شکستگی پنل و ضربه خوردگی صفحه تلویزیون از طرف کارشناسان زیر قابل تعمیر یا تعویض نیست.

تلویزیون پاناسونیک امروزه طرفداران بسیاری دارد و همچنین این تلویزیون از کاربردهای خوبی برخوردار است. اگر تلویزیون شما نیز با مشکل مواجه شده است، می‌توانید جهت تعمیر تلویزیون پاناسونیک به تعمیرگاه مرکزی تلویزیون پاناسونیک مراجعه کنید و یا با نمایندگی تعمیر تلویزیون پاناسونیک تماس حاصل کنید. در این صفحه سعی داریم تا در مورد عیب یابی تلویزیون پاناسونیک و همچنین قیمت بک لایت و مین برد تلویزیون پاناسونیک را بررسی کنیم. اگر شما نیز یکی از دارندگان تلویزیون پاناسونیک هستند این مطلب را از دست ندهید.

جهت اقدام برای تعویض پنل تلویزیون پاناسونیک می‌توانید با شماره‌های موجود در همین صفحه از استاده تماس بگیرید و پس از کارشناسی ثبت سفارش کنید.

قیمت بک لایت تلویزیون پاناسونیک

مدل بک لایتقیمت به تومان
بک لایت تلویزیون پاناسونیک 55d*650895.000
بک لایت تلویزیون پاناسونیک 55ES430M525.000
بک لایت تلویزیون پاناسونیک 42E30485.000

قیمت مین برد تلویزیون پاناسونیک

مدل مین بردقیمت به تومان
مین برد تلویزیون پاناسونیک مدل TH-L37U20R1.248.000
مین برد تلویزیون ال سی دی پاناسونیک مدل 42C101.100.000
مین برد تلویزیون ال ای دی پاناسونیک مدل 43D4101.198.000
مین برد تلویزیون ال ای دی پاناسونیک مدل 49FS430M2.140.000
مین برد تلویزیون ال ای دی پاناسونیک مدل 49gx5362.200.000

عیب یابی تلویزیون پاناسونیک

همه تلویزیون‌ها ممکن است روزی  دستخوش مشکل و خرابی خواهند شد. در ادامه برخی مشکلات رایج تلویزیون پاناسونیک بررسی شده‌اند.

خرابی بک لایت تلویزیون پاناسونیک

علت

 • سوختن یکی از لامپ‌های بک لایت
 • قطعی جریان مدار و خاموشی لامپ‌های سالم

روشن نشدن تلویزیون پاناسونیک

روشن نشدن تلویزیون پاناسونیک یکی از رایج ترین خرابی‌های این تلویزیون به شمار می‌رود.

علت

 • از کار افتادن پاور
 • وجود مشکل در مین برد تلویزیون
 • نرسیدن برق به قطعات تلویزیون پاناسونیک

قطعی در AV یا پورت HDMI تلویزیون پاناسونیک

علت

 • درست کار نکردن پورت ورودی
 • کار نکردن پورت ورودی تلویزیون پاناسونیک
 • قطعی پورت

خرابی مین برد تلویزیون پاناسونیک

عیب یابی تلویزیون پاناسونیک

علت

 • نوسان برق

این قطعه را هم می‌توان تعمیر کرد و هم تعویض! بسته به میزان آسیب دیدگی، تعمیرکار تلویزیون پاناسونیک به شما خواهد گفت که مین برد باید تعمیر شود یا تعویض.

نمایش داده نشدن تصویر تلویزیون پاناسونیک

علت

 • وارد شدن مایعات داخل پنل تلویزیون
 • وجود مشکل در بک لایت تلویزیون پاناسونیک
 • ورود رطوبت به دستگاه

قطعی صدا تلویزیون پاناسونیک

علت

 • وجود مشکل در T.CON
 • درست وصل نشدن خروجی دستگاه
 • وجود مشکل در خروجی تلویزیون

وجود مشکل در اداپتور تلویزیون پاناسونیک

اگر با این مشکل مواجه شدید جهت تعمیر تلویزیون پاناسونیک در این حالت بهتر است ولتاژ را بررسی و کنترل کنید.

برای تعمیر دستگاه در حالات ذکر شده به دلیل تخصصی بودن تعمیر باید به تعمیرگاه مرکزی تلویزیون پاناسونیک مراجعه کنید و یا از خدمات تعمیر در محل و منزل نمایندگی  تعمیر تلویزیون پاناسونیک استفاده کنید تا تعمیرکاران بامهارت و باتخصص نسبت به تعمیر دستگاه اقدام کنند.

توجه داشته باشید که اگر دانش و مهارت کافی در این زمینه ندارید هرگز دست به تعمیر نزنید زیرا ممکن است عواقبی داشته باشد و شما مجبور به پرداخت هزینه‌های بالاتری شوید. در نمایندگی پس از مشاهده و عیب یابی دستگاه، مشکل به صورت دقیق تشخیص داده میشود و سپس به صورت تخصصی نسبت به تعمیر اقدام می‌شود. لازم به ذکر است در صورتی که ال سی دستگاه نیز با مشکل مواجه شد می‌توانید برای تعمیر ال سی دی پاناسونیک از تعمیرکاران نمایندگی مرکزی کمک بخواهید.

روشن نشدن تلویزیون پلاسما پاناسونیک

قیمت بک لایت تلویزیون پاناسونیک

تفاوت این دستگاه با تلویزیون‌های ال سی دی و ال ای دی در نوع پنل است. معمول‌ترین خرابی و مشکل در این دستگاه روشن نشدن آن است. سه حالت برای روشن نشدن تلویزیون پلاسما پاناسونیک موجود است که در ادامه بررسی خواهد شد.

 • روشن شدن تلویزیون پلاسما پاناسونیک و خاموشی دوباره

اگر تلویزیون پلاسما پاناسونیک روشن شد و بدون اینکه تصویر در صفحه ظاهر شود دوباره خاموش شد باید نسبت به تعمیر و عیب یابی دستگاه اقدام کنید. از قطعات مهم این نوع تلویزیون می‌توان به  X MAINو YMAINاشاره کرد که در صورت بروز خرابی در هر یک از این قطعات تلویزیون پاناسونیک این اتفاق خواهد افتاد. ایجاد اتصال کوتاه در این بردها باعث می‌شود که برد پاور از کار بیفتد و در نهایت مدار محافظ نسبت به خاموش کردن دستگاه اقدام می‌کند.

 • روشن نشدن تلویزیون پلاسما پاناسونیک به همراه روشن نشدن استندبای

در این حالت معمولا منشا بروز این خرابی از برد پاور دستگاه است. البته در بعضی موارد نیز قطعه حساس و گران قیمت مین برد نیز ممکن است دچار مشکل شده باشد و در این حالت است که باعث می‌شود لامپ و چراغ استندبای نیز روشن نشود و خاموش بماند.

 • روشن نشدن تلویزیون پلاسما پاناسونیک و چشمک زدن چراغ استندبای

تلویزیون پلاسما پاناسونیک و اکثر تلویزیون‌های پاناسونیک دارای مدار عیب یابی داخلی هستند. این مدار وظیفه دارد که هنگامی که یکی از قطعات دچار مشکل شد، دستگاه را خاموش کند و سپس چراغ پاور چشمک میزند. تعداد و شیوه چشمک زدن محل بروز مشکل را اشکار خواهد کرد. این اتفاق برای این انجام می‌شود که خرابی یک قطعه باعث بروز مشکل در سایر بخش‌ها نشود و شما سریعا نسبت به تعمیر اقدام کنید.