یخچال آزمایش از جمله برندهای ایرانی است که محصولاتی با کیفیت استاندارد تولید می‌کند. تعمیر یخچال آزمایش نیز از جمله خدماتی است که در بازار خدمات استاده انجام می‌شود.

گذشت زمان، استفاده نادرست از دستگاه و نوسانات اتصال برق موجب می‌شود تا یخچال برندهای مختلف آسیب ببینند. یخچال‌های آزمایش نیز از این قاعده مستثنی نیستند. در این صفحه از “خدمات آنلاین استاده” به معرفی تعمیرکار جهت تعمیر یخچال‌ آزمایش در منزل می‌پردازیم همچنین جدول قیمت تعمیرات یخچال آزمایش خواهیم پرداخت. با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید تا از خدمات تعمیر یخچال آزمایش و راهکارهای رفع خرابی آن بهره‌مند شوید.

قیمت خدمات تعمیر یخچال آزمایش

کاربران گرامی، تمامی قیمت‌های اعلام شده در استاده به‌صورت حدودی می‌باشد.

خدمتقیمت به تومان
تعمیر موتور یخچال آزمایش از 200.000
شارژ گاز یخچال آزمایش از 400.000 تا 900.000
رفع نشت گاز یخچال آزمایش 150.000 تا 500.000
شستشوی مدار یخچال آزمایش با گاز فریونتا 300.000
شستشوی مدار یخچال آزمایش با گاز ازتتا 650.000
افزایش کندانسور یخچال آزمایش از 250.000 تا 300.000
عیب یابی و تعمیر ترموستات یخچال آزمایش از 150.000 تا 200.000
تعویض ترموستات یخچال آزمایش 200.000 تا 350.000
تعویض فن داخلی سرامیکی یخچال آزمایش از 500.000 تا 2.000.000
تعویض فن داخلی معمولی یخچال آزمایش تا 300.000
عیب یابی فن یخچال آزمایش 150.000 تا 200.000
تعویض فن موتور یخچال آزمایش 200.000
رفع چکه کردن آب از یخچال آزمایش 150.000 تا 350.000
تعویض لاستیک درب یخچال آزمایش (دور معمولی)از 250.000 تا 350.000
تعویض لاستیک درب یخچال آزمایش (پرسی)500.000
تعمیر آبسرد کن یخچال آزمایش 100.000 تا 200.000
(هر درب) رگلاژ درب یخچال آزمایش 130.000 تا 150.000
تعویض لولای درب یخچال آزمایش (هر سر)100.000 تا 250.000
تعویض کمپرسور یخچال آزمایش200.000 تا 800.000

عوامل موثر بر هزینه تعمیر یخچال آزمایش

هزینه تعمیر یخچال آزمایش به موارد متعددی بستگی دارد. به طور مثال ابتدا باید مشخص شود که یخچال شما از کدام قطعه دچار خرابی شده است و میزان مشکلات مربوط به یخچال به چه میزان است. همچنین ممکن است در شرایطی، قطعه موردنظر قابل تعمیر نباشد. در این حالت، تعمیرکاران اقدام به تعویض قطعه می‌کنند.

تعویض قطعات یخچال به‌ مراتب هزینه‌های بیشتری را در پی دارد. به همین دلیل ابتدا باید تمامی موارد گفته شده مشخص شود تا بتوانیم قیمت خدمات تعمیر یخچال را تعیین کنیم.

تعمیرات یخچال آزمایش

نمایندگی تعمیر یخچال آزمایش

برای تعمیر یخچال‌های آزمایش می‌توانید به تعمیرکاران مختلفی مراجعه کنید. اما مراجعه به تعمیرکاران نمایندگی‌های یخچال آزمایش دو مزیت عمده دارد.

  • این تعمیرکاران به دلیل تعمیر یخچال‌های مختلف آزمایش، دارای تجربه فراوانی هستند. در نتیجه می‌توانند همان بار اول یخچال را درست کنند که دیگر به تعمیرکاران دیگری نیاز نداشته باشید. برخی مواقع تعمیرکاران بی‌تجربه نمی‌توانند به‌درستی یخچال را تعمیر کنند. در نتیجه دوباره باید هزینه‌ای را بابت تعمیر یخچال بپردازید.
  • استفاده از قطعات اورجینال در نمایندگی‌های یخچال آزمایش موجب می‌شود تا دوام یخچال شما افزایش پیدا کند.

مشکلات و عیب‌یابی یخچال‌های آزمایش

برند آزمایش به‌ طور کلی یخچال‌هایی در مدل‌های معمولی و ساید بای‌ ساید تولید می‌کند. هر کدام از این مدل‌ها ممکن است دچار مشکلات گوناگونی شوند. مشکلات پیش‌آمده برای یخچال‌های آزمایش به شرح موارد زیر است:

یخچال فریزر خنک نمی‌کند

 در این شرایط ممکن است ترموستات یخچال خراب شده باشد. برای این کار در ابتدا، کارشناسان و تعمیرکاران با اهم متر، سالم بودن ترموستات را بررسی می‌کنند. اگر قابل تعمیر نبود، این قطعه را تعویض می‌کنند. اگر مشکل از قطعه‌ی ترموستات نباشد، نوسانات برقی توسط تعمیرکار بررسی می‌شود. یکی از دلایل خنک نکردن فریزر، مشکلات مربوط به نوسانات برق منزل‌ها است. اشکالات پیش‌آمده در موتور یخچال و سیم‌کشی‌های آن نیز می‌تواند موجب چنین اشکالی در یخچال شود.

سرمای یخچال آزمایش بسیار زیاد است

در این شرایط نیز ابتدا ترموستات را بررسی کنید. در صورت زیاد بودن درجه، تنظیمات آن را کم کنید. اگر اشکال از میزان تنظیم درجه نبود، باید کنتاکت‌های ترموستات بررسی شود. در این حالت ممکن است به یکدیگر چسبیده باشند.

تعمیرکاران معمولاً تلاش می‌کنند در این شرایط، قطعات را بر خلاف جهت عقربه‌های ساعت بچرخانند. در صورتی‌ که میزان خنک بودن یخچال با این کار نیز درست نشود، لازم است به دنبال تعویض قطعه ترموستات باشید.

سرمای یخچال آزمایش کم است

اگر چنین مشکلی برای یخچال شما به وجود آمد، باید بدانید که مشکل از قطعه ترموستات است. تعمیرکاران ابتدا سعی می‌کنند تا این قطعه را تعمیر کنند. اگر مشکل از این قطعه نباشد، به‌ احتمال زیاد اشکال از فن اپراتور است.

عیب یابی و تعمیر یخچال آزمایش

درب یخچال آزمایش بسته نمی‌شود

در چنین مواقعی برای تعمیر یخچال آزمایش در ابتدا بررسی کنید که مانعی در داخل یخچال برای بسته‌ شدن در وجود نداشته باشد. در صورت برطرف نشدن مشکل، نیاز به یک تعمیرکار دارید. زیرا در این شرایط به‌ احتمال زیاد لاستیک دور درب یخچال خراب شده است.

یخچال آزمایش سرو صدای زیادی دارد

در این شرایط تعمیرکار موارد زیر را انجام می‌دهد.

  • ابتدا باید از تراز بودن یخچال مطمئن شد
  • در صورتی‌ که درب یخچال باعث سروصدا باشد، لاستیک دور درب و لولای آن را تعویض کند.
  • فن یخچال را بررسی کنید. ممکن است اشکال در قطعه‌ی فن، موجب سروصدای زیاد باشد.
  • اشکال در کمپرسور نیز می‌تواند چنین مشکلی را به وجود آورد.

یخچال آزمایش دچار برفک زدگی شده است

در این شرایط سیستم دیفراست یخچال دچار اشکال شده است. تعمیرکاران ابتدا سعی می‌کنند این قطعه را تعمیر کنند. در صورتی‌ که تعمیر آن امکان‌پذیر نباشد، باید این قطعه تعویض شود.

یخچال آزمایش روشن نمی‌شود

در این شرایط اولین نکته‌ای که باید بررسی شود، اتصالات مربوط به برق است. اگر مشکل به وجود آمده از برق نباشد، نیاز است تا موتور یخچال توسط تعمیرکاران بررسی شود.

زیر یخچال آزمایش نشت کرده است

عمدتا خرابی لوله تخلیه موجب چنین مشکلی می‌شود. در غیر این صورت، المنت یخچال باید بررسی شود.

یخچال آزمایش به‌ صورت خودکار روشن و خاموش می‌شود

در این مواقع به‌ احتمال زیاد برد یخچال خراب شده است. این قطعه بسیار مهم است و به‌ نوعی مغز یخچال محسوب می‌شود. بنابراین در چنین شرایطی از سالم بودن این قطعه اطمینان حاصل نمایید.

سخن پایانی

یخچال‌های آزمایش امکان دارد به دلایل مختلفی مانند گرم‌ شدن، برفک زدن، صدا داشتن و… نیاز به تعمیرات داشته باشد. در این شرایط برای تعمیر یخچال آزمایش نیاز است تا از نمایندگی‌ها و مراکز معتبر تعمیرات یخچال کمک بگیرید. قیمت خدمات یخچال آزمایش نیز با توجه‌ به نوع مشکل و موارد دیگر متفاوت است.