در این صفحه از “خدمات آنلاین استاده” به بررسی کلی تعمیر یخچال، تعمیر یخچال فریزر بوش، تعمیر در محل و نمایندگی، عیب یابی و رفع عیب یخچال فریزر بوش همراه با هزینه تعمیرات یخچال بوش می‌پردازیم.

تعمیر یخچال فریزر بوش نیاز به تخصص دارد و در صورت آسیب دیدن قطعات یخچال فریزر و یا هر مشکل دیگر، توصیه می‌شود که عیب و اشکالات توسط تعمیرکار ماهر در نمایندگی مربوطه برطرف شود. برای دریافت خدمات تعمیر یخچال فریزر بوش در استاده می‌توانید با شماره‌های موجود در صفحه تماس بگیرید.

تعمیرات سایر برندهای زیر نیز در استاده امکان پذیر است:

قیمت تعمیر یخچال فریزر بوش

خدمتقیمت به تومان
تعمیر موتور یخچال بوشاز 200.000
شارژ گاز یخچال بوشاز 400.000 تا 900.000
رفع نشت گاز یخچال بوش150.000 تا 500.000
افزایش کندانسور بوشاز 250.000 تا 300.000
عیب یابی و تعمیر ترموستات یخچال بوشاز 150.000 تا 200.000
تعویض ترموستات یخچال بوش200.000 تا 350.000
تعویض فن داخلی بوشاز 500.000 تا 2.000.000
عیب یابی فن یخچال بوش150.000 تا 200.000
تعویض فن موتور یخچال بوش200.000
رفع چکه کردن آب از یخچال بوش150.000 تا 350.000
تعویض لاستیک درب یخچال بوش (دور معمولی)از 250.000 تا 350.000
تعویض لاستیک درب یخچال بوش (پرسی)500.000
تعمیر آبسرد کن یخچال بوش100.000 تا 200.000
(هر درب) رگلاژ درب یخچال بوش130.000 تا 150.000
تعویض لولای درب یخچال بوش (هر سر)100.000 تا 250.000
تعویض کمپرسور یخچال بوش200.000 تا 800.000

قیمت تعمیر یخچال فریزر بوش به عوامل مختلفی بستگی دارد:

 • نوع خرابی و عیب
 • نیاز یا عدم نیاز قطعه به تعویض
 • استفاده از قطعه اورجینال و یا غیر اورجینال
 • مدت گارانتی خدمت

بنابراین تعیین هزینه واحد برای تعمیر یخچال فریزر بوش ممکن نیست و باید پس از بررسی خرابی و قطعات مورد نیاز، هزینه نهایی توسط واحد نمایندگی تعیین شود.

نمایندگی تعمیر یخچال فریزر بوش

در صورت بروز هرگونه مشکل و عیب در یخچال شما، بهتر است کار تعمیر به فرد متخصص و نمایندگی تعمیر یخچال فریزر بوش سپرده شود. در این صورت نه تنها مشکل به درستی برطرف می‌شود، بلکه از آسیب بیشتر به دستگاه جلوگیری می‌شود و عمر مفید آن بیشتر خواهد شد.

 • تعمیر انواع مدل‌های یخچال فریزر بوش
 • و همچنین انواع عیب‌ یابی و رفع عیب در نمایندگی‌های مجاز انجام می‌شود.

برخی از این عیوب عبارتند از: روشن نشدن یخچال فریزر، تولید صداهای ناهنجار، نیاز به شارژ گاز یخچال، معیوب شدن موتور یا همان کمپرسور، مشکلات مربوط به تایمر، برد و…

تمامی این مشکلات به دست تکنسین ماهر عیب یابی و برطرف خواهند شد و در صورت نیاز، تعویض قطعه با قطعه اورجینال و مرغوب صورت می‌گیرد.

تعمیرات یخچال فریزر بوش در محل

یخچال فریزر از جمله وسایل خانگی سنگین و بزرگ هستند که جا‌به‌جایی آنها بسیار دشوار و در برخی موارد غیرممکن است. بنابراین ارائه خدمات تعمیر یخچال فریزر بوش در محل اهمیت پیدا می‌کند. تعمیرکار در محل حضور پیدا می‌کند و با توجه به مشکلی که خودتان متوجه آن شده‌اید، بازدید از یخچال را انجام می‌دهد. علاوه بر آن، به بررسی قطعات دیگر نیز می‌پردازد تا در صورت وجود مشکل، آن را برطرف کند.

برخی از قطعات نیاز به تعویض دارند و یا امکان تعمیر آنها در محل وجود ندارد. بنابراین این قطعات به مراکز برده می‌شوند و تعمیر صورت می‌گیرد. همچنین در صورت نیاز، تعویض قطعات یخچال بوش با قطعه اصل و باکیفیت انجام می‌شود.

جهت اقدام برای انجام خدمات زیر در “استاده” روی آن کلیک کنید:

عیب یابی یخچال فریزر بوش

عیب یابی یخچال فریزر بوش

هر قطعه از یخچال فریزر، یک عمر مفیدی دارد که بالاخره به پایان می‌رسد. همچنین ممکن است در اثر عوامل خارجی، آسیبی به دستگاه وارد شود. در ادامه این صفحه از استاده به بررسی برخی از عیوب یخچال فریزر بوش و عیب یابی آن می‌پردازیم.

خنک نکردن یخچال

یکی از مهم‌ترین مشکلاتی که ممکن است برای یخچال به وجود بیاید، عدم سرد کردن است که باید سریعاً برای رفع آن اقدام کرد. این مورد می‌تواند علل مختلفی از جمله خرابی قطعه‌های دیفراست، خرابی فن‌ها، موتور، برد الکترونیکی و یا کمبود گاز داشته باشد. از کجا بفهمیم موتور یخچال سوخته یا سالم است؟

بررسی و تشخیص منشا عیب بهتر است به دست تکنسین انجام شود تا تعمیر یخچال فریزر بوش به طور صحیح صورت گیرد و آسیب بیشتری به دستگاه وارد نشود.

کار کردن یکسره یخچال بوش

اگر کارکرد مداوم یخچال فریزر خود را دیدید، باید فوراً برای رفع عیب اقدام کنید؛ چرا که یکسره کار کردن یخچال باعث می‌شود که آسیب شدیدی به کمپرسور یخچال وارد شود. حتی ممکن است این موضوع باعث سوختن آن شود.

عوامل زیادی می‌توانند یکسره کار کردن یخچال را سبب شوند که تشخیص آن برعهده تعمیرکار است. این عوامل عبارتند از:

 • معیوب بودن کمپرسور
 • مشکل ترموستات (علائم خرابی ترموستات یخچال چیست؟)
 • مشکلات مربوط به گاز یخچال
 • معیوب بودن فن‌ها
 • معیوب بودن برد
 • درب یخچال(آسیب دیدن لاستیک و یا باز ماندن درب)
 • مکان نامناسب و دمای نامناسب محیط
 • تنظیمات دما و بهم خوردن آن
 • کثیفی کندانسور

خرابی یخساز یخچال

در طول کارکرد یخچال فریزر، پس از گذشت مدتی برای یخساز یخچال مشکلات متعددی از جمله مسدود شدن فیلتر آن می‌تواند به وجود بیاید.

یکی از مهم‌ترین عواملی که باعث خرابی یخساز یخچال می‌شود، دمای بالای یخچال است که باید سریعا عیب یابی و رفع عیب توسط تکنسین و کارشناس مجرب صورت بگیرد.

معیوب شدن موتور یا کمپرسور

اگر یخچال بوش روشن نمی‌شود، ممکن است مشکل از موتور یا کمپرسور باشد. این قطعه از مهم‌ترین قطعات یخچال است که باید سریعاً تعمیر و یا تعویض شود.

گفتنی است تشخیص امکان تعمیر و یا نیاز به تعویض بر عهده تعمیرکار نمایندگی است.

صداهای زیاد و ناهنجار یخچال

در صورتی که درب یخچال فریزر بوش باز بماند، صدای سوت شنیده می‌شود. اما گاهی یخچال فریزر بوش صداهایی ناهنجار و بلند تولید می‌کند که منشا آن می‌تواند به تراز نبودن یخچال، خرابی فن‌ها و یا خرابی موتور بازگردد.

تعمیر یخچال فریزر بوش در صورت وجود این مشکل باید بر سرویسکار ماهر و یا کارشناس با تجربه سپرده شود.

راهکارهای رفع خرابی یخچال فریزر بوش

در بخش بالا به بررسی برخی از انواع خرابی که ممکن است برای یخچال فریز بوش به وجود بیاید، اشاره شد. تاکید می‌شود که بهتر است عیب یابی و پیدا کردن منشا عیب و در پی آن تعمیر یخچال فریزر بوش، به دست تکنسین انجام شود تا آسیب بیشتری به قطعات وارد نشود.

یکی از مواردی که ممکن است با آن مواجه شوید، ارورهای یخچال بوش است. هر یک از این ارورها دلیل مشخصی دارند. برای رفع آنها می‌توانید به مطالعه ارورهای یخچال فریزر بوش و عیب یابی آن بپردازید.

بسیاری از خرابی‌ها با اقدامات ساده مثل تنظیم دمای یخچال، بررسی محل نصب یخچال، بررسی دمای محیط و یا درب یخچال برطرف می‌شوند. اگر لاستیک درب آسیب دیده است، می‌توانید برای تعویض آن اقدام کنید. در برخی موارد نیز تراز نبودن یخچال عامل خرابی است که با تراز کردن مشکل برطرف می‌شود.

در هر صورت توصیه می‌شود به صورت خودسرانه برای رفع عیب یخچال بوش اقدام نکنید و این کار را به تکنسین ماهر و با تجربه در نمایندگی بسپارید.