکیج

قیمت تعمیر پکیج بوش با توجه به برآورد شدت خراب بودن پکیج، نیاز به تعمیر و یا تعویض قطعات دستگاه، عیب‌یابی و نوع خرابی قطعات کاملا متغیر می‌باشد. از این رو تعمیرکاران نمایندگی پکیج دیواری بوش، با بررسی و چکاپ کلی دستگاه، میزان خرابی و حدود هزینه تعمیراتی را برای برآورد قیمت به شما اعلام خواهند کرد.

 اما نکته‌ای که در قیمت تعمیر و کاهش آن باید مدنظر قرار دهید، انجام سرویس کاری درست پکیج و توجه به مشکلات کوچک دستگاه و رفع سریع آن می‌باشد. در واقع با انجام سرویس کامل پکیج بوش به صورت دوره‌ای و در زمان‌های مشخص می‌توانید از بروز خرابی و تعویض قطعات و صرف هزینه‌های بالاتر جلوگیری کنید.

به طور حدودی قیمت تعمیر پکیج بوش مانند جدول زیر است.

قطعهقیمت
فن بوش۴۲۵ هزار تومان
شیرپرکن بوش برنجی۶۰ هزار تومان
بدل ثانویه(صفحه ای) بوش۴۵۰ هزار تومان
منبع انبساط بوش ائرونت دار ۸لیتری  ۵۱۵ هزار تومان
بلوک کامل موتور۳طرفه شیر راهه بوش  ۱۰۵۰هزار تومان
برد کامفورت پکیج بوش مدل قدیم وجدید  ۱۰۵۰هزار تومان
فن بوش سنسورهال خور کامفورت جدید  ۸۲۰ هزار تومان

تعمیر برد پکیج بوش

برد پکیج بوش

برخی از عواملی که لزوم تعمیر برد پکیج بوش را ضروری می‌سازد مربوط به مشکل پایین بودن دمای آب مصرفی، خاموش شدن ناگهانی پکیج و روشن نشدن آن، کدخطای F0 که مربوط به خرابی برد کنترل پکیج می‌باشد.

معمولا در صورت بروز این نوع خرابی دستگاه برای انجام تعمیر برد پکیج بوش باید این قطعه توسط تعمیرکار تعویض گردد. چرا که معمولاً به دلیل حساسیت بالای این قطعه، امکان تعمیر و استفاده مجدد آن در صورت بروز عیب در آن وجود نخواهد داشت. از این رو بهتر است که برای عملکرد بهتر پکیج و دوباره‌کاری نشدن تعمیر دستگاه، این قطعه تعویض گردد.

اما عواملی که باعث خرابی این قطعه و لزوم تعمیر برد خواهد شد، عبارت است از:

  • نوسانات برق ساختمان
  • تجمع گردوخاک بر روی برد کنترل پکیج
  • نفوذ آب به قطعه برد پکیج بوش و زنگ‌زدگی آن
  • خرابی قطعات و المان‌های صفحه برد کنترل و اتمام عمر قطعه

کلام آخر

با انجام اقدامات ضروری و لازم چون سرویس دوره‌ای پکیج و رسوب‌زدایی دستگاه می‌توان از خرابی قطعات پیشگیری کرد. از این رو انجام درست جرم‌گیری پکیج می‌تواند از معیوب شدن قطعات و گرفتگی و بروز مشکل و خرابی در پکیج جلوگیری کند.

آخرین مطالب تعمیرات پکیج در استاده مگ