لیست تعمیرکاران پکیج در تهران

دلایل مختلفی می‌توانند باعث از کار افتادن پکیج‌ها از جمله پکیج تاچی شوند. از این رو تسلط به این که هر کد خطای ظاهر شده مربوط به کدام مشکل بوده و کدام قسمت پکیج تاچی نیازمند تعمیر و بررسی است، بسیار اهمیت می‌باید. به همین دلیل در این مطلب از استاده به معرفی تعمیرکار جهت تعمیر پکیج تاچی، ارورهای پکیج تاچی، عیب یابی پکیج تاچی و خدماتی که توسط تعمیرکاران حرفه‌ای پکیج تاچی که توسط استاده در این صفحه به شما معرفی خواهند شد، ارائه دهیم.

خدمات تعمیر پکیج تاچی

خدمات تعمیر پکیج تاچی

یکی از مشکلات کلافه‌کننده که ممکن است در هر خانه‌ای رخ دهد، خرابی پکیج و در نتیجه عدم دسترسی به آب گرم است. برند تاچی یکی از شناخته‌ترین برندها در زمینه پکیج بوده که پس از گذشت مدتی پکیج‌‌های این برند نیز ممکن است دچار خرابی شده و نیازمند تعمیرات باشند. از ویژگی‌های خوب پکیج تاچی می‌توان به نمایش کد ارور روی صفحه نمایشگر کوچکی که روی پکیج وجود دارد، اشاره نمود. این ویژگی سبب می‌شود تا امر عیب‌یابی و تعمیر پکیج تاچی راحت‌تر باشد.

در تعمیر پکیج تاچی خدمات گوناگونی توسط تعمیرکار باتجربه پکیج با توجه به مشکل پکیج شما ارائه می‌گردد. از اصلی‌ترین این خدمات می‌توان موارد زیر را نام برد:

 • سرویس کردن پکیج تاچی برای جلوگیری از مشکلاتی که امکان دارد به دلیل قدیمی شدن پکیج رخ دهد.
 • هواگیری کردن پکیج تاچی برای این که پکیج تاچی به درستی کار کند.
 • شستشو و رسوب‌زدایی پکیج تاچی برای از بین بردن رسوب‌هایی که به دلیل املاح و سختی آب هر منطقه ممکن است در دستگاه ایجاد شود.
 • عیب‌یابی تخصصی و تحلیل کدهای ارور نمایان شده بر روی پکیج تاچی برای این که مدت زمان تعمیر پکیج تاچی در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام گردد.
 • تعمیر قطعات پکیج تاچی به جای تعویض آن‌ها برای کاهش هزینه‌ تعمیر پکیج تاچی تا جایی که ممکن است.
 • بررسی ایمنی پکیج تاچی و اطمینان از اتصالات آن تا بروز حوادث ناگواری مانند نشت گاز مونوکسید جلوگیری شود.

ارور پکیج تاچی

پکیج تاچی در چهار مدل اصلی تولید شده است که هر کدام از این مدل‌ها با چهار حرف انگلیسی A، B، C و D شناخته می‌شوند. هر کدام از این مدل‌های پکیج تاچی با یک‌دیگر تفاوت‌هایی دارند که از جمله این تفاوت‌ها، می‌توان کد ارورهای مختلفی که هنگام خرابی پکیج تاچی نمایان می‌شود را نیز نام برد. در صورتی که پکیج تاچی شما از مدل A باشد، ارورهای آن به شرح زیر هستند:

ارور E1 در پکیج تاچی مدل A

این ارور هنگامی نمایان می‌شود که در احتراق یا تشکیل شعله مشکلی وجود داشته باشد یا شعله ثابت نماند. از دلایل اصلی بروز این ارور، خرابی سیم برق، شیر گاز یا الکترود جرقه‌زن است.

ارور E2 در پکیج تاچی مدل A

گرم شدن بیش از حد پکیج تاچی سبب نمایش این ارور بوده که معمولا رسوب گرفتن رادیاتورها، خراب شدن فیوز یا شیر برقی و پمپ پکیج تاچی است.

ارور E3 در پکیج تاچی مدل A:

زمانی که تهویه در پکیج تاچی به درستی انجام نشود، این ارور بر روی نمایشگر پکیج تاچی دیده می‌شود. از دلایل اصلی این مشکل می‌توان خراب بودن فن، بسته بودن مسیر دودکش یا سوختن شیر برقی را نام برد.

ارور E4 در پکیج تاچی مدل A:

زمانی که فشار آب ورودی پکیج تاچی کم باشد، این ارور ظاهر می‌گردد. این مشکل ممکن است به دلیل خرابی پمپ آب ساختمان یا خرابی دیافراگم منبع انبساط پمپ باشد.

ارور E5 در پکیج تاچی مدل A:

دلیل نمایش این ارور خرابی سنسور دمای آب سرد ورودی است.

ارور پکیج تاچی

ارور E6 در پکیج تاچی مدل A:

اگر سنسور NTC دمای آب گرم پکیج تاچی خراب باشد، این ارور نشان داده می‌شود.

ارور E7 در پکیج تاچی مدل A:

این ارور نیز به علت اتصالی کردن سیم برد یا قطع شدن سیم مدار و مختل شدن عمکرد سنسور NTC رخ می‌دهد.

در مدل دیگر پکیج تاچی که با حرف B مشخص شده‌اند علاوه بر کد ارورهای فوق ممکن است کد ارورهای دیگری به صورت E8 و E9 که به ترتیب مربوط به خرابی برد الکتریکی و کم بودن فشار آب است، نمایش داده شود. در دو نوع مدل دیگر پکیج تاچی یعنی مدل‌های C و D ارورها به اختصار به صورت زیر هستند:

در ادامه به سایر ارورها می‌پردازیم:

 • ارور E1 پکیج تاچی: خراب بودن سیستم تهویه پکیج
 • ارور E2 پکیج تاچی: خراب بودن سنسور NTC دمای آب گرم
 • ارور E3 پکیج تاچی: خرابی سنسورها
 • ارور E4 پکیج تاچی: داغ شدن بیش از حد پکیج تاچی
 • ارور E5 پکیج تاچی: خرابی در مدار شیر گاز
 • ارور E6 پکیج تاچی: تشکیل نشدن شعله و عدم احتراق پکیج تاچی
 • ارور E7 پکیج تاچی: مشکل داشتن شعله پکیج یا ارتفاع کم شعله
 • ارور E8 پکیج تاچی: بروز نقص در فشار گاز
 • ارور E9 پکیج تاچی: یخ‌زدگی رادیاتورهای پکیج تاچی
 • ارور EB پکیج تاچی: وجود شعله با وجود بسته بودن شیر گاز
 • ارور EP پکیج تاچی: کمبود فشار آب ورودی به پکیج تاچی

عیب‌یابی پکیج تاچی

عیب‌یابی پکیج تاچی باید توسط تعمیرکار حرفه‌ای و باتجربه در این زمینه انجام شود. از جمله مواردی که ممکن است هنگام عیب‌یابی پکیج تاچی مشاهده شود، گرمای کم پکیج است. مواردی که برای تعمیر پکیج تاچی در خصوص این مشکل باید انجام شود، عبارت هستند از: هواگیری کردن پکیج، کم بودن فشار گاز، نیمه باز بودن شیرهای رفت و برگشت که زیر پکیج تاچی قرار دارند، رسوب گرفتن رادیاتورها، برعکس بودن لوله‌های رفت و برگشت، ضعیف شدن فنر سوپاپ و خرابی برد دستگاه.

از دیگر مواردی که در عیب‌یابی و تعمیر پکیج تاچی برطرف می‌‌شود، مشکل افت بار پکیج است. برای حل این مشکل، نشتی در مدار و اتصالات رادیاتورها مورد بررسی قرار می‌گیرد. انفجاری روشن شدن پکیج تاچی دیگر مواردی است که در عیب‌یابی پکیج بررسی می‌شود. علت این مشکل معمولا فاصله نادرست الکترود جرقه‌زن با مشعل، تنظیم نبودن فشار گاز، خراب بودن دودکش و تجمع گاز در محفظه احتراق است.