برای اطلاع از هزینه تعمیر یخچال الکترواستیل و دلایل متداول خرابی یخچال الکترواستیل همچنین فن کندانسور یخچال الکترواستیل، ادامه مطلب را مطالعه کنید.

عیب یابی و تعمیر یخچال امری تخصصی است و باید توسط افراد حرفه ای انجام شود تا خسارت های بعدی را به بار نیاورد. اگر یخچال الکترواستیل دارید که به تعمیر نیاز دارد با خواندن این صفحه می توانید اطلاعات خود در زمینه مراکز مجاز تعمیر یخچال الکترواستیل بالا ببرید و در صورت نیاز تعیر یخچال الکترواستیل خود را به متخصصین باتجربه که در سایت استاده معرفی می‌شوند، بسپارید.

دلیل خرابی یخچال فریزر الکترواستیل

در ابتدا باید بدانیم که عواملی که باعث خرابی یخچال الکترواستیل شده است چیست؟

یخچال خنک نمی‌کند:

دلایل مختلفی که باعث می شود یخچال خنک نکند عبارتند از :

 • در قطعاتی از قبیل ترموستات، کمپرسور یا فن یخچال مشکلی وجود دارد.
 • گاز یخچال کم شده است.
 • لاستیک درب یخچال مشکل دارد.

با بررسی موارد بالا توسط افراد متخصص، می توان به علت خنک نبودن در یخچال فریزر الکترواستیل پی برد.

قسمت یخچال برفک می زند:

برفک زدن در یخچال فریزرهای نوفراست، خراب بودن المنت را نشان می دهد اما اگر یخچال فریزر از نوع دیفراست است جای نگرانی بابت برفک زدن قسمت یخچال وجود ندارد. برای تعمیر یخچال دیفراست که قسمت یخچال آن برفک می زند، باید المنت تعویض شود.

بخش فریزر انجماد خوبی ندارد:

اگر در یخچال فریزر الکترواستیل، بخش فریزر آن مواد را به خوبی منجمد نمی کند، علت را باید یکی از قطعات زیر جستجو کرد:

 • ترموستات
 • کمپرسور
 • لاستیک درب
 • فن
 • دیفراست (مخصوص یخچال های دیفراست)
 • گاز یخچال

پس از بررسی این قطعات و عیب یابی آن ها، می توان به تعمیر یخچال فریزر الکترواستیل پرداخت.

موتور یخچال خیلی داغ شده:

داغ شدن موتور یخچال در اغلب موارد به معنی سوختن آن است. به همین خاطر با داغ شدن زیاد موتور یخچال، خاموش می شود و باید موتور تعویض گردد. البته سوختن موتور در صورتی است که داغ شدن موتور بیش از حد معمول باشد. جالب است بدانید داغ شدن موتور یخچال تا 80 درجه، طبیعی است و جای نگرانی وجود ندارد.

یخچال بیش از حد صدا می دهد:

خرابی در پایه های موتور، فن و ملحقات آن سبب می شود که یخچال صدایی بیش از حد طبیعی ایجاد کند.

یخچال روشن نمی شود:

اگر یخچال روشن نمی شود دلایلی به شرح زیر دارد:

 • معیوب بودن دوشاخه یا محافظ
 • خراب بودن ترموستات
 • وجود مشکل در اولود
 • خراب بودن موتور یخچال

مواد غذایی داخل یخچال یخ زده‌اند:

اگر سرمای درونی یخچال بسیار زیاد است یا مواد غذایی درون یخچال یخ بزند احتمال دارد ترموستات یخچال خراب شده باشد یا لوله بالب از جایگاه خود در اواپراتور جدا شده باشد. همچنین ممکن است سیم های ترموستات به اشتباه وصل شده باشند.

بدنه یخچال برق دار است:

برق دار بودن بدنه یخچال دلایلی از جمله معیوب بودن سیم رابط یا سرپیچ لامپ درون یخچال و اتصال به بدنه موتور یا ترموستات دارد که با بررسی این بخش ها می توانید برق دار بودن بدنه یخچال را حل کنید.

لامپ یخچال روشن نمی شود:

دلایل روشن نشدن لامپ یخچال به شرح زیر است :

 • لامپ سوخته است.
 • سرپیچ لامپ مشکل دارد.
 • سیم های روشنایی مشکل دارد.
 • شستی لامپ خراب است.

اوراپراتور یخچال برفک زیادی ایجاد می‌کند:

اگر یخچال را در محیطی که هوای گرمی دارد قرار داده اید، لاستیک های درب یخچال خراب باشد یا درب یخچال خوب بسته نشود، ممکن است اوراپراتور یخچال برفک زیادی بزند.

با اینکه فریزر یخ می زند، یخچال خنک نمی کند:

اگر شاهد چنین وضعیتی هستید، به احتمال زیاد گاز یخچال فریزر کم شده است و باید شارژ شود.

کندانسور یخچال الکترواستیل

در یخچال الکترواستیل مانند همه یخچال های دیگر، کندانسور وظیفه خنک کردن گاز یخچال را برعهده دارد و نقش رادیاتور را برای گاز یخچال بازی می کند. کندانسور برای انجام این کار هوای اتاق را از طریق لوله های کویل وارد می‌کند و گرمای گاز به بیرون منتقل می شود.

بعد از مدتی که کندانسور کار کند، گرد و غبار از بیرون به داخل منتقل می شود و کندانسور نمی تواند وظیفه خود را به خوبی انجام دهد و در چنین شرایطی، یخچال به خوبی خنک نمی کند. اگر به موقع متوجه این موضوع نشوید و این وضعیت ادامه پیدا کند، فشار زیادی به کمپرسور وارد می شود و خطرات زیادی را برای آن به بار می آورد و در نهایت منجر به سوختن کمپرسور می شود.

برای جلوگیری از ایجاد این وضعیت برای یخچال الکترواستیل توصیه می شود هر 6 ماه کندانسور یخچال الکترواستیل را تمیز کنید.

فن کندانسور یخچال الکترواستیل

فن کندانسور یخچال الکترواستیل، یکی از قطعات مهم در سردسازی هوای داخل یخچال است که در صورت خرابی این قطعه مشکلات زیر ممکن است رخ دهند:

 • هوای داخل یخچال و فریزر بسیار گرم می شود.
 • صدای یخچال بسیار آزاردهنده می شود.

با مشاهده چنین اتفاقاتی ابتدا باید مطمئن شوید که مشکل از فن کندانسور یخچال است سپس به تعمیر یخچال فریزر بپردازید. پیشنهاد می کنیم تعمیر یخچال فریزر الکترواستیل را به مراکز مجاز بسپارید.

خدمات پس از فروش یخچال فریزر الکترواستیل

اگر بعد از مدتی که یخچال فریزر الکترواستیل را خریداری کرده اید، نیاز به عیب یابی و تعمیر یخچال داشتید و زمان گارانتی منقضی نشده بود، می توانید از طریق نمایندگی های معتبر خدمات پس از فروش یخچال فریزر الکترواستیل درخواست خود را اعلام نمائید. توجه داشته باشید که حتما از طریق نمایندگان رسمی الکترواستیل اقدام نمائید تا بتوانید بهترین خدمات را دریافت کنید.

اما اگر مدت گارانتی یخچال به پایان رسیده است نگران نباشید، با مراجعه به تعمیرگاه های مجاز الکترواستیل می توانید تعمیرات یخچال فریزر الکترواستیل را انجام دهید.

هزینه تعمیر یخچال الکترواستیل چقدر می شود؟

مواردی که سبب کاهش و افزایش هزینه تعمیر یخچال الکترواستیل خواهد شد شامل: نوع یخچال، علت خرابی یخچال، قطعاتی که نیاز به تعویض دارند بستگی دارد که تعمیرکاران پس از تشخیص علل خرابی یخچال به شما اعلام خواهند کرد. برای اطمینان از منصافه بودن هزینه تعمیر یخچال الکترواستیل، پیشنهاد می کنیم از لیست مراکز مجاز تعمیر یخچال الکترواستیل استفاده کنید.

امیدواریم از مطالعه این صفحه استفاده لازم را برده باشید. اگر جواب سوالات خود در مورد تعمیر یخچال فریزر الکترواستیل را دریافت نکرده اید، در بخش نظرات همین صفحه، سوال خود را از کارشناسان ما بپرسید.

آخرین مطالب تعمیر یخچال در استاده مگ