برخی مواقع به دلیل گذشت زمان یا استفاده نادرست، یخچال‌های هایسنس نیز همانند یخچال‌های سایر برندها دچار مشکلات متنوعی می‌شود. به همین دلیل در این صفحه از استاده قصد داریم به معرفی تعمیرکار جهت تعمیر یخچال هایسنس بپردازیم و عیب یابی یخچال هایسنس و رفع ارور یخچال هایسنس آن صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

تعمیر یخچال هایسنس در محل

به طور حتم در دنیای امروز ضروری‌ترین لوازم‌خانگی، یخچال است. به همین دلیل شرکت‌های مختلفی برای رفع این نیاز اساسی مردم تلاش کرده‌اند. یکی از شرکت‌هایی که امروزه به تولید یخچال‌های مختلف می‌پردازد، برند چینی هایسنس است. تولیدات این برند از کیفیت مناسبی برخوردار است.

همان‌طور که اشاره کردیم، امکان دارد برای یخچال‌های هایسنس نیز همانند دیگر یخچال‌ها مشکلاتی به وجود بیاید. البته برای این مشکل چندان نگران نباشید.

مزایای تعمیر یخچال هایسنس در محل به‌صورت آنلاین بدین شکل که اگر یخچال شما در شب نیز دچار مشکل شد می‌توانید به‌راحتی با ما تماس بگیرید. ما نیز تعمیرکاران باتجربه‌ای که در زمینه تعمیر یخچال‌های این برند تبحر دارند را هرچه سریع‌تر می‌فرستیم؛ بنابراین می‌توانید از یخچال خود همانند روز اول استفاده کنید. در ادامه به مشکلاتی که در یخچال‌های هایسنس به وجود می‌آید به طور کامل می‌پردازیم.

عیب یابی یخچال هایسنس همراه راهکار

عیب یابی یخچال هایسنس

در رابطه با تعمیر و عیب یابی یخچال هایسنس می‌توان اشاره کرد که ابتدا هرکدام از مشکلات مربوط به این نوع از یخچال را مطرح می‌کنیم و سپس به بیان راهکار آن می‌پردازیم. البته یک نکتهٔ بسیار مهم در این راستا وجود دارد. امکان دارد پس از دانستن مشکل تصور کنید که درست‌کردن آن هیچ‌گونه سختی ندارد. در نتیجه خودتان دست‌به‌کار شوید.

در بسیاری از مواقع، بعد از آن که خود فرد برای درست‌کردن یخچال اقدام کر تلاشش با موفقیت همراه نبوده است. بنا بر گزارش‌هایی که به ما شده در این‌گونه شرایط ما شاهد خرابی بیشتری در یخچال بوده‌ایم. بدین ترتیب فرد مجبور شده تا هزینه بیشتری را برای تعمیر یخچال خود بپردازد؛ بنابراین در نظر داشته باشد که بهتر است از همان ابتدا فرایند تعمیر یخچال هایسنس را به تعمیرکاران ماهر بسپارید.

مشکلات به وجود آمده در یخچال‌های هایسنس به شرح زیر است:

گرم بودن داخل یخچال هایسنس

اصولاً چنین مشکلی به ما نشان می‌دهد که یخچال دچار افت سرما شده است. درب یخچال را به‌خوبی بررسی کنید و از بسته‌شدن آن مطمئن شوید. برخی مواقع در اثر باز و بسته کردن مداوم درب، شاهد گرم‌شدن داخل یخچال هستیم. دمای منزل نیز می‌تواند در به‌وجودآمدن این مشکل مؤثر باشد. از عوامل خرابی دیگر که نیاز به تعمیر دارد می‌توان به اشکال در فن کندانسور و المنت دیفراست یخچال هایسنس اشاره کرد.

اگر که این موارد دلیل سرد نبودن یخچال هایسنس نبود به سراغ مواد غذایی می‌رویم. مواد غذایی برخی اوقات به دلیل حجم بیش از حد موجب می‌شوند تا داخل یخچال گرم بماند.

در برخی از مواقع، چسباندن یک مواد غذایی به دریچه تهویه هوا موجب چنین مشکلی می‌شود. در نهایت نیز از فاصله بین یخچال و دیوار مطمئن شوید. امکان دارد دمای دیوار بر روی یخچال تأثیر گذاشته است.

یخ‌زدگی و برفک در یخچال هایسنس

به طور معمول دو عامل در برفک یخچال‌ها تأثیرگذار هستند. در برخی از مواقع به دلیل این که یخچال نشت پیدا کرده در نتیجه شاهد خالی شدن گاز یخچال هستیم. بدین ترتیب یخچال برفک می‌زند. در مواقعی نیز می‌توان خراب شدن ترموستات را عاملی برای خرابی آن در نظر گرفت.

کار نکردن یخچال هایسنس به‌صورت خودکار

کارنکردن یخچال به‌صورت خودکار یا همان اتومات نکردن یخچال ناشی از دو عامل است. کم گاز بودن یخچال و اشکالات به وجود در موتور یخچال یا کمپرسور موجب می‌شود تا چنین مشکلی به وجود بیاید. از آن جایی که چنین مشکلی نیز تخصصی می‌باشد خودتان نمی‌توانید به‌تنهایی برای تعمیر کمپرسور یخچال هایسنس اقدام کنید.

کار نکردن یخ‌ساز یخچال هایسنس

درصورتی‌که دمای یخچال کمتر از منفی 12 درجه باشد، شاهد یخ نبستن آن هستیم. در برخی مواقع نیز ساختار نادرستی که یخچال ساخته شده موجب ایجاد چنین مشکلی می‌شود.

بسته نشدن درب یخچال هایسنس

اگر که یخچال شما چنین مشکلی دارد ابتدا چینش مواد غذایی را بررسی کنید. امکان دارد مواد غذایی مانع از نبستن درب باشند. اگر که مشکل از این قسمت نبود، به سراغ بررسی تراز بودن یخچال بروید. برخی مواقع به دلیل این که پایه‌های یخچال تراز نیستند در نتیجه شاهد بسته نشدن درب یخچال هستیم. برخی مواقع نیز واشر دور درب یخچال دچار پوسیدگی می‌شود. برای درست‌کردن آن بهتر است به یک تعمیرکار جهت تعمیر یخچال هایسنس اعتماد کنید.

تنظیم نشدن دمای یخچال هایسنس

در صورت ایجاد چنین مشکلی ابتدا یخچال به مدت 10 دقیقه خاموش کنید. درصورتی‌که با این روش درست نشد، باید از یک تعمیرکار کمک بگیرید.

خاموش شدن صفحه نمایشگر یخچال هایسنس

در برخی مواقع به دلیل قطعی برق یا اشکالات پیش‌آمده در پلاگین شبکه شاهد خاموش شدن صفحه نمایشگر هستیم. اگر مشکل خاموش شدن برق است، باید صبر کنید. در غیر این صورت کارهای مربوط به شبکه یخچال را باید به یک متخصص بسپارید.

عواملی مانند برق داشتن بدنه یخچال، سروصدای عجیب یخچال و … نیز از دیگر مشکلات مربوط به یخچال هایسنس هستند که به دلیل فرایند تخصصی اشکالات آن بهتر است از همان ابتدا کار را به یک تعمیرکار بسپارید.

رفع ارور یخچال هایسنس

ارور یخچال هایسنس

در هنگام به‌وجودآمدن خرابی یخچال‌های هایسنس، کدهای مشخصی در صفحه نمایشگر (ارور یخچال هایسنس) خود نشان داده می‌شود که هرکدام نشان‌دهندهٔ خطای خاصی است. ارور یخچال‌های هایسنس شامل موارد زیر است:

خطای E0 یخچال هایسنس

اشکال در سنسورهای محیط‌زیست می‌باشد که باید یخچال را خاموش کنید. سپس تمامی اتصالات سیم که به سنسور متصل می‌باشد را بررسی کنید. در صورت وجود مشکل، باید سیم‌ها تعویض شوند.

خطای E1 یخچال هایسنس

اشکال در سنسور یخچال می‌باشد که به‌منظور حل این ارور یخچال هایسنس، برق دستگاه را خاموش کنید. سپس تمامی اتصالات برق را بررسی و چک کنید.

خطای E3 یخچال هایسنس

اشکال در حسگر فریز یخچال است که باید ابتدا یخچال را خاموش کنید و آن را از برق بکشید. سپس باید به سراغ سنسور فریزر بروید و سالم بودن آن را بررسی کنید.

خطای E4 یخچال هایسنس

اشکال در حسگرهای عملکرد یخچال است. در چنین شرایطی با استفاده از یک مولتی متر، مقاومت دیفراست اپراتور را چک کنید. پس از آن به بررسی اتصالات و سیم‌کشی‌های آن بپردازید. در صورت اشکال در سیم‌ها باید به تعمیر یا تعویض آن‌ها بپردازید.

خطای E9 یخچال هایسنس

اشکال در سنسور یخ‌ساز است که ابتدا باید سیم‌های متصل به آن را بررسی کنید. در صورت مشاهده اشکال در سیم‌ها باید هرچه سریع‌تر تعویض شوند.

خطای EF یخچال هایسنس

در اپراتور یخچال اشکال وجود دارد که باید فن‌های یخچال را با مولتی متر اندازه بگیرید. سپس سیم‌های مربوط به این قطعه را بررسی کنید.

خطای EB یخچال هایسنس

اشکال در دستگاه یخ است. از همین رو مواردی مانند لوله‌های آب، شیر برقی، لوله‌های پشت یخچال و … را جهت عیب یابی یخچال هایسنس بررسی کنید. اگر که این لوله‌های گرفتگی داشته باشند باید در جهت بازکردن آن‌ها اقدام کنید.

در تمامی موارد گفته شده در مورد ارور یخچال هایسنس، باتوجه به این که مربوط به مباحث تخصصی یخچال می‌شود بنابراین تنها راهکار موجود این است که از یک تعمیرکار ماهر کمک بگیرید. بدین ترتیب می‌توانید عملکرد یخچال خود را به حالت روز اول بازگردانید. 

یخچال‌های هایسنس یکی از یخچال‌های موجود در بازار ایران هستند. این نوع از یخچال‌ها نیز برخی مواقع دچار اشکالات گوناگونی می‌شوند. برای تعمیر یخچال هایسنس نیز بهتر است از تعمیرکاران متخصص کمک بگیرید. استاده با معرفی تعمیرکاران متخصص یخچال‌های هایسنس در محل در سریع‌ترین زمان ممکن اشکالات مربوط به یخچال‌های شما را بررسی و تعمیر خواهند کرد.