تعمیر یخچال جنرال الکتریک یکی از خدماتی است که در نقاط شمال، جنوب، شرق و غرب تهران توسط تکنسین‌های با تجربه استاده صورت می‌گیرد. بنابراین در ادامه علاوه بر معرفی نمایندگی مجاز تعمیر یخچال جنرال الکتریک به معرفی بهترین و حرفه‌ای ترین تعمیرکاران در این زمینه، هزینه‌های تعمیر یخچال جنرال الکتریک ، دلیل خرابی یخچال فریزر جنرال الکتریک و خدمات پس از فروش این یخچال می‌پردازیم.

هزینه تعمیر یخچال جنرال الکتریک

خدمتقیمت به تومان
شارژ گاز یخچال جنرال الکتریکاز 380.000 تا 800.000
رفع نشت گاز یخچال جنرال الکتریک140.000
شستشوی مدار یخچال جنرال الکتریک40.000
افزایش کندانسور جنرال الکتریکاز 140.000 تا 320.000
عیب یابی و تعمیر ترموستات یخچال جنرال الکتریک60.000
تعویض ترموستات یخچال جنرال الکتریکاز 250.000 تا 350.000
تعویض فن داخلی سرامیکی یخچال جنرال الکتریکاز 600.000 تا 1.800.000
تعویض فن داخلی معمولی یخچال جنرال الکتریکاز 180.000 تا 300.000
عیب یابی و تعمیر فن یخچال جنرال الکتریک60.000
تعویض فن موتور یخچال جنرال الکتریکتا 180.000
رفع چکه کردن آب از یخچال جنرال الکتریکاز 140.000 تا 350.000
تعویض لاستیک درب یخچال جنرال الکتریکاز 180.000 تا 360.000
تعمیر آبسرد کن یخچال جنرال الکتریکاز 140.000
رگلاژ درب یخچال جنرال الکتریکاز 60.000
تعویض لولای درب یخچال جنرال الکتریکاز 100.000 تا 130.000
تعویض کمپرسور جنرال الکتریکاز 90.000 تا 140.000

تعرفه قیمت تمامی خدمات تعمیر و تعویض قطعات یخچال جنرال الکتریک را به صورت جداگانه برایتان شرح می‌دهیم. متخصصین تعمیر یخچال در استاده با ارائه بهترین خدمات با قیمت منصفانه، هزینه تعمیر یخچال جنرال الکتریک را بدین صورت ارائه می‌کنند:

قیمت شارژ یخچال جنرال الکتریک

خدمتقیمت به تومان
شارژ گاز یخچال جنرال الکتریکاز 380.000 تا 800.000
رفع نشت گاز یخچال جنرال الکتریک140.000
شستشوی مدار یخچال جنرال الکتریک40.000
افزایش کندانسور جنرال الکتریکاز 140.000 تا 320.000

هزینه تعویض ترموستات یخچال جنرال الکتریک

خدمتقیمت به تومان
عیب یابی و تعمیر ترموستات یخچال جنرال الکتریک60.000
تعویض ترموستات یخچال جنرال الکتریکاز 250.000 تا 350.000

قیمت تعمیر و تعویض فن یخچال جنرال الکتریک

خدمتقیمت به تومان
تعویض فن داخلی سرامیکی یخچال جنرال الکتریکاز 600.000 تا 1.800.000
تعویض فن داخلی معمولی یخچال جنرال الکتریکاز 180.000 تا 300.000
عیب یابی و تعمیر فن یخچال جنرال الکتریک60.000
تعویض فن موتور یخچال جنرال الکتریکتا 180.000

سایر هزینه‌های تعمیرات یخچال

خدمتقیمت به تومان
رفع چکه کردن آب از یخچال جنرال الکتریکاز 140.000 تا 350.000
تعویض لاستیک درب یخچال جنرال الکتریکاز 180.000 تا 360.000
تعمیر آبسرد کن یخچال جنرال الکتریکاز 140.000
رگلاژ درب یخچال جنرال الکتریکاز 60.000
تعویض لولای درب یخچال جنرال الکتریکاز 100.000 تا 130.000
تعویض کمپرسوراز 90.000 تا 140.000

نمایندگی تعمیر یخچال جنرال الکتریک

در این بخش به معرفی ویژگی‌های بهترین نمایندگی تعمیر یخچال جنرال الکتریک می‌پردازیم. البته درنظر داشته باشید که اگر هنوز تاریخ گارانتی دستگاه منقضی نشده باشد، با تماس به همان شماره‌ای که در برگه گارانتی نوشته شده، می‌توانید از حضور تعمیرکار و بررسی دستگاه توسط ایشان بهره‌مند شوید. برای تعمیر یخچال جنرال الکتریک، می‌توانید به متخصصین استاده اعتماد کنید تا به بررسی و رفع عیب دستگاه شما بپردازند.

بهترین نمایندگی یخچال جنرال الکتریک برای تعمیر، از شفافیت در هزینه‌های تعمیر یا تعویض فطعات برخوردار است؛ علاوه بر آن هزینه‌های غیرمعقول و زیادی نباید داشته باشد. پس از اتمام تعمیر دستگاه، ضمانت نامه‌ای ارائه می‌کند (برای چند ماه) تا درصورت بروز مشکل، نگرانی برای شما ایجاد نشود.

علت‌های خرابی یخچال جنرال الکتریک

برای تعمیر یخچال جنرال الکتریک هنگام خرابی، باید دلیل یا منشا آن را بدانیم تا درصدد رفع آن برآییم. در بسیاری از موارد قادر به تشخیص و یا رفع آن نیستیم، در این صورت باید از فرد متخصص کمک گرفت. از خرابی‌ها و علل خرابی یخچال فریزر جنرال الکتریک می‌توان به این موارد اشاره کرد:

صداهای غیرعادی از یخچال فریزر شنیده شود:

در این صورت، اولین چیزی که باید بررسی کنید، تراز یخچال است. درصورتی که یخچال جنرال الکتریک تراز نباشد و همه‌ی پایه‌های آن روی زمین قرار نداشته باشد، صداهای غیر عادی شنیده می‌شود.

اگر یخچال صدای زیاد بدهد، مشکل به احتمال زیاد به دلیل خرابی موتور است و حتما باید توسط تعمیرکار متخصص بررسی شود. اگر در صورت تراز بودن همچنان صدایی شبیه صدای زوزه شنیده می‌شد، مشکل از فن است و باید توسط تعمیرکار بررسی و تعمیر شود.

از زیر یخچال آب می‌آید:

درصورتی که لوله‌ی آبریز یخچال مشکل یا شکستگی داشته باشد، آب به بیرون نشت می‌کند.

فریزر انجماد مواد غذایی را به درستی انجام نمی‌دهد:

اگر فریزر شما مثل قبل مواد غذایی را به خوبی منجمد نمی‌کند، احتمالا به دلیل خرابی ترموستات فریزر،خالی شدن گاز، خراب شدن فن و یا فرسودگی لاستیک درب فریزر می‌باشد. ابتدا لاستیک درب را بررسی کنید اگر مشکلی نداشت، دیگر کاری از دست شما ساخته نیست و باید توسط تعمیرکار بررسی شود.

داغ شدن بدنه و درب یخچال جنرال الکتریک:

اگر احساس می‌کنید که درب یا بدنه یخچال داغ شده است، باید سریعا با تعمیرکار تماس بگیرید تا فن کمپرسور را تعویض کند؛ زیرا به احتمال زیاد این فن خراب شده و اگر دما به همین صورت باقی بماند باعث ازکارافتادن موتور می‌شود.

داغ شدن موتور یخچال:

وقتی دمای موتور یخچال بیش از حد بالا برود (حدود 70 تا 80 درجه)، ممکن است موتور از کار بیفتد. در این صورت موتور باید توسط تعمیرکار بررسی و درصورت نیاز تعویض شود.

خنک سازی یخچال به خوبی صورت نمی‌گیرد:

در بررسی این مورد ابتدا باید با کندانسور یخچال آشنا باشیم و به صورت دوره‌ای آن را تمیز کنیم تا از خرابی جلوگیری شود.

لامپ یخچال و فریزر روشن نمی‌شود:

این مشکل نیز پیچیده نیست. عامل روشن نشدن لامپ می‌تواند سوختن لامپ باشد که در این صورت به راحتی می‌توانید لامپ را تعویض کنید.
عاملی دیگری که می‌تواند وجود داشته باشد، سیم کشی اشتباه است. اگر پس از بررسی صحت لامپ و یا تعویض آن هنوز مشکل برطرف نشده بود، باید سیم کشی توسط فرد متخصص بررسی شود.

وقتی به یخچال دست می‌زنید، برق می‌دهد:

این مشکل، خیلی پیچیده نیست اما حتما باید بررسی و رفع شود. درصورتی که سیم‌های رابط اتصالات نادرست داشته باشند و یا ترموستات و موتور به بدنه‌ی یخچال اتصال داشته باشند، این اتفاق رخ می‌دهد.

برفک تشکیل می‌شود:

اگر در یخچال فریزر شما برفک تشکیل می‌شود، احتمالا تهویه به درستی انجام نمی‌شود و یا درب به خوبی بسته نمی‌شود. برای رفع این مشکل، اتصالات درب و لاستیک درب را بررسی کنید و درصورت وجود مشکل آن را برطرف کنید. همچنین دریچه تهویه یخچال را بررسی کنید تا مواد غذایی نزدیک آن قرار نگرفته باشند.

صفحه‌ی نمایشگر یخچال جنرال الکتریک کار نمی‌کند:

اگر صفحه‌ی نمایشگر یخچال از کار افتاده است و یا برخی از درجه‌ها نمایش داده نمی‌شوند و یا چراغ‌های آن از کار افتاده اند، بورد مشکل پیدا کرده است و دراین صورت باید توسط تعمیرکار بررسی شود.

دمای یخچال فریزر ثابت نمی‌شود:

از مواردی که باید در استفاده از یخچال رعایت کنید، میتوان به این‌ها اشاره کرد:

 1. شرایط محیطی مناسب و عدم رطوبت در محل قرار گرفتن یخچال
 2. مقدار مواد غذایی قرار داده شده در یخچال بیش از حد نباشد
 3. درب یخچال فریزر زیاد باز و بسته نشود و مدت زمان زیاد باز نماند
 4. جریان برق یخچال نوسان نداشته باشد

اگر این موارد رعایت نشود، ممکن است اختلالی در ثابت شدن دما ایجاد شود و تغییرات دما داشته باشید. البته یکی دیگر از مواردی که احتمال دارد عامل ثابت نشدن دمای یخچال فریزر باشد، مشکل فن یا سنسور است که باید توسط تعمیرکار بررسی شود.

فن کندانسور یخچال جنرال الکتریک

کندانسور درواقع خنک کننده‌ی گاز یخچال می‌باشد که هوای محیط از بین لوله‌های خنک کننده‌ی آن عبور میکند و خنک سازی انجام می‌شود. به دلیل عبور هوای محیط، به مرور زمان غبار در کندانسور تجمع پیدا می‌کند و خنک‌سازی یخچال با اختلال مواجه می‌شود؛ در نتیجه باید به صورت دوره‌ای، کندانسور با جاروبرقی و بسیار با احتیاط تمیز شود تا عملکرد صحیح داشته باشد و به کمپرسور آسیبی وارد نشود. مراقب باشید که هنگام جایگذاری آن، تراز بهم نخورد و همانطور صاف قرار گیرد. این کار باید اصولی انجام شود و درصورتی که توانایی آن را ندارید از تعمیرکار کمک بگیرید.

تعمیر یخچال ساید بای ساید جنرال الکتریک

یخچال یکی از مهم‌ترین وسایلی است که به صورت شبانه روزی از آن استفاده می‌شود و به همین دلیل در اثر عوامل مختلف، خراب می‌شود و یا کارایی صحیح خود را از دست می‌دهد. برای تعمیر یخچال ساید جنرال الکتریک، حتما باید از فرد متخصص کمک گرفت، زیرا این کار بسیار حساس است و درصورت اقدام غیرصحیح، خرابی‌های بیشتری به بار می‌آید.

بالاتر درمورد علل خرابی یخچال جنرال الکتریک گفته شد. توصیه می‌شود درصورت مشاهده کوچک‌ترین مشکل، از تعمیرکار کمک بگیرید تا سریع مشکل عیب یابی و رفع شود. برای مثال اگر به افزایش دمای یخچال توجه نشود و فن آن تعمیر یا تعویض نشود، به موتور آسیب میرساند و حتی ممکن است باعث از کارافتادن موتور و یخچال شود.

اگر یخچال شما عیبی پیدا کرد و سریع و توسط تعمیرکار حرفه‌ای اقدام به رفع مشکل کنید، حتی ممکن است درصورت نیاز تعویض یک قطعه، با تعمیر آن مشکل کاملا برطرف شود (برای مثال درصورت خرابی بورد، لزوما نیاز به تعویض آن نیست).

اگر تاریخ ضمانتنامه یخچال جنرال الکتریک شما منقضی نشده باشد می‌توانید به نمایندگی معتبر تعمیر یخچال جنرال الکتریک مراجعه کنید.

خطاهای رایج یخچال جنرال الکتریک


در ادامه لیستی از خطاهای رایج یخچال جنرال الکتریک تهیه کردیم که باتوجه به خطا، در صورت امکان راه برطرف کردن آن نیز گفته شده است:

 • خطای HRS: این خطا، مشکل و خرابی برد را نشان می‌دهد. برای رفع این مشکل حتما باید از تعمیرکار کمک بگیرید.
 • خطای 88 یا خطای 89: این خطا بسیار جدی و مربوط به وجود مشکل در برق یخچال می‌باشد. درصورت مواجه شدن با این خطا ابتدا جریان برق یخچال را قطع کنید و سپس با تعمیرکار تماس بگیرید.
 • خطای E2: این خطا مربوط به برد الکترونیکی یخچال فریزر جنرال الکتریک است و باید تعمیر شود.
 • خطای CC: این خطا در صورتی رخ می‌دهد که دمای فریزر بالا رفته و بیش از 2 ساعت است که کاهش دما صورت نگرفته است. در صورت بروز این مشکل عواملی که باعث می‌شوند دمای فریزر بالا برود (مثل باز ماندن درب در اثر خرابی لاستیک) را بررسی کنید و اگر مشکل برطرف نشد با تعمیرکار تماس بگیرید.
 • خطای CI: این خطا مربوط به یخ‌ساز است و ممکن است در اثر گیر کردن یخ رخ داده باشد، به همین خاطر ابتدا قالب یخ را بررسی کنید و اگر مشکل از آنجا نبود، از تعمیرکار کمک بگیرید.
 • اررور DF: خطای DF مربوط به یخ‌زدایی است و بررسی و رفع آن فقط از عهده فرد متخصص برمی‌آید که باید برد، هیتر، المنت و سنسور بررسی شود.
 • خطای FF: این خطا به دلیل نبودن دمای مناسب ایجاد می‌شود. مقدار غذا، گرم بودن زیادی غذا، باز و بسته شدن زیاد درب و خرابی لاستیک می‌توانند عوامل ایجاد این خطا شوند.
  این خطا را می‌توانید با فشار دادن کلید SYSTEM CHECK حذف کنید.
 • خطای PF (چشمک سبز رنگ): ایراد از موتور و کمپرسور است و خطای بسیار مهمی می‌باشد. اگر ولتاژ ورودی به دستگاه شما مناسب نباشد، این خطا ایجاد می‌شود و ممکن است مشکل از بورد باشد، پس با تعمیرکار تماس بگیرید.

ممکن است شما با خطاهای TC و یا TF مواجه شوید. لازم است بگوییم این دو خطا نیستند بلکه نشان دهنده فعال بودن TURBO COOL و TURBO FREEZ هستند. برای از بین بردن این خطا باید در تنظیمات پنل این گزینه ها خاموش شوند.

آخرین مطالب تعمیر یخچال در استاده مگ