لیست تعمیرکاران پکیج در تهران

خراب شدن پکیج به عنوان مادر سیستم گرمایشی منازل یکی از اتفاقات ناگواری است که احتمال دارد شاهد آن باشیم. در این شرایط پکیج مورد نظر می‌بایست در اسرع وقت تعمیر شود تا از بروز مشکلات جدی‌تر و افزایش هزینه تعمیرات جلوگیری به عمل آید. ما در این صفحه از استاده قصد داریم به بررسی نکاتی پیرامون تعمیر پکیج وستن بپردازیم.

خدمات تعمیرات پکیج وستن

مهم‌ترین نکته در تعمیر پکیج وستن این است که بدانیم، خدمات تعمیرات پکیج وستن یک امر کاملا تخصصی می‌باشد و به هیچ‌وجه نباید خودمان برای تعمیر پکیج دست‌به‌کار شویم. اتصال مستقیم پکیج به شیر گاز و برق شهری، خطرات احتمالی تعمیر اشتباه آن را افزایش می‌دهد. در صورتی که متخصص این کار نباشید و قصد دست‌کاری و تعمیر پکیج وستن را داشته باشید، ممکن است باعث بروز انفجار و آتش‌سوزی شوید.

خدمات تعمیرات پکیج وستن

متخصص تعمیر پکیج حرفه‌ای، با تجربه بالای خود محل احتمالی خرابی یا ایراد را حدس می‌زند و سپس با بررسی‌های دقیق، از وجود خرابی در آن محل مطمئن می‌شود. تعمیرکار بعد از پیدا کردن خرابی و محل و علت آن، نسبت به تعویض برخی قطعات و یا سرویس آن‌ها اقدام می‌کند. در نهایت با تعمیر تمام خرابی‌ها، اقدام به روشن کردن پکیج و بررسی درست کار کردن آن می‌کند. برای تعمیر برخی از مشکلات پکیج، باید چندین قطعه تعویض یا سرویس شوند و برای برخی خرابی‌ها نیز احتمال دارد تنها با تعویض یک قطعه مشکل حل شود.

قیمت تعمیر پکیج وستن در محل

کاربران گرامی، تمامی قیمت‌های اعلام شده در استاده به‌صورت حدودی می‌باشد.

خدماتقیمت به تومان
ایاب و ذهاب50،000 تا 80،000
تبدیل شیر برقی به دستی یا شیر اتوماتیک200.000
تعویض کویل در پکیج های زمینی150.000
تنظیم برد الکترونیک پکیجتا 200.000
تعویض فلو سوئیچ پکیج یا فلومتر150.000
تعویض نسوز اتاق احتراق و سرویس محفظه احتراق160.000
آب بندی و واشر بندی کامل پکیج در صورت نشتی250.000
رفع گریپاژ پمپ پکیج بدون سرویس200.000
تعویض الستیک دیافراگم پکیج180.000
تعویض پرشر سوئیچ هوا150.000
تعویض پرشر سوئیچ آب180.000
تعویض فن پکیج )احتراق بسته و باز(170.000
تعویض سنسور دود و لیمیت سوئیچ160.000
تعویض سنسور آب گرم یا شوفاژ جداری150.000
تعویض برنز یا مشعل پکیج120.000
تعویض ایرونت یا هوا گیر120.000
تعویض مبدل ثانویه صفحه ای150.000
تعویض محدود کننده جریان آب120.000
تعویض مبدل ثانویه معمولی180.000
تعویض سیم کشی کامل فابریک شرکت320.000
قیمت تعویض مبدل حرارتی پکیج160.000
تعویض فیوزهای کنترل هر عدد80.000
تعویض ترمومتر، مانومتر و ترموستات هر عدداز 100.000
تعویض شیر موتوری و سرویس160.000
تعویض شیر پر کن اتوماتیک با تنظیم فشار160.000
تعویض شیر سه راه مکانیکی280.000
تعویض شیر کنترل گاز کامل با تنظیم320.000
تعویض سنسور آب گرم یا شوفاژ مستغرق هر عدد120.000
تعویض ولوم های تنظیم دما و کنترل120.000
تعویض برد الکترونیکی کامل با تنظیم250.000
تعویض ترانس جرقه یایون120.000
تعویض پمپ کامل با کالیت200.000
تعویض پمپ کامل با فلنج فلزی250.000
تعویض منبع انبساط پکیج و راه اندازی320.000

قیمت تعمیر پکیج وستن در محل، براساس عوامل مختلفی تعیین می‌شود. برند پکیج و دیواری یا زمینی بودن آن و حجم کار مورد نیاز برای تعمیر و… همه عوامل موثر بر تعیین قیمت هستند. به‌طور کلی برای تعمیر پکیج باید تلاش کرد تا از بهترین متخصص کمک گرفت و برای کاهش هزینه نباید سراغ متخصصین بی‌تجربه رفت چون یک امر بسیار حیاتی و خطرناک است و هرگونه اشتباه می‌تواند منجر به فاجعه شود.

عیب‌ یابی پکیج وستن همراه راهکار

پکیج‌ها معمولا خرابی‌های مشخصی دارند و ایرادات پیش‌آمده در آن‌ها، منجر به تعدادی خرابی متداول می‌شود. در ادامه به توضیح عیب یابی پکیج وستن همراه راهکار آنها خواهیم پرداخت:

گرم نشدن آب پکیج وستن

این مشکل ممکن است به‌خاطر مشکلات مشعل، ترموستات یا گرفتگی لوله‌های درون پکیج باشد.

گرم نشدن رادیاتورها

مشکلات مشعل، گرفتگی لوله‌ها، خرابی ترموستات یا عدم تنظیم پکیج ممکن است منجر به سرد ماندن رادیاتورها و نرسیدن به دمای دلخواه شود.

خرابی ترموستات پکیج

ترموستات، فرمانده تصمیم‌گیری پکیج است. در صورتی که ترموستات خراب شود آب یا گرم نمی‌شود، یا خیلی گرم می‌شود و برای رادیاتورها هم همین اتفاق رخ می‌دهد. گاهی اوقات با خرابی ترموستات، پکیج به‌طور کلی روشن نمی‌شود.

عیب یابی پکیج وستن همراه راهکار

رسوب گرفتن پکیج

احتمال دارد املاح طبیعی و معدنی موجود در آب شهری، باعث رسوب‌گرفتن لوله‌های پکیج شود. در این صورت باید از یک متخصص تعمیر و سرویس پکیج وستن کمک گرفت. متخصص با باز کردن پکیج، رسوب لوله‌ها را برطرف می‌کند و مشکل را حل می‌کند.

دوده گرفتن پکیج

اگر سیستم دودکش پکیج خراب باشد یا چیزی در دودکش گیر کرده باشد، دود به درستی و کامل از دودکش خارج نمی‌شود و پکیج دوده می‌گیرد. دوده گرفتن پکیج می‌تواند باعث خفه‌کردن و خاموش شدن دستگاه شود.

کم شدن فشار آب

این مشکل ممکن است بر اثر خرابی پمپ فشار، منبع انبساط، وجود نشتی آب و مشکلاتی از این دست رخ دهد. برای حل این مشکل، متخصص تمام این موارد را بررسی می‌کند و بعد از پیدا کردن محل خرابی، آن را تعمیر می‌کند.

خاموشی ناگهانی مشعل پکیج

قطع شدن یا ضعیف بودن فشار گاز می‌تواند منجر به خاموش شدن ناگهانی مشعل پکیج شود. در این صورت باید بررسی شود که ایراد از قطعات ورودی گاز پکیج است یا سیستم گاز شهری. بعد از یافتن محل عیب، متخصص تعمیر پکیج وستن با برطرف کردن ایراد، مشعل پکیج را روشن می‌کند.

روشن شدن انفجاری پکیج

زیاد بودن فاصله شیر گاز در پکیج و جرقه‌زن می‌تواند منجر به روشن شدن انفجاری پکیج شود. برای حل این مشکل باید فاصله را به درستی تنظیم کرد.

علت روشن نشدن پکیج وستن

این موضوع ممکن است به‌دلیل مشکلات برق یا گاز باشد. برای حل این مشکل باید ابتدا از اتصال به برق و گاز مطمئن شد و در صورت وجود هرگونه مشکل آن را برطرف کرد. اگر با وجود اتصال برق و گاز، پکیج روشن نمی‌شود، باید با متخصصین تعمیر پکیج تماس بگیرید.

ارور پکیج وستن

نام ارورتوضیحات
E01سوئیچ فشار فن با تاخیر باز و بسته می‌شود.
E02گرمایش پکیج بیش از حد بوده است و به‌طور اتوماتیک خاموش شده است.
E03تهویه و خروج دود به‌درستی صورت نمی‌گیرد.
E04سوئیچ فشار مشکل دارد.
E05سنسور مدار شوفاژ مشکل دارد.
E06سنسور آب گرم دچار مشکل شده است.
E10فشار آب کم است.
E11سنسورهای خارجی مشکل دارد.
E12ارتباط گروه هیدرولیکی و سوئیچ فشار قطع شده است.
E13گرفتگی در سوئیچ فشار یا گروه هیدرولیکی وجود دارد.
E18سیستم به‌زودی پر خواهد شد.
E19سیستم در پر شدن به مشکل برخورده است.
E25گرمایش بیش از حد باعث خاموش شدن سنسور شده است.
E32درون مبدل رسوب بسته است.

پکیج وستن هم مثل سایر برندهای پکیج، با نشان دادن کد ارور، متخصص را در عیب‌یابی راهنمایی می‌کند. هر ارور نشان دهنده یک مشکل خاص است. در ادامه به شرح ارورها و مشکل متناظر آن‌ها می‌پردازیم:

ارور پکیج وستن

نتیجه‌گیری

به‌طور کلی تعمیر پکیج یک کار تخصصی است و باید آن را به متخصصین این حیطه سپرد. قیمت تعمیر پکیج‌ وستن براساس نوع خرابی و مدل پکیج متغیر است و باتوجه به شرایط تعیین می‌شود. لازم به ذکر است هیچ‌گاه نباید برای کاهش هزینه از تعمیرکاران ناکارآمد و کم‌تجربه استفاده کرد زیرا احتمال دارد هر خطا منجر به یک فاجعه بزرگ گردد.