شکستگی پنل و ضربه خوردگی صفحه تلویزیون از طرف کارشناسان زیر قابل تعمیر یا تعویض نیست.

تلویزیون‌های دوو اگرچه ماندگاری خیلی خوبی دارند اما به‌هرحال ممکن است در مواردی نیز مانند سایر تلویزیون‌ها دچار نقص فنی شوند. در چنین شرایطی نگران نباشید. با ما در این صفحه از خدمات تعمیر تلویزیون در استاده همراه باشید تا علاوه بر معرفی تعمیرکار جهت تعمیر تلویزیون دوو در منزل به انواع خرابی آن و ھزینه تعویض پنل ال ای دی، بک لایت و مین برد دوو بپردازیم.

تعمیر تلویزیون دوو در منزل

اگر که دقت کرده باشید ما بر روی تعمیر تلویزیون دوو در منزل تاکید بسیاری داریم. این امر به این دلیل است که ممکن است در صورت تکان دادن و انتقال تلویزیون، خرابی آن بیشتر شود. اما دقت داشته باشید که برخی از موارد خرابی، در منزل انجام پذیر نمی‌باشند و حتما تلویزیون باید به کارگاه برده شود. جهت انجام تعمیرات تلویزیون دوو در محل می‌توانید با شماره تماس‌های موجود در صفحه تماس بگیرید تا کارشناسان استاده مشاوره لازم را به شما بدهند.

دوو یکی از محصولات باکیفیت در سطح جهان است که خوشبختانه میان ایرانیان نیز طرفداران زیادی دارد. این برند کره‌ای توانسته با استفاده از تولیدات مختلف خود در زمینه لوازم خانگی منزل، رضایت خاطر بسیاری از مشتریان خود را به دست آورد.

از آن جایی که محصولات این برند در کشورمان نیز مونتاژ می‌شود در نتیجه قطعات مختلف آن به‌خوبی در بازار یافت می‌شود؛ بنابراین در تعمیر تلویزیون دوو از بابت وجود قطعات می‌بایست خیالتان راحت باشد. تنها نکته‌ای که حائز اهمیت است و باید رعایت کنید استفاده از تعمیرکاران خوب است.

اگرچه قطعات مربوط به تلویزیون دوو به‌خوبی پیدا می‌شود اما قطعات آن دارای کیفیت‌های مختلفی است؛ بنابراین توصیه می‌کنیم از تعمیرکاران ماهر استفاده کنید. زمان استفاده از قطعات بی‌کیفیت، خیلی زود مجبور می‌شوید تا دوباره برای تعمیر تلویزیون دوو هزینه بپردازید.

خرابی تلویزیون دوو

خرابی تلویزیون دوو

خرابی تلویزیون دوو ممکن است به دلایل مختلفی رخ دهد. از جمله دلایل خرابی آن می‌توان به موارد زیر اشاره کنیم:

 • به‌هم‌ریختگی تصویر در تلویزیون دوو از جمله خرابی‌هایی است که ممکن است برای تلویزیون‌های این برند به وجود بیاید. به‌هم‌ریختگی در تصاویر تلویزیون دوو مربوط به خرابی فلت پنلی به نام COF است. این فلت پنل به‌طورکلی تصاویر تلویزیون را به دو قسمت تقسیم می‌کند. هرکدام از این دو قسمت نیز به سه بخش تقسیم می‌شوند.
 • هنگامی که فلت پنل تلویزیون دوو به مشکل بر بخورد به‌جای این که تصاویر تلویزیون را به‌صورت یک‌پارچه نشان بدهد، هرکدام از بخش‌های تقسیم شده به‌صورت جداگانه به تصویر درمی‌آیند.
 • هر ضربه‌ای به تلویزیون‌های دوو درصورتی‌که شدت لازم را داشته باشد، می‌تواند سبب خرابی آن بشود؛ بنابراین ابتدا توصیه می‌کنیم از هرگونه ضربه یا شکستگی تلویزیون دوو تاحدامکان جلوگیری کنید. هرگونه ضربه به آن موجب می‌شود تا مجبور شوید پنل تلویزیون خود را عوض کنید که هزینه‌ای تقریبا برابر با 80 تا 90 درصد قیمت اصلی تلویزیون دوو می‌باشد.
 • ممکن است خرابی تلویزیون شما به دلیل نفوذ مایعات به داخل آن باشد. در چنین مواقعی برای پیشگیری توصیه می‌کنیم تا تلویزیون خود را هر چه زودتر با یک دستمال خشک تمیز کنید. اگر که مایعات نفوذ کرده باشد دیگر کاری از دست شما برنمی‌آید. احتمال زیاد نیاز به تعویض پنل تلویزیون دوو دارید که تعمیرکاران می‌توانند این بخش را برای شما انجام دهند.
 • یکی از مسائلی که می‌تواند سبب شود تا شما به متخصصین تعمیر تلویزیون نیاز داشته باشید، سیاه شدن صفحه نمایشگر تلویزیون است. در واقع اگر چنین اشکالی برای تلویزیون شما به وجود آمد، بدانید دلایل عمده سیاه شدن تلویزیون می‌تواند سوختگی پیکسل، سوختن بک لایت یا خرابی صفحه نمایشگر تلویزیون است.
 • برخی از اشکالات و خرابی‌هایی که از سوی اشخاصی که تلویزیون دوو دارند به ما گزارش می‌شود ناشی از افتادگی یک خط بر روی تلویزیون آن‌ها است. اگر که این خط به شکل عمودی و از ابتدا تا انتهای تلویزیون شما را در بر بگیرد می‌توان گفت که خرابی، ناشی از اشکال در فلت‌های ارتباطی یا برد تیکان است که باید تعمیر شود
 • در چنین شرایطی امکان تعمیر تلویزیون دوو وجود دارد. اگر خط در وسط نمایشگر افتاده باشد دلیل عمدهٔ خرابی آن ناشی از اشکال در پنل است. در خرابی پنل باید به‌طورکلی پنل تلویزیون تعویض شود. در ادامه بیشتر با مبحث پنل تلویزیون آشنا می‌شویم.

ھزینه تعویض پنل ال ای دی دوو

خدمتقیمت به تومان
تعویض پنل ال ای دی دوواز 3.000.000

به نمایشگر تلویزیون پنل ال ای دی می‌گویند. بسیاری از خرابی‌های تلویزیون دوو یا هر برند دیگری مربوط به آسیبی است که به پنل ال ای دی وارد می‌شود. این قسمت از تلویزیون مهم‌ترین بخش آن می‌باشد. به همین دلیل گران‌ترین قسمت مربوط به تعمیر تلویزیون دوو نیز پنل ال ای دی آن است.

جهت اقدام برای تعویض پنل تلویزیون در استاده کلیک کنید.

درصورتی‌که پنل تلویزیون آسیب ببیند امکان تعمیر آن وجود ندارد. به همین دلیل تعمیرکاران می‌توانند پنل آسیب‌دیده را با یک پنل نو تعویض کنند. هزینه تعویض پنل تلویزیون دوو امکان دارد حتی از خرید یک تلویزیون جدید نیز بیشتر باشد. به همین دلیل توصیه می‌کنیم در مراقبت از آن نهایت دقت را داشته باشید.

قیمت مین برد تلویزیون دوو

خدمتقیمت به تومان
تعمیر برد تلویزیوناز 150.000 تا 3.000.000

به دلیل این که بر روی مین برد تمامی قطعات مهم تلویزیون از جمله ورودی و خروجی‌های مختلف قرار دارد بنابراین مهم‌ترین قسمت تلویزیون دوو، مین برد آن است. این قسمت شامل بسیاری از تجهیزات تلویزیون است. خرابی این بخش می‌تواند آسیب بسیاری برای تلویزیون شما داشته باشد. جهت انجام تعمیرات مین برد تلویزیون می‌توانید همین حالا اقدام کنید.

قیمت مین برد تلویزیون دوو

البته نگران نباشید. بر خلاف پنل تلویزیون، قسمت مین برد قابل تعمیر است. خرابی آن ممکن است به دلیل استفاده بسیار زیاد از تلویزیون باشد. اگر که از کابل‌های بی‌کیفیت استفاده کنید هم ممکن است موجب خراب‌شدن مین برد شود. علائم خرابی مین برد به شرح زیر است:

 • – تلویزیون فقط لوگوی دوو را نشان دهد.
 • – برخی از قسمت‌های تلویزیون هیچ تصویری ندارد.
 • – هیچ‌گونه صدایی نداشته باشید.
 • – تلویزیون به‌هیچ‌عنوان روشن نشود.

دررابطه‌با قیمت مین برد تلویزیون دوو جدول حدودی را درج کردیم؛ زیرا مین برد در انواع مختلفی وجود دارد و قیمت تعمیر مین برد تلویزیون دوو بستگی دارد که مدل تلویزیون دوو شما چیست.

قیمت بک لایت تلویزیون دوو  

خدمتقیمت به تومان
تعمیر بک لایت تلویزیوناز 600.000 تا 4.000.000

در پشت صفحه‌نمایش تلویزیون لامپ‌هایی وجود دارد. برای این که بتوانیم صفحه‌نمایش تلویزیون را ببینیم باید این لامپ‌ها وجود داشته باشد؛ زیرا نیاز به وجود یک نور در پس‌زمینه نمایشگرهای تلویزیون است. در تلویزیون‌های ال‌سی‌دی در پشت این نمایشگر لامپ‌های فلورسنت قرار داده شده است. در تلویزیون‌های ال‌ای‌دی نیز لامپ‌های ال‌ای‌دی گنجانده شده است.

قیمت بک لایت تلویزیون دوو

در پشت لامپ‌های فلورسنت و ال‌ای‌دی صفحه‌ای طراحی شده است با نام بک لایت. به دلیل استفاده زیاد از تلویزیون یا نور زیاد تلویزیون ممکن است که این صفحه بسوزد. در نتیجه ممکن است صدای تلویزیون بیاید اما به‌طورکلی هیچ‌گونه تصویری نداشته باشید. جهت اقپام برای تعمیر بک لایت تلویزیون روی آن کلیک کنید.

به دلیل این که خرابی بک لایت ارتباط مستقیمی با سوختن یا نداشتن تصویر تلویزیون دارد بنابراین تعمیر آن نیاز به مهارت بالایی دارد. از همین رو تعمیر این قطعه را به فرد متخصصی بسپارید. قیمت بک لایت تلویزیون دوو نیز بستگی به نوع تلویزیون شما دارد. بک لایت‌ها انواع مختلفی دارند؛ بنابراین ابتدا باید نوع تلویزیون شما مشخص شود و بر اساس آن قیمت تعمیر بک لایت دوو تعیین گردد.

نتیجه‌گیری

در عصر حاضر تلویزیون بخش بسیار مهمی از زندگی هر خانواده‌ای را تشکیل می‌دهد. اگرچه با اوج‌گیری استفاده از شبکه‌های اجتماعی دیگر میزان استفاده از تلویزیون کم شده اما همچنان از جمله موارد جدایی‌ناپذیر است. بخش عظیمی از ساعات سرگرمی ما اختصاص به دیدن شبکه‌های مختلف تلویزیونی دارد.

بنابراین با تمام این تفاسیر اگر تلویزیون خراب شود، نگرانی‌های زیادی را برای ما به همراه می‌آورد. همان‌طور که می‌دانیم تلویزیون توسط برندهای مختلفی در جهان ساخته می‌شود. یکی از برندهای معروف در زمینهٔ تولید تلویزیون، برند دوو می‌باشد.

تلویزیون‌های دوو از جمله محصولات با کیفیتی محسوب می‌شوند که در کشور ما نیز خواهان زیادی دارد. تعمیر تلویزیون‌های دوو نیز بستگی به نوع قطعه‌ای که خراب شده دارد. عمده دلایل خرابی تلویزیون دوو به قطعاتی مانند پنل تلویزیون، بک لایت و مین برد برمی‌گردد. در نظر داشته باشید که تعمیرات را به تعمیرکارانی که در تعمیر تلویزیون دوو تخصص دارند بسپارید.